Skoči na vsebino

SREDE NA METELKOVI


Perla

Priporočene objave

Pupa, to so pač različni modeli mest ... v svetu so pač že davno ugotovili, da je fajn imet center za poslovneže, bivalne soseske pa okoli ... ampak tudi tam se je z evolucijo, ker gre kapital za prebivalci, na obrobju poleg spalnih naselij začelo oblikovati poslovna središča. kot je btc, itd ...  zato tvoja trditev ni ravno vredna suhega zlata...

... in pri nas se je pač po 2. sv. vojni v center priselil svakojaki ruralni živelj (socializem, vsi enaki, ...), ... zato pa imaš v stari ljubljani v tistih bajtah, ki so zlo luštne, še kake stare mamke, ki jim ni jasno, da pač v centru mora bit mal galame itd ... ;)

Se s tabo popolnoma strinjam.... samo kot vsa mesta se tudi Ljubljana spreminja. In Tadej ni stara mamka, ki bi tako mislila. pa tisti stari mamki ni več tak hudo, ker tudi sliši ne več dobro ;) (malo za hec).

Nisem trdila, da na obrobju ni nobenih trgovskih centrov in poslovnih središč. Seveda se razvijajo - saj kjer so urbana okolja, je tudi dotok denarja v blagajne večji. Hotela sem le povedati, da se v vseh mestih ljudje preseljujejo ven iz mest (vsaj tisti, ki bi si želeli biti elitneži v elitnih soseskah), v mestu pa ostajajo tisti, ki so tam še iz preteklosti ali pa ima zelo veliko poslovnežev mala stanovanja samo za prespati.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Funakoshi.... sem te imela za malo bolj dojemljivega...... kitajska četrt je bil samo primer.............. in še to - tudi ko so se prvi priseljenci začeli seliti v nek prostor, kjer to ni bil prej njihov prostor je tiste, ki so tam živeli to motilo. In kaj se je zgodilo.... začeli so se preseljevati drugam, kitajci pa so kupovali poceni stanovanja, ker jih drugače lastniki niso mogli prodati, ker nihče ni hotel med samimi kitajci živeti. Vedno močnejši prevzame.......... to je dejstvo...... in noben jokavi Tadej ne bo tega spremenil. Če mu kaj ne paše, naj se izseli v četrt, ki mu bo nudila kar si on želi, ne da bo moral sprejemati to, kar mu četrt daje.......

Sej sm bolj dojemljiv kot misliš. :grim Sam sori ne padam na take razlage, ki so enake kot tiste v reklamah za šampone al pa vlažilne kreme. :grrr

Čist tko BTW China Town-i v Ameriki niso nastajal glih tko k si si ti zamislila. Kitajčke so Ameri "uvažal" kot poceni delovno silo, ki jim je gradila železnice in delala recimo v pristaniščih, ko je bil tam še divji zahod. Torej jim je Kavboj Jimmy postavil tabore ob deloviščih in na obrobjih mest, kjer je tekla recimo železnica ali pa so bila kakšna pristanišča. Tam torej ni blo efekta, da bi Kitajci pokupil pol mesta in se zažrl kavbojem v živce. :grrr To je pač delavska soseska za kitajce, prej pa tam navadno ni bilo nič. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm bolj dojemljiv kot misliš. :grim  Sam sori ne padam na take razlage, ki so enake kot tiste v reklamah za šampone al pa vlažilne kreme. :grrr

Čist tko BTW China Town-i v Ameriki niso nastajal glih tko k si si ti zamislila. Kitajčke so Ameri "uvažal" kot poceni delovno silo, ki jim je gradila železnice in delala recimo v pristaniščih, ko je bil tam še divji zahod. Torej jim je Kavboj Jimmy postavil tabore ob deloviščih in na obrobjih mest, kjer je tekla recimo železnica ali pa so bila kakšna pristanišča. Tam torej ni blo efekta, da bi Kitajci pokupil pol mesta in se zažrl kavbojem v živce. :grrr To je pač delavska soseska za kitajce, prej pa tam navadno ni bilo nič. .)

Ok... recimo da je to res za nekatera mesta v Ameriki - za vsa gotovo ne. Kaj pa Evropa? Francija, Nemčija, Italija, celo Švica in Španija?? Tudi pri nas jih je vedno več??

mal je tole :topic: vem, samo je brez veze, da za vse na splošno govoriš. Dejstvo je, da so se oni tudi naseljevali na področjih, kjer drugim to ni bilo všeč... in so se zato uni izseljevali..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka - smo v fazi debate, ko padajo samo še primeri in očitki.. večinoma pa smo že pozabili, s čim se je debata začela... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če..... primerjamo naša mesta z drugimi........ če ne drugega se s Funakoshijem da vsaj lažje pogovarjati kot s Tadejem, ki samo vidi to, kar mu plašnice omogočajo......... in ker je ravno on začel s tem, kako pa v drugih mestih, razpredamo kako dejansko je v drugih mestih. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka - smo v fazi debate, ko padajo samo še primeri in očitki.. večinoma pa smo že pozabili, s čim se je debata začela... ;)

Ni to nekaj normalnega? Debata se je pač razcvetela na vse strani, heh... :fredy:

Ko zmanjka argumentov z obeh strani, udri...Se strinjam, da smo malce zašli, sam je kar kul. Se vsay vidi, kolk smo si ljudje različni v razmišljanju & vedenju. B)

No, v glavnem, sem za to, da Metelkova ostane, z vso svojo sceno & dogajanjem (except đankijev, of kors).

