Skoči na vsebino

SREDE NA METELKOVI


Perla

Priporočene objave

Itak nam nic ne morejo, ce ponoci po pravilih vozimo po Ljubljani! Drgac pa: ceprav se me sredin protest skoraj ne tice, ampak, ker sem zaveden motorist, se ga bom udeležil in jih podprl!!!!!Pa ceprav z 125 ccm motorjem!!! ( za kaj vecjega še šparam in ga imam v mislih cez 2 leti- nekaj 600ccm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce se zdi nekaterim Metelkova fajn stvar, samo vam povem, da nas je represivna triada prav fajn zaF**ALA, saj so nas potisnili v družbeno obrobno skupino --> sploh nimam nic proti Metelkovi, nasprotno, kdaj pa kdaj tudi sam tja zaidem, samo javno mnenje o LJ motoristih bo zdaj takšno: "ja ja, to so tisti iz metelkove, vsi držijo igle v eni in lekarniški-alkohol-zmešan-z-vodo v drugi roki"...

Jaz sem še vedno za prešerca...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vpašanje, ce kaj takega že nimajo v mislih organizatorji tega protesta.

Sem pa skoraj 100%, da bodo namenoma šli na tromostovje po koncanih demonstracijah.

Saj ta "protest" niso nekakšne demonstracija ampak le miroljubna dostava zahtev v Državni Zbor...

No, kolikor vem, ZMKS nima nobene veze s tromostojvem in je zgolj nakljucje, da je zadeva na isti dan ko se bodo zacele tudi "srede na metelkovi".

Bi pa razumel, ce bi motorkult na Metelkovi razdelil kakšne jogurte in bi šli na en "džiro" po Ljubljani ob kakšnih dveh zjutraj -- btw, dobra ideja!

PS: Motosvetovci gremo po parlamentu na tromostovje, potem pa še na metelkovo!

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo doloci tocno uro in kraj za motosvetovce, prosim. Pa kdo sploh namerava iti, pa ce je kak kandidat, da bi me šlepal (avto pa tudi ni problem).

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srcki, mene zal ta teden v sredo ne bo niti na Tromostovje, niti na Metelkovo (iz ze znanih razlogov).

See you next week!

Ne vem kako se boste odlocili, predlagam pa vsaj "protestni krog" mimo Preserna!!! (bom chekirala na tv-ju, ce ste bli tam )

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA BOM JAZ TUDI TV "POCEKIRAL" POL PA SE BOM MALO "POSEKIRAL" POL PA MALO "POPIVAL".

NO BORITE SE ZA VAS PLAC!!!!!

PERVY JE Z VAMI!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

popolnoma se strinjam z maretom in lekom. Ce nas spodijo z prešerca se vsako sredo vozim po ljubljani z najvec 25 km/h saj mislim da ce voziš vsaj s polovicno dovoljeno hitrostjo te ne morejo kaznovat. Me prav zanima kaj bi potem naredil ko bi po vseh ulicah po ljubljani vozili z motorji 25 ali 30 km/h.

Pa še eno vprašanje oziroma mnenje glede protesta pred parlamentom.

Zgleda da smo bili pred parlamentom prevec mirni.Zgledovati bi se morali po študentih, ki so imeli protest en dan za nami pa mislim da so že nekaj dosegli, medtem ko so na nas motoriste že pozabili.

Cao!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam razlika je v tem, da so študenti po tem incidentu še vedno izobraženci, ki nekoc nekaj bodo,

mi motoristi smo pa itak grupa luzerjev in pijancov. Ce bi še kaj konkretnejšega storili bi se pa javno mnenje o nas še poslabšalo. Za kakšen vecji upor nas je pa tudi premalo.

Žalostno je, da moraš za motocikle zdevat toliko denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Posredujem sporocilo Motorkulta:

“Motoristicne srede na Metelkovi”

* vsako sredo od 18.00 dalje pred teatrom Gromki *

* razstava motorjev *

* bolšji sejem nove in rabljene opreme *

* 11.VII *

* IZTOK ŠTUPICA razstavlja svoj postatomic streetfighter - Suzuki GS 850 G *

* 18. VII - Robert Jurak razstavlja železne in kombinirane skulpture v galeriji Alkatraz *

* Vabljeni!*

* P.S. vabilo ne velja za pozerje in šminkerje! *

Torej: VABLJENI!

