Skoči na vsebino

RUSKA RULETA na dveh kolesih


tango

Priporočene objave

… dejstvo št. XY …….  slabo mnenje o motoristih je žal posledica zgoraj navedenih dejstev

maš res..... žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sam začetek je sumliv: vozil je počasi, tko kot vedno. Torej je nedelski voznik, al pa naklada.

Dejstvo je, da se tut motorist rad hitro pelje, sj zato pa ma motor, ane. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da se tut motorist rad hitro pelje, sj zato pa ma motor, ane.

kakor kdo...za nekatere je motor čisto običajno prevozno sredstvo za prevoz od doma do službe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor kdo...za nekatere je motor čisto običajno prevozno sredstvo za prevoz od doma do službe...

In prednosti motorja - kot npr. boljši pospeški in zato lažje prehitevanje, vožnja mimo kolone, ... - ti sigurno nikoli ne izkoristijo... Še posebej ne ob prometnih konicah... :whistle:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prednosti motorja - kot npr. boljši pospeški in zato lažje prehitevanje, vožnja mimo kolone, ... - ti sigurno nikoli ne izkoristijo...  Še posebej ne ob prometnih konicah...

mislim, da se ne more primerjati izkoriščanje prednosti motorja v prometnih konicah (kjer hitrost ponavadi ni velika) s potrebo po adrenalinu pri doseganju osebnega rekorda na lokalni cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se ne more primerjati izkoriščanje prednosti motorja v prometnih konicah (kjer hitrost ponavadi ni velika) s potrebo po adrenalinu pri doseganju osebnega rekorda na lokalni cesti...

Res je. A v članku to kje piše?

Eden izmed razlogov slabega splošnega mnenja o motoristih je tudi nepoznavanje oz. nerazumevanje razlik med vožnjo mopeda in avtomobila.

Marsikateremu avtomobilistu se lahko zdi, da motorist pred njim prehiteva v neverjetno nevarne škarje - v resnici pa ima motorist še ohoho rezerve.

Prav tako se avtomobilistu z lahkoto zdi, kako ga je motorist prehitel z 150 ali 200 na uro - ker prehitevanje avta pri npr. 75-80km/h z močnim motorjem traja pač samo kakšno sekundo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. A v članku to kje piše?

Eden izmed razlogov slabega splošnega mnenja o motoristih je tudi nepoznavanje oz. nerazumevanje razlik med vožnjo mopeda in avtomobila.

Marsikateremu avtomobilistu se lahko zdi, da motorist pred njim prehiteva v neverjetno nevarne škarje - v resnici pa ima motorist še ohoho rezerve.

Prav tako se avtomobilistu z lahkoto zdi, kako ga je motorist prehitel z 150 ali 200 na uro - ker prehitevanje avta pri npr. 75-80km/h z močnim motorjem traja pač samo kakšno sekundo...

D.

Pri 75-80 km/h traja prehitevanje kolikor pač se motorist hitro pelje, ampak avtomobilistu se nima več kaj zdeti, če se nato motor odaljuje kot raketa. Zakaj bi pa hitrost motorja izgledala drugače kot hitrost avtomobila? Razen, da se motor bolj sliši.

Sicer se pa strinjam, da vozniki avtomobilov in tudi drugih vozil ne poznajo razlik in specifičnosti motornih koles. Žal tega ni v članku, čeprav sem Tomažu povedal, kako si predstavljamo izobraževanje v avto šolah. Vse premalo je poudarka na drugih udeležencih v prometu, šibkejših ali močnejših, najsi jih je manj ali več kot tistih, za katere izpit se izobražujemo. Na cesti naj bi bili vsi enakovredni, ampak temu se daje premalo poudarka. Kandidat za voznika B kategorije bi moral imeti vsaj dve uri teorije o posebnostih drugih vozil, po možnosti bi mu morali celo omogočiti občutiti promet s sedeža na motorju ali v tovornjaku. Tako bi se mogoče bolj zavedel ranljivosti prvega in vsemogočnosti drugega. Sploh si ne upam pomisliti, kaj inštrukotr razlaga kandidatki v avtu, ko se pripeljem med kolonama in pred njiju v semaforju. Dvomim, da kaj lepega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prednosti motorja - kot npr. boljši pospeški in zato lažje prehitevanje, vožnja mimo kolone, ... - ti sigurno nikoli ne izkoristijo...  Še posebej ne ob prometnih konicah...  :whistle:

D.

