Skoči na vsebino

Izzivanje usode ali nedorastlost?


panterr

Priporočene objave

v strnjeni koloni avtomobilov v katero sem se želel vključit mi je danes dal prednost samo in edinole avtomobil z italijansko registracijo.

kaj hočem s tem povedat si kar sami razložite.

Tepko ima včasih prav, ampak preagresiven način govora ga malo jeb* in zato ni slišan B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v strnjeni koloni avtomobilov v katero sem se želel vključit mi je danes dal prednost samo in edinole avtomobil z italijansko registracijo.

kaj hočem s tem povedat si kar sami razložite.

Mogoče je pa bil Slovenc, ki dela v Italiji :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v strnjeni koloni avtomobilov v katero sem se želel vključit mi je danes dal prednost samo in edinole avtomobil z italijansko registracijo.

tudi jaz nekaj podobnega doživel v gužvi pred mejo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislim ampak vem. Ker so tam ljudje veliko bolj civilizirani kot tu. Pa ni tu samo olika pa to, ampak tudi zmožnost sobivanja z drugimi in ne samo gledanja svoje riti.

Že kot primer razlika me angleži in slovenci: angleži se lepo postavijo v vrsto, ko vstopajo na avtobus, pri nas se vsi prerivajo. Pa to je samo tak banalen primer. Pač imajo veliko bolj razvito kulturo in miselnost. Tud v nemčiji v munchnu policaji ne gledajo prometa ampak kaj bo folk na tla odvrgel. Pri nas pa potrebujemo 4 policaje na križišče da se kaj premika v Ljubljani. Čisto take banalne zadeve, ki bi se jih dalo priučiti že od mladega. Sam na žalost ugotavljam da smo mogoče še preveliki balkanci da bi kaj dojeli...

Vse to je res in se čisto strinjam s tabo in tem napisanim. Tudi sicer imaš kar dosti prav. Gre samo zato, da ti žal ne boš naučil ljudi, da bodo lepo v vrsto stopili in šli počasi v avtobus, niti, da bodo ljudje pri rumeno-zeleni speljali, ne pa pri utripajoči zeleni itd....... čeprav nisi edini, ki bi si tega želel. In ja, kar se tega tiče smo balkanci (to dobro vejo vsi tisti, ki so bili kdaj v Grčiji, kak način prometa imajo tam). In dejstvo je, da določene stvari lahko spremeniš če si res dovolj glasen, mentalitete in načina razmišljanja ljudi pa žal ne...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezadovoljen ker živim med takim balkanskim tlačanskim kmetavzarskim narodom, kjer je vsak bolj pameten kot drug in se dela ne vem kako boljšega, kar se odraža tudi v kulturi na naših cestah. Da na žalost sem član tega naroda.  :cry:  :SS

Pa dej model ne s takimi smetit po tem forumu. Tok mi gre na kurac folk tvojega kalibra. Pluvat po zavarovalnica, po vladi, po folku, po zenskah, po motoklubih...... Nismo mi krivi, ce te mama ni dojila. Kar se tice vlade. POVSOD JE ISTO. Kdor ma sanso kej vzet, bo vzel-logicno. Mi bi ravnal isto, ce bi mel kej veljave. Kar se pa tice zaostalosti. Evropa se je zacela ponovno razvijat leta 1945, slovenija pa leta 1990. Dej casu cas, ne prehitevat. Ce te pa mika it zivet v evropo, pa le kar. Mene ne, k je ni lepse dezelice kt je Slovenija, sam ne smes bit zafustreran tko k ti Tepko, k svojimi posti dokazujes, da ne bi bil zadovoljen nikoli in nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, Tepko ima v marsičem prav. Nima pa ravno pravega načina izražanja mnenja . :)

Jaz se recimo spomnim ene ne čisto neprometne ceste v Švici, kjer je bil prehod za pešce, nesemaforiziran. Prečkanje ni zgledalo tako kot je pri nas navada, ko oceniš, da je avto dovolj daleč stran, stopiš na cesto in s tem prisiliš, da se ustavijo ... ne, tam so vozniki ustavili še ko smo bili na pločniku. Pa se ni zgodilo to samo enkrat.

