Skoči na vsebino

Dovolj mi je!!!!


Tepko

Priporočene objave

...  god knows, da nisem :)

samo vsak od nas ima možnost pač "ne imeti/voziti" motocikla... stvari pač imajo svojo ceno ...:(

Takšni ki kar požirajokar jim drugi oz. država spusti pod noge imajo tudi ime oziroma se obnašajo čredno in taki so za državo zelo ok in zaželjeni.Marskaj ne štima in še dolgo ne bo, sploh pa ne s takim pristopom in izražanjem ali pa ste res tako naivni, sploh pa študentje, ki nimate nobenih življenskih izkušenj.

Tudi sam sem za to da se kaj od predlaganega naredi , vendar na pravi način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  god knows, da nisem :)

samo vsak od nas ima možnost pač "ne imeti/voziti" motocikla... stvari pač imajo svojo ceno ...:(

Ja se strinjam, da ima vsaka stvar svojo ceno. In motocikel res ni nuja. Vendarle pa gre stremeti k izboljšanju pogojev. Vsaj v...okviru...kako mi ta beseda preseda...konstruktivne politike :grim

Recimo sprememba obveznega zavarovanja glede na dva kriterija: prostornino in moč motorja, bi bila kar dobra dopolnitev.

Tako bi nekdo z 600 cc enduro plačal manj kot tisti, ki ima cestaka z 3x več konjiči enake prostornine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej men je motor veliko cenejši kot avto. Ker tudi uporabljam motor kot transport in ne kot samo užitek!

Le tole mi razloži. Kako je s tem "transportom" pozimi in ob nevihtah?

In še to: Koliko si plačal za avto (ne bo napak, če navedeš letnik) in koliko za motor (letnik bi bil zaradi primerjave dobrodošel).

Je pa res, da npr. v državah tretjega sveta motor stane manj kot avto in je tudi cenejša alternativa. Vendar gre običajno za mopede in 125/250 cc motorčke. Vrh vsega so tam dostikrat temperature višje (ni zime), avtomobilov pa malo, zaradi česar krepko držijo ceno.

Jaz še vedno mislim, da je avto cenejša alternativa kot motor (sploh če se primerja nabavna cena...rabljenih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v naši državi se močno zatira vse študente (ker nas je občutno preveč) in vse mlade da ja najbolj težko pridejo do denarja in službe, potem pa ni otrok ne nič... Pa nebi sedaj o tem...

Ja! Naša država res sux big time kar se tiče študentov. Ful nas zatirajo :angry2:

Kaj mi pomaga, če imam študij cisto zastonj, prehrano in prenočišče pa na pol zastonj, veliko davčno olajšavo in prispevkov mi ni treba plačevat, če me pa potem pri registraciji motorja oropajo za cestnino in zavarovanje. Da ne govorim o bencinu, ki se ves čas draži. :angry2:

Še sreča, da se ta študentska leta prej ali slej končajo, ker tega mi je res dovolj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob nevihtah se vozim z tomosom al pa grem z busom/vlakom. Pozimi pa seveda samo javna sredstva.

Zame je motor veliko cenejši kot motor. Imel sem Toyota Corolla 1.3 75KM l.94, ki je imel narejenih 112.000km. Kupu sem ga od znanca za 190.000SIT.

Stroške sem že napisal kake sem imel. Vsak mesec sem moral nekaj menjat pa popravljat. In potem sem imel še prometno nesrečo katere nisem bil jaz krivec. Povrnjeno nisem dobil nič in sem moral karamboliran avto prodat, ker mi je zmanjkalo za popravilo in registracijo. Žal AVTO je luksuz zame in ne motor. Samo da je ta luksuz postal nekaj čisto vsakdanjega in ga ima že skoraj vsak.

Motor sem kupil NOVEGA iz trgovine za 1.099.000,00SIT (Hyosung Comet 650 GT) In sem več kot zadovoljen. Prej sem imel pa tomose in 125ccm enduro. A dobim kje NOV avto za ta denar??? Najcenejši so okoli 1,5 mio SIT, pa še registracija me pride preko 130.000SIT kar je zame študenta veliko preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EKOLA, zdej vas imam pa jest dost, študentje. Pejte ven...kamorčte...pa da vidm kje boste bone kupovali in delali preko študenta :blink: ...dejte nehat jamrat.