Jaz to vedno počnem. Premišljeno in s čim manjšim tveganjem. Vožnja mimo kolone ni nevarna, če spoštuješ pravilo, da voziš največ 20 km/h več kot vozila v koloni. Verjemi, da sem v takšnih situacijah še bolj zbran, kot pa na prazni cesti pri 100-120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to vedno počnem. Premišljeno in s čim manjšim tveganjem. Vožnja mimo kolone ni nevarna, če spoštuješ pravilo, da voziš največ 20 km/h več kot vozila v koloni. Verjemi, da sem v takšnih situacijah še bolj zbran, kot pa na prazni cesti pri 100-120.

That was my point - tudi tisti, ki jim je motorno kolo običajno prevozno sredstvo, so v očeh splošne javnosti (tudi) zaradi takih člankov 'divjaki'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 75-80 km/h traja prehitevanje kolikor pač se motorist hitro pelje, ampak avtomobilistu se nima več kaj zdeti, če se nato motor odaljuje kot raketa. Zakaj bi pa hitrost motorja izgledala drugače kot hitrost avtomobila? Razen, da se motor bolj sliši.

Od hitrosti 75 pri prehitevanju osebnega avta pospešim na cca. 100-110 (po števcu). Če je cesta prosta, se s to hitrostjo peljem dalje. A je to brezglavo divjanje? V očeh rahlo zafrustriranega avtomobilista čisto možno.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

That was my point - tudi tisti, ki jim je motorno kolo običajno prevozno sredstvo, so v očeh splošne javnosti (tudi) zaradi takih člankov 'divjaki'.

D.

Potem bi se moral pritoževati še nad tv postajami, ker že ne vem katerič ponavljajo film Mad Max, v katerem motoristi morijo nedolžne ljudi. :hmm: :hmm: :hmm:

Koga briga slaba luč, bodi ti boljši (pometi pred svojim pragom) in vse si naredil, kar je v tvoji moči.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga briga slaba luč, bodi ti boljši (pometi pred svojim pragom) in vse si naredil, kar je v tvoji moči.

lp

Se popolnoma strinjam!! Vsak naj pomete pred lastnim pragom in s svojim vedenjem pripomore k boljšem mnenju o vseh nas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: dejstvo št. 8 ……. dodaj sam

ja če bi nehali motoristi telefonarit med vožnjo bi blo tud velik manj nesreč ter žrtev :grim

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ga sproščaš tudi po predpisih. Greš na pisto z zlizanimi gumami in bo adrenalina dovolj za nekaj časa.  :naughty:

Ob ponovni potrebi po adrenalinu, ponovi vajo. Če ni dovolj, odstrani ročko prednje zavore in doza adrenalina bo še večja.  :naughty:

Seveda se moraš vsakič potruditi izboljšati rekord proge.  ;)

ja ja in pisto imam vedno za vogalom ko se mi popoldan zlušta malo it na motor :blink: <_< . dirkališče je super stvar ampak tudi če si danes na pisti "doza" ne drži več kot nekaj dni - tako pogosto pa se ne da it, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je relativno in tudi tu so pogledi zelo različni zaradi relativnosti. Nekaterim je norenje že če jih kdo prehiti, ko oni peljejo 80 izven naselja, nekaterim pa norenje ni niti, ko mimo njih pade motor na avtocesti z 250km/h.

Vsekakor sem mnenja, da bi nam pista prišla prav, še bolj kot kaka pista pa kak super poligon, za treniranje in učenje. V avtošoli te učijo samo 4 vaje, ki pa nikakor niso dovolj za novopečene motoriste. Še posebi pa ne za take, ki si kot prvi "resni" motor kupjo cestaka. Potem se pa recimo zgodi dež in vozjo po mokrem totalno neizkušeni in nesreča je tu. Al pa ko "spoznavajo" hitros, jih dostikrat zavede moč motorja in že je hitro prehitro. Seveda so tukaj še lokalni norci, ki si nikakor ne zaslužjo naziva motorist ampak kamikaza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor sem mnenja, da bi nam pista prišla prav, še bolj kot kaka pista pa kak super poligon, za treniranje in učenje. V avtošoli te učijo samo 4 vaje, ki pa nikakor niso dovolj za novopečene motoriste. Še posebi pa ne za take, ki si kot prvi "resni" motor kupjo cestaka. Potem se pa recimo zgodi dež in vozjo po mokrem totalno neizkušeni in nesreča je tu. Al pa ko "spoznavajo" hitros, jih dostikrat zavede moč motorja in že je hitro prehitro. Seveda so tukaj še lokalni norci, ki si nikakor ne zaslužjo naziva motorist ampak kamikaza.

