Skoči na vsebino

Dovolj mi je!!!!


Tepko

Priporočene objave

Če že delaš pri MAKSI-ju predlagaj moj zgornji predlog glede zavarovanja:

Ko registriaš motor, določiš koliko mesecev se boš vozil iz tega se izračuna zavarovalnina. Rcimo (primer) da če plačaš nad 8 meseceev se ti bonifikacija upošteva, drugače ne ali samo delna bonifikacija. V primeru podaljšane sezone, lahko zavarovanje podaljšaš za mesec.

Tako bi bilo najbolj fer plačevanje zavarovanja za motoriste, cena bi bila nižja in plačali bi samo tisto kar se vozimo. Poleg takega zavarovanja, možnost zavarovanja več motornih koles ali koles z motorjem na eno polico z majhnim doplačilom. Recimo 5000sit na dodatno motorno kolo ali 2000 sit za dodatno kolo z motorjem. To bi bil pošten sistem plačevanja zavarovanja in hkrati tudi CENEJŠI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, da bom lahk tut jaz kdaj altruist - te povabm na en kofe/pivo :)

sj sm drgač altru ... ampak zmer mi hodi po glavi stavk (ne vem ,od koga že) :"Nč na tem svetu ne počnemo iz altruizma..."

Joj Sym, kako dober si po srcu .)

En dan pa res lahko skočiva na kavo ali pir ali krof.

Tist stavek je mrbit od Freuda. Saj jaz imam tudi vedno na sumu, da je jedro morebitnega altruizma egoistično. Človek želi delati dobra dela, s tem pa sebe povziguje v nekakšnega apostola, krepostneža, skratka to počne zaradi lastne potrebe po občutku koristnosti in hrepenenja po priznanju in ljubljenosti.

A bolj ko analiziram, manj je jasno.

Mah kurc, četudi je vsebinsko egocentrično, je vsaj v posledicah včasih "čimboljše za čimvečji krog ljudi". (Čakaj, a je to rekel Locke al Bentham?..mah , saj je vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sm mislu, da se bom vzdržal objav v tej temi... ampak ajde..

LAHKO!

Če imaš študentski račun pri NLB gre zadeva BP - sem tut jaz študent in glej ga zlomka, drug teden mam registracijo.. 209.000 SIT z AO+ pri trigalvu (CBR 900)..

jst grem kar kakšno temo odpret o tem kako je svet nepravičen..  .)

Iz česa bom pa plačeval? Nimam zagarantiranega študentskega dela skozi celo leto, niti štipendije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo eno vprašanje Tepko!

Kako ti uspe tako ažurno odgovarjati na vsak post oz. viset cel dan tu gor, hkrati pa jamraš, da ti ne bo uspelo narediti prvega letnika faksa, da ne najdeš primerne službe, da nimaš denarja....  :hmm:

Po mojem mnenju bi ta čas lahko kako koristneje uporabil npr. za učenje, pa za iskanje službe, služenje denarja.... Ampak to je samo moje mnenje. :xx:

in to čez cel dan :naughty:

hec press .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to čez cel dan  :naughty:

hec press  .)

Preprosto. Če delam na področju računalništva mi ni problem biti zraven še na netu. RIght?

NO če te zanima, sem danes posodabljal spletno stran za neko firmo. Zraven sem imel kar dosti časa za prebiranje foruma in pisanje, ker sem tudi vmes čakal na navodila "šefa".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto. Če delam na področju računalništva mi ni problem biti zraven še na netu. RIght?

NO če te zanima, sem danes posodabljal spletno stran za neko firmo. Zraven sem imel kar dosti časa za prebiranje foruma in pisanje, ker sem tudi vmes čakal na navodila "šefa".

sej se ni treba opravičevat :grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto. Če delam na področju računalništva mi ni problem biti zraven še na netu. RIght?

NO če te zanima, sem danes posodabljal spletno stran za neko firmo. Zraven sem imel kar dosti časa za prebiranje foruma in pisanje, ker sem tudi vmes čakal na navodila "šefa".

Ja čaki pol maš službo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čaki pol maš službo? :hmm:

Ja mam službo preko študenta. Sem reku da dobim okol 50.000 na mesec. Sam so tud stroški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že delaš pri MAKSI-ju predlagaj moj zgornji predlog glede zavarovanja:

Ko registriaš motor, določiš koliko mesecev se boš vozil iz tega se izračuna zavarovalnina. Rcimo (primer) da če plačaš nad 8 meseceev se ti bonifikacija upošteva, drugače ne ali samo delna bonifikacija. V primeru podaljšane sezone, lahko zavarovanje podaljšaš za mesec.