Perla

p.s.: Jaz pridem po 18.30 na Metelkovo na pir, po 20. uri na Preserca na sladoled. SE VIDIMO!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadregi sem zaradi zadnjega stavka v vabilu (P.S.).

Sploh ne vem, kaj naj si mislim ...

Gotovo bi bilo bolje, da tega ne pogrevam, vendar menim, da je tako razbijanje na skupine in celo podskupine nesmiselno! Moram povedati, da mi je bilo lani in letos (prej na to niti nisem bila tako zelo pozorna) v posebno zadovoljstvo opazovati slovensko motoristicno sceno, bolj ali manj pomesano in kot celoto, ne glede na stile, barve, vrste, misljenje ... in s skupno pripadnostjo g. bogu Motorju.

Letos je s "pregonom" s Preserca (ki ga pravzaprav niti ni bilo!!!) v Ljubljani nastala cudna situacija, in spet smo se zaceli locevati - crni na Metelkovo, pozerji na Preserca ...?????? Tega ne razumem in takih "vabil" z nezazelenostjo ne odobravam!! Druga taka ekstremisticna je: drekpumparji (oprostite, po moje bi bilo: choperisti in drugi "necestaki") niso zazeleni na Presercu, ker prevec ropotajo in so nas motoriste zaradi hrupa pregnali s tega placa. Ne ga srat, no!!!

Torej, kdo lahko pride in kdo ne? Kdo je pozer in sminker oz. kdo to ni? Kako se to "meri"? Vizualno? Po srcu in dusi? ...

Ce pogledam sebe, se mi lahko kaj hitro zgodi, da na Metelkovo nisem zazelena, ker me pac drugi tako vidijo:

1. moj motor je ekstremno rdece barve in s pripadajoco opremo oba z dragim driverjem zgledava precej sminkersko;

2. kot vecina motoristov sem se odpovedala vsemu mogocemu (ampak res marsicemu!), zato, da ga imam. "Zacopana" sem in ne morem si pomagat, temu primerno sem tudi ponosna na to, da mi je uspelo, kar izpade vcasih kot precej pozersko, tud ce to nocem;

3. ...

Na Metelkovo IN na Preserca rada prihajam. Pritegne me razgovor z vsemi, ki jih srecam, mnoge spoznam na novo ... motoristi, taki in drugacni, si imamo vedno veliko povedati.

Ne se bat, pravih pozerjev in sminkerjev na Metelkovo tako ali tako ne bo!

Apeliram: NE NAS RAZBIJAT IN LOCEVAT!

Zelim vam prijazno sredo in

kot ze receno, jaz pridem po 18.30 na Metelkovo na pir, po 20. uri na Preserca na sladoled. SE VIDIMO!!

Perla

P.s.: Correct me if I am wrong!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

perla,kot motoristka bi lahko vsaj vedela,da je drekpumpa "casten" naslov honde CX 500! in ne nekih zvrst motorjev ali celo voznikov.matr,vas morm vse ucit?

enjoy life.

-----

clean and sober

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja Guellepumpe, en moj prjatu jo je vcasih vozu. Kar lusten stroj. Zadnje case pa po ljubljani videvam eno full lepo spedenano modro CX500 custom. Res lep motor, japonec z duso, hmhm??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki par se je ce sem prav zastopil nemško špraho v reviji kakih deset let po svetu potikal s takim motorjem.

Baje so bili tudi vzdržljivi

500cc zasnove V-twin kot moto guzzi, le vodno hlajen.

Kasneje je bil tudi 650 Turbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:... da je drekpumpa "casten" naslov honde CX 500! ...

sorry, zelo sem hitela, ko sem pisala post (zdaj vidim, da bi se dalo zadevo tudi drugace predstavit, najbrz sem bla mal jezna) in mogoce nisem bila dovolj jasna: gre za izjavo nekega brihtneza, ki sem si jo mogla prevesti, da sem dojela kaj pravzaprav misli - ni se opredelil na en sam motor!, zato sem tudi dodala razlago v oklepaju "(oprostite, po moje bi bilo: choperisti in drugi "necestaki")". Ok? Sicer pa opazam, da se ta izraz na splosno veliko uporablja za "oznacevanje" zvrst motorjev ali celo voznikov.

quote:matr,vas morm vse ucit?

