Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

se ne strinjam. preprosto in enostavno veliko prevec bitumenskih zalivk kjer "jih sploh ne rabim".

res je. vsako leto prevozim golico najmanj 25x (že par sezon), in z izjemo nekaj kilometrov na vrhu, kjer je asfalt nov(v delu od jezera proti eibiswaldu), niso bratje korošci preplastili prav veliko. posledično se pojavljajo ne samo zalivke, ampak vegasti, rogljasti ipd deli, kjer se je z motorjem zelo "težko" spodobno peljati. še vedno pa je asfalt "dober" v primerjavi z "našimi" kolovozi.

mišljena je verjetno bila konfiguracije ceste (beri ovinki) in ne kvaliteta asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem jo pa tudi jaz naskočil, prvič letos... Sem že čisto pozabil kako je fajn, ko je lušno.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- v celoti

Porkaduš, očitno sva se zgrešila za en dan. Planiram naskok jutri zjutraj. Prvič sploh :grim.

LP, Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos prvič na Golici :worship: (za zaključek celodnevne ture) iz smeri Lavamunda, čeprav so bili nad njo grozeči črni oblaki. Do vrha ni bilo probelmov, takoj po jezu pa je že dežavalo, zato obrnil in zaključil pot proti Mariboru preko Dravograda. ž

Še dobro, da sem se tako odločil :naughty: , saj bi medrugače pralo po Dravski dolini, tako pa sem se peljal, ko so bile nevihte že mimo (mokro je bilo v Radljah, Breznem in Ožbaltu, vmes pa suha cesta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič na golici sploh. :grupni:

Zaradi nepoznane ceste in "groženj" s policisti in radarji v tej temi sicer bolj zadržano, a cesta je fenomenalna. So se pa že kmalu po 12. uri res začeli zbirati oblaki nad vzhodnim delom trase.

Kar frustrirajoče je, ko se po dobro oprijemljivi, relativno široki in lepo speljani cesti z avstrijske strani pripelješ na bivši mejni prehod Radelj in takoj čez mejo zapelješ na tipičen slovenski popolnoma zdelan asfalt :cry:.

Definitivno pa: ni bilo zadnjič... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto sem jo spet.

na poti nazaj iz eibiswalda me tik pred jezom pred najboljšimi ovinki nekaj motoristov "opozori" na policaje. zmanjšam na tihih 4t obratov in dovoljeno hitrost. pri jezu mi prijatelj žandar že na daleč pokaže liziko. zapeljem na veliko parkirišče, kjer že vidim kakih 15 sotrpinov. kaj se pa dogaja? trije zandarji in dva v polcivilnih oblačilih in z velikim kombijem merita glasnost rorov. uh, šit, zej sem ga pa najebal. vem, da nehomologiran kratki ovalen akrapovič ne more bit legalno tih. zdaj bo pa pestro, si mislim. no in onadva opravita in na koncu: alles klar. kaj?? nemogoče. meritev je pokazala 1 db nad predpisano (96db) in na moje veliko veselje mi povesta, da tolerirajo 3-4 db. špica. moji strahovi glede glasnosti so se izkazali za neupravičene in od sedaj se bom bolj brez skrbi vozil po lepih avstrijskih cestah.

no, tudi monster z zelo glasnimi remusi je šel skozi.

drugače pa mi je žandar povedal, da v primeru preglasnosti takoj odvzamejo tablice. kolegu z mojim prejšnjim Zjem, s še bolj glasnim mivvom so po pogajanjih pred dvema tednoma napisali listek za 35€.

skratka, še jo bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdrav vsem GOLIČANOM :worship:

Ja včeraj pa je res bilo kar pestro na Avstrijski strani !! - Kot je že SIKS napisal jih je pri jezeru kar mrgolelo ...meritve glasnosti izpuhov in tudi meritev profilov gum ...itd. Po nadaljevanju proti Juriju pa jih je tudi bilo kar nekaj na tej cesti (kontrol - policajev) saj sem jih naštel kar 5 kontrol . Sem imel srečo , da so me na nijih opozorili Avstrijski motoristi !

Kot izgleda , hočejo tudi Avstrijski represivni organi malo "omejit" to priljubljeno cesto Route 69 !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo se abtačlali : mashina, vapotek, touno007+franc in pero, ter moja melenkost.....Kurba sem bil sam jaz na džapanezeri, ostali vsi neke špageti tunah in multikultistrada in fiš&čips triumfatorjjih....Skratka fajn je letelo....Slikali se pa namenoma nismo, ker bi ekran ftrgalo od same lepote.... :evilgrin:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj gor do Aibla, cesta zakon, sploh počasni del, fenomenalno, zavidam totekom, da so tam doma, imeli smo sonce, brez policajev, nikakršne nepredvidene situacija na celi furi po Avstriji, še pridem letos !

