Skoči na vsebino

Izzivanje usode ali nedorastlost?


panterr

Priporočene objave

Na tistih kretenskih količkih se lahko že kolesar zelo konkretno sesuje, čim gre za klanec navzdol, ne pa navzgor. Takrat pač tudi hitrost kolesarjev ni zanemarljiva. Mižanje in trditev da če je za avtomobil dobro bo za ostale tudi, če pa kdo pade si je sam kriv ... je pa mimo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Panterr, če te je prehitelo kaj takega + njegov kolega (rođak?) title_b.jpg

ti lahko povem, da to niso motoristi ampak navadni kreteni.

Če bi ga slučajno zbil, ti lahko povem, da je škoda vsake minute sekiranja.

Tadej (že 18 let motorist)

Ja, pa še res je!! :yes:

Skoraj me je kap, ko sem prvič videla tega tipa oz. verjetno prav ta dva, in sicer prav na tem križišču, in prav v taki akciji kot sta na sliki :o Če bi 1,5 sek prej odpeljala čez svoj zeleni semafor, bi ju zbila. :devil:

Ja, to pa je izzivanje in nedoraslost! :slap: Pa še kaj drugega zraven ... res kretensko! :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozimi montiram orenk močnejšo mašino.  :evilgrin:

js pa spredi vile od viličarja in rušpo kukr jo ma buldožer :naughty: ka bo to letelo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...boli te johnson. povsod so kreteni. tud js sm vcasih med njimi, priznam. nikol nis(m)o vsi NORMALNI (kaj to sploh je?), in tudi nihce ne gresi vedno namenoma. eni pac ne studirajo niti tolk da bi prezvel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne vem, ampak veliko se vas pritožuje nad negativnimi oz. slabimi stvarmi, ki se dogajajo v prometu. Jaz pa lahko pohvalim italjanske kamijonarje. Zadnjič sem na Trojanah prehiteval kamijonarje (pač kot vedno gužva) in se mi je 5 italjanskih kamionarjev lepo umikalo čisto na desni rob, medtem ko so drugi lepo vozili kot "kralji" skoraj po črti.

Nam manjka prometne kulture in še kaj druzga. Najprej pa mal več nacionalizma u glavo slovencewv, da ne bomo taki kot eni kekci, ki se pustimo jebat vsakmu u glavo. Ko bo to zraslo, pa lahko začnemo delat na kulturi vožnje in lahko že pri malčkih začnemo učit kaj je treba in kaj ne, in kaj se sme in kaj ne.

Kar se janezek nauči to janezek zna. Pri nas v sloveniji večina avtošol poskrbi, da kandidat s čimmanj urami pride do roza knjižice. S tem naj bi kazali "uspešnost" avtošole. Sam sem imel za motor (125ccm) samo 18 ur in 18. je bila izpitna. Seveda sem naredu v prvo ampak manjkalo mi je pa prvih 20.000km veliko da sem se naučil kaj lahko z motorjem in kaj ne. No sedaj mam že drug motor in okoli 40.000km za sabo. Videl že dosti budal na cesti pa tud sam kdaj ušpiču prehitevanje čez polno črto ali pa čez križišče po pasu za zavijanje levo.

Že v avtošolah bi lahko učili voznike motornih vozil solidarnosti drug do drugega udeleženca. Torej primer: vozili dvoslednih vozil se umikajo enoslednim vozilo da jih lahko prehitijo. Zakaj je to dobro? Zato, ker nam na enoslednem vozilu NI potrebno čakati zaradi vas "pločevinkarjev" ki se valite po 5km/h naprej v koloni. Z drugega ekološkega vidika pa se tudi manj obremenjuje okolje in povečuje pretočnost prometa. Pa še je podobnih primerov, ki se jih nekateri vozniki pridno držite (čestitam), nekateri pa kot da bi pred eno uro dobili vozniški izpit v roke.

Ampak ker imamo take bizgece v vladi, ki nimajo nikakršnih izkušenj iz prometa in se potem delajo pametne z nekakšnimi "spremembami" in "dopolnitvami" zakonov, ki so pa tko zgrešeni v parih primerih da mi gre dostikrat na jok ko poslušam kaj delajo. Pa smo spet zašli in se vračamo nazaj k temi... :whistle: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno postavim bol desno...

To ne bi smela biti le tvoja svobodna in dobra volja.

ZVCP od vseh voznikov zahteva:

25.člen

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov, morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops:

Buhdej!!

V ostrem, totalno nepreglednem ovinku (na različnem kraju) sta me dohitela in seveda tudi prehitela dva motorista 100 % v škarje. Bili smo trije vštric, jaz seveda na bankini z avtom. Seveda mi je po kratkem hupanju sledil sredinec, v obeh primerih pa motorista nista imela zadnjih reg. tablic!!!??? Povejte mi prosim, dragi kolegi motoristi, ali mislite, da taki ljudje, ki po moje nimajo kaj dosti v glavi, zaslužijo dovoljenje za vožnjo motorja!??

