Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

17 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Stanujem blizu ceste in za vsakega vem če ima preglasen izpuh in če pelje preveč - pa nisem usposobljen.

Vsa čast ti, verjetni si tudi večkrat umeril svoj "sistem" s kakšno referenčno vrednostjo da si v svoje občutke tako gotov...

Laserski merilci rabijo biti umerjeni in imeti certifikat da njihova meritev zdrži zakon, morda imajo avstrijci prilagojeno zakonodajo da ustreza ušesom policajev? Hm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ko to berem, večina greši. Pa se vsi bunite nad tem sistemom - od oka, plačate manj kot pa, če bi vas trefnili z laserjem. Večina itak prekorači  od 20 naprej. Torej so dobro usposobljeni in vedo kaj delajo. Stanujem blizu ceste in za vsakega vem če ima preglasen izpuh in če pelje preveč - pa nisem usposobljen.

Glede na Borutovo reakcijo naši policaji niso niti približno tako dobri, da bi lahko ugotovili takšne prestopke.

Scarabeo

 

 

Hitrost se meri z merilnikom hitrosti, za katerega upravljanje mora biti uporabnik usposobljen. Vse ostalo je beeeee. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi pa tole po obcutku cist ok. Rajs to, kot pa nasa tabelca, za 10 prehitr ze ceu regres butam na plano.... In koga so ze ucuril napacno "na oko"? Se vsak je bil zgleda srecen, da je dal 35 pa mir....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Hitrost se meri z merilnikom hitrosti, za katerega upravljanje mora biti uporabnik usposobljen. Vse ostalo je beeeee. 

Jaka umetnost je ugotoviti, da nekdo pelje okoli 140 kmh in mu dati najnižjo kazen za prehitro vožnjo.

Zato pa imamo tako zakomplicirani sistem, ki ne deluje, oziroma deluje za tiste, ki imajo preveč denarja. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, saj ravno to me zanima .. a jih pol kar vsepovprek ustavljajo in kar kaznijo od dobre volje ali pa je res kaj na tem, da prehitro voziš?

recimo, da je kdo peljal turitično in po omejitvah .. ga je kdaj ustavil kaki nadr*** in mu težil za 35e "od oka" kazni? govorim o primeru, da je res vse ok ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, twom pravi:

Vsa čast ti, verjetni si tudi večkrat umeril svoj "sistem" s kakšno referenčno vrednostjo da si v svoje občutke tako gotov...

Laserski merilci rabijo biti umerjeni in imeti certifikat da njihova meritev zdrži zakon, morda imajo avstrijci prilagojeno zakonodajo da ustreza ušesom policajev? Hm...

A ti potem ves čas gledaš na števec in nisi sposoben oceniti, da voziš 20 kmh prehitro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

no, saj ravno to me zanima .. a jih pol kar vsepovprek ustavljajo in kar kaznijo od dobre volje ali pa je res kaj na tem, da prehitro voziš?

recimo, da je kdo peljal turitično in po omejitvah .. ga je kdaj ustavil kaki nadr*** in mu težil za 35e "od oka" kazni? govorim o primeru, da je res vse ok ..

To bi se verjetno lahko zgodilo v Slo. V Avstriji pa ne. Nobenega primera ne poznam, da bi bil štrafan  po krivici. Ali drugače povedano, večina je imela srečo, da jih niso merili.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, twom pravi:

In kako se boš pritožil in dosegel svoje? Imaš dovolj časa in denarja za odvetnike?

p.s. sem ti par mesecev nazaj poslal ZS nekaj glede enga našega plavga, in verjameš ali ne še vedno nič, verjetno je v Avstriji še lažje... 

Kako se v Sloveniji pritožiš in dosežeš svoje ?

Tisti p.s. si tako napisal, da jaz izpadem neresen in bedak. Sem ti vsakič odgovoril, vendar verjetno nisi bil zadovoljen z odgovorom, ker mi nisi odgovoril. Bom vse skupaj objavil v temu primerni temi, da bodo lahko ostali  videli in ocenili vse skupaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

99% jih vozi prehitro, tak da je vsakič, ko dvigne loparček, zicer

če pa ni ziher pa se kaj drugega najde, sploh pri motoristih... ni da ni

Točno to in ko ustavi ve da bo kasiral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo kako avstrijsko polcajsko uniformo za posodit? sam za en vikend, lih nove gume rabm :blush:

morm par slovenceljnev ustavt tko na uhe... mislim na prbližen :eek: no sej uniforma je loh tut kaka predvojna, sej ne bojo opazli...

nisem vedla da je v avstriji ratal "slabš" k u bosni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tolk komplicirate? Tolk bi mel vse po pravilih, pa z najhujso tehnologijo vam morjo dokazat, da sami ne znate na uc po omejtivah.....dejte no.,...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Scarabeo 500 pravi:

To bi se verjetno lahko zgodilo v Slo. V Avstriji pa ne. Nobenega primera ne poznam, da bi bil štrafan  po krivici. Ali drugače povedano, večina je imela srečo, da jih niso merili.