Sam sem zelo redek obiskovalec Metelkove (mogoče enkrat-dvakrat na leto), mam pač svoje razloge za ne-obisk. Je pa zanimiva, s svojo Celico-hostlom in prostori, tudi mlade turiste napotim tja, ker večinoma pač ne hodijo v take klube, kot je Global in Bachus :SS Pa še Orto je blizu...

Tudi v Copenhagnu je podoben skvot, vendar precej večji in urejen bolj v zelenju in ribnikih. Se pa tam sprehajajo policaji v bojni opremi, ker nadzorujejo preprodajo droge, večinoma milejših substanc. Lansko leto so imeli veliko akcijo čiščenja težkih dilerjev. Zdej so samo še manjše ribice. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v kolk skvotih je pa kdo bil po svetu in kje? :P

U Copenhagnu (sm že natipkaw), sm hotel napopat še slikce, pa sm jih nekje založil. Damn. :cry:

Lep, urejen skvot z reko, ki ga seka na dva dela in stanujočimi družinami, večinoma hipijev. S pripadajočo elektriko in vodo. Tko država skrbi za znamenitosti. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, pa ti pojma nimaš.

Elita ima stanovanja po samem centru LJ. It to taka od 150+++ kvadratov. Tisto "hiško" na obrobju ljubljane imajo pa za drugi dom, kjer preživijo vikend. Med tednom pa živijo v svojem flatu v centru, da imajo vse pri roki.

Za primer ti lahko dam tudi naš blok. Prvih pet nadstropij je za nas povprečneže - tu so normalna stanovanja. Na enem nadstropju je 8 stanovanj.

V šestem nadstropju so pa na istem tlorisu le 4 stanovanja. Garaže so skupne. In potem se v petek popoldne razni X5, ML, Cayenni izselijo in pridejo nazaj v ponedeljek zjutraj oz. dopoldne.

In nehaj lupat, da v centru nihče ne stanuje. V zadnjih petih letih je bilo med Kotnikovo in Resljevo zgrajeno 6 blokov. V vseh blokih so bila stanovanja prodana še predno so začeli bagri kopati gradbeno jamo. Ne govori o stvareh o katerih nimaš pojma.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v glavnem, sem za to, da Metelkova ostane, z vso svojo sceno & dogajanjem (except đankijev, of kors).

Čaki mal. V nekih drugih topicih si se zavzemal zanje, sedaj jih pa nočeš!?!?!?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predragi Tadej.... govorila sem o svetovnih prestolnicah, ne o Ljubljani IN v kakem trendu so svetovne prestolnice......... si mogoče sedaj lažje doumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej:

razumeti, da obstajajo đankiji, da rabijo pomoč in zavedanje, da je dejstvo da so ni enako kot si jih želeti pri sebi doma.

Upam, da to razumeš?? Al ti matematično enačbo narišem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predragi Tadej.... govorila sem o svetovnih prestolnicah, ne o Ljubljani IN v kakem trendu so svetovne prestolnice......... si mogoče sedaj lažje doumel?

Mislim, da topic govori o LJ.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si začel s primerjavo drugih mest, pa sem ti povedala, kako je v drugih mestih - pa ne na vasi, ampak v večjih prestolnicah......

In tvoje menenje je merodajno. Pojma nimaš, kako je v drugih mestih.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki mal. V nekih drugih topicih si se zavzemal zanje, sedaj jih pa nočeš!?!?!?

Tadej

Ah Tadej, ne bluzi.

Govoril sem o tvojem morilskem odnosu do tega problema, ne o tem da jih rabim okoli sebe. Pa kaj misliš, da sem sam đanki, in jih rabim okoli sebe za delitev taistih problemov?

Sem povedal, da jih nekej poznam (oz. sem jih, itaq so čist odbluzili). So pač ljudje, ki jih je grdo zaneslo v življenju. So pa še vedno ljudje, kar pa ti vehementno zanikaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok... recimo da je to res za nekatera mesta v Ameriki - za vsa gotovo ne. Kaj pa Evropa? Francija, Nemčija, Italija, celo Švica in Španija?? Tudi pri nas jih je vedno več??

mal je tole  :topic:  vem, samo je brez veze, da za vse na splošno govoriš. Dejstvo je, da so se oni tudi naseljevali na področjih, kjer drugim to ni bilo všeč... in so se zato uni izseljevali..........

