Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

sepravi se mi bolj splača it po austriski strani gor.

pol naslednjo vprašanje do kot se mi splača peljat po austrijski strani sepravi do kot je zanimiv del tega cestnega odseka do dravograda al do kot.

ju3 jo imam namen napast tam nekje 12-1 da bo se že malo otoplilo

Splača? Poskusi. Naslednjič boš lahko presodil sam. Pelješ se do konca, vmes pa si za jezerom na vrhu malo spočiješ. Na vrhu imaš na desni strani tudi bife. Saj boš opazil kup parkiranih motorjev, če bo lepo vreme. Pomeni, da greš po hribu navzgor do najvišje točke in potem po hribu navzdol. Nazaj pa obratno. Na koncu poti, pred prihodom v dolino iz tvoje prvotne smeri, boš videl na levi strani voznega pasu, narisane črte na asfaltu. Če ne veš čemu so namenjene, mi drugič pomahaj, ko vidiš, da se peljem mimo osnovne šole, kjer se vsi mladeniči postavljate pred puncami :D našega kraja in ostale okolice, pa ti pojasnim.

Pa še nekaj. Povsem prijateljsko. Menim, da si ti tisti, ki ga nažigaš skozi naselje tudi ob zelo pozni uri. Prvič je to zelo nevarno in drugič zelo moteče za okolico. Se spomniš? Tudi Marko iz Šentilja se je še pred kratkim, rad postavljal pred drugimi. Danes ga ni več med vami. :hmm: In kolikokrat se še spomnite nanj? Že sedaj si dovolj veliki *frajer* pred tvojimi vrstniki, da imaš pri teh letih takšen motor, ko si drugi nabirajo izkušnje še na skuterjih.

Fajn bodi, toplo se obleči in vedi, da asfalt na tej nadmorski višini, v tem času ni več tako ogret. Lahko pa te v kakem ovinku, preseneti tudi vlažen ali moker asfalt. Varno in prijetno vožnjo ti želim čez Golico. Jaz jo naskočim, najverjetneje v nedeljo. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača? Poskusi. Naslednjič boš lahko presodil sam. Pelješ se do konca, vmes pa si za jezerom na vrhu malo spočiješ. Na vrhu imaš na desni strani tudi bife. Saj boš opazil kup parkiranih motorjev, če bo lepo vreme. Pomeni, da greš po hribu navzgor do najvišje točke in potem po hribu navzdol. Nazaj pa obratno. Na koncu poti, pred prihodom v dolino iz tvoje prvotne smeri, boš videl na levi strani voznega pasu, narisane črte na asfaltu. Če ne veš čemu so namenjene, mi drugič pomahaj, ko vidiš, da se peljem mimo osnovne šole, kjer se vsi mladeniči postavljate pred puncami :D našega kraja in ostale okolice, pa ti pojasnim.

Pa še nekaj. Povsem prijateljsko. Menim, da si ti tisti, ki ga nažigaš skozi naselje tudi ob zelo pozni uri. Prvič je to zelo nevarno in drugič zelo moteče za okolico. Se spomniš? Tudi Marko iz Šentilja se je še pred kratkim, rad postavljal pred drugimi. Danes ga ni več med vami. :hmm: In kolikokrat se še spomnite nanj? Že sedaj si dovolj veliki *frajer* pred tvojimi vrstniki, da imaš pri teh letih takšen motor, ko si drugi nabirajo izkušnje še na skuterjih.

Fajn bodi, toplo se obleči in vedi, da asfalt na tej nadmorski višini, v tem času ni več tako ogret. Lahko pa te v kakem ovinku, preseneti tudi vlažen ali moker asfalt. Varno in prijetno vožnjo ti želim čez Golico. Jaz jo naskočim, najverjetneje v nedeljo. :yea1:

Šokac, :worship: !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek naj bi bilo lepo vreme.

In jaz imam dopust; ... :rolleyes: ... Golica, here I come! :worship: :worship: :worship:

Me zanima, kdaj se bom priguncala domov; grem pa od doma takoj, ko se bo jutro vsaj malo ogrelo.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek naj bi bilo lepo vreme.

In jaz imam dopust; ... :rolleyes: ... Golica, here I come! :worship: :worship: :worship:

Me zanima, kdaj se bom priguncala domov; grem pa od doma takoj, ko se bo jutro vsaj malo ogrelo.