Tako bi bilo najbolj fer plačevanje zavarovanja za motoriste, cena bi bila nižja in plačali bi samo tisto kar se vozimo. Poleg takega zavarovanja, možnost zavarovanja več motornih koles ali koles z motorjem na eno polico z majhnim doplačilom. Recimo 5000sit na dodatno motorno kolo ali 2000 sit za dodatno kolo z motorjem. To bi bil pošten sistem plačevanja zavarovanja in hkrati tudi CENEJŠI.

amm...če smo že o pravičnosti zavarovanja motociklov mi prvo pride na pamet, kakšne butaste zavarovalne razrede imamo. Npr. en stari ata s bogim čoperčkom virago 535 plača isto zavarovalnino kot en divji pubec z 600-tko YZF-CBR-ZXR-GSXR z 130 konji. Kje je tu logika? Res ne razumem zakaj se ne upoštevajo moči motorjev in mečejo v isti koš podhranjene endure in čoperje s super športnimi motorji.

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm...če smo že o pravičnosti zavarovanja motociklov mi prvo pride na pamet, kakšne butaste zavarovalne razrede imamo.  Npr. en stari ata s bogim čoperčkom virago 535 plača isto zavarovalnino kot en divji pubec z 600-tko YZF-CBR-ZXR-GSXR z 130 konji. Kje je tu logika? Res ne razumem zakaj se ne upoštevajo moči motorjev in mečejo v isti koš podhranjene endure in čoperje s super športnimi motorji.

Ja hvala da si spomnu še na to... čist sm pozabu. :slap:

Predlogi? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj se NITI eden še ni javil z kako boljšo idejo od moje, vsi ste samo pametni eden bolj kot drugi. Tipični slovenec.

noja, idej je bilo kar nekaj napisanih - mogoce bi jih celo nasel, ce bi se ti dalo najprej se malce poigrati z iskalnikom. :)

1) Ni samo šovinizem do manjših kubikaž in "slabših" znamk motorjev je tudi diskriminacija in šovonizem do motoristk, ki niti ne morejo postati enakopravne članice določenih motoklubov, pa čeprav bi naredile več kot je sedaj narejenega.

2) Povsod se odraža največja slovenska lastnost: biti boljši od soseda/drugega in se pri tem delati čimbolj frajer, pa čeprav nisi. Vsi pa plavamo v istem dreku.

1) o klubih in kulturi njihovi nekako izgleda, da nimas veliko pojma. s casom bo ze.

2) niti ni to samo tako eksplicitna slovenska lastnost. povsod se jo najde.

Prav fotke boste dobili samo da dobim motor iz servisa nazaj da se bom lahko peljal. Drugače pa katastrofalne odseke že poznam:

Ljubljana-Celje: od trojan navzdol proti vranskemu. Pod viadukti avtoceste je taka cesta da se jokaš.

Ljubljana-Logatec: na več odsekih katastrofa na nekaterih dobra cesta. Ravnina pred logatcem je katastrofalna tako cesta kot statistika nesreč.

Logatec-Žiri: Jok jok jok jok na celotni relaciji...

Celje-Mozirje: enako... jok jok jok jok.

Kamnik-Gornji grad (čez črnivec): državna sramota! Bolje bi bil makedam.

Ljubljana-Koper: "stara cesta" - o bog... je še kak izraz za "najslabši"???

Ljubljana-Kočevje: na nekaterih odsekih že kar boga cesta

Proti gorenjski par cest...

Okrog maribora se še nism furu in tam stanja ne poznam, sam sem 100% da tudi niso ceste kot solzica.

Že na teh delih cest bi lahko naredil najmanj 200 fotk. Kaj šele kje drugje.

Potem nevarni odseki cest, kjer je ovinek in na eni strani "prepad" v katerega lahko padeš če letiš pod ograjo... Lohka fotkam tud to če rabš.

Lahko fotkajo tud drugi... Jaz imam za 14 dni motor na servisu.

a vec slovenskih cest ne poznas? lahko ti jih nastejem se nekaj samo s stajerske in kurje glave - tam so sele odseki za se z..z...z...z...jo...jo...jo..kat...at...at...t...t.

ergo spet nekako govori mladost, neizkusenost in zaletavost. to bo nekako tvoj najvecji problemcek trenutno. :) in ne se zaceti cirkulirati iz cistega mira. nobeden ti nic noce. nekateei te opozarjajo da "na vrat, na nos" - ali ce bolje razumes "z glavo skozi zid" - boli. sem ti ze enkrat napisal: chill down, lahko tudi out - samo nekako ne verjamem da si zmozen se tako dalec ohladiti, da bi zacel razmisljati malce bolj trezno in realno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajajaja toooo, evo, podhranjene endure kot je moja, bi morala met bistveno nižje zavarovanje :grim O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....a vec slovenskih cest ne poznas? lahko ti jih nastejem se nekaj samo s stajerske in kurje glave - tam so sele odseki za se z..z...z...z...jo...jo...jo..kat...at...at...t...t.

...

ITAK!!! Tu pri nas na štajerskem je katastrofa. Mislim na manjše kraje, ne na Maribor ipd. Sem prevozil SLO gor in dol in menim, da je tu kritična situacija.

Zato se pa najraje vozim po A. Tudi bogu za hrbtom v A se je pravi užitek peljat.

