Skoči na vsebino

Dovolj mi je!!!!


Tepko

Priporočene objave

-aja? evolucijo delajo tisti ki razmišljajo kot ti....

obstaja univerzalna resnica!!!!!ki bi jo moral upštevati vsak mislec ali politik. sužnji in kmetje ne ubogajo vselej svojih gospodarjev.

vedno znova je v prevratih, ki so označevali svet od časov rimskega imperija, določena kombinacija dogodkov povzročila popolnoma nepričakovan izbruh . Zakaj naj bi bilo v 21 stoletju drugače????

-tukaj se mi zdi da očitamo sistemu..in ne DRUGIM..OK.. in energijo vlaga vsak normalen človek sebi v prid.... očitno nam je nekaterim nekaj ostane

kar se tiče potrošništva... če se strinjaš z vrednotenjem stvari ki ti jih vsiljuje sistem potem si s tem zastrupljen.... če pa se ne strinjaš in nisi včeraj priplaval po juhici potem ne vem kaj toliko filozofiraš in v vsaki temi biksaš neke svoje teorije....

če že, se naslednja El Grande Revolucija ne bo začela pri motorističnih zavarovanjih ;) ker je motor v glavnem tretiran kot luksuz.. .saj to bi lahko ti, ki poznaš revolucionarne prevrate, že vedel, a? :P

Glede vrednotenja stvari in sistema - ej, a zdaj bom pa šel v merkator in vpil, da je mleko predrago, da so leviske predrage in da je registracija za motor predraga? ;)

če že zganjaš revolucijo, jo daj okoli pravih stvari ... če si želiš še kak napotek, te z veseljem založim z raznimi glasili revolucionarnih gibanj 21. stoletja ;) pa ne gre za lokalne slovenske zadeve... je pa res ,da je slovenija glede tega še dost uspavana ... kar nekaj se pa že dogaja v franciji, nemčiji, italiji, španiji... ne boš verjel, tudi anglija spi :) in ne: nikjer niso revolucije začel zarad registracij motorjev, cestnine, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, mladost ludost :)

-aja? evolucijo delajo tisti ki razmišljajo kot ti....

obstaja univerzalna resnica!!!!!ki bi jo moral upštevati vsak mislec ali politik. sužnji in kmetje ne ubogajo vselej svojih gospodarjev.

kar se tiče potrošništva... če se strinjaš z vrednotenjem stvari ki ti jih vsiljuje sistem potem si s tem zastrupljen.... če pa se ne strinjaš in nisi včeraj priplaval po juhici potem ne vem kaj toliko filozofiraš in v vsaki temi biksaš neke svoje teorije....

1. .....Imaš mogoče konkretno idejo al samo jamraš...to ni vredu in pika....povej rešitev s tem da upoštevaš dejstvo, da živiš v družbi kjer ljudje živimo skupaj v nekem konsenzu vsaj glede stvari v skupni rabi-javno dobro-kot so ceste davki zdravstvo,......in da vlada demokracija in vsem je neka ,,varnost,, na prvem mestu.

2. Stvari so ovrednotene preden si jih ti zaželiš...ostalo je ekonomija povpraševanje -ponudba. Nihče ne bo tebe osebno vprašal...kok bi pa ti dal za tale nov motorček....cena je postavljena na tebi pa je ali si pripravljen dati toliko, če ne bi nihče več bil pripravljen dati toliko kot zahteva trgovina (marže so konkretne)...pol trgovine ne bi bilo več...in kako bi potem ti to kupil po ceni, ki si jo pripravljen dati. Hodi bos po travi pridruži se društvu zemlja(se mi zdi da je pravo ime) in se sam preskrbi z vsem...ker vsak nakup je potrošništvo in upaj, da ne stopiš na žebelj...ker ne vem če ti bo cena tetanus inekcije pravilno ovrednotena...še vedno ti pa preostane kak domač zvarek in dva oče naš-a, da te reši muk tetanus infekcije.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in ne: nikjer niso revolucije začel zarad registracij motorjev, cestnine, ...

