Skoči na vsebino

Golica (Soboth)


Gregs

Priporočene objave

bi včeraj 2x gor, pa danes 2x. danes je blo bolš, ker je blo bolj toplo. mi je pa stric s policijskim tuaregom v ridah takoj za jezom skočo na cesto in me ustavljal, js pa pri 140 na kolenu :whistle: . nisem se mogo pravočasno ustavit, sam sem se vrnil nazaj, nato sma se malo "pogovarjala", me je hoto na finto "kazen na augenmass" vrečt pa se nisem dal. pol sn mu pa ponižno predlagal, da pa le ne bi plačal zahtevanih 35€, pa se je strinjal, jupiiiiii!

čist lahko, da je blo zadnjič letos. če pa bo vreme, pa še grem.

Meni se je pa vceraj samo lepo nasmejal, gospod z brado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem jo naskocil okrok 16h, preden sem se sploh zacel vzpenjat, po koroski strani, me zaustavijo policisti, ne zaradi prekrska ampak samo kontrola... Po "uradnem" delu vprasam zandarja kaj se je zgodilo, da so v letosnji sezoni vsaj potrojili nadzor... Odgovor je bil kar pricakovan(beri umirjanje hitrosti in bla bla..), nakar me mozakar preseneti z izjavo, da se pravtako pripravlja seznam, na katerem naj bi bili "ta hitri" slovenci, si mislim O.K. naklada in nekaj strasi... Nadaljujem pot proti vrhu, kjer je takoj za cerkvijo stal civilist s fotoaparatom in lepo skljocal motoriste. Cez dobre tri km, sem bil spet na tapeti, ne zaradi prekrska, ampak kontrola. Sprva sem mislil, da je bil civilist za cerkvijo policist, s kaksno novim radarjem, pa temu ni bilo cisto tako. Na vprasanje, ce je za cerkvijo stal kolega sem dobil hiter odgovor, da zdaj nimajo samo mojih podatkov, ampak tudi sliko O:-) ...

Po prihodu na vrh sem tam kaj hitro padel v pogovor z petimi nasimi, nakar po 45 min. prileti iz stajerske strani patrulja, ki kaj hitro spregleda motorje Aut. tablic in se pikne v nas oz. v mene, ces zakaj sem jim pobegnil... Po nekaj minutnem pregovarjanju koncno ugotovi, da pa nisem bil jaz, saj je ubeznik imel MB tablico... Imel je pa dober razlog za beg saj naj bi ga stisnali krepko cez 200 km/h...

Vse "aktivnosti" naj bi bila posledica "carjev", ki se gor hodijo izzivljat, brez tablic na motorjih, brez izpitov v zepih in konec koncev tudi brez pretirane zapolnjenosti glave... :headbang:

Zgleda, da nam na golicki trda prede...

LP!{M}

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem jo prevozil, res najboljša cesta do sedaj, vreme super, lepi ovinki in najboljša družba! Bo treba ponovit še letos! :worship::worship: Aja pa brez enega policaja za cesto, ta je bil šele malo pred Pliberkom pri povratku pa še to na drugi strani ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse "aktivnosti" naj bi bila posledica "carjev", ki se gor hodijo izzivljat, brez tablic na motorjih, brez izpitov v zepih in konec koncev tudi brez pretirane zapolnjenosti glave...

Zgleda, da nam na golicki trda prede...

se strinjam z tabo naj pa dodam da jih je večina z slo tablicami v nedeljo sem bil gor in je bilo na vrhu ene 5 a in 20 slo tablic .

problem nastane ker veliko slovencev pobegne to pa jezi avstrijske policaje zelo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem jo naskocil okrok 16h, preden sem se sploh zacel vzpenjat, po koroski strani, me zaustavijo policisti, ne zaradi prekrska ampak samo kontrola... Po "uradnem" delu vprasam zandarja kaj se je zgodilo, da so v letosnji sezoni vsaj potrojili nadzor... Odgovor je bil kar pricakovan(beri umirjanje hitrosti in bla bla..), nakar me mozakar preseneti z izjavo, da se pravtako pripravlja seznam, na katerem naj bi bili "ta hitri" slovenci, si mislim O.K. naklada in nekaj strasi... Nadaljujem pot proti vrhu, kjer je takoj za cerkvijo stal civilist s fotoaparatom in lepo skljocal motoriste. Cez dobre tri km, sem bil spet na tapeti, ne zaradi prekrska, ampak kontrola. Sprva sem mislil, da je bil civilist za cerkvijo policist, s kaksno novim radarjem, pa temu ni bilo cisto tako. Na vprasanje, ce je za cerkvijo stal kolega sem dobil hiter odgovor, da zdaj nimajo samo mojih podatkov, ampak tudi sliko O:-) ...

Po prihodu na vrh sem tam kaj hitro padel v pogovor z petimi nasimi, nakar po 45 min. prileti iz stajerske strani patrulja, ki kaj hitro spregleda motorje Aut. tablic in se pikne v nas oz. v mene, ces zakaj sem jim pobegnil... Po nekaj minutnem pregovarjanju koncno ugotovi, da pa nisem bil jaz, saj je ubeznik imel MB tablico... Imel je pa dober razlog za beg saj naj bi ga stisnali krepko cez 200 km/h...

