Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Včeraj sem jo maznil worship.gif

Mi pa v nedeljo. Je bilo čudno vreme, bili smo deležni tudi dežja. Motoristov je bilo presenetljivo malo, verjetno zaradi slabega vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če so na Golici komu že kdaj merli glasnost auspuha z db metrom? :hmm:

meni. letos prvič. na jezeru je bla ekipa tehnikov in policajev. so me premerli, blo me je strah (mam odprtega akrapota), predpisanih 96 db, namerili 97, a so me spustli ker tolerirajo 3 db. jupi. sem bil bolj miren pol, ker sem vedel, da ne more bit panike. se mi je pa zdelo čudno, saj je pred mano monster z remusi tut "šel skoz".

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni. letos prvič. na jezeru je bla ekipa tehnikov in policajev. so me premerli, blo me je strah (mam odprtega akrapota), predpisanih 96 db, namerili 97, a so me spustli ker tolerirajo 3 db. jupi. sem bil bolj miren pol, ker sem vedel, da ne more bit panike. se mi je pa zdelo čudno, saj je pred mano monster z remusi tut "šel skoz".

Sam tko informativno me zanima kako to merjenje v praksi izgleda ? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tko informativno me zanima kako to merjenje v praksi izgleda ? :unsure:

Bi bil skoraj ziher, da ne presegaš meje. Načeloma pa ga navijejo na nazivne obrate, kateri ti pišejo v homolomo ali pa na homologacijski tablici nekje na okvirju in pomerijo pri tistih obratih.

Kar je načeloma en velik bullshit, ker tako ti izmerijo samo ustvarjen zvočni tlak, zvočne moči pa ne in stvar ni merodajna. Če bi se že hotel iti preganjat po kakih sodiščih, bi se dalo zlahka dokazat, da stvar ne gre skozi. Resno merjenje glasnosti ne gre skozi takole na cesti, ampak povej ti to policajem... Da ne govorimo o tistih 3 dB(A) tolerance- to lahko pomeni še enkrat večjo zvočno moč(in s tem nadležnost), inštrument pa bo namesto 94 db(A) pokazal 97 dB(A).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če ni obratomera? Kako vejo, da so pravi obrati?

Poslušaj, najboljš da jim začneš pametovat z forami iz naše strani Alpevilgrin.gif .... Baje so sila veseli trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj, najboljš da jim začneš pametovat z forami iz naše strani Alpevilgrin.gif .... Baje so sila veseli trance_25_naughty.gif

Pa nisem tega napisal kot sarkazem ali kaj podobnega. Resno me zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tko informativno me zanima kako to merjenje v praksi izgleda ? :unsure:

to je pa zgledalo tako: eden od obeh stricev je pogledal na tablico na motorju, tam je pisalo 96db pri 5250rpm in potem v prostem teku navil na cca te obrate, medtem pa je drugi z metrom v roki držal merilec hrupa vzporedno z podlago=asfaltom (čeprav ror "piha navzgor)mislim da na 50 ali 70 cm (ne vem točno, sem pogledal pa pozabil) od rora. merilec je pokazal 97db, kar pa je znotraj tolerance. sem ga pol tut vprašal kaj bi bio, če bi presegal, pa mi je takoj zabrusil, da bi tablica šla, čeprav vem, da tujcem raje dajo kazen kot kaj drugega.

so me pa na prejšnjem mopedu z zeloooo glasnim mivvom kar trix opozarjali, da če me dobijo "merilci" sem ga najebal. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Nekako sem pa vseeno pričakoval da bi meritev odprtega akrapoviča pokazala veliko višjo število dB.

Lp

Koliko več bi pa še želel? Daljša izpostavljenost nad 85(A) dB lahko privede do poškodbe sluha, nad 90(A) pa bi moral nositi čepke obvezno. Bi bilo bolje kakih 130 db(A) kot reaktivec?:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

Nekako sem pa vseeno pričakoval da bi meritev odprtega akrapoviča pokazala veliko višjo število dB.

Lp

js tut. sem si že probal nekako "zrihtat" homologacijo. po tem pa nisem več delal na tem. v a kjer se največ vozim itak tudi homologacija nič ne hasne če si preglasen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko več bi pa še želel? Daljša izpostavljenost nad 85(A) dB lahko privede do poškodbe sluha, nad 90(A) pa bi moral nositi čepke obvezno. Bi bilo bolje kakih 130 db(A) kot reaktivec?:P

Saj ne da bi želel več, sam pravim da ima moj tovarniško 89dB, pa da tistih par ušivih dB več z Akrapovičem, pomeni tako občutno razliko v glasu. To si pa nebi mislu.

Je pa res da tehniška akustika ni čist moja stvar ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldan smo šli z golice in v smeri jurija srečali parkirano frezo 600 in avto z mb tablicami, malo kasneje pa se je nasproti peljala še avto vleka prav tako z mb tablicami.

Upam da je vse ok, da je motorist oz motoristka ok, pa moped tud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet, da telepatija dela whistle.gif , slike nisi naredil kakšne - gasilske whistle.gif

Motoristek zajebal vse trance_41_w00t2.gif je rekel, da so BMWevci naredili pravo gužvo in ni bilo placa trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil gori in povečal Avstrijski proračun p... malenkost od Sobotha je bil policist brez avtomobila z radarjem na stojalu skrit da ko me je zaustavljal se nisem mogel pravočasno zaustavit in sem moral obrnit... v glavnem omejitev 80 peljal 99 in plačal 35€ za naše razmere še kar pocen:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi včeraj 2x gor, pa danes 2x. danes je blo bolš, ker je blo bolj toplo. mi je pa stric s policijskim tuaregom v ridah takoj za jezom skočo na cesto in me ustavljal, js pa pri 140 na kolenu :whistle: . nisem se mogo pravočasno ustavit, sam sem se vrnil nazaj, nato sma se malo "pogovarjala", me je hoto na finto "kazen na augenmass" vrečt pa se nisem dal. pol sn mu pa ponižno predlagal, da pa le ne bi plačal zahtevanih 35€, pa se je strinjal, jupiiiiii!

čist lahko, da je blo zadnjič letos. če pa bo vreme, pa še grem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!