Bila študent...živela kot ne bom nikoli več... s svojo redno plača...zarad tega verjetno tudi bolj slabo študirala.

Revčki, revčki, ubogi revčki, res ste boščki, se iz same revščine se morate z motočki vozit....Glede na to, da ste ,,rizična,, trapasta (ni mišljeno kot žaljivka...pač mladi kot mladi)skupina bi vam morali nabiti višjo tarifo zavarovanja+omejitev kubikaže+ manša toleranca pri točkah za odvzem izpita.......pa bi se učil ne sam okol lajhal....da ne boste do 45 leta v drugem letnikuneke leve smeri...bemti ste me razjezl s to vašo UBOGOSTJO..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz moram na žalost študirati in delati skupaj, da lahko preživim. Vam ki imate redne dohodke pa lepo priteka denar vsak mesec. Lepo delate 8 ur na dan in potem sem vam dobesedno jebe za cel svet. Jaz osebno moram delati 6-8ur na dan in poleg še obiskovati predavanja (2-5ur na dan) in zraven se še učiti za izpite in urejati zapiske. Vikendov nimam frej, ker moram tudi delati, da prislužim kak tolar več, da ne zaidem v dolgove. Nikjer si ne moremo sposoditi denarja in nikjer sredstev. Delati moramo v nevzdržnih razmerah in nas poleg tega plačujejo 400-800SIT/h. Zraven tega ne dobimo plačanih stroškov za prehrano in prevoz na delo. Lepa so mi jebana študentska leta, ko že od 4.letnika (imel sem 5 let srednje) srednje šole delam popoldne še šiht...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izredno pohvalno...res si priden, sploh nič ne rečem....vedi eno....na žalost ste v istem košu kot raznorazni luftarji, ki vse bonifikacije samo izkoriščajo in takih ni eno par jih je precej.

Sistem študentovstva bi bilo treba spremenit....in to v celoti...in zelo korenito.

Kot npr....štipendije (pa ne 20 000 na mesec), ki bi firmi prinesele olajšave (da bi se jim močno splačal), študentu možnost študija, in pa odgovornost, da bo študiral ne lovil krivine..itd...sam to v kakšni drugi temi.

PS...Jest moram pridet za 8 ur...pa odgovarjam za svoje delo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJa pa še to, letos sem prvič v 1. letniku in verjetno ne bom naredu, ker sem preveč delu čez leto in mi je zmanjkal na ključnih mestih. Štipendije ne dobim, ker živim preblizu fakultete in se mi ni treba vozt. Tak da me sedaj čaka iskanje začasne zaposlitve, ki je pa verjetno ne bom dobil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega se strinjam, da motoristi preveč colajo za določene stvari, samo študentarija nima s tem nobene veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz moram na žalost študirati in delati skupaj, da lahko preživim. Vam ki imate redne dohodke pa lepo priteka denar vsak mesec. Lepo delate 8 ur na dan in potem sem vam dobesedno jebe za cel svet. Jaz osebno moram delati 6-8ur na dan in poleg še obiskovati predavanja (2-5ur na dan) in zraven se še učiti za izpite in urejati zapiske. Vikendov nimam frej, ker moram tudi delati, da prislužim kak tolar več, da ne zaidem v dolgove. Nikjer si ne moremo sposoditi denarja in nikjer sredstev. Delati moramo v nevzdržnih razmerah in nas poleg tega plačujejo 400-800SIT/h. Zraven tega ne dobimo plačanih stroškov za prehrano in prevoz na delo. Lepa so mi jebana študentska leta, ko že od 4.letnika (imel sem 5 let srednje) srednje šole delam popoldne še šiht...

ah ti ubošček ti..pol je pa res najboljš da pustiš študij, se redno zaposliš pa pol izredno študiraš....pol boš šele jamral

dej nehjate že enkrat . tak je življenje ga je pač treba sprejet drgač pa kar štrik okrog vratu pa gunci gunci... :blush: :P

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJa pa še to, letos sem prvič v 1. letniku in verjetno ne bom naredu, ker sem preveč delu čez leto in mi je zmanjkal na ključnih mestih. Štipendije ne dobim, ker živim preblizu fakultete in se mi ni treba vozt. Tak da me sedaj čaka iskanje začasne zaposlitve, ki je pa verjetno ne bom dobil...

