Skoči na vsebino

Radarji na Hrvaškem


Frips

Priporočene objave

Ne vem,če spada v ta del foruma...samo nekako je povezano z motocikli. :hmm:

Ker se bliža sezona dopustov in še malo pa bomo zapregli motorine,spalke na zadnji zic in proti morju, si je mogoče to dobro zapomniti.

Bolje 2 pira več v sebe kot pa da plačam kolektivne izlete hrvaškim štrumfom :D

Kje postavljajo zasede:

autradariilu9hi.th.jpg

Kazni:

autzlocinilu7am.th.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če prav razumem, kaj za prehitevanje kolone (na način, ki motoristi prakticiramo) 1000 Kun kazni + 3 mesece brez dovoljenja + dve točki?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bojo že na izhodu iz AC kasiral, a bojo tudi za preveč zaračunani bencin kune vrnil ?? Jaz sem zadnjič v CRO nalil za 200 prevoženih km cca 15.0 l (nekje 7.7 l/km) , potem pa na celi ostali poti (čez 2000 km) nikoli več kot 5.5 za 100 km ??? :BUA: Ja bilo je to na črpalki na AC blizu Sl.Broda !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

autzlocinilu7am.th.jpg

Zgleda da hrvatom Dostojevski piše zakone... "zločin i kazna" :lol1:

Drgac ti zna pa takale neumnost za kakšen dan, dva skrajšat dopust :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mam občutek, da bodo ob cestah kasirali večinoma od SLO in SLK? precej manj ali nič od D in I???... :rolleyes: pa ne zaradi divjaštva...tiste male sitne kazni za malenkosti... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če prav razumem, kaj za prehitevanje kolone (na način, ki motoristi prakticiramo) 1000 Kun kazni + 3 mesece brez dovoljenja + dve točki?

Pozdrav od Roberta

ja,če si državljan Hrvaške....Drugače so mene zadnjič ustavili..kao prevozil rdečo...so me hotli za 1100 kn olajšat :cry:

Treba bo pazit..še bolj kot pri nas :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mam občutek, da bodo ob cestah kasirali večinoma od SLO in SLK? precej manj ali nič od D in I???... :rolleyes: pa ne zaradi divjaštva...tiste male sitne kazni za malenkosti... :doze:

Heh sem enkrat rekel zelo neprijaznemo policistu,da naj kr rece da me **** v glavo ker sem SLO. Pa me je vprašal da kako to mislim? :slap:

Tko pač je...naši njih, njihovi naše....bla bla bla...

Za D in I pa zgleda da je težava v sporazumevanju hehehe. Sam zanimivo kako kar naenkrat vsi razumejo SLO :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj se je za bat kakih takih fint s kolonami za trajekte... :hmm: tam ga ni motorista u koloni... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj se je za bat kakih takih fint s kolonami za trajekte... :hmm: tam ga ni motorista u koloni... <_<

Za to niti ni potrebno nekega straha,niso tko občutljivi. Sam da ni na mostu,v tunelu ali v ovinku :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zelo dobra odločitev, da jo boš kupil. Obvezno zahtevaj, če boš s kešom plačal motor popust na gotovino, pa 1. servis naj bo zastonj, probaj še če boš pri prodajalcu kupu vso opremo, naj ti da tud tuku popust. Dragače pa maš zdej v akciji rossi repliko za 200.000 ceneje, pa še karbonski izpuh ma že gor. Res pa da mene še zdej moti barvni odtenki tega motorja.

čao,

dejanc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to niti ni potrebno nekega straha,niso tko občutljivi. Sam da ni na mostu,v tunelu ali v ovinku :OK:

maš prav, to še pri nas ne komplicirajo, da ni na mostu, v tunelu al pa da res 100% ogrožaš sebe in druge, s kolegom sva zadnjič šla na slo. obalo po stari cesti

LJ - KP pa sva glih prehtela na ravnini nekaj avtov, za blagim ovinkom pa radar u p... m.... sem si mislu, policaj pa nč, odložu je pištolo in jo še enkrat naštimal za avtomobile v ozadju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje z hrvaškimi policaji so taksne: manj ko prekoračiš več plačaš! Sicer se da zment da ti spustijo kazen ampak so totalno nepredvidljivi. Kazen prilagodijo svoji praznini v denarnici.

Primer št.1: za 20km/h prekoračeno hitrost je bla zagrožena kazen 610HRK, 1 kazenska točka pa sodnik za prekrške. Pol sva se zmenila za 200 HRK in brez potrdila o plačani kazni sm se odpeljala proti domu - denar je sel ciganu v žep.

Primer št.2: za 10 prekoračene hitrosti mi je dal kazni 700HRK - potem spustil na 300HRK...- spet brez potrdila.

Včasih je bil dost mrzu pir zdej pa trzajo sam se na Kune.