Se je pa Che z motorjem precej po J.Ameriki vozil, ko je bil predvsem še Ernesto (Motoristovdnevnikpress) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa daj Tepko strezni se. Saj namen si mel zlo kul (samo metode malo preveč radikalne). A ti misliš, da ti bo država (policija) spregledala, da se boš okrog vozil brez plačanih vseh dajatev (med katere vsekakor spada tudi plačana cestnina, ker je to predpisano in se to z nekimi radikalnimi metodami ne da aspremenit) ? Daj mali strezni se, sprobaj preživljat dva otorka (šoloobvezna) obnavljati hišo, vzdrževati avto in motor, pa se pri tem ne pritoževati, saj si to vse bodisi sam sproduciral ali hotel imeti.... Ti pa povem, da gre mesec zlo na tanko skozi, pa se zaradi tega sploh ne pritožujem. BTW, če sem te čisto prav razumel, mislim da bi ti glede na tvoje stroške in tvoj način življenja čisto zadoščal Tomos (za ostalo pa kasneje, ko bi ti finance to omogočale). Pr meni je tudi trajalo kr nekaj let, da sem prišel do motorja....... Sicer pa radikalcu kaj razlagat..,.... :devil: :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kateri motor je ceneje vzdrževati kot pa en študentski avto (katrca, al pa kej podobnega). Al se zdaj mogoče študenti z BMW-ji okol vozijo? Ko sem bil jaz študent, še pomisliti nisem mogel na motor !!!! Sem se moral kr s katro okol preganjat, al pa peš hodit ... Se pa strinjam, da so zavarovanja za motorna kolesa predraga ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno en ki se strinja z mano....  :yea2:  :worship:

Bravo, to pa je razmerje: dva proti 5241!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kateri motor je ceneje vzdrževati kot pa en študentski avto (katrca, al pa kej podobnega). Al se zdaj mogoče študenti z BMW-ji okol vozijo? Ko sem bil jaz študent, še pomisliti nisem mogel na motor !!!! Sem se moral kr s katro okol preganjat, al pa peš hodit ... Se pa strinjam, da so zavarovanja za motorna kolesa predraga ....

saj ti je reku - on hoče nov avto... rabljeni so "sam problemi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kak robec :cry: ... za useknit ... me je ganilo tole :cry:

Hehe :) Morda je pa doma moral zagovarjat nakup motorja in se je domislil razloga na trhlih temeljih - da je ceneje :lol1: To da je nek R5 ali fiat uno poceni za vzdrževanje, se ve ... da je cenejši od novega motorja tudi ...

Kaj pa pozimi? Javna prevozna sredstva, a? Evo miselni oreh za tret: prodaj motor, pa se drži LPPja še čez leto. A veš za koliko medkrajevnih kart za bus/vlak bi imel :kva2:

Pa če bi govoril o kakem 125cc ali pa vsaj er5 (<500cc), bi še nejkako zgledalo, tako pa je govora o 650cc :ninja: Svinje, a ne :) Najbolje da se kar neregistriran voziš, pa priletiš v nekoga, pa bo malo deljene krivde itd., kar nenadoma bo ena mastna tožba padla :blush:

Hint: pozanimaj se, koliko so plačani delavci v tovarnah ... in se zamisli o svojem jamranju kak revež si ker si komaj motor privoščiš :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor lahko primeš. Vse stvari ki jih omenjate tukaj lahko primeš. Zavarovanje pa je eno sranje od katerega JAZ in še marsikdo ni imel ne koristi ne nič. Cena za to kar ti recimo ponuja motor, oprema proti ceni zavarovanja... 80.000 za stvar ki je niti ne vidiš razen na papirju. Ko stvar poteče plačuj še...

Zavarovanja pa NE moreš prijeti. Plačaš nekaj česar praktično nimaš. Korist od tega imaš le če imaš dobrega odvetnika. Nisem rekel da morajo sedaj zavarovanja ukinit. Nikakor, samo znižat vsaj za 50%.

Kar se pa tiče cestnine... Sem že 100x rekel da za tako sranje kot ga imamo NI vredno plačevat! Če so vam naše ceste všeč potem kar plačujte pa upajte da jih bodo čez 20 let obnovili, ko boste po možnosti že 5 metrov pod zemljo!

Mene je SRAM ko pride kak tujec (recimo iz avstrije, Nemčije...) v slovenijo in se vozi po takih cestah in stoji v kolonah. Ne samo da je to SRAMOTA ampak tudi velik "strošek" za naše gospodarstvo in turizem. Le kdo bo hodu na morje v eno državo, kjer si zjebe vozilo in potem še čaka več kot eno uro v koloni v 30 stopinj in več vročini...??? In naša blesava država ne bo šla prostovoljno popravljati cest. NE! Raje bodo pobasali denar in ga namenjali drugam. Če se nobeden ne bo zganil se NE BO zgodilo prav NIČ. In s protesti pred parlamentom ne bomo dosegli nič novega.