:)

Tudi mi grem gor v ponedeljek. Štartamo zjutraj, ampak z Jesenic bo trajalo kar en čas, da pridemo do tja. Mogoče se srečamo! Rdeč Varadero, pa ena Transalpka bo zraven, pa mogoče še TDM. Bomo pa šli naprej do Deutschlandsberga in preko Weinebene......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že XR800 napisal je iz smeri Deutschlansberga dokaj hitra cesta z dolgimi ovinki, iz smeri Wolfsberga pa so bolj zaprti ovinki;Klippitztorl je fajn peljat samo,če te ne moti slaba cesta;sama trasa ceste je čudovita,edino kvaliteta cestne podlage je zelo boga;luknja zraven luknje in flika pri fliki.

post-5882-1190439635_thumb.jpg

post-5882-1190439667_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že XR800 napisal je iz smeri Deutschlansberga dokaj hitra cesta z dolgimi ovinki, iz smeri Wolfsberga pa so bolj zaprti ovinki;Klippitztorl je fajn peljat samo,če te ne moti slaba cesta;sama trasa ceste je čudovita,edino kvaliteta cestne podlage je zelo boga;luknja zraven luknje in flika pri fliki.

Hvala za informacije in slikce! Podlaga.. no ja, Vara ma dost dolge hode fedrov, pa tudi počasna vožnja me ne moti, če je le kaj za videt naokrog. Če bo čas, bomo vsekakor zavili tudi na Klippitztorl. Imam pa občutek, da tudi cesta od Wolfsberga do Volkermarkta ni slaba. Je komu poznana?

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAj ponavadi ne sprašujem v vezi cest. Se zapeljem in pogledam. Ampak dnevi so vedno krajši, sezona gre h koncu in res ne bi rad zgubljal časa z dolgočasnimi cestami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M@oto, Klippitztorl prevozil dvakrat, pa sigurno ni bilo zadnjič.

Ampak v drugi smeri, da sem se spuščal v Wolfsberg.

Proti Völkermarktu je tud vredu cesta. Sicer pa išči, se je že o tem nekaj pisalo v vtisih dnevnih fur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam pouk, oz. sportni dan :P

Gre kdo dans popoldne gor? (spet ja :))

Skušaš srečo v zgornjem ovinku pred širnim avditorijem? No zgolj vprašam, ker je bil danes en tak zgoraj...... B)

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skušaš srečo v zgornjem ovinku pred širnim avditorijem? No zgolj vprašam, ker je bil danes en tak zgoraj...... B)

Na vrh sva prispela okoli 15. ure in takrat te v tisti gužvi, ni bilo videti. Se je pa dalo videti radar in žal precej gorečih sveč. :(

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skušaš srečo v zgornjem ovinku pred širnim avditorijem? No zgolj vprašam, ker je bil danes en tak zgoraj...... B)

ne štekam :) ... kašno srečo?

Pa neki si želim ... da bi tisti ovinek pred bifejem prestavli neka drugam, kjer ni ''gledalcev'' ker pol zgleda kot da se neka peder frajarišim pred njimi in me to moti ... prevozim ga pa večkrat seveda, ker mi je najljubši :)

Dans sm bil gor ja ...

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vrh sva prispela okoli 15. ure in takrat te v tisti gužvi, ni bilo videti. Se je pa dalo videti radar in žal precej gorečih sveč. :(

Smo se očitno zgrešili za par minut.....Gužva gor da glava peče.....Škoda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne štekam :) ... kašno srečo?

Pa neki si želim ... da bi tisti ovinek pred bifejem prestavli neka drugam, kjer ni ''gledalcev'' ker pol zgleda kot da se neka peder frajarišim pred njimi in me to moti ... prevozim ga pa večkrat seveda, ker mi je najljubši :)

Dans sm bil gor ja ...

