Skoči na vsebino

Izzivanje usode ali nedorastlost?


panterr

Priporočene objave

Povsem s strinjam z ugotovitvijo, da je potrebno izboljšati izobraževanje VSEH udeležencev v prometu. Glede na to, da je osnovna šola obvezna in nam tam otroke filajo z vsemi mogočimi pomembnimi stvarmi, bi lahko uvedli tudi predmet, pri katerem bi otroke seznanjali s prometom, saj je prav vsak posameznik že od svoje rane mladosti udeleženec v prometu in bi izobraževanje v tej smeri dolgoročno zagotovo obrodilo sadove.

ad1

Premalo ur v avtošolah bo vedno. Voznik potrebuje izkusiti veliko situacij v prometu, preden postane voznik, ki je primeren za promet. Glede na študije, ki so jih opravili primerni strokovnjaki, mora voznik voziti vozilo v vseh letnih časih najmanj 2 leti, da si pridobi primerne izkušnje.

ad2

No comment  :OK:

Nimamo nobenega primernega poligona!  :BUA:

ad3

No comment  :OK:

Že z eno samo točko, bi se kultura in varnost v prometu bistveno izboljšala.  :yes:

Če bi pa uresničili vse tri točke.....    :kva2:

Počasi bi začeli pri osnovni šoli, pa v avtošoli,....

Kar se pa kulture voznikov v tujini tiče, imam pa zelo veliko izkušenj in bi bil zelo vesel, če bi si za zgled vzeli Angleže.

Slovenski vozniki znamo biti zelo dobri in kulturni vozniki. Še posebej, kadar vozimo po cestah zahodne evrope. Tam smo lahko za zgled ostalim. Ko smo pa doma, pa delamo neumnosti, ki jih vsi še predobro poznamo.

Vsak naj se pri sebi odloči, da bo vozil po predpisih in naj šele nato obsoja druge. Pa ne le v trenutkih, ko nam zapaše, da jih bomo upoštevali, temveč lahko upoštevamo prometne predpise vedno - brez izjeme.

Ker pa je v naši preljubi skoraj nemogoče voziti po predpisih, menim da nihče ne bo več obsojal drugega. Seveda če bo upošteval, zgoraj omenjeni predlog, da najprej pomete pred svojim pragom.

Mogoče bomo potem malo bližje Angležom.

Medtem se pa lahko lotimo naše cestne infrastrukture, ki si pri nas ne zasluži tega naziva.... ampak to je že druga tema.

Srečno vožnjo vsem!!  :OK:  :yea1:

Evo moj podpis tu spodaj. Ja res da voznik potrebuje tisoče kilometrov da je "pravi" voznik ampak vseeno če bi imel 5 ur več pod vodstvom izkušenega inštruktorja, bi imel mogoče saj boljši "občutek" pa verjetno bi se tudi kaj več priučil. V smislu povečevanja števila ur sem imel v mislih zgolj to, da bi voznike učili recimo "umikati" se motoristom pa podobne zadeve. Mogoče tudi več vožnje na poligonu in reakcije v kriznih situacijah. Ne vem če sem moral v avtošoli kdaj bremzat na full?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moj podpis tu spodaj. Ja res da voznik potrebuje tisoče kilometrov da je "pravi" voznik ampak vseeno če bi imel 5 ur več pod vodstvom izkušenega inštruktorja, bi imel mogoče saj boljši "občutek" pa verjetno bi se tudi kaj več priučil. V smislu povečevanja števila ur sem imel v mislih zgolj to, da bi voznike učili recimo "umikati" se motoristom pa podobne zadeve. Mogoče tudi več vožnje na poligonu in reakcije v kriznih situacijah. Ne vem če sem moral v avtošoli kdaj bremzat na full?

problem je tudi v slabo šolanih inštruktorjih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je tudi v slabo šolanih inštruktorjih....

Ne vem. Jaz sem imel pomoje najbolj krasnega inštruktorja. Imel sem ga na obeh izpitih motor in avto. Dejan Lazič če ga kdo pozna. Delu je v Blisku pa model je res car. In on je mene učil po "programu", ki je uzakonjen.

Nikjer me nobeden ni naučil kako se recimo avto obnaša na mokri cesti brez ABS-a ko bremzaš na full in kako probat obdržat kontrolo nad njim. Za motor sem imel na poligonu 2 uri in potem samo cesta. Zaviranje v sili, izogib oviri s sklopko, osmica in slalom. Konec. Zdej se bodo oglasili pametni in rekli naj grem na maksijeve delavnice na poligon. Že že... ampak tam delam vaje s svojim motorjem in sem sam odgovoren zase. V avtošoli pa je inštruktor odgovoren zate pa še svojega motorja ne razbiješ. Pa da ne bo kdo mislu da sem zdej nesposobn ali karkoli. Osnovne vaje naredim brez problema, kaka druga težja pa se bi mi lahko zgodil tudi pristanek na riti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem v inštruktorjih...nekateri, ki jih poznam so pravi tirani in je kandidate/kandidatke strah vozit, še posebej tiste malo manj spretne...tisti boljši so pa itak zasedeni 200%

in res je premalo povdarka na obvladovanju vozila. vse je samo "sveti CPP"... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Konec. Zdej se bodo oglasili pametni in rekli naj grem na maksijeve delavnice na poligon. Že že... ampak tam delam vaje s svojim motorjem in sem sam odgovoren zase. V avtošoli pa je inštruktor odgovoren zate pa še svojega motorja ne razbiješ. Pa da ne bo kdo mislu da sem zdej nesposobn ali karkoli. Osnovne vaje naredim brez problema, kaka druga težja pa se bi mi lahko zgodil tudi pristanek na riti.