Kar pa se tiče policajev, če bi te dobili v primeru neplačanih dajatev...

Ja proti večino ZELO TEŽKO kaj naredijo. Če bi VSI poudarjam VSI neplačali cestnine bi nam lohka samo kaj potegnili. Na sodiščih za prekrške bi bila še večja gužva in na koncu bi spoznali, da imajo s pošoljanjem položnic in vabil za sodnika za prekrške več stroškov kot pa če uredijo ceste in postavijo ograje... Še ne dolgo nazaj so veliko prekrškov odpisali saj imajo preveliko "gužvo" za obravnavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem bodo pacienti v ljubljanskem kliničnem rekli "pa kaj ta država namenja dnar za te ceste nepomembne, namest, da bi ga za zdravstvo" ...

saj štekaš, a ne?

PS: men so ceste v Sloveniji povsem u redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam kar veliko ljudi, ki so od zavarovalnice kasirali za vratne poškodbe...ki se jih ne da prijeti.NAJDI SI ODVETNIKA, ker če je vse tako črno na belem o tebi kot nedolžnemu udeležencu v prometni nesreči boš dobil denar...če boš pa sam tule jamral...ne vem no...mogoče ti pa Hanžek lohk pomaga....

Tudi mene je sram, da se tujci vozijo po takih cestah...NOT...bmk...doma naj bojo če jim kaj ni všeč....ceste je treba popravit zame-in za vse udeležence...zato ne vem od kje bi jih popravili če ne bi plačevali cestnine--kakšne udarne akcije, ki swe jih ti ne bi udeležil saj nimaš časa ker se moraš učit al kako? Koliko stane pri nas km ceste je druga štorija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz keša za odvenika nimam in ne mislim it tožit ene babe ki mi nima iz česa plačat. Na koncu pa še sam tožbo izgubim in plačam jaz vse. Ne hvala! Avto sem pa tudi že prodal da bi mi tisti blesavec plačal škodo.

Ja sej plačujem že 5 let, pa so ceste vsak dan slabš. In lahko je tudi tebe SRAM saj smo vstopili v EU in se mi zdi da smo zaradi takih kot si ti v EU dreku v katerem plačujemo pa nič nimamo. Neplačevanje cestnine nebi pomenilo popravitev cest pač pa UDAREc za državo da bi se STREZNILA!

Kar se pa tiče akcije, bi si že najdu cajt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej, a si že kdaj na Upravni enoti ali na tehničnem probal kaj registrirat brez kakšnega manjkajočega papirja? Po mojem da ne. A ti bi pa kar vso motoristično srenjov SLO skup zbobnal, pa pol od :slap: njih pričakoval, da bodo pa od zdaj naprej vsi solidarni in ne bodo plačali cestnine in bo pol to to? Pa daj, stopi dol z lune......... :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo delate 8 ur na dan in potem sem vam dobesedno jebe za cel svet.

Ma ti si res pameten.. :slap: .večali manj se nam zaposlenim bolj "jebe" ob razmišljanju, kako plačat vse položnice ( stanovanje, štrom, voda, hrana, TV, telefon, internet, sedežna od lanskega leta, mulcem malico v šoli, položnico za popoldanske dejavnosti, obleko....pol je šele avto, pol pride na vrsto še 20 drugih stvari,....., ..in pol .......in pol čist spodej nekje pa motor. Če si ga lahko privoščiš.

Ker če si ga ne, ga pač nimaš...jaz sem si prvega kupu pri 35.ih. In če si ga nebi mogu, ga pač ne bi imel še zdaj. Simpl ko pasulj. In ker sem imel 1.2 miljona, sem kupu Husota. Če bi imel več, bi kupu kej druzga. Če ne bi imel nič...

In ne jamrat. Država bo vedno vzela tisto, kar (misli) da ji pripada.

Lepo zmenmo se in ne plačejmo cestnine. Ni blema, jo bomo pa pri litru bencina. Bo pa 350 SIT za liter.

Tepko...če imaš kakega znanca na Norveškem ga vprašaj, kako plačajo cestnino tam. Ne boš verjel...kak "super" sistem majo gor....

Zato ne jamraj...kot študent si si kupu nov motor....pa da nis slučajn mislu, da je zdej kar se stroškov tiče...fenito. Ah ne, zdej so se šele začel.

