Skoči na vsebino

Stopalke se zasučejo


premza

Priporočene objave

Opazil sem, da stopalke niso v položaju v kakeršnem naj bi bile, ampak zasukane (spodaj nazaj). Zadevo sem snel in ugotovil, da je na nosilcu, tisto kar naj bi stopalko držalo na svojem mestu (glej sliko za boljšo predstavo), pobrano. Razlog je verjetno moment, ki hoče stopalko obrniti, ko ta zagrabi v tla.

Kaj naj naredim, da bodo stopalke ostale na mestu. Razmišljam, da bi naležno površino med nosilcem in stopalko podložil. Na biciklih smo za take namene uporabljali kak bolj grob brusni papir, ki je preprečil drsenje. Ima kdo kak boljši predlog? :hmm:

post-326-1116318880.jpg

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, tud na mojem motorju se dogaja isto... in ravno tako FZS 600.

Ko sem zadnjič gledal kaj bi lahko bilo narobe, se mi je zdelo, da se to da nekako zatisnit - stopalka je prišraufana na nosilec. Nisem pa se šel poglabljat v zadevo, ker lufta ni prav veliko in me še ne moti.

Če pa boš sam kaj pogruntal, pa sporoči. Mogoče bo pa tudi mene začelo motit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo, da se to da nekako zatisnit - stopalka je prišraufana na nosilec.

Imaš zadaj inbus vijak in lahko zategneš, ampak dvomim, da bo pomagalo. Prej moraš komplet nosilec snet, da sploh zraven prideš. Če se samo malo premikajo sem in tja še ni panike, jaz jih lahko kar okoli vrtim. Prekleta jajca... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sem vedla da je spet tale premzič neki pogruntov,le zakaj ma on vedno probleme s to fejzerko :hmm: in da ga popravim on nima tastare ampak ta sredno fzs,in ne me žalt k tastara je zakon,in ni problemov spljoh :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, treba bo marijo zapustit malo :grim

Kako se ti je začela sukat? Iz opisa ne razumem najbujš (jebiga, nismo usi đeksoni) tko d bi blo res bujš če bi posliku zadevo :)

Če sm prou razumu so tko zjahane d imajo luft k povzroči gibanje gor-dol. Deformacija ista ku d bi jih od spodej nabiu al kako? Če je to, pol reši problem enostavna podloška obrušena pod kotom, d zgleda kot klin... od strani "V" od spredi pa tko "O" Ta debeli del rukneš zgoraj, kjer je luft, oz spodaj, odvisno kako bi rad d se stopalka nagne, pole pa fajn zateraš inbus šrauf :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, nosilec odmontiraj in karseda močno zategni tisti inbus vijak zadaj. Naj ti pomočnik z obema rokama drži nosilc ti ga pa zategn, da bo voda pritekla.

Lahko pa vse skupaj razstaviš in vijak zalepiš z Loctite lepilom za šraufe.

To bi moral zadostovat tud za tebe :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
upaš to poslikat?

Bom, samo da stopalko nazaj dobim, ker je pri varilcu (sem prepozno opazu, da je čepka zmanjkalo)... O:-)

sej sem vedla da je spet tale premzič neki pogruntov,le zakaj ma on vedno probleme s to fejzerko :hmm: in da ga popravim on nima tastare ampak ta sredno fzs,in ne me žalt k tastara je zakon,in ni problemov spljoh :OK:

Men jo daj za par ovinkov :naughty: , al pa ernestu :D

Kako se ti je začela sukat? Iz opisa ne razumem najbujš

Prav maš, res ne razumeš :D , bom poslikal :yes:

Premza, nosilec odmontiraj in karseda močno zategni tisti inbus vijak zadaj. Naj ti pomočnik z obema rokama drži nosilc ti ga pa zategn, da bo voda pritekla.

Lahko pa vse skupaj razstaviš in vijak zalepiš z Loctite lepilom za šraufe.

To bi moral zadostovat tud za tebe :slap: .