Saj si dobro razumel, kaj sem ti hotel povedat.....Veš bife je bil tam davno pred tabo (sklepam po tvojem mladostnem videzu).....Mogoče bi ti predlagal kak ovinek nižje, je ravno tako lepo speljan, samo je ena težava: ni avditorija :evilgrin: ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prevozil celo od Bad Radkersburga do Lavamunda. Odlična cesta, lepa pokrajina, lepe vasi in mesta ob njej, z eno besedo: čudovito !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si dobro razumel, kaj sem ti hotel povedat.....Veš bife je bil tam davno pred tabo (sklepam po tvojem mladostnem videzu).....Mogoče bi ti predlagal kak ovinek nižje, je ravno tako lepo speljan, samo je ena težava: ni avditorija :evilgrin: ......

A veš o čem je največja težava, da je že veliko ovinkov prej lepo speljanih a mam js 125 4T ropotulico ki pa v hrib ne gre nikamor in je bv :trance_33_sleep:

Sicer si pa mislite kar si hočte ;)

Pa ne bi rek da bi mel kaj več ko pa 125, pa bi se že tut morda rad pokazo pred drugimi, ne pa zdej :doze:

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ xr800:

Sicer pa, mi je glih ravno ka si drugi mislite o mni ... a ne? Pa naj bom še tk vlek kao ''pozer'' mi je glih vseeno, pa ovinek bom peljal še nevem kolikokrat, ker mi je najljubši kot sem že povedal in ga bom vozil in vozil, dokler ga ne bom speljal popolno, pa naj bo tam še 1000 folka, ki si misli da sm zgolj nek ''mulc'' ki išče pozornost!

Ammm, če je pa ž tk ... zka pa nisi tam pristopil do mene in mi v obraz povedal svoje mnenje in si me zgolj opazoval in si mislil o meni še pa še?!?!?!

Jao folk ka študirate :slap:

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ xr800:

Sicer pa, mi je glih ravno ka si drugi mislite o mni ... a ne? Pa naj bom še tk vlek kao ''pozer'' mi je glih vseeno, pa ovinek bom peljal še nevem kolikokrat, ker mi je najljubši kot sem že povedal in ga bom vozil in vozil, dokler ga ne bom speljal popolno, pa naj bo tam še 1000 folka, ki si misli da sm zgolj nek ''mulc'' ki išče pozornost!

Ammm, če je pa ž tk ... zka pa nisi tam pristopil do mene in mi v obraz povedal svoje mnenje in si me zgolj opazoval in si mislil o meni še pa še?!?!?!

Jao folk ka študirate :slap:

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut rad odpelem tist ovinek, sam so mi pa tut zaradi tega že 30 ojrotov nesli! so me policaji čakali, ko sem nazaj prišo!

sicer pa je z golico za moj okus za letos vsaj kar se tiče zalaganja konec! temperature asfalta so tudi na lep sončen dan prenizke za dober oprijem gum(mpp), motijo tudi slinasti deli v senčnih legah, problem pa je tudi spremenljiva vidljivost zaradi sence in sonca! tk da letos mogoče še kaka turistična varijanta! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut rad odpelem tist ovinek, sam so mi pa tut zaradi tega že 30 ojrotov nesli! so me policaji čakali, ko sem nazaj prišo!

sicer pa je z golico za moj okus za letos vsaj kar se tiče zalaganja konec! temperature asfalta so tudi na lep sončen dan prenizke za dober oprijem gum(mpp), motijo tudi slinasti deli v senčnih legah, problem pa je tudi spremenljiva vidljivost zaradi sence in sonca! tk da letos mogoče še kaka turistična varijanta! :rolleyes:

Siks lepo, da si tudi na to opozoril... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut rad odpelem tist ovinek, sam so mi pa tut zaradi tega že 30 ojrotov nesli! so me policaji čakali, ko sem nazaj prišo!

sicer pa je z golico za moj okus za letos vsaj kar se tiče zalaganja konec! temperature asfalta so tudi na lep sončen dan prenizke za dober oprijem gum(mpp), motijo tudi slinasti deli v senčnih legah, problem pa je tudi spremenljiva vidljivost zaradi sence in sonca! tk da letos mogoče še kaka turistična varijanta! :rolleyes:

Ja, tisti ovinek je res najbolši!

Glede ceste, asfalt je že res mrzel in se ne segreje tako kot bi se moral, ponekot so ride že zelo mokre in spolzke, tak da, včera sm še šel na polno, mogoč še dans, če grem, potem je pa konec športne vožnje in bom samo še užival ob pogledo na prelepo pokrajino okoli Golice :worship:

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!