LOL! preblizu fakultete živiš :photo: Ti si prvi, ki se pritožuje čez to. Razmisli o selitvi nekajm daleč.

BTW: Zakaj sploh študiraš? Saj ni treba.

Še tole, če računaš, da začasne zaposlitve ne boš dobil, jo raje ne išči, ker boš brezveze izgubljal čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sej najlažji je gobec otresat unim, ki imajo že redno zaposlitev pa stalen prihodek, pa avto pa familijo, pa motor, pa ne vem kwa še vse... Vsega preveč, da se že preserava. Sanja se vam pa ne kak je današnjim študentom niti ne veste kako živimo in kakšne probleme mamo.

Službo iščem že od konca srednje šole. Poslal sem več kot 400 prošenj in niti na eno nisem dobil pozitivnega odgovora. Povsod enako: premlad, premalo izkušen, premalo šole in bla bla bla... Še lepše je pa tistim, ki imajo bogato naložene tastare da jih financirajo in zalagajo.

Službo dobiš le preko poznanstev in vez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In misliš, da jo boš s faxom lažje dobil--odvisno kaj študiraš in ne govori kako je v službi fajn...redki so tisti, ki RADI hodijo v službo...in kok je aj z redno plačko preživljat familjo in kok vse si lohk privoščiš.....Če spadaš med povprečje....je odpovedovanja kar precej...a bi morje ...al bi raj novo sedežano...v tem letu...oboje pač ne gre.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja študiram računalništvo, po poklicu pa sem elektrotehnik. Razen v vojski nikjer ni zaposlitve. V vojsko ne smem zaradi moje drage, ker mi ne pusti.

Kar se pa tiče službe: danes si pač prisiljen delati v službi v kateri ravno ne uživaš in to zato, ker take kot bi ti rad ne boš dobil.

Jaz sem v enem skladišču 3 mesece zmrzoval na zimskem mrazu in prelagal pakete za pošto in mi verjemi da si take službe ne želiš. Bodi vesel da imaš službo in ti ni treba zmrzovati celo zimo za 700SIT/h + brez plačane malice in prevoza. In nihče te ne vpraša če si bolan ali te zebe ali karkoli - delaj in molči al se pa spokaj pa bojo delali drugi. Dopoldne šola - popoldne šiht. Pa sem bil skoraj odličen v 5. letniku srednje + naredu maturo zelo dobro, da sem prišel na FRI.

Drgač pa Maldivi in sedežna je luksuz. Jaz kaj več od slovenskega in hrvaškega morja še vidu nism. Počitnice si prislužim sam z delom med letom poleg tega da plačujem registracijo, odplačujem motor in plačujem za bencin. Žal imam tudi nesrečo, da moja draga živi 67km stran od mene... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne govori ker ne veš...verjami.

Glede odaljenosti tvoje drage....nekoč si boš želel, da bi pred 67km stala še vsaj ena 1-ka...mogoče takrat ko te bo očitajoče gledala, da se vajini otroci igrajo med nevarnimi fedri, ki štrlijo iz sedežne...pa otroci še morja niso videli...

Elektrotehnik....pišuka saj imaš poklic...pa še računalništvo....dej znajdi se mal...imaš poklic, s katerim se da kaj delat.

Za začetek se nehaj sam sebi smilit...res ni vse tako črno kot izgleda ta trenutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sej najlažji je gobec otresat unim, ki imajo že redno zaposlitev pa stalen prihodek, pa avto pa familijo, pa motor, pa ne vem kwa še vse...