Želim vam več sreče pri vožnji po hrvaškem ozemlju kot sm jo mela jest.

katrca

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...včeraj na cesti Novo mesto - Metlika 1x radarska kontrola,potem pa na cesti Karlovac - Plitvička jezera 5x radarska kontrola.....imel srečo ker se mi ni mudilo...proti večeru samo 1x radarska kontrola od ceste Plitvička jezera - Karlovac..zgleda da so zvečer manj dejavni ali pa se preselijo nadruge ceste....na izhodu iz Karlovca ena lušna punca vsa v belem stala pr cesti in gledala na tablo,kjer je izpisovalo s kakšno hitrostjo vozite....v roki pa vokitoki postaja in sporočala svojemu pajdašu u plavosivi uniformi tahitre...na srečo se mi ni mudilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozite sigurno vozite tank :lol: prehitri zihr ne boste pa še kakega policaja lahk povozte :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozite sigurno vozite tank  :lol: prehitri zihr ne boste

kako da ne, če me spomin ne vara so nam v vojski rekli da recimo tank m84 ali nekaj takega dosega hitrosti do 80 km/h :doze:

Plaču 280 kun (pelu namest 50km/h, 68km/h) :blush:

:hmm: še vedno skor pol ceneje kot pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako da ne, če me spomin ne vara so nam  v vojski rekli da recimo tank m84 ali nekaj takega dosega hitrosti do 80 km/h  :doze:

ja sam da mi je videt copsa k bi te upal zaustavit z M84, hehe :kva2: :lol1: pa še teh 80 je teoretična pa še čist neekonomična :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Lp

Včeraj med Karlobagom in Starigradom padel na laser(izven naselja,vendar krepko preko omejitve).

Denarna kazen 3000 kun(plačilo v osmih dneh 2000 kun) in strošek sodnika 500 kun,to že nekako razumem, 12 mesečno prepoved vožnje z A kategorijo,pa ne. Ali se je smiselno pritožit na prepoved vožnje po HR.

Kakšna koristna imformacija dobrodošla.

post-5502-0-37755600-1384806461_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denarno kazen razumeš, prepoved vožnje pa ne razumeš. Res ne razumem, kaj ne razumeš. Če je za takšen prekršek predpisana takšna kazen, potem te pač doleti takšna kazen.

 

Koristne informacije lahko dobiš na kakšnem hrvaškem forumu, ker je Hrvaška druga država in tam veljajo drugačni predpisi in je drugačna sodna praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ni mogoče da bi kakšen član tega foruma imel podobno izkušnjo in o zadevi kaj vedel, je treba takoj na hrvaški forum. S svojimi smotanimi odgovori postajaš že malo dolgočasen.

 

 

1280464_10202186155121678_1310275585_n.j

 

je bila pa k sreči le kontrola :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Včeraj med Karlobagom in Starigradom padel na laser(izven naselja,vendar krepko preko omejitve).

Denarna kazen 3000 kun(plačilo v osmih dneh 2000 kun) in strošek sodnika 500 kun,to že nekako razumem, 12 mesečno prepoved vožnje z A kategorijo,pa ne. Ali se je smiselno pritožit na prepoved vožnje po HR.

Kakšna koristna imformacija dobrodošla.

attachicon.gif20131117_145330.jpg

Ujet na za Policijo enem od STANDARDNIH kontrolnih mest: 

dolg raven odsek in naselje    :headbang: .

Na srečo nimam tovrstnih izkušenj, sem se učil od drugih in nisem od pomoči.

Imajo pa tamkajšnji policisti v svojih vrstah kar precej motoristov z bogatimi moto izkušnjami!

Kar zna bit za nas neugodno.

 

Več sreče prihodnjič! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tm lih loh mau prtisnes cez 150, k je ravno, pa te spece.... :wallbash: Sam tm more bit zdej tak mir, da ko te policaj slisi, vzame enga filter 57, pa ga skadi.... pol te pa kresne na radar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

še zmer lovijo strance na 100 x povedano foro....

pa še kar padajo...

 

najlepš je ustavt tujca, pa mu nabijat da je vozu 86.... (pismo sej nimam aviona),

slučajno v ogledalu ujameš enga belgijca ko odhaja od kombija s papirji u roki, o šit kazen je plaču :O

 

ja nič, pa da vidmo kok je šlo

 

ja mal prehitr je blo

aja? to pa ne bo držalo

 

s čikom u roki mi iz avta zvleče radar, iz sprednga zica, kr nekje, pa evo, 86 kaže

 

a dej no... a to je še od prejšnjega namerjeno?

uf ni hujšga ko mu to rečeš, na zdej se bomo pa pričkal al kaj

cel halo, ko mu rečem naj mi še kaj pokaže, ne sam uno cifro

aja nej mi pokaže od unga od prej hitrost, k je lih kazen plaču

a to pa ne, un je šu sam 72 je reku, a dej nehi no,  a lohka vidm? ja to pa ne

 

potem pa tipična grožnja za sodnika,pa dej mi osebno, da jo zadržim  dokler ne plačam kazni... zihr ja, to bo

grem jaz kar sodniku, da ga vprašam kolk je u pred mano pelu hitr :O

ups... tole je pa zabolel, pa smo hitr imel prezentacijo merjenja..haha...

ja, ok, naj vam tokrat bo, ampak kaj mislim da zdej bodo pa vsakega spustil brez kazni?

 

no še zmer ne vem zakaj so mene spustil, če sem šla prehitr :kva1:

 

p.s. pol sem pa hitr šla u šoping k sem pršparala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!