Bom s peskom podložu, do nezavest zategnu, pa da vidmo... :hmm:

Žlajfek, kaj če bi si ti nabavu en zaresen motor, primeren tvojemu načinu vožnje :)

Moj stil vožnje je včasih tudi počasi turistično, v dvoje, s kupom prtljage in brez želje po bolečinah v rokah, križu in zadevi pod njim. Čisto res. :D Z dva nimam, zato bom Fazerja predelal tako, da bo dober za vse! Samo še boljši zadnji amortizer manjka! :OK:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

premzič teb še lule nebi dala za par bodov kaj šele moped za par ovinkov :lol1:

ernestu,pa tud nebi preveč zaupala,ne enga ne druzga :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom s peskom podložu, do nezavest zategnu, pa da vidmo... :hmm: 

Si že razmišljal kaj o kakšnih dvokomponentnih zadevah za 'hladno varjenje' (QuickSteel) - jaz sem že marsikaj s tem 'flikal', pa se kar obnese.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Si že razmišljal kaj o kakšnih dvokomponentnih zadevah za 'hladno varjenje' (QuickSteel) - jaz sem že marsikaj s tem 'flikal', pa se kar obnese.

Sem ugotovil, da pri novih ni veliko bolje. Zadeva je tako nenatančno narejena, da bog pomagaj. Lufta med stopalko in nosilcem je toliko, da se komaj malo zatakne (da se zavrtet za kakih +/-15'), če pa še malo na silo zasučeš pa z lahkoto pobereš še tista 0.2mm aluminija, ki preprečuje, da se zadeva prosto vrti :?

Bom zategnu, če pa ne bo pomagalo, bom čaral naprej.

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zategnu, če pa ne bo pomagalo, bom čaral naprej.

...dej ne zateguj preveč k boš navoje :BUA: potrgal,........ :hmm: :hmm: kaj pa če bi probal z silikonom (neutro),..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi stopalke dol, majhno luknjico skozi zavrtaj in vijak noter tako, da pritisne na spodnjo stran vrtece se strani/zadeve/whatever. var pikico zraven vijakove glave in mirna bosna. al pa loctite na navoj, tudi deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dej ne zateguj preveč k boš navoje  :BUA: potrgal,........ :hmm:  :hmm: kaj pa če bi probal  z silikonom (neutro),..... :hmm:

Vijak je jeklen, stopalka pa tudi, navoj je pa nekje M10/M12. Tako da bo prej iz tistega aluminija vmes (nosilec) voda pritekla kot pa navoje potrgalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem se spomnu na tisto kajlo, ki so jo imela stara Rog kolesa, da so padali držali na svojem mestu in se niso kar vrteli okoli gredi. Mogoče bi bilo Yamahi treba povedal, da je sistem zastarel, in ga niti na biciklih več ne najdeš! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikce, da bo bolj jasno.

Sem zategnu, da je voda ven prtekla, pa se še vedno zasuče. :(

Sem pa stuhtu, kaj bo pomagalo. Ker je dovolj lufta med stopalko in nosilcem (na tistem delu, ki je pobran in naj bi preprečeval zasuk), bom vmes eno tanko jekleno ploščico podložu. Kako da se tega nisem takoj spomnu :slap:

post-326-1116618185_thumb.jpg

post-326-1116618211_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Sem pa stuhtu, kaj bo pomagalo. Ker je dovolj lufta med stopalko in nosilcem (na tistem delu, ki je pobran in naj bi preprečeval zasuk), bom vmes eno tanko jekleno ploščico podložu.

Takole nekako... :hmm:

post-326-1116618895_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, vse skupaj mi ni dalo mira in sem danes popoldne udejanil tole rešitev.

Malce merjenja, precej več brušenja... in tačke so pri miru. Kot novo. :D :OK:

Upam, da bo držalo nekaj časa...

Premza, hvala za spodnjo idejo.

post-1892-1118336681_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem se pa včeraj tega lotil. Za izdelavo ploščice sem uporabil kar vzmet za pritrjevanje CPU ventilatorja (vzmetno jeklo se mi je zdelo najbolj primerno). Odžagal sem dva konca, ter ju popilil na pravo dolžino in širino. Vtaknil med stopalko in nosilec in privil. Zadeva drži kot pribita. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!