Lej Tepko, js nimam nč od tega. Nimam ne redne zaposlitve, ne stalnega prihodka, ne familje. Mam pa avto, ker mi je nuja, drugače ne pridem do Lj kjer študiram. Za zavarovanje dam 120k, se pritožujem? Kaj čem, plačat morem tko al tko pa če mi je prou al pa ne. No da to plačam delam preko študenta 3 jebene mesece medtem ko je to nekomu dobra četrtina plače :doze: Motor mam tudi iz čistega užitka ne pa za prevozno sredstvo kot ti. Zavarovanje plačam, ni druge, ti kar povem 92k. No, za to delam mal majn kukr 3 mesece (2 mesca in tedn). Kaj se pritožujem? Ne, pač to je luksuz k ga je treba plačat. Stanovanje u Lj misliš d mi kdo plačuje??? Ja seveda, sweet dreams... Tebi tega ni treba k živiš "pre"blizu. No pa si pršparu 40k. Za bone mi dajo starši, pa za cunje in podobne stvari. Ti povem kolk. No evo 60k na mesec, pole pa obračej jih kukr veš in znaš. Pa vedi d od tega mi gre 37k za stanovanje torej ostane še 23k. No te mi grejo za becin za avto k pač pije kolkr pije, ampak je nuja. In se dostikrat uprašam kako grem skoz mesec? Nevem, pač ne pijem in kadim, ne bandam tje okrog po barih kot dela večina študentov in vsak dan vn na žurke (pa ne rečem d si to ti). Ta drobiž raj dam u rezervar CBR-ki d uživam med tistim jebenim vikednom k sm doma in je lepo vreme. Tako pač je. Se pritožujem, sploh ne. Kaj čem, tak način sm si zbral in tako bom furu dalje dokler bo šlo. K se bo baraka ustavla bom pa začeu mislt kako naprej. Najvrjetneje d bom motor prodau. Jo kam zdej po dnar k mam za menjat zadnjo gumo :slap: nč, spet šparat in stiskat z vseh koncev.

Si pa pod nobenim pogoje ne želim bit v koži staršev. Kaj majo oni šele skrbi ipd. Sam položnic je prek 150k na mesc. A jih ti plačuješ doma, verjetno da ne. Mal tko pomisli. Študentje smo "gospodje in gospe" napram drugim "odraslim"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mam poklic in študiram tehnično smer, samo povsod zahtevajo da si absolvent al pa saj 3. letnik FRI-ja. Za ostalo jih NE zanima. Drugje me pa itak ne vzamejo.

Jaz živim pri matki in ji plačujem 35k+3k na mesec (toliko dobivam po fotru pokojnine) (3k so doklade). Ostane mi natanko 0,00SIT. Matka mi ne da niti tolarja. Sam se znajdi. Doma imaš streho nad glavo in hrane kolikor jo pač je, ko zmanjka se znajdi sam.

Zaenkrat zaslužim okoli 50.000 na mesec, kjer dam 15-20.000 za bencin. Nekaj za bone in potem še za internet 7.700, mobitel 2500. Delam priložnostno, ko je kako delo za krajši čas (en dan, teden) če je. Če ni pač ni dnarja. Mesečno naj bi odplačeval motor po 30.000 ampak mi pri tem pomaga moja draga... :worship: :wub:

Delal sem že vse mogoče: sortiral pakete na pošti, prodajal knjige, popravljal računalnike, vozil pice, postavljal odre,...

Zame je avto luksuz ki sem ga užival pol leta. Pol je pa treba kupt še knjige za fax pa računalnik mal posodobit (študij pač zahteva svoje)... pa še in še. In s čim naj to plačam? Pa registracijo 80.000... Meni se zdi vsak tolar, ki ga dam za zavarovalnino in cestnino škoda. Vsaki stotin. Prometne nesreče nisem še povzročil v svojem življenju (da bi bil jaz kriv). 2x so mi ukradli motor od tega 1x dobil nazaj uničenega.

In sedajle zadolžen še za 950.000 za ta motor... Lucky me!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za denar, ki si ga dal za motor, bi mel avto in bencin in reg za več kot eno leto... verjemi... pa še v takih dolgovih ne bi bil... :glare:

če pa misliš, da boš tukaj neko sočutje dobil, pa sorry!! veliko nas še predobro pozna študentsko življenje in če misliš, da je redni šiht kakšna garancija za kaj, pol pa ti svetujem da malo še špinačke papaš...

večina študentov nas je delala... tudi po več služb naenkrat, plus izpiti in ostalo, pa še šolnina po možnosti... pa je glih tak šlo...

