Skoči na vsebino

Izzivanje usode ali nedorastlost?


panterr

Priporočene objave

:oops:

Buhdej!!

No, naj v tej temi pišem kot voznik avta. Ta prispevek naj velja izključno motoristom, ki imajo možgane v jajcih in ne v glavi.

V ponedeljek, ko sem se vračal z avtom iz Hr morja sem skoraj popizd..! V ostrem, totalno nepreglednem ovinku (na različnem kraju) sta me dohitela in seveda tudi prehitela dva motorista 100 % v škarje. Bili smo trije vštric, jaz seveda na bankini z avtom. Seveda mi je po kratkem hupanju sledil sredinec, v obeh primerih pa motorista nista imela zadnjih reg. tablic!!!??? Povejte mi prosim, dragi kolegi motoristi, ali mislite, da taki ljudje, ki po moje nimajo kaj dosti v glavi, zaslužijo dovoljenje za vožnjo motorja!?? Ne vem, nekako se mi po eni strani smilijo, saj ne vejo, kaj delajo. Recimo, v primeru nesreče, kako bodo to preživljali svojci, kakšno življenje bo imel nič krivi voznik avta in otroci v njemu, ki se jim bo nekdo nalimal na šipo!?? Sicer pa motoristi niso nič krivi za svoje nesreče (so tudi izjeme, ki res niso), krivi so avtomobilisti, ki jih ne upoštevajo, tako namreč pravijo nekateri, ki verjetno tudi odstranijo tablice.

Mogoče sem bil pregrob, dragi prijatelji, ampak po lastnih izkušnjah z motorjem vem, da se tako ne vozi!!

Pa lep pozdrav! Panterr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

panterr, v vsaki dovolj veliki skupini imaš kretene in dejstvo je, da se ti le-ti bolj vtisnejo v spomin, čeprav so - vsaj po navadi - v manjšini.

V nedogled lahko naštevamo - tako avtomobilisti kot motoristi - kaj neprijetnega se nam je zgodilo v tem ali onem primeru, ugotovimo pa lahko samo to, da imamo oboji "v svojih vrstah" paciente, ki bi jim morali vzeti še kaj drugega kot samo roza knjižico ...

V neki sosednji temi recimo nek tepko (ki ima celo tak nick) razlaga, da je obvezno zavarovanje brez veze ... :devil:

Kar se mene tiče, je pri začetni odločitvi med cesto/terenom precej botrovalo pestro dogajanje na cestah ... V hosti me še nihče ni izsilil, niti jaz nisem komu kaj žalega storil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolš da divjajo z motorjem kot pa s kombijem ali tovornjakom! :D

Nekateri tudi kradejo, ubijajo, pretepajo žene in otroke, posiljujejo, ...

...in lahko se ti zdaj na glavo postaviš, pa ne bo nič drugače. :P

Ah no, pa dajmo zdaj malo moralizirat, ko smo tukaj ravno sami angelčki zbrani O:-)

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, kršenje CPP s speedingi in podobnim dokler je v okviru normale ni problematično. :) Jaz konec koncev še z avtom ne vozim po omejitvah - ampak kljub temu ne divjam brezglavo. In v rdeco ne zapeljem hote ... ipd. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, kršenje CPP s speedingi in podobnim dokler je v okviru normale ni problematično.

In ta okvir normale je raztegljiv kot čigumi. Seveda ga nihče nikoli ne preseže, le vsak ima svojega in še tega občasno malo raztegne. :xx:

Vprašaj norca, če je nor. :D

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops:

krivi so avtomobilisti, ki jih ne upoštevajo

:grim v 3/4 primerih :angry2: , da si o traktoristih in ostalih ne govorimo. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje moji dragi.

Ko sem se danes vracal iz sluzbe, me je v odzadju dohiteval guzzist, ker je vozil *normalno* sem ga opazil in ko je pricel prehitevati vozilo za mano sem se mu takoj umaknil desno, da je lahko prehitel se mene.

Za trenutek sem pogledal kaksne izpuhe ima, bilo jih je res lepo slisati, ........ko se pretrgam od strahu, se znajdem na strehi in padem nazaj v sedez.

Razlog pa nekdo z R1, ki je s polno hitrostjo padel mimo(kolone). Nisem bil pozoren, nisem ga imel casa videti. Nasedel sem na star trik, a ce bi v tistem trenutku zavil levo, bi vzel zivljenje. Mogoce tudi svoje.

Tudi avtomobilisti smo ljudje, smo nepozorni, utrujeni od dela in delamo napake, kot tudi mi motoristi.

Cigave napake so bolj usodne? Vemo na cigavi strani je smrtnost vecja.

