Skoči na vsebino

CALABRIA


JerryTDM

Priporočene objave

Če kdo namerava iti od 25. junija do 10. julija :) je dobrodošel

Vse informacije so tudi dobrodošle :hmm:

Potuje se pa po Italiji, po celini, ne po morju :kva2:

Mogoče ima pa še kdo kakšen boljši predlog za ta termin :hmm:

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo namerava iti od 25. junija do 10. julija :)  je dobrodošel

Vse informacije so tudi dobrodošle :hmm:

Potuje se pa po Italiji, po celini, ne po morju :kva2:

Mogoče ima pa še kdo kakšen boljši predlog za ta termin :hmm:

:OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:  :OK:

Jaz sem bil jeseni v Kalabriji z motorjem, v celoti po cesti.

Tekom vikenda ti napišem en mini potopisek pa ga bom dal kar sem.

Ciao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil jeseni v Kalabriji z motorjem, v celoti po cesti.

Tekom vikenda ti napišem en mini potopisek pa ga bom dal kar sem.

Ciao

Obljuba dela dolg:

Dol sem šel konec septembra, vračal sem se v začetku oktobra.

Morje je bilo takrat glih še za se it sprostilno splavat.

Glede krajev, kjer se splača ustavit, je sigurno že kaj napisanega na forumu.

Priporočam:

- mestece Pizzo, kjer greš na en kratek sprehod in na trgu naročiš "tartuffo di Pizzo" (čokoladna sladica s sladoledom)

- Tropea (zanimiva plaža s skalami za hrbtom, mestece na hribu, luštkano

- Falerna Capoluogo (greš en krog, lepi ovinki dobro ogrejejo zavore, lep razgled, sam kraj nič posebnega). Falerna Marina je ob morju in je samo plaža.

- en giro z motorjem po notranjosti Kalabrije - gorovje Sila. Lahko si privoščiš vožnjo z muzejskim vlakom (s parno lokomotivo, in te čisto zares vozi več kot eno uro po ozkotirni železnici), samo ta vlak ima urnik. Mislim, da smo šli s Cosenze, ne spomnim se več točno. Karte se kupi normalno (niso neke hiper drage).

Pot tja: jaz sem šel KP-TS-Benetke po AC potem na statale Chioggia-Ravenna-v Riminiju na AC - mimo Ancone se je zelo lepo peljat, lepa pokrajina (Marche) - Pescara - po Termoliju sem šel dol z AC, iskat prenočišče (našel en hotelček v kraju Torremaggiore, €30 za enoposteljno sobo in garažo za motor), potem Foggia, Candela, Potenza, potem nekako na avtocesto A3 (SA-RC, ta avtocesta je živi texas), pol si pa že tam in se odločiš.

Poti je za nekako 1300 km v eno smer. Tja grede sem prenočil po nekako 800 km, nazaj grede sem jo naredil v enem kosu (očitno sem imel silo), 11 ali 13 ur in kvadratno rit.

Enkrat prejšnjič sva bila pa v tistih krajih s punco pa sva nočila v kampih (v Tropei), samo sva prišla tja s trajektom v Bari in sva bila v prolazu proti Siciliji, tako da dosti si nisva pogledala Kalabrije.

Šel sem tudi enkrat z avtom predlani aprila in je snežilo!!! Je gorata dežela.

(Dol pomaga, če malo znaš italijansko.)

Upam, da ti bojo moje informacije kaj prišle prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vivid -

Hvala za informacije :OK:

Ali mogoče kdo ve cene kampiranja po Italiji :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampiranje v italiji http://www.camping.it/

Sicer malo ven iz Kalabrije vendar vseeno če se boš kaj zadrževal okoli Barija si oglej kraj Matera kjer si lahko ogledaš bivališča v jamah in full lepo mesto ki me je spominjalo na dubrovnik le da se tu lahko pelješ čez z motorjem in te sam ogled na zamudi prav veliko, če boš bolj na tesnem s časom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil lani septembra na poti po Kalabriji in Siciliji. Tja grede sem šel iz MB-Trsta-Padove-Bologne do Firenc, prvi dan. Ogledal sem si Firence in popoldne odrinil naprej do Rima. Za ogled Rima porabil cel naslednji dan. Prenočevala sva v lepem kampu Tiber ob reki Tiberi. Transfer do prve podzemne je bil v ceni kampiranja.

Iz Rima sva nadaljevala pot proti Pompejem. Ogledala sva si izkopano mesto(vzet si je potrebno več kot dve uri časa), Neapelj in se povzpela tudi na Vezuv. Prenočevala sva v kampu Spartacus v Pompejih.

Nadaljevala sva pot preko Sorenta (cesta Sorentina), Amalfija (prelepa cesta Amalfitana), Salerna do mesteca Scalea, kjer sva tudi ostala tri dni(saj sva bila končno na počitnicah) in uživala na prelepi plaži.

Od Scalee sva se nato premaknila samo nekaj deset kilometrov južneje, do Tropeje(Tropea), prelepega starega mesteca na vrhu pečin, pod katerimi je peščena plaža s kampom.

Po treh dneh sva nadaljevala pot preko rta Capo Vaticano do antičnega mesteca Scilla(trdnjava na pečini, ki je bdela nad ozkim rokavom med celino in Sicilijo).

Trajekt na Sicilijo izpluje iz mesta Villa san Giovanni in stane 8€, pristane pa pol ure kasneje v mestu Messina.