če pa misliš, da si boš lahko z redno službo privoščil vse o čemer sanjaš... in ob tem delal samo osem ur na dan... :doze: yeah right!

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko. Avto vozim že 26 let, motor še dve leti več, v službi sem po 12 ur podnevi, ponoči, prazniki ( kaj so to ), pa dam za zavarovanje kot pač je in za cestnine tud. Revolucija je bila leta 41, naredite kaj. Na mladih svet stoji. Proti državi in njih vladajočih pa ne boš naredil nič. Je pa tko. Vse kar imam sem si prislužil z garanjem in odrekanjem. Pač nekateri imajo vse, drugi pa........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako bi nekdo z 600 cc enduro plačal manj kot tisti, ki ima cestaka z 3x več konjiči enake prostornine.

Ampak zakaj se ti to zdi smiselno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja študiram računalništvo, po poklicu pa sem elektrotehnik. Razen v vojski nikjer ni zaposlitve. V vojsko ne smem zaradi moje drage, ker mi ne pusti.

Drgač pa Maldivi in sedežna je luksuz. Jaz kaj več od slovenskega in hrvaškega morja še vidu nism. Počitnice si prislužim sam z delom med letom poleg tega da plačujem registracijo, odplačujem motor in plačujem za bencin. Žal imam tudi nesrečo, da moja draga živi 67km stran od mene...  :wub:

ko bosta lačna in peš hodila (motor bosta mrbit prodala) te bo že pustila v vojsko delat ...

glede maldivov - pravjo ,da nisi velik zamudu (jst tut nism biu, kam se lohk zjokam).

presel se k dragi, mogoče ti bo tam boljš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, fant život je jeben! :SS

če si študent, si brez dnarja, če maš normalen šiht si brez dnarja, če maš velk dnarja verjetno delaš cele dneve in nimaš življenja,...

sam si izbereš svojo pot za katero boš tud mogu plačvat.

tud jst, ki sem tud (izredni) študent, delam, mam avto (rabim za službo) in sedaj sem si omislil še motor...ja pa sem spet brez dnarja...jebiga(pa sem si omislu bike za dobrih 400jurjev),...o tem da bi dobu šiht, ki bi me veselil oz. za katerega se šolam, lahko skorajda pozabim in pač "životarim" iz mesca v mesec...........ampak sem si za to čisto sam kriv, sam si nakopšljem stroške na glavo, ti pa tud! :slap:

samo v razmislek:

moja punca je študirala v ljubljani, tam je bla v sostanovalstvu (najemništvu), sama si je delala za jesti+boni, ki si jih je kupila, vozila se je za vikende domov v celje, pa tu in tam še celo kdaj šla na kako pijačko in to z.......

pazi zdej........30.000 sit mesečno, ki jih je dobila od stare mame!!! :hmm:

kako je zvozla čez mesec mi še sedaj ni jasno, ampak je in to s skomnostjo!

drgač pa ja naša država sux big time, ampak dvomim, da je kje kaj bistveno bolje!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko zaposlitve za elektrotehnika kolkor hočeš. Mal razpise beri, pa bi pri nas delal.

Sym se greva skup zjokat, ker nisva bla na Maldivih, al greva rajš na pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ou ma ti novodobni študenti pa kar zahtevajo in zahtevajo...pa avtek pa motor pa to pa ono...

pa sploh ni res, da študente ne vzamejo delat...mogoče za kake direktorske fotelje res ne, ampak kar jaz vem so zaželjeni...sem eni punci rihtal tako za čez poletje delo, pa je bilo prvo vprašanje če je študentka...normalna zaposlitev oz po pogodbi je za privatnike en velik strošek! torej študentje samo ne nergat, sploh pa ne ta, ki živi blizu faksa in mu ni treba se prevažat, ne plačevat stanarine!

kar se pa tiče cest...spet je šel en motorist zaradi "varovalne" ograje.. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!