Ja, kaj pa?!!!!!

Vceraj je bilo na Metelkovi IN na Presercu prav fino: dobra druzba!!!, lepa zbirka motorjev, pircek je (po izletu do Lesc) prav sedel, tokrat sem prisla tudi so sladoleda tako kot je treba in navsezadnje zanimiva gledaliska predstava. Cudovit vecer!!!

Vsem vse naj-,

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:))) Presneti taxisti!!

Motorjev je bilo vec kot prejsnji teden.

Pozna se, da je velik folka na dopustu, marsikdo pa, odkar se je zacel ta bau-bau s Presercom, ne prihaja vec.

Nekako do 20. ure na Presernovi strani policaji tezijo, da ne smes parkirat - zaradi vlakca, potem se pa odstranijo in vceraj se je tud tist prostor mejckn napolnu, da je mel mojster France spet mal popestren razgled.

A je blo tko?

(razmisljaj pozitivno press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res se pozna, da je cas dopustov, tudi pred prešercem.

Tudi mene je razjezilo vabilo Motorkulta in Rockersov glede Metelkove. Naj vam povem zakaj.

V nedeljo sva šla s punco v kino, po kinu približno ob 21. uri pa na prešerca na sladoled. Na desni strani, tam kjer jeseni prodajajo pecen kostanj so na ograji sedeli fantje iz kluba Rockers in dve ali tri punce zraven. Že ko sem zavijal k ograji, da bi parkiral motor sem jih pozdravil z roko oni pa nic. Potem parkiram, snamem celado pomaham po motoristicno, oni spet nic, pa so videli da jih pozdravljam. Greva s punco v Samsaro, pojeva dva velika sladoleda in se po pol ure vrneva. Rockersi in družba veselo pijejo Jacka. Ko se s punco odpeljeva, jih še zadnjic z roko po motoristicno pozdravim in oni ne jebejo.

Pol se pa podpišejo pod vabilo za Metelkovo v katerem pravijo, da so šminkerji in pozerji nezaželeni. Da jih ni sram!!!!!

Ko bi se vsaj lahko videli kako so oni pozirali na prešercu v nedeljo 8. julija med 21 in 21:30 uro. Sam pa sem izpadel kot en tepcek ko sem jih tolikokrat zaman pozdravil.

Se pa pridružujem mnenju Perli, ko pravi, da moramo motoristi držati skupaj. To se je lepo pokazalo pred parlamentom.

Cestitam tudi Motorkultu za delovanje na podrocju motorizma. Spomnimo se, da je pred dvema letoma prav Motorkult zacel s sredinimi srecanji, letos pa ga je na žalost zjebala Vika. Amak zaman, ker so sredina srecanja postala že tradicionalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljkcoto5:

Taki ljudje gredo pa meni najbolj na k***.

Niso vredni vec niti tvojega pogleda.

To so posebne vrste vase zagledani sebe ljubeci bolniki.

Sicer ne vem kaj so ti Rockersi motoristi ali muzikanti, vem pa da takih ljudi ne prenesem.

Pa tudi vsa ta srecanja v Ljubljani mi niso ravno prikupna. Pridejo le Ljubljancani ali ce se kdo ravno mudi tam.

Me prav zanima, ce bo še vedno takšna udeležba na Metelkovi kot na Prešercu, kjer so lahko tako lepo razkazovali svoj moped in seveda "velikega sebe".

To kako so motoristi pred parlamentom skupi potegnil pa ne vem ce drži.

Pred parlamentom naj bi se zbralo okoli 300 motorjev. Na skoraj vsakem zboru se jih zbere vec.

Dosti klubov iz dolocenih razlogov namenoma ni prišlo.

Ce hocem družbo motoristo oz. somišljenikov se rajši vsake toliko casa udeležim kakšnega uredu zbora. Še vedno sem naletel na koga, ki ga sicer ne poznam in padel v pogovor z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drekpumparji (oprostite, po moje bi bilo: choperisti in drugi "necestaki") niso zazeleni na Presercu, ker prevec ropotajo in so nas motoriste zaradi hrupa pregnali s tega placa. Ne ga srat, no!!!

Torej, kdo lahko pride in kdo ne? Kdo je pozer in sminker oz. kdo to ni? Kako se to "meri"? Vizualno? Po srcu in dusi? ...

