Skoči na vsebino

Dovolj mi je!!!!


Tepko

Priporočene objave

Nisem bral vsega.

Ne razumem kako vezo ima tale debata z naslovom teme?

ja dost mu je a ne .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vsega.

Ne razumem kako vezo ima tale debata z naslovom teme?

Saj je napisal, da ma "dost". Kaj je tu nejasnega? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par rešitev sem predlagal že tu, in tudi Lucky-ju poslal PM da predlaga kaj MAKSI društvu.

:hmm: Nič dobil na PM. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vsega.

Ne razumem kako vezo ima tale debata z naslovom teme?

Človek se je hotel okol vozit, pa je najprej kupil ena stara jaca od avtomobila. Ampak je bilo kmalu treba zamenjat gume ter sklopko in je potegnil sklep, da so stara jaca povezana z visokimi stroški. In zato starih jajc več ne mara. Ampak za nova jajca od avtomobila pa nima. Pa izračuna, da si lahko privošči nov motor. Najcenejši seveda. In spet spozna, da je kupil jajca. Sicer nova ampak jajca. Potem mora za ta jaca plačevat še drago zavarovanje in cestnino... :zzz:

...smola pač, kaj čmo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s čim se voziš  pa pozimi ko sneži in je mrzlo ko hudič  :hmm:

Kolo, APN 6,... bus, vlak... TUd pr -20 sm bil že z motorjem na cesti. Seveda primerno oblečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko.....samo v razmislek

Kaj misliš KOLIKO časa moram varčevat, da prihranim 1,1 MIO sit??????

Mal osnovnih podatkov:

-solidna plača

-samohranilec

-stanovanjski kredit še 5 let

-en otrok

-en avto(kupljan rabljen,ker za novega ni gnarja)

-en moped

-ena najeta garaža

Kolko časa misliš da bom jaz "zbiral" z 50.000 na mesec? Samo če sem prejšnji motor, ki je bil 560.000 odplačal v dveh letih bom pa še tega. BO pač trajal 5 let. Jeba ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek se je hotel okol vozit, pa je najprej kupil ena stara jaca od avtomobila. Ampak je bilo kmalu treba zamenjat gume ter sklopko in je potegnil sklep, da so stara jaca povezana z visokimi stroški. In zato starih jajc več ne mara. Ampak za nova jajca od avtomobila pa nima. Pa izračuna, da si lahko privošči nov motor. Najcenejši seveda. In spet spozna, da je kupil jajca. Sicer nova ampak jajca. Potem mora za ta jaca plačevat še drago zavarovanje in cestnino... :zzz:

...smola pač, kaj čmo.  :doze:

Niso bile samo gume za zamenjat in sklopka, ampak še bremze in potem je bla še nesreča v kateri nisem dobil nič in sem dal tud 40.000 za novo spredno šipo... Na koncu sem imel več stroškov vsega skup kot sem dal za avto.

Kupu sem nov motor in če je trenutno na servisu še ne pomen da so jajca. Drugič je na servisu, prvič je bil zaradi prvih 1000km. Itak je zato GARANCIJA, ki sem jo dobil, ker sem kupil novega. Če bi bil rabljen bi sedajle plačeval za nove zobnike menjalnika kar pa definitivno ni poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj mi je!!!!

ne da se mi več brat te debate :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim in ti jamraš..jest še avta nimam da mam lahko moped :grrr ....

slika :photo:

amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnina po teži, kaj pa zavarovalnina?

Pešcev žal ne moreš "obdavčiti" ali ji zaračunavati nadomestila za uporabo. Pločniki ne rabijo biti čisto brez luken in čisto spucani, medtem ko ceste morajo biti. Ne sme biti peska in olja na cestišču.

Pločniki morajo tudi biti brez lukenj. Pa tudi spucani poleti in pozimi, včasih pa tudi vmes .) .

Če si zviješ gleženj zaradi luknje v pločniku ali zlomiš rebro zaradi poledenelega pločnika, boš zagotovo lahko terjal od lastnika oz. odgovornega za tisti del pločnika, da ti plača odškodnino, ker pločnik ni bil brez lukenj oz. ni bil očiščen.

:hmm: Nič dobil na PM.  :hmm:

:hmm:

Ja sem poslal, samo čudno da nimam niti pod sent items nič  :hmm:

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj mi je!!!!

ne da se mi več brat te debate :)

men tudi!!!

Tepko sm en nasvet,....če boš nadaljeval s takšnim neproduktivnim izrabljanjem časa, verjemi da boš jokal in tipkal po tej strani še dolgo dolgo........