Res je sicer, da se mi je kaj vsaj podobnega temu tudi pri nas zgodilo že, vendar kot svetla izjema, ne pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res in se čisto strinjam s tabo in tem napisanim. Tudi sicer imaš kar dosti prav. Gre samo zato, da ti žal ne boš naučil ljudi, da bodo lepo v vrsto stopili in šli počasi v avtobus, niti, da bodo ljudje pri rumeno-zeleni speljali, ne pa pri utripajoči zeleni itd....... čeprav nisi edini, ki bi si tega želel. In ja, kar se tega tiče smo balkanci (to dobro vejo vsi tisti, ki so bili kdaj v Grčiji, kak način prometa imajo tam). In dejstvo je, da določene stvari lahko spremeniš če si res dovolj glasen, mentalitete in načina razmišljanja ljudi pa žal ne...........

Tu se motiš. Vsak naj najprej PRED svojim pragom pomete in potem tako tudi vzgaja svoje otroke. Sem že ene 10x to omenil, da kar se janezek nauči, to janezek zna. Začeti bi moral že pri mladih privzgajat boljši odnos do sočloveka. Sej mogoče imamo tak odnos kot ga imamo sedaj zaradi prevelikih razlik med seboj, ampak vseeno se mi zdi da nismo tako "pisani" da se ne bi dal s par malenkostmi narediti življenje vsaj malo lepše...? To zdej ne mislm, da nikjer zdej noben ne sme mal prtisnt gasa in koga prehitet. Naj odpira gas, tam kjer lahko (avtocesta, prazna ravna lokalna cesta,...) in naj prehiteva tam kjer lahko. Pa tole so spet recimo samo banalni priemri.

Če bi hoteli izboljšati prometno kulturo slovencev, bi morali začeti izboljševati usposabljanje voznikov:

1. Imamo premalo praktičnih ur vožnje v avtošolah in le te so občutno predrage. Jaz sem imel za motor 18 ur in za avto 25, obakrat ne vem kako naredil v prvo ampak ko sem naredil izpit za avto sem bil še zelo "presran" in sem parkrat naredu take bikse da sem za kak teden avto raje pri miru pustil.

+"Privzgojitev" nekaterih že omenjenih dejanj v prometu pa še kakega zraven že v avtošolah.

2. Premalo voznikov se odloči za kak tečaj varne vožnje po opravljenem izpitu in tudi ti so predragi (večinoma zaradi tega, ker se odvijajo v tujini). Morali bi mogoče uzakoniti te tečaje za vsakega voznika vsakih 5 let ali 10 da obnovi znanje in reakcije, ki že samo čez zimo zelo "zakrnijo". Seveda tudi v sloveniji nimamo kakega full super duper poligona za te tečaje (a ga sploh mamo??????).

3. Rabili bi dirkalno stezo v smislu "grobnika" kamor bi lahko naši agresivni vozniki zahajali in tam izpuščali svoje živce in energijo in konje in oh in sploh vse.

Mogoče bi samo s temi tremi točkami izboljšali kulturo prometa pri nas... mogoče. Mogoče pa tudi ne... :glare: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN kako boš mene prepričal, da bom svoje otroke vzgajala tako, kot ti misliš, da bi bilo prav?

O tem sem govorila... če sami tega ne delajo, kako bodo svoje otroke učili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, Tepko ima v marsičem prav. Nima pa ravno pravega načina izražanja mnenja . :)

Jaz se recimo spomnim ene ne čisto neprometne ceste v Švici, kjer je bil prehod za pešce, nesemaforiziran. Prečkanje ni zgledalo tako kot je pri nas navada, ko oceniš, da je avto dovolj daleč stran, stopiš na cesto in s tem prisiliš, da se ustavijo ... ne, tam so vozniki ustavili še ko smo bili na pločniku. Pa se ni zgodilo to samo enkrat.

Res je sicer, da se mi je kaj vsaj podobnega temu tudi pri nas zgodilo že, vendar kot svetla izjema, ne pravilo.

Ne mi rect, da nisi opazu korenitih sprememb v zadnjih letih. Velik folka ustaz, jst tut vedno, k je folk se na plocniku, pa nakazuje da bi radi sli cez. Stvari se izboljsujejo. Sam vedno si zapomns norca, pa tut ce si pred njim vidu, 10 kulturnih voznikov.

Pa se to, ko se furam domol (30km) z motorjem, se mi zadnje case odmakne v povprecju vsak drugi avto, da ga lahko prehitim po sredi. Stvari grejo na boljse. :OK:

Pa se vrasu bi Tepka, ce je v zivljenju naredu ze kako pizdarijo na cesti.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brihta: sem opazil, ja ... na bolje gre, se mi zdi.