Vse "aktivnosti" naj bi bila posledica "carjev", ki se gor hodijo izzivljat, brez tablic na motorjih, brez izpitov v zepih in konec koncev tudi brez pretirane zapolnjenosti glave... :headbang:

Zgleda, da nam na golicki trda prede...

LP!{M}

in v čem je fora, če imajo tvojo sliko?! če si stokrat gor jih bojo pa 100 meli. dokler ne narediš prekrška oz. te pri prekršku ne dobijo, lahko majo slike pol evrope pa ni kaj.saj vendar živimo v demokraciji. če te bodo pa slikali pri prekršku je pa to druga stvar. naj me slikajo če hočejo 100krat. golice nam ne morejo vzet, razen če asfalt skraspajo stran. pa še pol se bomo vozli, pač z endurcami.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in v čem je fora, če imajo tvojo sliko?! če si stokrat gor jih bojo pa 100 meli. dokler ne narediš prekrška oz. te pri prekršku ne dobijo, lahko majo slike pol evrope pa ni kaj.saj vendar živimo v demokraciji. če te bodo pa slikali pri prekršku je pa to druga stvar. naj me slikajo če hočejo 100krat. golice nam ne morejo vzet, razen če asfalt skraspajo stran. pa še pol se bomo vozli, pač z endurcami.

Komot ti jo vzame...prepovedo pac voznjo za enosledna vozila v dolocenih terminih. Na zalost je to v Nemciji zelo pogosto na raznih cestah,ki so zelo interesantne motoristom. Par jodlarskih politikov se pa na zalost ze zavzema za to idejo.

Jaz sicer srcno upam,da se to ne bo zgodilo,ker je vsekakor ena lepsih cest za vozit,pa se dokaj v blizini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in v čem je fora, če imajo tvojo sliko?! če si stokrat gor jih bojo pa 100 meli. dokler ne narediš prekrška oz. te pri prekršku ne dobijo, lahko majo slike pol evrope pa ni kaj.saj vendar živimo v demokraciji. če te bodo pa slikali pri prekršku je pa to druga stvar. naj me slikajo če hočejo 100krat. golice nam ne morejo vzet, razen če asfalt skraspajo stran. pa še pol se bomo vozli, pač z endurcami.

Meni je itak vseeno ali imajo mojo sliko ali ne, upam samo, da sem dobro izgledal gor... :grim Je pa neprijetno, ko si parkrat ze bil obravnavan za isti prekrsek in ti na podlagi tega lahko spiplejo motor ali ti prepovejo voznjo...

Vse skupaj je po mojem mnenju bolj za prepoznavo pravih dirkacev...

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase hodim raje na Gaberl. Tam (še) ni policajev.....:rolleyes:

Se eden,ki ga je odkril...;-)...jaz poleg Gaberla odpeljem v paketu ponavadi se Packsattel,kak Griffen,Weinebene in ce je pametna urca tudi Golico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa je to?

Na eni strani je Judenburg,na drugi strani pa Koflach...v Koflachu potegnes v smeri Salla in se ze znajdes na GAberlu (1555m).Priblizno tam kjer je obkrozeno rdece...da si malce lazje predstavljas kje se zadeva nahaja.(http://alpenrouten.de/Gaberl-Stubalpe_point632.html)

Aja, policajev pa se res nisem srecal tam gor,pa sem letos bil vsaj desetkrat.

post-5882-125390906841_thumb.gif

Popravljeno . Popravil vuk76
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na eni strani je Judenburg,na drugi strani pa Koflach...v Koflachu potegnes v smeri Salla in se ze znajdes na GAberlu (1555m).Priblizno tam kjer je obkrozeno rdece...da si malce lazje predstavljas kje se zadeva nahaja.(http://alpenrouten.de/Gaberl-Stubalpe_point632.html)

Aja, policajev pa se res nisem srecal tam gor,pa sem letos bil vsaj desetkrat.

Hvala. Grem kar danes preveriti če je res fajna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eden,ki ga je odkril...;-)...jaz poleg Gaberla odpeljem v paketu ponavadi se Packsattel,kak Griffen,Weinebene in ce je pametna urca tudi Golico.

ja, kar precej variant je tam okoli.... pa še hrana je dobra in po zmerni ceni v gostilni na vrhu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, kar precej variant je tam okoli.... pa še hrana je dobra in po zmerni ceni v gostilni na vrhu :rolleyes:

Apfelstrudel je odlicen...jp,tam okoli je potem se kak Klippitztoerl (z novim asfaltom baje...grem verjetno ju3 preverit),pa se kaj zanimivega se najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apfelstrudel je odlicen...jp,tam okoli je potem se kak Klippitztoerl (z novim asfaltom baje...grem verjetno ju3 preverit),pa se kaj zanimivega se najde.

cesta na gaberl je "raj" za policiste (civilna temno modra/crna GSF 600 in svetlo siva CBR 1100 XX). tudi kaksna rdeca VFR 800 se najde. laserjev je pa bolj malo, razen na obeh straneh spodaj.

klippitzthörl je katastrofa predvsem na severni strani. so sicer letos nekaj prenavljali in je res deloma zelo dober asfalt, vendar spodaj na severno stran je (vsaj bilo pred ca. enim mesecem) slabse kot velenje-gorenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta na gaberl je "raj" za policiste (civilna temno modra/crna GSF 600 in svetlo siva CBR 1100 XX). tudi kaksna rdeca VFR 800 se najde. laserjev je pa bolj malo, razen na obeh straneh spodaj.

klippitzthörl je katastrofa predvsem na severni strani. so sicer letos nekaj prenavljali in je res deloma zelo dober asfalt, vendar spodaj na severno stran je (vsaj bilo pred ca. enim mesecem) slabse kot velenje-gorenje.