:fight2: :fight2: pejt se učit

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem poslal, samo čudno da nimam niti pod sent items nič  :hmm:

Hehehe, da ni to še en izmed onih "between the keyboard and the chair" problemov :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, če je kaj res je pa to, da je mali vztrajen do amena ...

Pofotkal bom tudi ceste in ograje, ki so na nekaterih mestih kaj drugega kot ograje. (niti pritrjene niso!!!!) Kaj več SAM zelo težko naredim.

Pridi na naslednji sestanek MotoristiPredParlament in boš dobil točna navodila katero cesto in kako poslikat.

Bi pa prosil in z veseljem čakam koga na temle forumu, da pride na dan s kako idejo, kako bi "popredalčkali" motorje glede zavarovnaja (rizičen/neričine/kubatura/teža/model...). Do sedaj so bili vsi samo pametni,noben pa ni dal konkretnega odgovora niti rešitve problema, ki bi lahko izboljšala status. Še vedno čakam...

Počasi, počasi. Nas je premalo aktivnih, da bi lahko odpirali več front naenkrat. V javni upravi sedi 30.000 ljudi mi pa smo 3-je včasih pa malo več. Ko bo dosežena formalna osnova za gradnjo varnejših ograj gremo pa na nove projekte. Verjetno bodo zavarovanja prišla na vrsto drugo leto, ker je letos še precejh za postorit v zvezi z ograjami. Ni pa nam potrebno izumljat tople vode, ker ustrezne rešitve obstajajo že v Nemčiji in tudi drugih EU državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, če je kaj res je pa to, da je mali vztrajen do amena ...

Pridi na naslednji sestanek MotoristiPredParlament in boš dobil točna navodila katero cesto in kako poslikat.

Počasi, počasi. Nas je premalo aktivnih, da bi lahko odpirali več front naenkrat. V javni upravi sedi 30.000 ljudi mi pa smo 3-je včasih pa malo več. Ko bo dosežena formalna osnova za gradnjo varnejših ograj gremo pa na nove projekte. Verjetno bodo zavarovanja prišla na vrsto drugo leto, ker je letos še precejh za postorit v zvezi z ograjami. Ni pa nam potrebno izumljat tople vode, ker ustrezne rešitve obstajajo že v Nemčiji in tudi drugih EU državah.

Nič ne obljubim da bom prišel...

A samo 3-je ste??? :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: U bistvu je to bolj za jokat kot smejat, ampak rečmo da imam solze zaradi smeha. :naughty: Se vidi koliko je gobcev, ki pametujejo in koliko je takih, ki bi radi kaj naredili. Pri takem številu, bi počasi začel razmišljat a se gre samo vam trem za ograje al vsem motoristom? In na koncu še vprašanje smotrnosti početja pri tako veliki zasedbi. Mogoče bi pa moral opustiti vse za kar "se gremo" pa naj se furajo po takem kot imamo pa bodo potem sami vrteli goflje čez 5 let, ko bo vse samo še huje... Sam sem mislil, da vas je za to stvarjo vsaj 20. :oops: :naughty: :drunk:

Sam ste pa dobri, da ste dosegli 3-je vsaj to, da so vam odpisali iz DARS-a. :worship: Sam mislim, da je to bolj bob ob steno kot kej druzga :headbang: Pa mogoče, da dokler bomo imel take jezikače, ki se jim zdi vse lepo in prav ne bomo dosegli preprosto nič. (+ take jezikače, ki kritizirajo vsako idejo sami pa nimajo kaj za povedat druzga kot iskanje napak na drugih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Nič dobil na PM.  :hmm:

Po naključju sem poslal PM hotschko-u :glare: Lahko ti pa prekopiram pa pošljem še tebi :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne obljubim da bom prišel...

A samo 3-je ste???  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1: U bistvu je to bolj za jokat kot smejat, ampak rečmo da imam solze zaradi smeha.  :naughty:

no v resnici nas je vsaj 5254.

Se vidi koliko je gobcev, ki pametujejo in koliko je takih, ki bi radi kaj naredili.

si prepričan, da si v skupini v kateri želiš biti ?

Pri takem številu, bi počasi začel razmišljat a se gre samo vam trem za ograje al vsem motoristom? In na koncu še vprašanje smotrnosti početja pri tako veliki zasedbi. Mogoče bi pa moral opustiti vse za kar "se gremo" pa naj se furajo po takem kot imamo pa bodo potem sami vrteli goflje čez 5 let, ko bo vse samo še huje... Sam sem mislil, da vas je za to stvarjo vsaj 20.  :oops:  :naughty: :drunk:

Mogoče sem res pretiraval s številko 3 ... odločitve in smer delovanja vsekakor sprejemamo skupaj ampak podatke in dopise pa ne morejo pisat vsi naenkrat ... a ne ?

