Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

Bil danes gor. Vreme super. Sem in tja je kakšen moker ovinek. Sicer pa super. Je pa jezero še kar zmrznjeno :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se vam da.... :closedeyes: Nič prej kot maja.... :winkiss:

Sem bil in ni nič falilo :worship: cesta suha, drži, zgoraj malo hladno, ampak za kakšno fotko se potrpi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo me bo naučil Golico res lepo odpeljat? Saj mi še kar uspeva, samo to ni to. Preveč straha v mojih razmeroma starih kosteh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo me bo naučil Golico res lepo odpeljat? Saj mi še kar uspeva, samo to ni to. Preveč straha v mojih razmeroma starih kosteh.

Da neboš probaval vsakič lepše, hitrejše ... tako kot moj kolega ... karnaenkrat pa bum ... motor totalka, on pa po spletu zelo zelo srečnih okoliščin malo manj totalka :whistle: Drgač se boš pa največ naučil v kakšni šoli varne vožnje. Še ne dolgo nazaj je bila ena šola organizirana v šempetru: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...t=0&start=0

Če bo še kdaj kje v bližini lahk grema skupaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno iz tega razloga bi rad, da mi Golico pokaže en znalec. Na nekaterih ovinkih je asfalt že fajn valovit, tako da je treba že kar pazit. :topic: Glede treninga varne vožnje pa absolutno grema. Tudi na kako furco lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno iz tega razloga bi rad, da mi Golico pokaže en znalec. Na nekaterih ovinkih je asfalt že fajn valovit, tako da je treba že kar pazit. :topic: Glede treninga varne vožnje pa absolutno grema. Tudi na kako furco lahko.

Pač golico se verjetno lahko sam naučiš najbolje zvozit. Sej čez čas si zapomneš kje so tisti ovinki kjer je asfalt bol valovit in tam bolj počasi pelješ. Ni pa slabo ja da ti en pokaže ko cesto pozna res v nulo kako in kje se da najbolje peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjič z lahkoto pripeljal na Golico, nobenih ovir ni bilo na cesti, lepa in suha, tu pa tam kakšen ovinek :)

Ali je verjetno poanta, da čim hitreje pripelješ na vrh?

spa0941.jpg

parking pri jezeru

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bližnji prihodnosti se bom odpravil zopet na Golico. Prejšnjič sem zaradi pomanjkanja časa bil, če gledam iz smeri Viča samo kakšen kilometer dlje od aku. jezera. Tokrat bom imel s seboj skupino motoristk-ov željnih ovinkov.

In zato vas prosim za pomoč in nasvet !

Zanima me sledeče ali naj v Krumbachu zavijem proti St. Lorenzu-Aiblu in nato proti Dobravi-Radljam ? Ali naj v Krumbachu zavijem proti St. Oswaldu-Wielu-Altenmarktu in nato proti Dobravi-Radljam ? Kaj pravite ? Ali se splača na tej relaciji kakšno stvar posebej ogledati ?

Zanima me tudi kje bi kvalitetno in cenovno zmerno jedli-pili ? Najraje bi se ustavili nekje ob poti, po možnosti na naši strani !?

Hvala že vnaprej !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vozil boš po eni najbolj znani avstrijski motoristični ruti B69 (delno tudi južna Štajerska vinska cesta), ki na celotni trasi poteka od Lavamunda do Radgone.

Če se že enkrat gre na takšno turo, se normalno tudi ustavi in poje v istoimenskem motorističnem lokalu, ki pa je še naprej od kraja Aibl (glej karto). Imajo velike porcije za zmerno ceno in seveda tam so sami motoristi. Po obroku se lahko vrneš nazaj do Aibla in na prelaz Radelj (ne vem iz katerega konca Slo si, domnevam, da ne iz SV dela).

http://www.route69.at/

screenshot408.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno iz tega razloga bi rad, da mi Golico pokaže en znalec. Na nekaterih ovinkih je asfalt že fajn valovit, tako da je treba že kar pazit. :topic: Glede treninga varne vožnje pa absolutno grema. Tudi na kako furco lahko.