Bi pa morali prej poskrbeti tudi za boljšo opremo tistih, ki se učijo vozit motor v avtošolah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v avtošolah je slabo poskrbljeno za učenje bodočih voznikov.

Kolikor jez posznam situacijo v moje neposredni bližini, nobeden od inštruktorjev za A kategorijo nima motornega kolesa in o vožnji s motornimi kolese ve bore malo - žal.

Oprema je poglavje zase. Obvezna po zakonu je le čelada, tako da je mogoče videti kandidata brez rokavic, v teniskah - važno je, da ima neko čelado in rumen jopič :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kolikor toliko odprtih ovinkih sem, s kolenom na asfaltu, drvel tudi krepko čez 160km/h. Takrat ne gledaš na števec, ampak imaš pogled prikovan na cesto. Nikoli pa nisem imel ,tesnih’ situacij. Moj bodoči tast, tudi motorist, mi je vsa leta moje motoristične kariere vtepal v glavo, da v naselju ni prostora za norenje, vcepil mi je predvidevanje in kolikor toliko varen način vožnje. Vedno sem vedel, kje je pesek, kje so priključki s stranskih cest, na katerih te lahko preseneti kakšno vozilo, ovinkov nisem nikoli ,polagal’ tako, da bi na primer v levem peljal po črti in bil s telesom meter čez njo, kot to marsikdo počne," je pripovedoval naš sogovornik

Skratka jaz sem divjal varno, vsi drugi pa divjajo brezglavo. Tipičen pogled v svoj prav zagledanega slovenskega voznika. Vsi grešimo, a jaz vedno le v okvirih normale! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, to je res... večina nemotoristov, ko maš kje mofo parkirano, ne pride gledat tega in onega zraven, ampak vsak takoj na števec oko vrže, da vidi, "kolko leti".  :glare:

Še dobr, da ma moj digitalnega :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr, da ma moj digitalnega  :P

A zato pa pr men mislijo, da gre 11?

@Tepko: A nisi v eni drugi temi napisal, da si par dni nazaj peljal po trzinski obvoznici 180? V katero od tvojih kategorij bi uvrstil sebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa morali prej poskrbeti tudi za boljšo opremo tistih, ki se učijo vozit motor v avtošolah!

Se strinjam, čeprav sem imel sam v avtošoli kar dobro opremo. Dobil sem jakno in rokavice, le hlač in obuval nisem imel motorističnih, čelado pa sem imel svojo, ker sem navezan nanjo :wub: :devil: Sicer pa se kvaliteta avtošol razlikuje. Mogoče sem bil jaz v dokaj dobri. Sicer pa imajo v avtošolah težko opremo za vsakogar, vsaj kar se tiče velikosti. Tako da jim tega ne moremo ravno očitati. Lahko pa bi uvedli program sposojanja opreme v trgovinah v zameno za delanje reklame... :unsure: Mi vam "potujočo" reklamo, vi nam "posodite" opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato pa pr men mislijo, da gre 11?

@Tepko: A nisi v eni drugi temi napisal, da si par dni nazaj peljal po trzinski obvoznici 180? V katero od tvojih kategorij bi uvrstil sebe?

Avtocesti iz smeri domžale proti ljubljani. Ne trzinska obvoznica.. tam največ 100km/h. Pa še to, ko je prazno. Drgač pa avtocesta je bila razmeroma prazna (prehitel sem kake 4 avtomobile na celotni relaciji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v avtošolah je slabo poskrbljeno za učenje bodočih voznikov.

Kolikor jez posznam situacijo v moje neposredni bližini, nobeden od inštruktorjev za A kategorijo nima motornega kolesa in o vožnji s motornimi kolese ve bore malo - žal.

Oprema je poglavje zase. Obvezna po zakonu je le čelada, tako da je mogoče videti kandidata brez rokavic, v teniskah -  važno je, da ima neko čelado in rumen jopič  :SS  :SS

Bi znalo bit kaj na tem. V Avstriji sem opazil, da v avtošolah učenca inštruktor spremlja tako, da je tudi sam na motorju. Mogoče Ice ve kaj več o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi znalo bit kaj na tem. V Avstriji sem opazil, da v avtošolah učenca inštruktor spremlja tako, da je tudi sam na motorju. Mogoče Ice ve kaj več o tem.

Ali pa bladzo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!