Sam ste pa dobri, da ste dosegli 3-je vsaj to, da so vam odpisali iz DARS-a.  :worship: Sam mislim, da je to bolj bob ob steno kot kej druzga  :headbang: Pa mogoče, da dokler bomo imel take jezikače, ki se jim zdi vse lepo in prav ne bomo dosegli preprosto nič. (+ take jezikače, ki kritizirajo vsako idejo sami pa nimajo kaj za povedat druzga kot iskanje napak na drugih).

Če je zadeva pravilno pripravljena in utemeljena, ni razloga, da ne bi bila upoštevana. Vsekakor je pravi pristop boljši od gobezdanja in protestiranja kar tako ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no v resnici nas je vsaj 5254.

Ja 5254 je podpisov in eden izmed njih tudi moj.

si prepričan, da si v skupini v kateri želiš biti ?

Glede ograj in cest bom pomagal zgolj s tem, da pofotkam ceste. O kasnejšem sodelovanju pa bom še razmislil. Najprej pa čakam motor iz servisa.

Mogoče sem res pretiraval s številko 3 ... odločitve in smer delovanja vsekakor sprejemamo skupaj ampak podatke in dopise pa ne morejo pisat vsi naenkrat ... a ne ?

Več glav - več idej.

Če je zadeva pravilno pripravljena in utemeljena, ni razloga, da ne bi bila upoštevana. Vsekakor je pravi pristop boljši od gobezdanja in protestiranja kar tako ...

Se strinjam da je treba ubrati pravi pristop, samo še vedno to kar je narejeno prvič premalo in v premajhnem številu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tepko je car ... mal hujska, mal se izmika .. pa spet mal hujska, pljuva, provocira, pa se spet mal izmika ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...ti je že všeč a ne...razen pljuvanja,ti postaja podoben mogoče? :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...ti je že všeč a ne...razen pljuvanja,ti postaja podoben mogoče?  :lol1:  :lol1:  :lol1:

saj pljuvanje je pri njemu edini moteči faktor ... vse drugo je pogojno ok :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 5254 je podpisov in eden izmed njih tudi moj.

ja krasno ... brez tebe bi nas bilo "samo" 5253

Glede ograj in cest bom pomagal zgolj s tem, da pofotkam ceste. O kasnejšem sodelovanju pa bom še razmislil. Najprej pa čakam motor iz servisa.

to pa ne bo dovolj

Več glav - več idej.

itaq

Se strinjam da je treba ubrati pravi pristop, samo še vedno to kar je narejeno prvič premalo in v premajhnem številu.

kaj več bi pa lahko naredili ? predlagaj konkretno zadevo ? Država in njena uprava deluje po pravilih, ki jih lahko upoštevaš in "zajahaš" njihov tok, lahko pa greš z glavo skozi zid in ostaneš brez sape. Stvari pač tečejo počasi in se jih žal ne da prehitevat.

Da se bomo lahko pravičnejših zavarovanj, ki jih stalno omenjaš, lotili člimpreje lahko za začetek zrihtaš točne in preverjene podatke kako so zavarovanja motornih koles urejena v Nemčiji, Franciji, Italiji .... Potem lahko pridobiš statistične podatke, kjer bo razvidno, da motoristi tretjim osebam povzročamo manj škod glede na razmerje med ceno našega in avtomobilskega obveznega zavarovanja. Hkrati pa sestavi še tabelo, ki bo povzročitelje nesreč in višino odškodnin razvrstila po moči in teži motorja. Bo dovolj ?

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima časa za take reči...mora vozit avto, motorinč, motor in obiskavat žensko 60 km stran.. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa moral opustiti vse za kar "se gremo" pa naj se furajo po takem kot imamo pa bodo potem sami vrteli goflje čez 5 let, ko bo vse samo še huje... Sam sem mislil, da vas je za to stvarjo vsaj 20.  :oops:  :naughty: :drunk:

Vedno sem trdil, da je v sloveniji premalo terena za endure. S travnikov so me kmeti podili, kolovozi so ok, a premalo. A zdaj ko bodo ceste tako zjebane, bom spet imel razlog, da presedlam k svoji stari strasti - enduri. Čez pet let praviš? Okej, zdaj ima hyosung eno 400 cc hard enduro, ne? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!