Pa SRECNO. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V neki sosednji temi recimo nek tepko (ki ima celo tak nick) razlaga, da je obvezno zavarovanje brez veze ...  :devil:

In ti bolnik ne znaš brat ali pa si šrpical osnovno šolo. Govorim da so zavarovanja previsoka in ne brezvezna. Reci babici naj ti še 1x črke razloži. Sedi pet pa mama v šolo! :yes:

Popravljeno . Popravil Tepko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti bolnik ne znaš brat ali pa si šrpical osnovno šolo. Govorim da so zavarovanja previsoka in ne brezvezna. Reci babici naj ti še 1x črke razloži. Sedi pet pa mama v šolo!  :yes:

Ok vsi govorite da plačujete zavarovanja, ker ga PAČ morate! Namesto da bi plačali zavarovanje, bi imeli nekaj za maldive, sedežno, avto karkoli drugega oprijemljivega. Zavarovanje pa plačaš pa ti ne nuca nič, ker ne dobiš nič nazaj. So zelo redki primeri, ko je motorist krivec prometne nesreče. Pa še sedaj nisem slišal za nobenega. Razen seveda za kake divjake, ki so se več kot 200km/h podili po cestah. Ampak tiste izvzamemo. Zavarovanje je brezvezno.

A še kaj ni jasno ali bo tole dovolj? :hmm:

Če tega nisi mislil - napisal si očitno vseeno. Kaj je sedaj narobe pri tvojem izražanju pa prepuščam tebi, moje poznavanje črk je pa ok, hvala vseeno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te tu preseneča? :) Motor štirikolesne šajtrge ne more nadomestiti. Poleti lahko kar uspešno konkurira, pa še to vsaj v mojem primeru ne. ;) Tisti ki imajo družine jim je pa motor sploh samo veselje/luksuz, ne pa glavno prevozno sredstvo :whistle:

Pa to nikakor ne pomeni da se raje v avto vsedem, kot pa da se na motor vsedem, da ne bo kdo tega razbral ... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga se zgodi. Jaz tudi včasih naredim tako traparijo, da sem sam nase jezen.

Pa nekako normalno mi je da na motorju mal bolj pritisnem med kolonami, ker za jajcanje imam čas v avtu. :glare:

Pa čeprav mogoče kakšna situacija zgleda hudo kritična iz perspektive pločevinkarja, se motoristu morda ne zdi nič posebnega O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kakšni motoristi pa ste ,kot vidim se večina vozite z avti.Fantje večina še vas je zelenih za ušesi.

A smo spet pri košu.

Kaj je potem zate motorist. Vsak popoldan na ride, pa med avtomobili po kolenu?

Enim se res ne da nič dopovedati.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večno neizpeta tema ......

V vsaki skupini so žal tudi neprilagojeni ..... (lahko vstavite tudi drug poljuben izraz).

Večina voznikov se v večini primerov drži pravil, ki so postavljena zato, da lahko vsi preživimo.

Žal pa v zadnjem času, po ekspanziji "motorizma" opažam čedalje več osebkov, ki menijo, da so nad vsemi .....

Žal tudi na račun vseh ostalih.

Cveto, upam, da ni nič hujšega, in da boš kmalu "pozdavil" avto.

P.S.

Defenitivno ni motorist tisti, ki se "napihuje" kot žaba!

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največje kamikaze po cestah so skuterji in kombiji... <_<

skuter ne gre nikamor in zato tiščijo kotnorci in uganjajo vragolije, kombijašem se pa zmeraj mudi. tako. še moja 2 tolarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja naprimer kombiji od Peciva al pa od merkatora in peloza kamiončki :slap: mater kaj to dela po cesti. Levo, desno, gas pol pa žlajf na mrtvo :wacko: U glavnem js kumej čakam d ga prehitim, pa magar u škarje O:-) (kjer se to da, širokacestapress)

Je pa res d tudi js nism lih angelček ko vidim kolono... res d ne pičim mimo 100, majn kukr 50 pa še nism pelu :xx: Enkrat se je pa zgodilo na koprski obvoznici ko je bla kolona na obeh pasovih. Šel sm umes, tokrat počasi d sm se tu pa tam lovil z nogami, in kaj se zgodi :eek: :blink: Vsi se lepo umikajo, en model pa na sredino lepo in mi še odpre vrata. ojejej, to je pa prekipelo :angry2: :kva2: k sm zapelju mimo sm se lepo nagnu na njegov lak z hlačami, d mu je tisti pleh je zaprlo u fris. Vem nism nardiu prou, sam kar je preuč je pa preuč :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne meči vse v en koš, ker nismo vsi isti  <_<  :nono:  :angry2:

YZFR1, PREBERI PRVE VRSTICE MOJEGA ČLANKA IN BOŠ VIDEL, KOMU JE LE-TA NAMENJEN!! Naj še poudarim, da pri vožnji z avtom sodelujem z motoristi, se jim vljudno umikam, žal pa so tudi budale na cesti....potem so pa stebrički krivi za smrt...HALOOO???

panterr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stebrički vsekakor so krivi - tudi. Seveda niso krivi za nastanek krizne situacije, za to je lahko kriv motorist sam ali pa kolega v piksni ki je medtem ravno šaril po avtoradiu, brskal po nosu ali pa šlatal sopotnico, ali pa imel preprosto slab dan. Vse to ne spremeni dejstva da količki so nevarni. Ker bi bilo za motoriste bolje, da jih ne bi bilo, je očitno z njimi nekaj narobe, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFR1, PREBERI PRVE VRSTICE MOJEGA ČLANKA IN BOŠ VIDEL, KOMU JE LE-TA NAMENJEN!! Naj še poudarim, da pri vožnji z avtom sodelujem z motoristi, se jim vljudno umikam, žal pa so tudi budale na cesti....potem so pa stebrički krivi za smrt...HALOOO???

panterr

Sem punca in imam zelo slabe - najslabše izkušnje z avtomobilisti oz. avtomobilistom ki mi je pošteno zaj...l življenje :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops:

Buhdej!!

No, naj v tej temi pišem kot voznik avta. Ta prispevek naj velja izključno motoristom, ki imajo možgane v jajcih in ne v glavi.

V ponedeljek, ko sem se vračal z avtom iz Hr morja sem skoraj popizd..! V ostrem, totalno nepreglednem ovinku (na različnem kraju) sta me dohitela in seveda tudi prehitela dva motorista 100 % v škarje. Bili smo trije vštric, jaz seveda na bankini z avtom. Seveda mi je po kratkem hupanju sledil sredinec, v obeh primerih pa motorista nista imela zadnjih reg. tablic!!!???

Dragi Panterr, če te je prehitelo kaj takega + njegov kolega (rođak?) title_b.jpg

ti lahko povem, da to niso motoristi ampak navadni kreteni.

Če bi ga slučajno zbil, ti lahko povem, da je škoda vsake minute sekiranja.

Tadej (že 18 let motorist)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Sem punca in imam zelo slabe - najslabše izkušnje z avtomobilisti oz. avtomobilistom ki mi je pošteno zaj...l življenje :krneki:"

Ne morem mimo napisanega, da nebi komentirala:

Yzf-r1: res je, da se osebno poznave, res je da sem motoristka in kdaj brezglavo divjam kjer mi nebi bilo treba, res je tudi, da so namerno škodljivi na cesti med korektnimi, poznam primer tvoje nesreče, ampak ali lahko čisto upravičeno za to kaj se je zgodilo kriviš samo avtomobilista? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da je bilo na števcu "malenkost" več kot je bilo predpisano ampak jaz sem še vedno prepričana, da če bi z avtom ostal lepo na svojem pasu bi bilo vse ok :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse skupaj je en kup solate...nikoli ne bomo prišli skupaj z mnenji...dejstvo je, da smo na motorju ranljivi a se počutimo izven zakonov, dejstvo je, da smo ljudje v avtomobilih v "svojem malem svetu" in netolerantni do drugih, dejstvo je, da so vozniki kombijev popolnoma nori in vozniki skuterjev enostavno nevarni.še najmanj problema je s kamionarji, če le ne zagledajo pred seboj kakega kolesarja...potem je vse njihovo.

ker se cenim in s tem cenim življenje drugih in ker sem tudi motorist, se z avtomobilom, če je varno in mogoče vedno postavim bol desno...zakaj? ne zato, da me motorist lažje prehiti...ker to ni potreba, ampak, da ma malo prostora, če lih kaj zajeba :afro1:

kar je dobro zanj in zame. in tista mona, ki je rekel, da količki "varovalnih" ograj niso nevarni, ga vabim, naj gre s kolesom 25 na uro in se vrže pod ograjo. mislim da bo to zelo poučno o "varnosti" takih ograj... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj komentar:

zadnjič mi je nek nedorasel sivolas oči v neki gori od džipa skrajšal lajf za 3minute. ga grem prehitevat (ker je vozil 70 po Napoleonovem drevoredu (pred Logatcem-2km ravnine). ko sem bil vštric pa oči pohodi stopalko za gas, meni nasproti pa kemper. dobr da je bil dost daleč, da sem še not odvil.

jebemmumaternedoraslo :angry2:

pa sej ma vsak kako podobno zgodbo. v takih primerih bi bilo najbolje, da se človek sam znajde v obratni situaciji in se vseskupaj še bolj "na knap" izide, da vidi kako to izgleda, če druge spravljaš v nevarnost.

sklep:

pozimi montiram orenk močnejšo mašino. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!