Ja pa glih ta tvoj zaključek ni praviln. V USofA so jih belci naselil, tam kjer so jih oni želel imet. Priseljenci, pa itaq niso mel keša, da bi si kej kupval, sej so iz revščine pribežal. :slap: Kar se pa tiče evrope je pa to po zgledu Amerike narejen s to razliko, da pa so se tuki sami razseljeval in da gre tle za manj generacij. Torej enak sistem, kot je s Turki, pa Jugosi,...

Rajš pustva to ker je to :topic: ... Pa še stopla si na področje, kjer se mi zdi, da nisi čist stabilna. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Londonu sem se samo pozanimala pri enem panksu kje se kaj dogaja v tej smeri itd... v Berlinu sem pa bila........

:P

in? Jih majo tam radi? Jim dajejo zastonj bajte na dragih parcelah? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej:

razumeti, da obstajajo đankiji, da rabijo pomoč in zavedanje, da je dejstvo da so ni enako kot si jih želeti pri sebi doma.

Upam, da to razumeš?? Al ti matematično enačbo narišem......

Če se krampu in lopati ter Golemu otoku reče pomoč, pa naj ti bo.

Metadon je pa navadna potuha. Legalna droga, da se ohranja mir med golaznijo, da si ne kupuje mamila. Da pride do denarja pa ropa in krade. Tko pa država po čisto zgrešeni logiki blaži kriminal, namesto, da bi ukinila metadon, tiste, ki bi kradli, da bi imeli za drogo, pa bi dali normalno v zapor.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, Funakoshi - vsi priznavamo te probleme... nismo pa vsi tako radikalno nastrojeni proti njim ... zaenkrat ... upam, da se mi ne bo nihče nikoli v živiljenju tako zameril, da bi njega in njemu podobne označeval za golazen itd ... Vsak ima pač svoje mesto pod soncem, ... in grdo je, če hočemo koga drugega premeščati, kadar nam kaj ne paše - četudi je finančno šibkejši in manj donosen za državo ... Ker to največ pove o nas samih: kakšne so naše vrednote itd ... In še vedno se zavedam, kakšne grdobije počnejo džankiji.. Zato te tudi razumem v tvojem gnevu. Ampak tvojih predlogov za reševanje ne odobravam. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki mal. V nekih drugih topicih si se zavzemal zanje, sedaj jih pa nočeš!?!?!?

Tadej

Tadej, tudi ti si najprej temeljito spluval tisto "bazen zadevo" v BTC-ju. Potem si si pa premislil in popolnoma spremenil mnenje, a ne?

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Tadej, ne bluzi.

Govoril sem o tvojem morilskem odnosu do tega

Mislim, da krampi, lopate, Goli otok in ukinitev metadona ni moriski odnos.

Kako bi pa potem poimenoval odnos golazni, da po otroškem igrišču odmetava uporabljene in s Hepatitisom okužene igle in svinja okolico. A se ti zdi to v redu?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se krampu in lopati ter Golemu otoku reče pomoč, pa naj ti bo.

Metadon je pa navadna potuha. Legalna droga, da se ohranja mir med golaznijo, da si ne kupuje mamila. Da pride do denarja pa ropa in krade. Tko pa država po čisto zgrešeni logiki blaži kriminal, namesto, da bi ukinila metadon, tiste, ki bi kradli, da bi imeli za drogo, pa bi dali normalno v zapor.

Ampak država po mojem misli, da je to zanjo cenejša rešitev, kot če bi problem dejansko rešila z drugimi orodji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, celo nekaj pametnega - res je... metadon je čista potuha narkomanom tudi iz mojega stališča - res je, s tem se premalo stvari rešuje. Ampak ali so za nedelovanje sistema krivi ljudje, ki so radi na Metelkovi? Ali je treba zaradi nedelovanja sistema in đankijev podreti Metelkovo? Ali si pripravljen, da se namesto metelkove naredi kraj, kjer se bodo lahko odvisniki odvajali resnično od droge - tako, kot se dela po svetu in kjer je uspešno? Ja se strinjam, slednje je absurd, ker je za njih veliko bolj učinkovito, če so na podeželju, tako, kot so v Španiji in Franciji. Samo pri nas tudi na podeželju nočejo imeti takih ljudi ob sebi, čeprav tam, kjer so, pravijo ljudje, da imajo dobre odnose z njimi, da jim veliko na kmetijah pomagajo in da brez njih si ne predstavljajo košnje trave ali obračanje trave itd.............

Kaj si prpravljen Tadej narediti, da bo bolje?? Kot ti probamo razložiti, sesuti Metelkovo ni rešitev. Še bližje tvojemu bloku se bodo prestavili - mogoče kar v tvojo klet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!