Kot pravi lina ... začni pri sebi, ker ostalega ne boš mogel spremeniti, sploh pa ne na en-dva-tri. Jaz tudi ustavljam, vozim pa defenzivno, kar pa ne pomeni da se vlečem po cesti in da tudi kdaj omejitev ne kršim. Kaj bi se svetnika delal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pupa: kdo bo učil ... šole? Pri šolstvu se bo, kot vse kaže, marsikaj spremenilo, na bolje. Sedanja vlada oz. ministrstvo za šolstvo dejansko sprašuje profesorje za nasvete in mnenja. V časih tepca Gabra so od gori prihajali samo dekreti, vprašali niso nikoli nikogar - nič. In uspelo jim je spraviti šolstvo na nivo, ko ima mularija samo in samo pravice, dolžnosti nobenih, pa saj veste kako je. Tudi alena_bmw marsikdaj kako pripombo napiše, kako zgleda v šolah <_<

Če se bo šolstvo uredilo, se bo vsaj malo dalo tudi na vzgojo vplivati. Boste rekli da tega nočete, da boste sami vzgajali/e ... to bo še vedno treba. Ampak v primerih ko so starši voli, lahko šola vsaj malo vpliva in "obrusi" teleta ... :)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte tole animacijo. V marsičem so podobnosti z razmerami pri nas. :D

P.S.: avtor je Italijan ;)

Edino kar se volitev tiče sem se strinjala.. in mogoče za v Teater.. vse ostalo je pa joke pomoje in predimenzionirano.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pupa: kdo bo učil ... šole? Pri šolstvu se bo, kot vse kaže, marsikaj spremenilo, na bolje. Sedanja vlada oz. ministrstvo za šolstvo dejansko sprašuje profesorje za nasvete in mnenja. V časih tepca Gabra so od gori prihajali samo dekreti, vprašali niso nikoli nikogar  - nič. In uspelo jim je spraviti šolstvo na nivo, ko ima mularija samo in samo pravice, dolžnosti nobenih, pa saj veste kako je. Tudi alena_bmw marsikdaj kako pripombo napiše, kako zgleda v šolah  <_<

Če se bo šolstvo uredilo, se bo vsaj malo dalo tudi na vzgojo vplivati. Boste rekli da tega nočete, da boste sami vzgajali/e ... to bo še vedno treba. Ampak v primerih ko so starši voli, lahko šola vsaj malo vpliva in "obrusi" teleta ... :)

Cyc... ni tema o šolah... probi se držat teme. Sicer pa ne vem kaj si hotel s tem povedati :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res in se čisto strinjam s tabo in tem napisanim. Tudi sicer imaš kar dosti prav. Gre samo zato, da ti žal ne boš naučil ljudi, da bodo lepo v vrsto stopili in šli počasi v avtobus, niti, da bodo ljudje pri rumeno-zeleni speljali, ne pa pri utripajoči zeleni itd....... čeprav nisi edini, ki bi si tega želel. In ja, kar se tega tiče smo balkanci (to dobro vejo vsi tisti, ki so bili kdaj v Grčiji, kak način prometa imajo tam). In dejstvo je, da določene stvari lahko spremeniš če si res dovolj glasen, mentalitete in načina razmišljanja ljudi pa žal ne...........

Se kar lepo strinjm s tabo, o Tepkotu in o balkanu. Toda v Grčiji so npr. kljub vsemu drugačni. Ko se po večurni vožnji v Atenah izgubiš, zaradi izredno gostega(kaotičnega) prometa ne moreš več slediti kažipotom(množica informacij, različne pisave, tuja imena krajev), skratka obupaš. Se je zgodilo meni :blush: Prvi voznik, ki sem ga vprašal za smer me je prijazno povabil s seboj in me odpeljal do križišča od koder sem se znašel sam. Ne bom pozabil. Me je nekaj naučil

Menim, da tega v Ljubljani ni pričakovati.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar se volitev tiče sem se strinjala.. in mogoče za v Teater.. vse ostalo je pa joke pomoje in predimenzionirano.......

Pa berlusconi je tut ze korenine pustu rast, na prestolu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar lepo strinjm s tabo, o Tepkotu in o balkanu. Toda v Grčiji so npr. kljub vsemu drugačni. Ko se po večurni vožnji v Atenah izgubiš, zaradi izredno gostega(kaotičnega) prometa ne moreš več slediti kažipotom(množica informacij, različne pisave, tuja imena krajev), skratka obupaš. Se je zgodilo meni :blush:  Prvi voznik, ki sem ga vprašal za smer me je prijazno povabil s seboj in me odpeljal do križišča od koder sem se znašel sam. Ne bom pozabil. Me je nekaj naučil

Menim, da tega v Ljubljani ni pričakovati.