Od tam naju je pot vodila po južni obali do Taormine (po njej sva nardila eno krožno vožnjo), prespala pa sva v malo naprej v Giardini-Naxos v kampu Alcantara. Ime je dobil po reki, ki se tam izliva. Naslednji dan sva se peljala na Etno po izredno lepi, ovinkasti in novo asfaltirani cesti. Staro je odnesla lava.

Preko hribovja Val Demone sva se peljala na severno obalo Sicilije in se tam vračala proti Messini. Raziskovanje Sicilije sva si pustila za drugič, primarni cilj je bile le Kalabrija.

Po vrnitvi na celino sva pot preko glavnega mesta Kalabrije Reggio Di Calabria nadaljevala po južni strani oziroma podplatu Italianskega škornja (ob Jonskem morju). Ta predel je manj razvit od severnega dela Kalabrije. Tudi kampov je manj. Po dolgem iskanju in pozni uri (delala se je že tema) sva končno našla kamp v vasici Monasterace. Lastnik pa nama je namestu kampiranja ponudil bungalov s pogledom na plažo. Ker je bilo konec sezone je zanj zahteval le 15€ na na dan.

Po dveh dneh uživanja na plaži sva se preko gorovja Sila (prečudovita ovinkasta gorska cesta) mimo jezera Lago Arvo in nazaj v dolino do najinega zadnjega prenočišča v mestecu Metaponto, malo pred Tarantom.

Sledila je pot proti Sloveniji: Taranto, Bari, Foggia, Pescara, Ancona, Rimini. Tu sva zapustila avtocesto in šla po lokalni cesti mimo Ravenne (delta reke Pad) do Benetk. Tam pa nazaj na AC in preko Trsta proti domu. V enem dnevu 1400km, vsega skupaj jih je bilo približno 4000.

post-689-1115977851_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bambi

Hvala za izčrpne informacije :OK:

Ta pot se mi zdi zelo zanimiva, lahko se zgodi da bom šel po istih poteh.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tako malo informacij, ali tja nihče ne gre ali noče :hmm:

pa tisti, ki ste že bili - nimate nič za napisat :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerry,

bambi ti je telegrafskem slogu opisal marsikaj. Jaz bi seveda lahko marsikaj dodatno prežvakal, ampak se mi zdi da je bolje da česa tudi ne veš. Ti bo bolj zanimivo in gre v kontekst smisla potovanj.

Ker pa imaš namen iti zelo down under, skoči še za nekaj dni na Sicilijo (na oglede, če se boš še kdaj vrnil tja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerry,

bambi ti je telegrafskem slogu opisal marsikaj. Jaz bi seveda lahko marsikaj dodatno prežvakal, ampak se mi zdi da je bolje da česa tudi ne veš. Ti bo bolj zanimivo in gre v kontekst smisla potovanj.

Ker pa imaš namen iti zelo down under, skoči še za nekaj dni na Sicilijo (na oglede, če se boš še kdaj vrnil tja).

:lol1:

Krožijo zgodbe, da so ljudem dol avte kradli, ki se jih je potem dalo za borih €500 odkupit nazaj (vključno s prtljago vred).

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga strašit :BUA: Sicilijanci so zelo prijazni :OK: Motor pa le čuvaj :whistle: Izogibaj se pristanišč :xx: Bari ponoči posebaj :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je barabija v velikih mestih, sploh pristaniških a izven njih je nevarnost kraje tolikšna kot v Sloveniji.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Še tri dni do odhoda :OK:

Prvi postanek Rim, potem Tropea nekaj dni, nato pa kar skok na Sicilijo :OK:

Če bo kdo v tem času kje v bližini naj se javi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tri dni do odhoda :OK:

Prvi postanek Rim, potem Tropea nekaj dni, nato pa kar skok na Sicilijo :OK:

Če bo kdo v tem času kje v bližini naj se javi :whistle:

Jerry, če boš šel mimo Neaplja se lahko oglasiš pri meni na en drink. Če pa rabiš prenočišče in varen plac za motor tudi ni problema.

Ne me pa spraševati kako je izven Neaplja, ker se nisem kaj daleč podajal z motorjem (največ 100km). Ceco bo verjetno pritrdil, da je vsakodnevna vožnja skozi Neapelj (v mojem primeru - v službo) zadostna avantura za cel dan adrenalina :)

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerry, če boš šel mimo Neaplja se lahko oglasiš pri meni na en drink. Če pa rabiš prenočišče in varen plac za motor tudi ni problema.

Ne me pa spraševati kako je izven Neaplja, ker se nisem kaj daleč podajal z motorjem (največ 100km). Ceco bo verjetno pritrdil, da je vsakodnevna vožnja skozi Neapelj (v mojem primeru - v službo) zadostna avantura za cel dan adrenalina  :)

Fritz, kaj pa če bi jo ti med 8. in 14. julijem pribremzal do recimo Sorrenta? Miting v kafetariji sredi ta glavnega križišča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, kaj pa če bi jo ti med 8. in 14. julijem pribremzal do recimo Sorrenta? Miting v kafetariji sredi ta glavnega križišča?

Z veseljem in najraje čez vikend. Podrobnosti lahko rešiva na tabli ali preko PM. Jaz živim v Lago Patrii, ene 25 km severno od NA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hojla!

Vidim, da sta se srečno vrnila domov. Sedaj samo lepo počasi preklapljajta z off na on.

Če bo vse po načrtih, priletim septembra v rodno grudo po novo kravco. Upam, da bomo našli čas za klepet in imeli primerno vreme za kakšno furo, če nam bo pasal.

Uživajta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!