Tepko, bi te moral malo peljat po naših cestah, pa da vidiš, kako prav pride enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri cestah - malo naprej od Ivančne Gorice pa do malo pred Muljavo bo cesta kmalu lih za moj motor :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Veste kaj sem ugotovil.. Da imam očitno res preveč časa, saj sem ravnokar zabil več kot 1 uro z branjem te teme! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že pri cestah - malo naprej od Ivančne Gorice pa do malo pred Muljavo bo cesta kmalu lih za moj motor  :afro1:

Ja super pol pa digitalca pa fotkaj in pošlji fotke.

Drgač pa sem že napisu, da se po mariboru in okolici še nism furu. Niti nimam tam kaj preveč želje bit.

Še zdej ni noben tapameten dal predloga kako bi računali zavarovalnino glede na to kak motor imaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Veste kaj sem ugotovil.. Da imam očitno res preveč časa, saj sem ravnokar zabil več kot 1 uro z branjem te teme!  :)

lAHK NARDIMO ENO UDARNIŠKO, PA GREMO MI CESTE POPRAVT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajajaja toooo, evo, podhranjene endure kot je moja, bi morala met bistveno nižje zavarovanje  :grim  O:-)

eh, o podhranjenosti tvojga mopeda enmičkeno dvomim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajajaja toooo, evo, podhranjene endure kot je moja, bi morala met bistveno nižje zavarovanje  :grim  O:-)

no, če smo že pr tem: hard endure, kot je tvoja, sploh niso za v javni promet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zdej ni noben tapameten dal predloga kako bi računali zavarovalnino glede na to kak motor imaš...

Ker se glih rad delam pametnga:

če bi bil zavarovalnica, bi pogledal, kolk škodnih primerov je povezanih z motorji, skalkuliral zadevo na povprečno predvideno količino motorjev v naslednjem letu, morda bi jim dal možnost registracije na mesece, morda celo možnost več motorjev na eno tablico (pač se z enim voziš, ostali stojijo v garaži in NISO zavarovani v tistem trenutku), potem bi na ceno nabil še poseben dobiček za direktorje zavarovalnic, pa davek na Tepkota, pa DDV, pa še mal procentov dobička, pa še za kakšno poslovno večerjo... pol bi pa pogledal, kakšno ceno imajo druge zavarovalnice in postavil ceno 200 tolarjev nižje od najcenejše konkurence.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja super pol pa digitalca pa fotkaj in pošlji fotke.

Drgač pa sem že napisu, da se po mariboru in okolici še nism furu. Niti nimam tam kaj preveč želje bit.

Še zdej ni noben tapameten dal predloga kako bi računali zavarovalnino glede na to kak motor imaš...

Zakaj bi morali vse drugi počet? Poglej kako zavarovanjem streže razvita Evropa, naredi primerjavo cen, napiši svoje predloge in jih pošlji... kam že? Ja, tudi to boš moral sam ugotoviti, sej imaš internet, pa nekaj prostega časa. Pa ne zgovarjaj se na Maksi ali kogarkoli drugega, tudi mi se moramo vsake podobne stvari lotiti od začetka. Če se lotiš zavarovalništva, boš zakorakal na neodkrita področja kot pionir. Le pogumno!

A ja, pa glede cest. Daj zgled drugim, sedi na kolo (ker imaš motor na servisu) in dokumentiraj vse nevarnosti v svojem kraju in okolici. Gotovo boš s svojim početjem pritegnil še koga, da svojega digitalca ali kar mobilnik uporabi v koristen namen. Na koncu se lahko ustvari obsežna podatkovna baza razlupanih cest, s katero so bomo lahko spustili v argumentiran dialog z odgovornimi. Meni podatek, da je cesta med Lj in Trojanami slaba, nič ne pove. Da pa je na drugem ovinku pod Trojanami sredi voznega pasu v smeri Lj luknja s premerom 40 cm, pa že. Na tak način lahko naredimo tudi prioritetno lestvico nujnih in zaželenih popravil.

Torej: zorganiziraj, zbobnaj skupaj frende, navduši ljudi nad smiselnostjo tvojega početja in jih prepričaj, da je to dobro za vse, ne samo za motoriste. Maksi te bo pri tem podprl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lAHK NARDIMO ENO UDARNIŠKO, PA GREMO MI CESTE POPRAVT.

Ti sam povej uro pa kraj, jaz sem takoj za! :D

Drugače pa to res ni slaba ideja.. Če bi vsi malo poslikali ceste na najbolj kritičnih mestih domačega kraja in jih opremili s konstruktivnimi komentarji bi se res lahko zbrala podatkovna baza, ki bi lahko koristila pri izboljšanju cest.. Jaz rade volje pomagam.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V evropi v veliko državah lahko imaš eno polico za več vozil. Tako da je cenejše kot pri nas.

koliko imaš pa ti ubogi študent motorjev in avtomobilov, da pride pri tebi to v poštev ?

Naredil sem že. Podpisal sem se na list. Kaj več nam tudi niste dali za narediti. Če pa bo kdo naredu akcijo da gremo ograje postavlat, z veseljem pridem za kako uro ali dve pomagat šraufat ograje gor.

Kaj si pa TI naredil?

tole

Pobuda_za_spremembo_pravilnika_o_opremi_javnih_cest___lektorirano.doc

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!