Ce pogledam sebe, se mi lahko kaj hitro zgodi, da na Metelkovo nisem zazelena, ker me pac drugi tako vidijo:

1. moj motor je ekstremno rdece barve in s pripadajoco opremo oba z dragim driverjem zgledava precej sminkersko;

2. kot vecina motoristov sem se odpovedala vsemu mogocemu (ampak res marsicemu!), zato, da ga imam. "Zacopana" sem in ne morem si pomagat, temu primerno sem tudi ponosna na to, da mi je uspelo, kar izpade vcasih kot precej pozersko, tud ce to nocem;

3. ...

JAZ SEM TUD EDEN IZMED ENIH TISTIH "DREKPUMPARJEV" PA MISLIM DA MOJ MOPED LAUFA TIŠJE KOT VAJIN CEPRAV IMATA OBADVA DVA CILINDRA (MOTORJA)

zATO MISLIM DA SE LAHKO VSI ZBIRAMO NA PREŠERCU, SAN NAJ SE TISTI KI IMAJO "DOBRE RORE" MALO BRZDAJO PRI GASU PA BO VSE V REDU, KER TISTIM LAHKO TUDI DRUGJE TEŽIJO ZARADI dB.

PA LP SE VIDIMO V SREDO NA PREŠERCU IN NA METELKOVI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apeliram: NE NAS RAZBIJAT IN LOCEVAT!

BODIMO SVOBODNI CE NAM ŽE MESTO DIRIGIRA KJE SE LAHKO ZBIRAMO IN KJE NE. JAZ SEM BIL DO ZDAJ (LETOS) VSAKO SREDO NA PREŠERCU IN NA METELKOVI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: To kako so motoristi pred parlamentom skupi potegnil pa ne vem ce drži.

Pred parlamentom naj bi se zbralo okoli 300 motorjev. Na skoraj vsakem zboru se jih zbere vec.

Mislim, da je ljkcoto5 hotel povedati, da so pred parlament prisli razlicni motoristi z razlicnimi vrstami motorjev in z istim namenom.

quote: Dosti klubov iz dolocenih razlogov namenoma ni prišlo.

To pa je drugi del te zalostne zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvestilo Motorkulta:

“Motoristicne srede na Metelkovi”

* vsako sredo od 18.00 dalje pred teatrom Gromki *

* razstava motorjev *

* bolšji sejem nove in rabljene opreme *

*18.VII*

* Matjaž Klenovšek razstavlja streetfighter Honda CBR 1000 *

* Robert Jurak razstavlja železne in kombinirane skulpture, Igor Muršic pa slike v galeriji Alkatraz *

* Vabljeni!*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

POZIV VSEM ZAVEZNIKOM AKC METELKOVA MESTO torek, 31. maj 2005

Inšpektorat za okolje in prostor se je odločil, da začne rušiti AKC Metelkova mesto. Nismo za.

V 12 letih smo si pribojevali vso legitimnost: naše delovanje je posledica in upor proti nelegalnemu rušenju bivše vojašnice, ki so ga mestne oblasti napol izvedle septembra 1993. Tudi v najtežjih časih smo bili javni in transparentni, oni so nas ves čas vlekli za nos. Zdaj je dovolj. Nasa kulturna in umetniška produkcija v vseh teh letih je velikanska, vloženega prostovoljnega dela je nešteto ur, socialnega tudi, politične in aktivistične opcije so evidentne, naši gostje, tudi svetovno znani, prihajajo od vsepovsod, za promocijo mesta naredimo več kot marsikdo drug. Metelkovo poznajo številni ljudje, ki sploh ne vedo, kje je Slovenija.

Zdaj gre zares: za sredo, 1. junija zjutraj je zaukazano rušenje Male šole, pomožnega objekta, ki je nastal v spomin na leta 1997 s strani mestnih oblasti zrušeno "staro" Šolo. Mala šola je umetniški objekt, ki je nastal tudi z mestnim denarjem (sic!), zrasel je v okviru mednarodne rokodelske delavnice skupine Axt und Kelle, strokovno pa je projekt podprla Fakulteta za arhitekturo. Pred nedavnim sta prostor z izjemnimi murali poslikala Tina Drčar in Bine Skrt.