Evo glih zadnjič primer stareješega gospoda tudi iz Golice. Je čoperist in se vozi zelo turistično oz. po omejitvah. Peljal se je navzdol proti Lavamundu. Zadaj je vozil policaj na motorju in ga po nekaj časa ustavil. Trdil mu je da je prevozil polno črto kljub temu da to naj ne bi bilo res in dal kazen 20 evrov. Očitno so postali zelo alergični na Slo tablice. In če tam policaj ustavi Slovenca bo kazen padla tudi če je vse homologirano itd...Vedno bojo našli nekaj.

Popravljeno . Popravil cesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, franc pravi:

Po občutku si lahko kazen nekam vtakne (toliko pa sem trmast da na take finte ne padam, pa tudi hudo dvomim da se "majster" s tako metodo upa kam "naprej" ) .

lp

...me zanima, če boš tako samozavesten, ko te bodo v avstriji na "oko" oglobili...js govorim iz izkušenj...svojih...vedno so imeli prav, ker nikoli, kadar sem plačal, nisem vozil v mejah trenutne omejitve...ja, sreča, da me zmerili niso, ker takrat ne bi bilo samo 35€...

Pravkar, siks pravi:

...me zanima, če boš tako samozavesten, ko te bodo v avstriji na "oko" oglobili...js govorim iz izkušenj...svojih...vedno so imeli prav, ker nikoli, kadar sem plačal, nisem vozil v mejah trenutne omejitve...ja, sreča, da me zmerili niso, ker takrat ne bi bilo samo 35€...

...sem pa prepričan, da za takšno početje imajo neko pravnoformalno podlago...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Borutt said:

Tisti p.s. si tako napisal, da jaz izpadem neresen in bedak. Sem ti vsakič odgovoril, vendar verjetno nisi bil zadovoljen z odgovorom, ker mi nisi odgovoril.

Sorry če je še kdo tako zastopil. Hotel sem samo poudariti da je proti organom zelo težko kaj doseči, že doma, kako bi se pa bockal s policajem v tujini pa si sploh ne predstavljam. Vsi pišejo da so raje tiho in plačajo, kot pa da dobijo detajlen pregled. Tudi cariniki se od časa do časa odločijo delati po predpisih, pa vemo kakšne kolone nastanejo...

Glede mojega odgovora na ZS, sem se imel namen zahvaliti za informacije, če se nisem sem pozabil (in javno hvala z moje strani tako za ZS kot za vse prispevke na forumu - pa kakšno stvar vidim tudi iz drugega zornega kota, in z drugačnim mnenjem - ne kar se tiče zakonov, bolj glede izvajanja).

Sem pa dobil na ZS dovolj uporabnih informacij kako zakonsko, problem imam s prakso... Sem te pa že nekaj časa želel vprašati kako naprej... Bi želel da se zadeva zaključi, ker mi je zelo nadležno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, cesko pravi:

Evo glih zadnjič primer stareješega gospoda tudi iz Golice. Je čoperist in se vozi zelo turistično oz. po omejitvah. Peljal se je navzdol proti Lavamundu. Zadaj je vozil policaj na motorju in ga po nekaj časa ustavil. Trdil mu je da je prevozil polno črto kljub temu da to naj ne bi bilo res in dal kazen 20 evrov. Očitno so postali zelo alergični na Slo tablice. In če tam policaj ustavi Slovenca bo kazen padla tudi če je vse homologirano itd...Vedno bojo našli nekaj.

Že nekaj dni se vozim po Avstriji in nisem videl nobenega policaja. Večina motoristov vozi prehitro, pa jih ni na cesti.

Zakaj imamo občutek, da so na Golici in nas j..... ker je tam meka za polaganje in nabijanje po ovinkih. In tam je na žalost večina Slo. populacije. 

Kadarkoli sem jih v Avs. fasal sem jih zasluženo. Res pa je, da so strikni. Pri prehitevanju sem prevozil okoli 3 metre polne črte in naprej je bila prekinjena - prekršek. Vozil v koloni 94 in prehiteval nabil do 112 kmh - prekršek, čeprav sem naprej vozil po predpisih. Provida. Pregledali večkrat motor, posebej so občutljivi na predelave - nič, ker jih nimam. Gume...

Skratka, ko jih fašeš, je zmeraj korektno. Tisti tvoj čoperist, pa verjetno ni zvozil ride in malo prevozil črto, da ne bi nasedel z mašino:D, pa še sam ni videl. 

Pa še to, z njimi nimaš kaj razpravljati, če že, se lahko v smislu žal mi je in to naj obraz tudi odraža. Se mi je tudi zgodilo, da sem plačal pol manj. Ker mi je bilo RESNIČNO nerodno koliko sem pripeljal - tam kjer so me izmerili in policaj je to videl.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Scarabeo 500 said:

A ti potem ves čas gledaš na števec in nisi sposoben oceniti, da voziš 20 kmh prehitro. 