.

.

.

Pa lep pozdrav! Panterr

hja no, meni pa 1000x avto prehiteval avto čeprav me je videl in sem mu blendal pa sem na koncu vozil po bankini, da smo šli trije vštric po lokalni cesti. najrajši pa to delajo na ravnimi med Framom in Radizelom, kdo ve zakaj?

pol pa so tu še opel calibre, tehno yugeci z schumacher napisi, golf 1,2,3 z O'Neal nalepko itd.

budale so povsod, mislim da so motoristi še najmanj nevarni ker bodo v končni fazi najprej poškodovali sebe in šele potem avtomobilista.

Pa lep pozdrav tudi tebi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa so tu še opel calibre, tehno yugeci z schumacher napisi, golf 1,2,3 z O'Neal nalepko itd.

HONDE!!! :wacko: :slap:

tepko, mogu bi vidit ka makaronarski kamijonarji delajo drugim kamijonarjem - ne verjames ce ne vidis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDE!!! :wacko: :slap:

tepko, mogu bi vidit ka makaronarski kamijonarji delajo drugim kamijonarjem - ne verjames ce ne vidis!

Nisem reku da so zdej vsi makaronarski tovornjakarji pridni in lepi. So bile pač izjeme, ki sem jih lahko pohvalil.

Prometna kultura v sloveniji pa totalno u kurcu seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja no, meni pa 1000x avto prehiteval avto čeprav me je videl in sem mu blendal pa sem na koncu vozil po bankini, da smo šli trije vštric ...

jep. tuhinjska v ponedeljek. hvalakomurkoliže, da je tam vsaj nekaj asfalta na bankini. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna kultura v sloveniji pa totalno u kurcu seveda.

nasplošno ali z izjemami? Je teh izjem vsaj za polovico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, samo ne mi govorit o kulturi vožnje v kaki Italiji... :wacko:

enostavno NE ZNAJO VOZIT. kaj delajo po naših cestah, to ni za verjet...edino divjajo pa res ne, drugače pa se ustavljat sredi križišča, vozit kontra u rondojih vozit čez polno črto na ravni cesti, poolna neobzirnost in način vožnje "sam na svetu in mam edino jaz prav"...to je stalnica.

je pa opazit, da je zakon tudi pri nas naredil svoje...se vozi bol počasi in prav je tako...

kar se tiče pa "racing R´n´B" yugotov in o`neill polepljencev..raje pusti mimo ali daleč zadaj.. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se zdaj zaradi takšnih zgod in nezgod toliko repenčite.To pač spada v prometu zraven ravno tako kot veter.Kdo pa tega ne dojame naj raje pusti motor in gre igrat šah ali pa lovit ribe.Z vašim nakladanjem pa ne boste spremenili ničesar.Sem pa res imel prav da vas je večina zelena za ušesi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa res imel prav da vas je večina zelena za ušesi.

Kaj imaš pa ti proti zeleni barvi?

Kawasakiju se prav lepo poda. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in kaj, tvoja uha so že gnila in odpadla?? :blink:

sploh se ne repenčimo...karkoli se pove o obnašanju na cestah, pa čeprav je nabijanje je dobro...nekaj se prime, nekaj ostane. VOL JE PA VEDNO VOL. zato računamo na ljudi, ki so še zeleni za ušesi kot praviš, vendar jih vsaj nimajo ZARAŠČENA <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, samo ne mi govorit o kulturi vožnje v kaki Italiji... :wacko:

enostavno NE ZNAJO VOZIT. kaj delajo po naših cestah, to ni za verjet...edino divjajo pa res ne, drugače pa se ustavljat sredi križišča, vozit kontra u rondojih vozit čez polno črto na ravni cesti, poolna neobzirnost in način vožnje "sam na svetu in mam edino jaz prav"...to je stalnica.

je pa opazit, da je zakon tudi pri nas naredil svoje...se vozi bol počasi in prav je tako...

kar se tiče pa "racing R´n´B" yugotov in o`neill polepljencev..raje pusti mimo ali daleč zadaj.. :wacko:

Če bi bilo v Ljubljani toliko mopedov na cesti kot v Trstu bi danes zidali -širli urgenco.

Z Italjani v Italiji imam samo dobre iskušnje (veliko je na ,,če si upaš,,...pa se vseeno izkaže, da te vidi in upošteva...res pa, da zadnji moment in in reakcija je zelo teatralna....in če nisi navajen te zna kap in si čist presran...pol te pa itak sam okol porivajo--kot se jim pustiš).

Vsaj zame so to živi vozniki...malce živčni vendar dinamični....in ne slepi motorični defekti...kot pri nas.

