Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Tudi js danes kupil karto. Kaj čmo 35 evrov manj v žepu :D . In to na počasnem delu. V glavnem za vikende me ni več na golici :D

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, cesko pravi:

Tudi js danes kupil karto. Kaj čmo 35 evrov manj v žepu :D . In to na počasnem delu. V glavnem za vikende me ni več na golici :D

kje so stali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

kje so stali?

Bil je policaj na motorju. Stal je pa na spodnjem delu, kjer je en izvoz mal naprej od prvega 180 stopinjskega ovinka. Je bil pa tudi zgoraj malo pod vrhom na eni gozdni cesti parkiran policijski avto. Pa spodaj mal pred Lavamundom tudi dva policaja na motorju. Očitno so imeli akcijo :D

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motom pravi:

In za kaj so kasirali?

Bila sma dva. Zaustavil naju je zato, ker naj bi naju slišal že od daleč. Na uho je ocenil, da je šlo dosti več kot 70 kolikor je omejitev zato je napisal obema 20 eur (vem dokazov ni imel ampak kaj se češ pričkat tam, ker lahko samo poslabšaš zadevo). Js nisem imel še prve pomoči kar je naneslo 15 eur, drugi pa preglasen izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, cesko said:

Bila sma dva. Zaustavil naju je zato, ker naj bi naju slišal že od daleč. Na uho je ocenil, da je šlo dosti več kot 70 kolikor je omejitev zato je napisal obema 20 eur (vem dokazov ni imel ampak kaj se češ pričkat tam, ker lahko samo poslabšaš zadevo). Js nisem imel še prve pomoči kar je naneslo 15 eur, drugi pa preglasen izpuh.

hmm .. to je vse blo od oka in sta mogla plačat? ok, da ni prve pomoči razumem da plačaš .. ampak da kar po zvoku izmeri hitrost? pa preglasen izpuh - so merili?

saj vem, da ni za pametovat z njimi, ampak da pa kar po posluhu neke kazni za prehitro vožnjo pišejo .. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Texo pravi:

hmm .. to je vse blo od oka in sta mogla plačat? ok, da ni prve pomoči razumem da plačaš .. ampak da kar po zvoku izmeri hitrost? pa preglasen izpuh - so merili?

saj vem, da ni za pametovat z njimi, ampak da pa kar po posluhu neke kazni za prehitro vožnjo pišejo .. :?

Saj ni znanstvena fantastika ugotoviti - preglasen je. Enako velja za hitrost - prehiter je. In ne kaznujejo te, ker si peljal 20 kmh ali 30 prehitro. Ampak ti običajno dajo najnižjo kazen za prehitro vožnjo in to je povsem korektno. Enako glede glasnosti.

Pri nam pa, če ni dokazov takšnih in drugačnih, se obešamo na najmanjše podrobnosti - napaka v postopku, nalepka na merilni napravi... pa nisi kaznovan:D.

Scarabeo 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je prenevarno, da bi prepustili vse čutilom miličnikov :)

Ker od oka mu tudi lahko nisi všeč, pa bo potem od oka kazen.

Sta pač plačala "ekološko" takso in to je to.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Saj ni znanstvena fantastika ugotoviti - preglasen je. Enako velja za hitrost - prehiter je. In ne kaznujejo te, ker si peljal 20 kmh ali 30 prehitro. Ampak ti običajno dajo najnižjo kazen za prehitro vožnjo in to je povsem korektno. Enako glede glasnosti.

Pri nam pa, če ni dokazov takšnih in drugačnih, se obešamo na najmanjše podrobnosti - napaka v postopku, nalepka na merilni napravi... pa nisi kaznovan:D.

Scarabeo 

Vse jasno, da se da "slišat" prehiter motor, prav tako preglasen. Pa vseeno - je to normalno, da kar tako po kavbojsko? Ne vem no, jaz bi ga že malo čudno gledal .. seveda, če imaš drugače vse ok in poštimano .. če je preglasen ali če te lahko za kaj drugega olupi, si normalno rajši tiho pa plačaš in si veseli, da si še kar poceni skoz prišel ..

Primerjava z našim sistemom .. hmm, ja .. ampak v .at so pač kazni za omejitve take, da plačaš in si vesel, da te niso v .si dobili .. sploh pomisliš ne, da bi telovadil z pritožbami/ugovori .. ker če predajo našim in dobiš kazen od naših .. :cry: .. in če si naši spomnijo kaj takega, po "občutku" delit kazni, bom že prvič od doma do šihta ostal brez mesečne plače ..

 

ontopic: so tu čez radelpass na slovenski strani že končali z delom na cesti?

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Texo pravi:

Vse jasno, da se da "slišat" prehiter motor, prav tako preglasen. Pa vseeno - je to normalno, da kar tako po kavbojsko? Ne vem no, jaz bi ga že malo čudno gledal .. seveda, če imaš drugače vse ok in poštimano .. če je preglasen ali če te lahko za kaj drugega olupi, si normalno rajši tiho pa plačaš in si veseli, da si še kar poceni skoz prišel ..

Primerjava z našim sistemom .. hmm, ja .. ampak v .at so pač kazni za omejitve take, da plačaš in si vesel, da te niso v .si dobili .. sploh pomisliš ne, da bi telovadil z pritožbami/ugovori .. ker če predajo našim in dobiš kazen od naših .. :cry: .. in če si naši spomnijo kaj takega, po "občutku" delit kazni, bom že prvič od doma do šihta ostal brez mesečne plače ..