Od grožnje malemu, navidez nepomembnemu objektu, je zdaj odvisna usoda AKC Metelkova mesta kot celote. Pomagate lahko tudi vi. Stekla je mednarodna akcija, v kateri številni gostje, ki so že nastopali na Metelkovi in poznajo njen šarm in posebnost, pišejo ogorčena pisma mestni in državni oblasti. To lahko storite tudi sami. Ustrezni naslovi, e-maili in faksi so nanizani spodaj.

Pozivamo vas, da pridete v noči s torka na sredo na Metelkovo, ker je treba zaščititi Malo šolo in preprečiti nadaljnji razkroj ljubljanske urbane kulture. Obvestite še druge, pripeljite prijatelje in prijateljice. Udobno se obujte, opremite se s spalnimi vrečami, osnovnim živežem, imejte trezno glavo in vroče srce. Zasilna prenočišča bodo urejena. Potekal bo zanimiv program – glasba in filmi, turnir v namiznem tenisu, šahovske tekme ... Izredna Delavsko-punkerska univerza Mirovnega inštituta štarta s predavanji na znano temo že ob 6. uri zjutraj. Za pijančevanje in postopanje ne bo časa, za dostojanstvo in akcijo ga bo precej. Imejte v mislih, da se stvar lahko zavleče in da nas čaka dolgo, vroče poletje.

Nas slogan za sredo je radikalen prav toliko, kolikor je radikalna sama realnost: Če pade AKC Metelkova mesto, potem se center Ljubljane čez noč spremeni v predmestje.

Metelkove ne damo!

Forum AKC Metelkova mesto

NASLOVI ZA PISMA PODPORE, PROTESTA:

Mestna občina Ljubljana

ga. Danica Simšič, županja

Mestni trg 1

1000 Ljubljana

fax: 00386 1 306 1214

danica.simsic@ljubljana.si

glavna.pisarna@ljubljana.si

g. Igor Omerza, podžupan

Mestni trg 1

1000 Ljubljana

fax: 00386 1 306 1191

igor.omerza@ljubljana.si

g. Milos Pavlica, podžupan

Mestni trg 1

1000 Ljubljana

fax: 00386 1 306 1051

milos.pavlica@ljubljana.si

g. Slavko Slak, podžupan

Mestni trg 1

1000 Ljubljana

fax: 00386 1 306 1172

slavko.slak@ljubljana.si

MOL - Mestni svet

Mestni trg 1

1000 Ljubljana

e-maili: peter.bozic@ljubljana.si, roman.jakic@ljubljana.si,

miha.koprivsek@ljubljana.si, janko.moderndorfer@ljubljana.si,

stane.pejovnik@ljubljana.si, viktorija.potocnik@ljubljana.si,

cvetka.selsek@ljubljana.si, majda.sirca@ljubljana.si,

darko.strajn@ljubljana.si, anton.colaric@ljubljana.si,

boris.makoter@ljubljana.si, barbara.miklavcic@ljubljana.si,

metka.tekavcic@ljubljana.si, janez.sodrznik@ljubljana.si,

dominik.cernjak@ljubljana.si, miha.jazbinsek@ljubljana.si,

samo.kuscer@ljubljana.si

MOL - Oddelek za kulturo in raziskovalno dejavnost

Mestni trg 15

1000 Ljubljana

Fax: 00386 1 306 4602

davor.buinjac@ljubljana.si, samo.perat@ljubljana.si, tomaz.brate@ljubljana.si

Ministrstvo RS za kulturo

Maistrova 10

1000 Ljubljana

Fax: 00386 1 309 5901

gp.mk@gov.si

Ministrstvo RS za notranje zadeve

Stefanova 2

1000 Ljubljana

Slovenija

fax.: 00386 1 251 43 30

ssj.mnz@gov.si

Ministrstvo RS za zunanje zadeve

Prešernova cesta 25

SI-1001 Ljubljana

P.P. 481

Slovenija

fax: +386 1 478 2340, +386 1 478 2341

info.mzz@gov.si

Urad predsednika Republike Slovenije

Erjavceva 17

1000 Ljubljana

Slovenija

fax: 01 / 478 13 57

gp.uprs@up-rs.si

Državni zbor

Šubičeva 4

1000 Ljubljana

fax: +386 1 478 9845

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!