Najbol se boš naučo sam, ko jo boš prepeljal x-krat ... govorim iz izkušenj, js sm poleti (med poletnimi počitnicami) bil gr tut po 2x na dan in jo prevozil neštetokrat, pa čeprav mam tto "jajco". Vsak ovinek sem vedel na pamet (zej bo treba mal obnovit spomin), kje je kak luknja, kje je malo narebran asfalt.

Res pa je, da tut če si nvm kk nadrkan, Golica še vedno preseneti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to. Ne gre se mi toliko, da bom vsakič stotinke izboljševal. Pač nek filing, da speljem "lepo". Parkrat po kolenu. Parkrat do kolena. Pa take fore. Zdaj, ko prvi servis nardim, itak mislim 2 tanka na dan tam pustit :D. Treba izkoristit še letos. Če ne bodo popravljali ceste, drugo leto skor ne bo več prevozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bližnji prihodnosti se bom odpravil zopet na Golico. Prejšnjič sem zaradi pomanjkanja časa bil, če gledam iz smeri Viča samo kakšen kilometer dlje od aku. jezera. Tokrat bom imel s seboj skupino motoristk-ov željnih ovinkov.

In zato vas prosim za pomoč in nasvet !

Zanima me sledeče ali naj v Krumbachu zavijem proti St. Lorenzu-Aiblu in nato proti Dobravi-Radljam ? Ali naj v Krumbachu zavijem proti St. Oswaldu-Wielu-Altenmarktu in nato proti Dobravi-Radljam ? Kaj pravite ? Ali se splača na tej relaciji kakšno stvar posebej ogledati ?

Zanima me tudi kje bi kvalitetno in cenovno zmerno jedli-pili ? Najraje bi se ustavili nekje ob poti, po možnosti na naši strani !?

Hvala že vnaprej !

Nedaleč proč od route 69 je muzej nostalgieaufraedern, če koga zanima. Zraven imajo "šank" tako da lahko tisti ki ostanejo zunaj tudi nekaj popijejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tudi kje bi kvalitetno in cenovno zmerno jedli-pili ? Najraje bi se ustavili nekje ob poti, po možnosti na naši strani !?

Po sistemu "rekla-kazala" je v središču Prevalj tole OK (pizze, kosila, domače sladice ... ) - (nisem pa še bil tam, tako da nimam lastnih izkušenj):

ŠKUFCA MIHAEL S.P.SLAŠČIČARNA, OKREPČEVALNICA

Trg 32; Prevalje

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sistemu "rekla-kazala" je v središču Prevalj tole OK (pizze, kosila, domače sladice ... ) - (nisem pa še bil tam, tako da nimam lastnih izkušenj):

ŠKUFCA MIHAEL S.P.SLAŠČIČARNA, OKREPČEVALNICA

Trg 32; Prevalje

LP

Js pa lahk potrdim, da je razmerje med ceno, kvaliteto in količino zelo dobro!! Torej, boš poceni zelo dobro najedel:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je Golica zgledala v ponedeljek 13.4. ob 17 uri. Hladna, mokra in prazna! Še policaji so jo pred našim prihodom podrzali v dolino in ne boste verjeli: oba policaja motorista sta ob srečanju lepo pozdravila z dviom roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je Golica zgledala v ponedeljek 13.4. ob 17 uri. Hladna, mokra in prazna! Še policaji so jo pred našim prihodom podrzali v dolino in ne boste verjeli: oba policaja motorista sta ob srečanju lepo pozdravila z dviom roke.

Jaz sem bil gori tudi ta pondeljek sam par urc prej. Bilo je še suho a oblačno ter zelo mrzlo. Ta dva leteča policista sem tudi srečal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!