Saj to  je to. Vsi vemo da grešimo. A ne bi razmišljali v smeri, dajmo manj grešiti. Ne pa, kako bomo čim lažje okoli prenesli predpise, pri tem pa na polno grešili.

Pozdrav z Avstrije, grem na furo, upam da ne bo kakšnega štrafa :D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Malo je prenevarno, da bi prepustili vse čutilom miličnikov :)

Ker od oka mu tudi lahko nisi všeč, pa bo potem od oka kazen.

Sta pač plačala "ekološko" takso in to je to.

 

raj plačujem "čutila" kot pa naše astronomske kazni :D

 

pred eno uro, Borutt pravi:

Dober sistem imajo ti severni kolegi :P. Sem že dal predlog, da se še pri nas uvede poslušanje hitrosti :lol1:.

sem takoj za, le kazni naj bodo potem 30€ ne pa minimalno 250 :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Texo pravi:

Vse jasno, da se da "slišat" prehiter motor, prav tako preglasen. Pa vseeno - je to normalno, da kar tako po kavbojsko? Ne vem no, jaz bi ga že malo čudno gledal .. seveda, če imaš drugače vse ok in poštimano .. če je preglasen ali če te lahko za kaj drugega olupi, si normalno rajši tiho pa plačaš in si veseli, da si še kar poceni skoz prišel ..

Primerjava z našim sistemom .. hmm, ja .. ampak v .at so pač kazni za omejitve take, da plačaš in si vesel, da te niso v .si dobili .. sploh pomisliš ne, da bi telovadil z pritožbami/ugovori .. ker če predajo našim in dobiš kazen od naših .. :cry: .. in če si naši spomnijo kaj takega, po "občutku" delit kazni, bom že prvič od doma do šihta ostal brez mesečne plače ..

 

ontopic: so tu čez radelpass na slovenski strani že končali z delom na cesti?

kot sem že napisal pred časom tukaj ali v temi visoke avstrijske kazni...sam sem v zadnjih 15 letih motoriranja na tak način plačal že najmanj 15x...oni temu rečejo kazen na "augenmas" kar posplošeno pomeni "po občutku"...k sem jih sam spraševal, kako lahko to naredijo, sem dobil odgovor, da so "strokovno usposobljeni" za oceno. ocena je seveda približna, zato v takem primeru tudi minimalna kazen (večinoma 35€, če seveda ni še kaj zraven: zelo so alergični na preglasen izpuh, zlizane gume, znajo pa komplicirat tudi zaradi prve pomoči ali mačjega očesa na zadnjem delu; da ne bo kdo mislil, da govorim na pamet, zaradi teh razlogov sem tudi sam že odložil par €). minimalna kazen pa zato, ker niso pa tako usposobljeni, da bi točno ocenili hitrost...sam nisem nikoli kompliciral in sem se vedno strinjal s kaznijo, včasih prosil za popust in ga (včasih) tudi dobil...bi pa bilo zanimivo, če bi mel kdo cajt pa muda, da ne bi priznal prevelike hitrosti, in se potem boril z njihovim sistemom...

zgodilo se mi je celo to, da sem plačal kazen na podlagi tega: policaj se mi je pripeljal nasproti, celo pozdravil sem ga, potem sem v "dinamičnem" ritmu nadaljeval po grifenskih ridah...malo pred grifnom (po cca 15km) pa me dohiti isti motorist policaj in me ustavi. pove mi, da sva se srečala in ker je videl, da vozim (pre)hitro, se je takoj obrnil in peljal za mano, vselej nad 1XX in da me je dohitel šele po 15 km, kar pomeni, da sem sam vozil še več kot 1XX, in to pomeni kazen za prehitro vožnjo. poleg tega mi je naredil "tehničnega", prva pomoč, gume, brez db killerjev, pridiga...kazen 50€. šel na bankomat in plačal...

lahko v avstriji policaji delajo marsikaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

:lol1:kar po občutku ocenijo hitrost :lol1:beeeee :lol1:

ja, po občutku...vejo da je več kot npr.70 a ne vejo točno...zato tudi minimalna kazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

v bistvu pa ko Slovenca ustavijo, je skor vedno puni trefer :)

še dobr, da sem ćifur :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvoji trasi ni jodlarov :) sicer bi pa ti v Avstriji mel odvzem :)

pred 14 minutami, Borutt pravi:

:lol1:kar po občutku ocenijo hitrost :lol1:beeeee :lol1:

ne čudi se, da imaš tako plačo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po občutku si lahko kazen nekam vtakne (toliko pa sem trmast da na take finte ne padam, pa tudi hudo dvomim da se "majster" s tako metodo upa kam "naprej" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko to berem, večina greši. Pa se vsi bunite nad tem sistemom - od oka, plačate manj kot pa, če bi vas trefnili z laserjem. Večina itak prekorači  od 20 naprej. Torej so dobro usposobljeni in vedo kaj delajo. Stanujem blizu ceste in za vsakega vem če ima preglasen izpuh in če pelje preveč - pa nisem usposobljen.

Glede na Borutovo reakcijo naši policaji niso niti približno tako dobri, da bi lahko ugotovili takšne prestopke.

Scarabeo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Borutt said:

:lol1:kar po občutku ocenijo hitrost :lol1:beeeee :lol1:

In kako se boš pritožil in dosegel svoje? Imaš dovolj časa in denarja za odvetnike?

p.s. sem ti par mesecev nazaj poslal ZS nekaj glede enga našega plavga, in verjameš ali ne še vedno nič, verjetno je v Avstriji še lažje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, siks pravi:

ja, po občutku...vejo da je več kot npr.70 a ne vejo točno...zato tudi minimalna kazen...

Beeeee :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!