če za svojo varnost nisi pripravljen reskirat denarja za nov žmigavec..potem se zakleni v kevder in daj mir....

na voljo imaš brezplačne delavnice na katerih lahko vadiš kolikor te je volja in na motociklu ki ga poznaš in s katerim se boš vozil po cesti....

zjokaj se...ni ti pomoči

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pohvalil sem že 1x italjanske kamionarje, ki so se mi pridno umikali.  :yes:

O umikanju avtomobilistov motoristu pa to. Prevozil sem že kar nekaj evropskih držav, držav bivšega vzhodnega bloka, balkana. Nekateri se ti umaknejo drugi pa spet ne. Isto doživiš pri nas. Tako, da mislim da ni glih razlik med razvito evropo in balkanom, pa Tepko, če že hočeš, Slovenijo. Povsod se pa najdejo cepci.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Ja naredu sm že pizdarijo, sej jo vsak nardi kdaj pa kdaj. Če ne po svoji krivdi, te pa drugi "prisilijo" da potem tvoja reakcija izpade kot najbolj slaba. Ampak vsekakor pa nisem delal pizdarij zanalšč in nikoli nisem nobenega oviral da bi me prehitel ali da bi zaradi mene stal v koloni. Pa še opravičil sem se saj z roko če sem sam naredil napako. Eni niti v ogledalo ne gledajo nazaj. Še posebej na avtocestah!

....

Tu se pa nikakor ne strinjam s tabo Tepko! :grrr

Oba dobro veva, da te nihče na "prisili" da je tvoja reakcija na dejanje nekoga taka, da narediš pizdarijo. :nono: Nihče ne drži za tvoje krmilo, za tvoje ročke, za tvoje zavore.... Vse, kar narediš, narediš popolnoma sam in z lastno odločitvijo. Seveda se je najlažje zgovarjati na drugega, da je on kriv, da si naredil pizdarijo. Če pa pizdarije nebi naredil, bi si zasluge verjetno pripisal sebi in nebi bil za dobro delo zaslužen nekdo drugi, ki je nekaj naredil, da te je spodbudil k tvojemu dejanju. Glede zadnje trditve se mogoče tudi motim, saj te ne poznam. Le kot primer ti želim povedati, da smo za svoja dejanja odgovorni le mi sami, pa naj bodo dobra ali slaba. :)

Verjetno bo lažje razumljivo, če ti povem na nekem lažjem primeru.

Če bi nekdo tebi rekel "Šiška, Šiška", bi se mu verjetno nasmejal in nadaljeval, kar si do takrat počel. Dobro vemo, da je nekdo reagiral na take besede popolnoma drugače. Vzel je nož in preluknjal svojega sogovornika.

V obeh primerih je vsak posameznik odgovoren za svoja dejanja in se nima kaj izgovarjati na to, kaj je nekdo tretji naredil in ga s tem "prisilil" v to da je naredil pizdarijo. Zgoraj omenjeni gospodić se bo zagotovo zagovarjal, da ga je preluknjani gospodić "prisilil" k njegovemu dejanju z izrečenimi besedami. Pa ga je res? Zakaj pa tebe nebi?

Ko te želi nekdo "prisiliti" v to, da boš naredil pizdarijo, se pač odloči in je ne naredi. Ko ti bo to uspelo...... :worship:

Kaj bi naredil, če bi jaz prehiteval kolono, v kateri bi vozil ti in bi se jaz vključil točno pred tabo, tako da bi ti moral zavirati. Seveda bi dvignil roko, da se ti opravičim. Potem bi pa čez 100 m ustavil, ker bi moral zaviti levo. Seveda bi ti zopet dvignil roko v opravičilo, ker zaradi ozkega voznega pasu nebi mogel mimo mene po desni strani.

Saj ne rečem, da delaš take neumnosti in se potem zaradi njih opravičuješ, vendar lahko s svojo udeležbo v prometu in s svojimi dejanji na enak način "prisiliš" .) druge voznike, ki imajo probleme sami s sabo, da se razburijo zaradi česar se marsikdo nebi.

V glavnem: dajmo resnično najprej pomesti pred svojim pragom. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se pometati, ker nekateri dvigujejo toliko prahu pred svojim, da ga maš zmeraj polnega <_<

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezadovoljen ker živim med takim balkanskim tlačanskim kmetavzarskim narodom, kjer je vsak bolj pameten kot drug in se dela ne vem kako boljšega, kar se odraža tudi v kulturi na naših cestah. Da na žalost sem član tega naroda.  :cry:  :SS

dobr da ti nisi pameten. :lol1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja naprimer kombiji od Peciva al pa od merkatora in peloza kamiončki :slap: mater kaj to dela po cesti. Levo, desno, gas pol pa žlajf na mrtvo :wacko: U glavnem js kumej čakam d ga prehitim, pa magar u škarje O:-) (kjer se to da, širokacestapress)

Je pa res d tudi js nism lih angelček ko vidim kolono... res d ne pičim mimo 100, majn kukr 50 pa še nism pelu :xx: Enkrat se je pa zgodilo na koprski obvoznici ko je bla kolona na obeh pasovih. Šel sm umes, tokrat počasi d sm se tu pa tam lovil z nogami, in kaj se zgodi :eek:  :blink: Vsi se lepo umikajo, en model pa na sredino lepo in mi še odpre vrata. ojejej, to je pa prekipelo :angry2:  :kva2: k sm zapelju mimo sm se lepo nagnu na njegov lak z hlačami, d mu je tisti pleh je zaprlo u fris. Vem nism nardiu prou, sam kar je preuč je pa preuč :nono:

Ma kaj nisi ti vozu kombi odi peciva lani poleti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!