Pa LP Cvetoo.

ja in če smo pri tem, se mi je v Berlinu zgodilo N-krat, da sem povprašala za pot in so mi jo zelo prijazno razložili v smislu: ja ja... kar po tej ulici ene 200 m naravnost, potem pa desno... in ko sem to naredila in tam tega ni bilo, sem vprašala drugega in je rekel... : ne ne..... morte nazaj in levo.. ene sto metrov in potem levo...... Pa je Berlin sicer kar kulitivirano mesto in ljudje so prijazni načeloma......

Vedno najdeš izjeme.... tudi jaz vedno v Ljubljani pomagam ljudem, če jim le lahko. Če ne vem čisto vsega, jim pokažem vsaj del poti in rečem, tam vprašajte naprej, ker ne vem točno kje gre itd..... Samo tega ljudi ne moreš naučiti, da bodo delali oz. da bodo svoje otroke v takem duhu izobraževali. Tudi šole ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc... ni tema o šolah... probi se držat teme. Sicer pa ne vem kaj si hotel s tem povedati  :hmm:  :hmm:

Seveda ni, je bil pa to odgovor na

če sami tega ne delajo, kako bodo svoje otroke učili.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezadovoljen ker živim med takim balkanskim tlačanskim kmetavzarskim narodom, kjer je vsak bolj pameten kot drug in se dela ne vem kako boljšega, kar se odraža tudi v kulturi na naših cestah. Da na žalost sem član tega naroda.  :cry:  :SS

POSLUŠAJ !!!

Pojdi v Olimpijsko vas (beri Fužinama) in če boš imel srečo, te bodo pre*ukal v eni uri.

No, potem boš pa mogoče med "svojimi". Pa še to, tam se tudi brez čelad vozijo, tako, da boš res lahko užival.

Če te pa SLOVENSKI narod moti, ti pa z veseljem plačam enosmerno vozovnico do Balkana. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi rect, da nisi opazu korenitih sprememb v zadnjih letih. Velik folka ustaz, jst tut vedno, k je folk se na plocniku, pa nakazuje da bi radi sli cez. Stvari se izboljsujejo. Sam vedno si zapomns norca, pa tut ce si pred njim vidu, 10 kulturnih voznikov.

Pa se to, ko se furam domol (30km) z motorjem, se mi zadnje case odmakne v povprecju vsak drugi avto, da ga lahko prehitim po sredi. Stvari grejo na boljse. :OK:

Pa se vrasu bi Tepka, ce je v zivljenju naredu ze kako pizdarijo na cesti.

Jaz takih primerov zelo malo vidim. In kot motorist se mi zelo malo slovenskih voznikov umakne v koloni saj 20cm bolj desno da jaz lahko "po črti" peljem mimo. SKoraj moram izsilit da grem lahko mimo.

Ja naredu sm že pizdarijo, sej jo vsak nardi kdaj pa kdaj. Če ne po svoji krivdi, te pa drugi "prisilijo" da potem tvoja reakcija izpade kot najbolj slaba. Ampak vsekakor pa nisem delal pizdarij zanalšč in nikoli nisem nobenega oviral da bi me prehitel ali da bi zaradi mene stal v koloni. Pa še opravičil sem se saj z roko če sem sam naredil napako. Eni niti v ogledalo ne gledajo nazaj. Še posebej na avtocestah!

Moja pizdarija narejena zanalašč je bila prehitevanje kolone čez nasprotni pas v križišču, ki je bil namenjen zavijanju levo.

IN kako boš mene prepričal, da bom svoje otroke vzgajala tako, kot ti misliš, da bi bilo prav?

O tem sem govorila... če sami tega ne delajo, kako bodo svoje otroke učili.

Tebe ne bom prepričal, ampak se boš morala SAMA. Sem rekel da naj najprej vsak pred svojim pragom pomete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Če bi hoteli izboljšati prometno kulturo slovencev, bi morali začeti izboljševati usposabljanje voznikov:

1. Imamo premalo praktičnih ur vožnje v avtošolah in le te so občutno predrage. Jaz sem imel za motor 18 ur in za avto 25, obakrat ne vem kako naredil v prvo ampak ko sem naredil izpit za avto sem bil še zelo "presran" in sem parkrat naredu take bikse da sem za kak teden avto raje pri miru pustil.

+"Privzgojitev" nekaterih že omenjenih dejanj v prometu pa še kakega zraven že v avtošolah.