Ko ga boš oktobra odjavu in parkiral, zračunaj, kolk si zapravu....

En motosvetovec je na tem forumu zapisov; skoz sem mislu, da je golf drag hobi...

In če že kot študent živiš prek svojih zmožnosti, kako bo šele, ko boš redno zaposlen... :hmm:

Ah saj res, tako kot nam, se ti bo jebalo za vse :slap: :slap: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si to napisal... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pol je medek zadel žebljico na glavico :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le kje so časi ko so bili študentje delani po kopitu glavnega junaka Zločina in kazni :hmm: ......

ob vsem tem vtepanju v glavo, da je treba študirat, da je šola na prvem mestu so pazabili ZAKAJ je treba študirat in kaj je "real life"....

nihče ne rabi motocikla, tudi avtomobila nihče ne rabi...rabiš streho nad glavo, hrano in vodo pa par cunj za na rit.....

in glede na to da cela gora ljudi shaja z mesečno plačo mizernih številk, pa jim za razliko od štuidentov nekje v zaledju ne stojijo ateji in mame......

mislim da se "otroci" lahko malo prizemljijo in se iz rožnatih puhastih oblačkov počasi spustijo na tla...... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... in mi smo se rodili v sluzbi? Tudi smo v solo hodili. pri 18h sem zacel ziveti na svojem s tem, da sem se na fax hodil. Da bi imel motor ali kaj drugega razen stoenke, ki sta mi jo starca dala, sem lahko samo sanjal.

jaz nisem jokal okoli, da sem bogi, pa ne vem kaj (boni za prehrano so se glih dobro pojavili), ampak sem zacel delat - pri 19h v najemniskem stanovanju, na faxu, pa benz za kripo od avta, pa hrana, pijaca (za prezivetje)... mal pomisli...

Enostavno sem se moral odlociti - in tako sem fax (zal) pustil, nasel sluzbo (ki je seveda takrat kar po drevesih rastla) in sem cisto zadovoljen sedaj - nekajnajst let kasneje...

Imam avto, motor, dobro sluzbo...

A mas toliko jajc, da pustis fax in delas, kot zival, zato da bos lahko zivel - ali bos se naprej pickica pa jokal..

btw: ne rabis cestnine placat pri registraciji - kar ni neumno, tudi zavarovanja in tehnicnega ne rabis placat - full prisparas - sam tablice ne bos dobil, pa bos lahko vsakic, ko te policaji vidijo 120k placal - vsekakor bolje, kot 80k za registracijo (BTW: jaz jo placam 133k)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko občutek imama, da si si res primerno ime izbral. ODVETNIK...imaš brezplačne odvetniške nasvete, imaš odvetnike, ki računajo samo od iztoženega denarja...%...in zavarovalnica ima fond za take primere...če ti nekdo z neregistriranim avtom razbije tvojega...samo vedet moraš kdo je bil...in baba nima veze koliko ima denarja...saj gre itak iz njene police ne iz njenega žepa (sem pozabila kaj si rekel a je al ni registriran) in oprosti sam res si MEVŽA...in dej postavi se na noge, ker če ne boš skoz ena krpa s katero bojo pometali na okoli....in tebi bo verjetno všeč.....boš lohk vsaj jamrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu.... povej mi recept... če nisi zaposlen, nimaš velikih prihodkov na T.R... kako se lahko potem voziš okol z motorjem; in se ne pritožuješ nad visokimi računi, ti jih poštar prinese vsak mesec..... tudi js bi rad tako živel in še marsi kdo

pa tale je legendarna....iz tega namreč očitno sledi da vsak normalen clovek jamra....no...tak s poprečnim prihodkom.... :grrr

predvsem pa ...da niti slucajno ne mores bit zadovoljen s tem kar imaš....

slika ej :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu.... povej mi recept... če nisi zaposlen, nimaš velikih prihodkov na T.R... kako se lahko potem voziš okol z motorjem; in se ne pritožuješ nad visokimi računi, ti jih poštar prinese vsak mesec..... tudi js bi rad tako živel in še marsi kdo.... :D  :D

Recept je sila preprost: "ne jamraj". Tako se voziš z motorjem, kljub temu da nisi zaposlen in nimaš velikih prihodkov na TR - in se ne pritožuješ nad računi, ki ti jih poštar prinese vsak mesec.

Saj te je to zanimalo, kajne? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!