Še vprašanje za poznavalce: ali je okoli jeza asfaltirana cesta in kakšen kamping ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes 2x gor :whistle: Motorjev takorekoč nič, policajev enako čisto nič, toplo in lepo.

Vmes sem pa še na tisto Wienebene skočil :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes 2x gor :whistle: Motorjev takorekoč nič, policajev enako čisto nič, toplo in lepo.

Vmes sem pa še na tisto Wienebene skočil :whistle:

a nimaš nobenega dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes 2x gor :whistle: Motorjev takorekoč nič, policajev enako čisto nič, toplo in lepo.

Vmes sem pa še na tisto Wienebene skočil :whistle:

Saj bomo mi tudi še šli, je res luštno gor :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes 2x gor :whistle: Motorjev takorekoč nič, policajev enako čisto nič, toplo in lepo.

Torej bi lahko sklepal, da je optimalen scenarij nekako takle:

Med tednom kako urco prej s šihta pa gas gor :naughty:

Med vikendom pa rajš kam drugam :whistle:

Jaz sem postal v nedeljo še posebej previden, ko me je na polovici vzpona eden od motoristov z neko čudno kretnjo pozdravil, ki sem jo razumel kot "vozi počasi."

Najbolj faca pa je bil malo za vrhom en endurist na AT ali ST (je blo v ovinku in malo prehitro, da bi razločil). Motor položen skoraj do fotraste, pa je vseeno dvignil roko v pozdrav v višino glave. Po moje je imel kotičke ust nekje tam, kjer je v čeladi prostor za ušesa :OK:. Če slučajno tole bere, naj mi oprosti, da sem verjetno prepozno odzdravil :grrr .

LP, Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimaš nobenega dela?

Jebiga. Sem se nadelal pozimi :whistle:

Torej bi lahko sklepal, da je optimalen scenarij nekako takle:

Med tednom kako urco prej s šihta pa gas gor :naughty:

Med vikendom pa rajš kam drugam :whistle:

:worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj gor do Aibla, cesta zakon, sploh počasni del, fenomenalno, zavidam totekom, da so tam doma, imeli smo sonce, brez policajev, nikakršne nepredvidene situacija na celi furi po Avstriji, še pridem letos !

Še vprašanje za poznavalce: ali je okoli jeza asfaltirana cesta in kakšen kamping ?

Okoli jezera je asfalt! Kakšnega uradnega kamp platca ni,se pa večkrat kakšen šotor ali kamp prikolica da videt okoli jezera.

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli jezera je asfalt! Kakšnega uradnega kamp platca ni,se pa večkrat kakšen šotor ali kamp prikolica da videt okoli jezera.

Hvala za odgovor, v kratkem bom tam zopet, sem čisto preč od take fine ceste, pa tudi jedli smo bogovsko pri Brančurniku, priporočam, nameravali smo se ustaviti po priporočilu drugje v Prevaljah, pa mi je krulilo po želodcu in še minike sem zagledal ob gostilni in sem na rondoju založil do tačke in zavil nazaj, postrežba, kvaliteta in odlična cena, njami !

Kolega, ki je bil z mano pa ni in ni mogel pozabit kaki fenomenalni ovinki so bili tam gori, pridemo zopet !

halls :beer2:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo se abtačlali : mashina, vapotek, touno007+franc in pero, ter moja melenkost.....Kurba sem bil sam jaz na džapanezeri, ostali vsi neke špageti tunah in multikultistrada in fiš&čips triumfatorjjih....Skratka fajn je letelo....Slikali se pa namenoma nismo, ker bi ekran ftrgalo od same lepote.... :evilgrin:

Jeba je, ker sn zadni vozo, pa sn mogo skos lovit ... :) Pa vsi 50% več konjenice v mašini ... No, ja ... se je končno Multimakaronarka malo vrtela :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, v kratkem bom tam zopet, sem čisto preč od take fine ceste, pa tudi jedli smo bogovsko pri Brančurniku, priporočam, nameravali smo se ustaviti po priporočilu drugje v Prevaljah, pa mi je krulilo po želodcu in še minike sem zagledal ob gostilni in sem na rondoju založil do tačke in zavil nazaj, postrežba, kvaliteta in odlična cena, njami !

Kolega, ki je bil z mano pa ni in ni mogel pozabit kaki fenomenalni ovinki so bili tam gori, pridemo zopet !

halls :beer2:

drugače majo dobro hrano tudi v Ruparju v prevaljah :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba je, ker sn zadni vozo, pa sn mogo skos lovit ... :) Pa vsi 50% več konjenice v mašini ... No, ja ... se je končno Multimakaronarka malo vrtela :)

Zgovor za zgovorom :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes malo po 16. gor. Gužva, da nimaš kje parkirat. Nekaj SG in MB registracij je blo gor. Kdo od tu ??

Jaz sem samo zakrožil in pičil proti domu, ker sem bil že od jutra napoti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!