2. Premalo voznikov se odloči za kak tečaj varne vožnje po opravljenem izpitu in tudi ti so predragi (večinoma zaradi tega, ker se odvijajo v tujini). Morali bi mogoče uzakoniti te tečaje za vsakega voznika vsakih 5 let ali 10 da obnovi znanje in reakcije, ki že samo čez zimo zelo "zakrnijo". Seveda tudi v sloveniji nimamo kakega full super duper poligona za te tečaje (a ga sploh mamo??????).

3. Rabili bi dirkalno stezo v smislu "grobnika" kamor bi lahko naši agresivni vozniki zahajali in tam izpuščali svoje živce in energijo in konje in oh in sploh vse.

Mogoče bi samo s temi tremi točkami izboljšali kulturo prometa pri nas... mogoče. Mogoče pa tudi ne...  :glare:  :whistle:

Povsem s strinjam z ugotovitvijo, da je potrebno izboljšati izobraževanje VSEH udeležencev v prometu. Glede na to, da je osnovna šola obvezna in nam tam otroke filajo z vsemi mogočimi pomembnimi stvarmi, bi lahko uvedli tudi predmet, pri katerem bi otroke seznanjali s prometom, saj je prav vsak posameznik že od svoje rane mladosti udeleženec v prometu in bi izobraževanje v tej smeri dolgoročno zagotovo obrodilo sadove.

ad1

Premalo ur v avtošolah bo vedno. Voznik potrebuje izkusiti veliko situacij v prometu, preden postane voznik, ki je primeren za promet. Glede na študije, ki so jih opravili primerni strokovnjaki, mora voznik voziti vozilo v vseh letnih časih najmanj 2 leti, da si pridobi primerne izkušnje.

ad2

No comment :OK:

Nimamo nobenega primernega poligona! :BUA:

ad3

No comment :OK:

Že z eno samo točko, bi se kultura in varnost v prometu bistveno izboljšala. :yes:

Če bi pa uresničili vse tri točke..... :kva2:

IN kako boš mene prepričal, da bom svoje otroke vzgajala tako, kot ti misliš, da bi bilo prav?

O tem sem govorila... če sami tega ne delajo, kako bodo svoje otroke učili.

Počasi bi začeli pri osnovni šoli, pa v avtošoli,....

Kar se pa kulture voznikov v tujini tiče, imam pa zelo veliko izkušenj in bi bil zelo vesel, če bi si za zgled vzeli Angleže.

Slovenski vozniki znamo biti zelo dobri in kulturni vozniki. Še posebej, kadar vozimo po cestah zahodne evrope. Tam smo lahko za zgled ostalim. Ko smo pa doma, pa delamo neumnosti, ki jih vsi še predobro poznamo.

Vsak naj se pri sebi odloči, da bo vozil po predpisih in naj šele nato obsoja druge. Pa ne le v trenutkih, ko nam zapaše, da jih bomo upoštevali, temveč lahko upoštevamo prometne predpise vedno - brez izjeme.

Ker pa je v naši preljubi skoraj nemogoče voziti po predpisih, menim da nihče ne bo več obsojal drugega. Seveda če bo upošteval, zgoraj omenjeni predlog, da najprej pomete pred svojim pragom.

Mogoče bomo potem malo bližje Angležom.

Medtem se pa lahko lotimo naše cestne infrastrukture, ki si pri nas ne zasluži tega naziva.... ampak to je že druga tema.

Srečno vožnjo vsem!! :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tepko dej najdi eno lepo besedo o necem ali komu. Ne bit tipicn slovenc pa skos sam jamrat pa piydi vse povprek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POSLUŠAJ !!!

Pojdi v Olimpijsko vas (beri Fužinama) in če boš imel srečo, te bodo pre*ukal v eni uri.

No, potem boš pa mogoče med "svojimi". Pa še to, tam se tudi brez čelad vozijo, tako, da boš res lahko užival.

Če te pa SLOVENSKI narod moti, ti pa z veseljem plačam enosmerno vozovnico do Balkana.    :BUA:

v bistvu hoče karto do Dunaja ali Gradca :grrr ....

jest grem pa pokat kufre ..grem domov ma makaronarijo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tepko dej najdi eno lepo besedo o necem ali komu. Ne bit tipicn slovenc pa skos sam jamrat pa piydi vse povprek.

Ja pohvalil sem že 1x italjanske kamionarje, ki so se mi pridno umikali. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislim ampak vem. Ker so tam ljudje veliko bolj civilizirani kot tu.

daj ti meni razlozi po cem in predvsem kako lahko ti to tako eksplicitno in definitivno ocenjujes? me res zanima.

hint: mogoce pred tvojim odgovorom pogledas moj profil. .) kot dodatna informacija: sem vsaj dvakrat tedensko tudi na slovenskih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!