Tnx za opozorilo glede Gaberla;se priporocam za podobno opozorilo tudi za Packsattel.Klippitztoerl je bil pred kaksnim mesecem par dni zaprt,tako,da upam,da so kaj pametnega nardili. Pred tem pa je bila cesta res katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v grazu je stacioniranih par "civilnih" policijskih motorjev. ze omenjeni GSF, CBR XX in VFR in se K75 (yep, the olde one :grim), en star(?) GS in prejsnji model transalp. vcasih priroma oproviden pan-european z dunaja. vsi ti so lahko na vseh motoristicnih rutah v stajerski in koroski. osebno srecal K75 in GS v mestu, GSF in XX na gaberl, VFR pri leibnitzu, tralp in pan na AC.

govori se, da bi naj nekaj menjavali (novi modeli varadero, pan, CBR 1000, bmw rt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos sm biv sam 2x na golici, lani pa tut po 3x na dan ... žal nism milijonar(avstrijcem nism še nič prispeval!!! amapk če bo slo tk naprej bom slekoprej, zto se pa rajs umaknem) al pa privrženec pogovora s policisti ki šravfajo motoriste po teti golički ...

pač ni to več to da se bom zej vozo po golici pa sam čako iz kerga grmovja bo kak policaj skočo al pa me iz kake drve(???) dov sliko ... :trance_33_sleep:

sm si pa že najdo alternativo ... Sleme(Črna) v nedelo pa Hofrjov parkplac :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem jo naskocil okrok 16h, preden sem se sploh zacel vzpenjat, po koroski strani, me zaustavijo policisti, ne zaradi prekrska ampak samo kontrola... Po "uradnem" delu vprasam zandarja kaj se je zgodilo, da so v letosnji sezoni vsaj potrojili nadzor... Odgovor je bil kar pricakovan(beri umirjanje hitrosti in bla bla..), nakar me mozakar preseneti z izjavo, da se pravtako pripravlja seznam, na katerem naj bi bili "ta hitri" slovenci, si mislim O.K. naklada in nekaj strasi... Nadaljujem pot proti vrhu, kjer je takoj za cerkvijo stal civilist s fotoaparatom in lepo skljocal motoriste. Cez dobre tri km, sem bil spet na tapeti, ne zaradi prekrska, ampak kontrola. Sprva sem mislil, da je bil civilist za cerkvijo policist, s kaksno novim radarjem, pa temu ni bilo cisto tako. Na vprasanje, ce je za cerkvijo stal kolega sem dobil hiter odgovor, da zdaj nimajo samo mojih podatkov, ampak tudi sliko O:-) ...

Po prihodu na vrh sem tam kaj hitro padel v pogovor z petimi nasimi, nakar po 45 min. prileti iz stajerske strani patrulja, ki kaj hitro spregleda motorje Aut. tablic in se pikne v nas oz. v mene, ces zakaj sem jim pobegnil... Po nekaj minutnem pregovarjanju koncno ugotovi, da pa nisem bil jaz, saj je ubeznik imel MB tablico... Imel je pa dober razlog za beg saj naj bi ga stisnali krepko cez 200 km/h...

Vse "aktivnosti" naj bi bila posledica "carjev", ki se gor hodijo izzivljat, brez tablic na motorjih, brez izpitov v zepih in konec koncev tudi brez pretirane zapolnjenosti glave... :headbang:

Zgleda, da nam na golicki trda prede...

LP!{M}

Takšna zbirka podatkov je verjetno tudi v Avstriji nezakonita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšna zbirka podatkov je verjetno tudi v Avstriji nezakonita?

Ja stric bedanc pa poišči pravico pri avstrijskih organih reda, al bo mal pretežko???trance_25_naughty.gifevilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedanc, zakaj bi nam pa trda predla na Golici...? Kadarkoli sem peljal mimo radarja, me je žandar skoraj vedno pozdravil, ali pa vsaj pokimal v pozdrav. Torej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšna zbirka podatkov je verjetno tudi v Avstriji nezakonita?

Zakaj bi bila nazakonita, podatki, ki jih zbirajo niso zaupne narave. Policisti tudi pri nas vpišejo ustavljeno vozilo v poročilo o opravljenem delu, za zagotovitev varnosti cestnega prometa se lahko in se tudi, uporabljajo taksni podatki, slikanje na javnem kraju pa spet ni nezakonito...

LP{M}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!