Ti trdiš da veš kako hitro vozijo drugi. To da nekdo v naselju pelje prehitro znam tudi jaz oceniti, ne bi pa trdil da vem kako hiter je. Bi rabil večkrat videti nekoga za katerega bi vedel kako hiter je da bi imal referenco, pa še potem..., vse ostalo je utvara.

Kot začetnik s 14 kkm še vedno večkrat preverim hitrost, pa tudi v 7 še prestavljam za vsak slučaj (pa skoraj vedno neuspešno), tako da se moji občutki že kar lepo ujemajo s stanjem... Glede tega mislim da je z menoj vse v redu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Že nekaj dni se vozim po Avstriji in nisem videl nobenega policaja. Večina motoristov vozi prehitro, pa jih ni na cesti.

Zakaj imamo občutek, da so na Golici in nas j..... ker je tam meka za polaganje in nabijanje po ovinkih. In tam je na žalost večina Slo. populacije. 

Kadarkoli sem jih v Avs. fasal sem jih zasluženo. Res pa je, da so strikni. Pri prehitevanju sem prevozil okoli 3 metre polne črte in naprej je bila prekinjena - prekršek. Vozil v koloni 94 in prehiteval nabil do 112 kmh - prekršek, čeprav sem naprej vozil po predpisih. Provida. Pregledali večkrat motor, posebej so občutljivi na predelave - nič, ker jih nimam. Gume...

Skratka, ko jih fašeš, je zmeraj korektno. Tisti tvoj čoperist, pa verjetno ni zvozil ride in malo prevozil črto, da ne bi nasedel z mašino:D, pa še sam ni videl. 

Pa še to, z njimi nimaš kaj razpravljati, če že, se lahko v smislu žal mi je in to naj obraz tudi odraža. Se mi je tudi zgodilo, da sem plačal pol manj. Ker mi je bilo RESNIČNO nerodno koliko sem pripeljal - tam kjer so me izmerili in policaj je to videl.

Scarabeo

točno tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dva dni po avstrijskih cestah. Bom čekiral in poročal :D.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, siks pravi:

...me zanima, če boš tako samozavesten, ko te bodo v avstriji na "oko" oglobili...js govorim iz izkušenj...svojih...vedno so imeli prav, ker nikoli, kadar sem plačal, nisem vozil v mejah trenutne omejitve...ja, sreča, da me zmerili niso, ker takrat ne bi bilo samo 35€...

...sem pa prepričan, da za takšno početje imajo neko pravnoformalno podlago...

Na "oko" za hitrost jim ne bo ratalo (ni še nobenemu, v Avstriji me niso še nikoli ustavili, ampak lahko mi verjameš, da poznam sistem in se ne dam prestrašiti) .

Podlago imajo samo v tvojem priznanju, brez tega pa prav nič.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, twom pravi:

Sorry če je še kdo tako zastopil. Hotel sem samo poudariti da je proti organom zelo težko kaj doseči, že doma, kako bi se pa bockal s policajem v tujini pa si sploh ne predstavljam. Vsi pišejo da so raje tiho in plačajo, kot pa da dobijo detajlen pregled. Tudi cariniki se od časa do časa odločijo delati po predpisih, pa vemo kakšne kolone nastanejo...

Glede mojega odgovora na ZS, sem se imel namen zahvaliti za informacije, če se nisem sem pozabil (in javno hvala z moje strani tako za ZS kot za vse prispevke na forumu - pa kakšno stvar vidim tudi iz drugega zornega kota, in z drugačnim mnenjem - ne kar se tiče zakonov, bolj glede izvajanja).

Sem pa dobil na ZS dovolj uporabnih informacij kako zakonsko, problem imam s prakso... Sem te pa že nekaj časa želel vprašati kako naprej... Bi želel da se zadeva zaključi, ker mi je zelo nadležno.

Samo se je ta čas storitev podražila :jezik:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, franc pravi:

Na "oko" za hitrost jim ne bo ratalo (ni še nobenemu, v Avstriji me niso še nikoli ustavili, ampak lahko mi verjameš, da poznam sistem in se ne dam prestrašiti) .

Podlago imajo samo v tvojem priznanju, brez tega pa prav nič.

lp

...to je pa tudi "mogoče" res, saj so me vedno, ampak čisto vedno spraševali koliko sem peljal. in navadno na koncu sledi vprašanje: malo čez XX (kolikor je tam omejitev) si pa ziher peljal? pa moj odgovor: "no ja, mogoče" ali pa "verjetno", in potem listek. tako da verjetno je nekaj na tem, da moraš potrditi ali priznati...samo nikoli se mi ni dalo kregat in pregovarjat z možmi postave in pač požreš kazen.

zanimivo bi bilo enkrat preizkusiti na način, da se ne strinjaš, dokler ti meritve ne pokaže (ki je seveda nima)! kaj bi sledilo??? seveda moraš imeti čas in predvsem vse ostalo izpravno, da ti ne najdejo kaj drugega...

se boš ti, ko te severni žandarji ustavijo bodel z njimi?

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!