Skoči na vsebino

Obračanje motorja


mrki

Priporočene objave

Prejšnji teden sem v Istanbulu videl tipa z Aprillia Futuro, ki je imel parkiran motor v nemogoči situaciji (beri malo zaparkiran, malo ob zidu, malo na 25cm pločniku)

Ustavil sem se, da bi videl kaj bo tip zmutil, pa če bo slučajno kaj za pomagat.

Nakar tip flegma nagne motor na tačko (obe gumi v zrak) in ga expresno obrne za 180. :blink:

Zgledal je izi k pasulj :kva2:

Zanima me če kdo takšen način obračanja redno prakticira. Kakšne so dolgoročne posledice za vpetje tačke (nastanek zračnosti, krivnjenje....), ker se mi zdi, da tačka vseeno ni narejena, da bi prenašala takšno breme :hmm:

Izkušnje, mnenja?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obrnil ga tako še nisem, ga pa na potovanjih na ta način dvignem v luft, tako da lahko zadnjo gumo vrtim in mažem ketno (seveda potrebujem nekoga da motor drži nagnjen)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

redno ravno ne bi rekel da uporabljam nacin (dosedaj mogoce 5-6x v 10 letih), je pa fajn to znati. kot si opazil pride to vcasih v kaksnih situacijah kar prav. :) dosedaj tudi nisem imel nobenih problemov z vpetjem tacke ali samo tacko zaradi tega.

preden to zacnete sprobavati priporocam tla pod/ obloziti s cim mehkim.

murphyslawpress.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat na ta način obrnem motor in ni nobenih problemov

tudi pri mazanju verige je na tački (pa malo še na sprednjem kolesu)

ko boš prvič obračal motor tako pazi na težišče - ne smeš ga preveč nase nagnit (oz. če ga boš, upam da si dovolj močan v rokah ;))

drugače pa ne razumem-če je tip imel motor ob zidu, kako ga je na ta način obrnil? najbrž ni bil čisto ob zidu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici povedano sm js že miljaužntkrat obrnu tko motor :OK: dela :OK: V javnosti pa raj ne k nikol ne veš kaj bo in kdo se ti bo smeju :doze: doma na dvorišču pa zmeri k mi ga tata zaparkira z avtom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga v garazi tudi tako vedno obracam, sem pa ze gledal tacko, ce je kaj sprememb, apazil nisem nic

glede onega pa res, kako pa to gre ob zidu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz sem danes nekaj probaval, pa mi ne gre. Zgleda je tačka preveč zadaj locirana in je ful teže na prednjem kolesu. Mi ne rata obeh koles v zrak spravt.

Glede zidu: ne zapnjajte! Če pa koga točna situacija zanima, se pa lahko potrudim, pa narišem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe, men so bli zmer stripi ušeč :D

RIŠI :P:P

šala, saj je vseeno kako ga je - da se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne upam

@Bladzo, me boš nauču? Mogoče ena lekcija za delavnico varne vožnje in delavnico varnega obračanja mopeda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm tut probou, ampak ne morm dvignit obeh koles v zrak. Tko da obračam samo v smeri CCW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračal za 180 stopinj še nisem, za ketno mazati pa hja, ... itaQ, ... mam privilegij dveh metrov tako, da ga lahko nagnem in izmenično z eno roko vrtim kolo in sprejam ketno.

Posledice? hmm not jet! :blink:

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, če bom jaz svojo četrt tone težko kravo probal obrnit na ta način, me bo spet v križu štihnilo... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračal za 180 stopinj še nisem, za ketno mazati pa hja, ... itaQ, ... mam privilegij dveh metrov tako, da ga lahko nagnem in izmenično z eno roko vrtim kolo in sprejam ketno.

Posledice? hmm not jet!  :blink:

ne štekam ... stojiš na levi strani motorja, ga nagneš na tačko... a maš zobnik/ketno na levi al desni? boš pokazu? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prakticiram redko je pa praktično včasih, za ketno pa je centralno stojalo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa centralno stojalo z dvema betonskima cigloma in desko za lepše nosilce :blush: , zaenkrat se obnese pri 110kg :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe, men so bli zmer stripi ušeč :D

RIŠI :P:P

šala, saj je vseeno kako ga je - da se

:? mojega mopeda se ne da :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svaka čast inovativnosti, ma vseeno se mi zdi enmalček bedasta tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne štekam ... stojiš na levi strani motorja, ga nagneš na tačko... a maš zobnik/ketno na levi al desni? boš pokazu? :D

Na levi strani v počepu Sym, .... jap nagneš, ... kontroliraš z levo roko na ročki za sopotnikom (v mojem primeru), zobnik je na levi strani motorja skupaj s ketno (da ne bo nesporazuma), ... doza ketten spraya na tleh in z desno obrneš kolo, ... potem vzameš spray iz tal posprejaš, ... odložiš spray, ... zavrtiš, .... posprejaš, .... ponavljaš dokler ni ketna naokoli, ... in potem nežno previdno spustiš motor na tla. :whistle:

Zoolo :blink:

P.S.: Moja medvedka ima tudi kakšno kilo nad četrt tone. Aha! Še kakšno vprašanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!