Opažam pa da zelo radi divjajo-pri nas in po obali ,,izven,, Italije...vsaj tiste njihove briljantinaste glave.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. zato računamo na ljudi, ki so še zeleni za ušesi kot praviš, vendar jih vsaj nimajo ZARAŠČENA  <_<

mladiči pa imajo ušesa napolnjena z lastnim glasom... in z javkanjem iz okoliških gostiln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nekomu zdi, da italijani niso prav divji itd.. in da je videl vse, ko se je vozil po Italiji, naj gre z avtom v Pariz... tam sem pa jaz skor živčnega fasala. Ko te sredi krožnega izsiljuje en s Porschejem in ti na mm vozi mimo in ti še fakiča kaže itd...... :slap: ti pa so prtegneni......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Nemčiji, Avstiji in Švici je prometna kultura veliko višja od naše balkanske...

pejt tja živet ... imajo tudi lepše ceste ... (in višje registracije, da o kaznih ne govorimo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Pariza..

V marcu sem bil en teden gor, bilo je mraz za crknt, ampak motoristov pa v mestu in na vpadnicah skorajda več, kot folka z avtomobili. Res, da vsi nekam skačejo, se vrivajo in podobno. Ampak ko načrtno opazuješ promet lahko ugotoviš sledeče. Nobenih namernih zapiranj poti, namernih oviranj prometa (v slovenskem stilu, če jaz ne morem naprej tudi ti ne boš) in kar je bilo najlepše, na avtocestnih vpadnicah (nekaj podobnega kot npr. obvoznica v LJ), kjer je prometa OGROMNO, so med obema voznima pasovoma delali koridor, tak o katerem smo pametovali v tisti drugi temi (kateri že :hmm: aja, Tadejevo provociranje ;) ). Avtomobili lepo 2-3 metre narazen, vmes pa gasa z motorjem! :yea2:

Pa da ne bo čist :topic: , moja ušesa niso zelena, ampak rdeča (sončekožgalpress)

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, hej, fantje in dekleta, zdaj pa ste malo odšli od prvotnega vprašanja........

Je dirkanje po cestah izzivanje usode ali nedoraslost???

Sem se v ponedeljek fijakal po dolenjski, pa sva slučajno z enim "skup prišla".

Sva se potem tak čist slučajno en za drugim peljala, kakih 20 km.

Pa ti švigne mimo en z TDM, oni pa za njim, pa ga je prehitel nazaj, pa sta se ganjala kot butla. Sicer ju nisem več dolgo videl, ker nisem onemu z TDM zameril, da me je prehitel......

Sta bila ta dva nedorasla ali enostavno butla??

Ali sta bila nedorasla butla??

Jaz sem pred desetimi leti, ko sem po Sloveniji divjal z mojo CBR bil nedorasel butl, ki je mislil, da je Kewin Schwanz.

Ko sem bil v avtu, sem bil Nigel Mansel.....

Potem sem ugotovil, da cesta ni dirkališče, pa se sedaj vozim v mejah normale. Saj ne, da ga kdaj pa kdaj ne stisnem, ampak pretiravam pa ne več.

Nehajte nakladati o Francozih, pa Italijanih. Ali pa ste namerno spremenili temo, ker vas je sram, da ste nedorasli?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobili lepo 2-3 metre narazen, vmes pa gasa z motorjem!  :yea2:

sem pa na pariski obvoznici tud ze vidu kok je motorist s skornjem brcnu v vrata avtomobilu ki se mu je nastavu. je bla taka lepa bunka. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Pariza..

V marcu sem bil en teden gor, bilo je mraz za crknt, ampak motoristov pa v mestu in na vpadnicah skorajda več, kot folka z avtomobili. Res, da vsi nekam skačejo, se vrivajo in podobno. Ampak ko načrtno opazuješ promet lahko ugotoviš sledeče. Nobenih namernih zapiranj poti, namernih oviranj prometa (v slovenskem stilu, če jaz ne morem naprej tudi ti ne boš) in kar je bilo najlepše, na avtocestnih vpadnicah (nekaj podobnega kot npr. obvoznica v LJ), kjer je prometa OGROMNO, so med obema voznima pasovoma delali koridor, tak o katerem smo pametovali v tisti drugi temi (kateri že  :hmm: aja, Tadejevo provociranje  ;)  ). Avtomobili lepo 2-3 metre narazen, vmes pa gasa z motorjem!  :yea2:

Pa da ne bo čist  :topic: , moja ušesa niso zelena, ampak rdeča (sončekožgalpress)

B)

Temu se reče prometna kultura bolj razvitega naroda kot slovenci! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pavšalne ocene...vse nekaj počez :yawn:

torej bi po tvoje morali vsi priznati svojo nedoraslost, ker se ti sam počutiš nedorasel, ko včasih malo daš po gasu...al kaj?

prav, da boš vesel. sem nedorasel pri vožnji v prometu, ker včasih prehitim cincarja pred mano (malo podirkam). zadovoljen? :afro1: upam, da predeš zadovoljno kot mačkica :doze:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!