Skoči na vsebino

Padec, policija, kazen,...?


premza

Priporočene objave

V precej zaprtem ovinku sem malo pretiraval in se oddrsal s ceste. Na kraj dogodka so prišli policaji in zadevo popisali. Ali lahko pričakujem kako kazen?

Se ima smisel v morebitni pritožbi zgovarjati na slabo cesto, pesek, nezbranost,... Ima to sploh kako težo, ali bodo enostavno napisali, da hitrost ni bila prilagojena razmeram na cesti? Kaj o tem pravio zakon? :?

Na hrvaškem so mi za podoben primer zaračunali 1000KUN kazni. :(

Predvsem bi prosil, naj se oglasijo tisti, ki imajo s tem kake izkušnje ali o tem kaj vedo. :hmm:

Pametnjakoviči naj se grejo skozlat v Vomitorium. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tam, na licu mesta ti niso v roke potisnili nobene položnice, ali ti verbalno očitali prekrška?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen boš dobil zaradi neprilagojene hitrosti razmeram na cesti. Glede peska,razpok,... pa se lahko pravdaš s cestnim podjetjem ki ta odsek ceste vzdržuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP govori:

člen 233

(1) Če udeleženec cestnega prometa s prekrškom iz tega zakona ogorzi drugega udeleženca cestnega prometa ali povzroči prometno nesrečo, razen prometne nesreče z neznatno nevarnostjo, se kaznuje za prekršek z najmanj 30000 tolarjev. Vozniku motornega vozila se izreče tudi najmanj 3 kazenske točke.

Vse je odvisno od diskrecijske presoje prisotnih policajev ali njunega nadrejenega. Če so zadevo ocenili kot neznatno nevarnost, potem ne bo nič. V nasprotnem, pa je zapisano.

Sedaj pa lapanje, katero je sicer nezeželeno, a kaj čemo:

Če bi zadevo ocenila kot znatno nevarnost, potem bi ti to povedala.

ima pa člen 233 še drugi odstavek:

(2) Vozniku motornega vozila, ki ogrozi drugega udeleženca cestnega prometa in vozniku motornega vozila, ki povzroči nesrečo zaradi kršitve prometnega pravila oziroma določbe hitrosti, varnostni razdalji, strani oziroma smeri vožnje, prehitevanju, vožnji mimo ustavljenega avtobusa ali vozila z otroci, vzvratni vožnji ali obračanju na vozišču, nenadnem zaviranju ali zmenjšanju hitrosti, vključevanju v promet oziroma prednosti vozil, vožnji pod vplivom alkohola, mamil ali drugih snovi, telesni ali duševni zmožnosti ali zaradi neupoštevanja prometnega znaka ali znaka policista, se izreče tudi prepoved vožnje motornega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:glare: Oče imel podoben primer. Ni dobil nobene kazni, saj je na cesti res bilo precej kamenčkov ipd. sranja. Hitrosti pa tudi ni mel bistveno večje od dovoljene, ali za hitrost tako ali tako niso vedli :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ravno čez 10 dni zmenek s sodnikom za prekrške. Pred 3 meseci je en z belim golfom zapeljal pred mano iz neprednostne ceste, jaz sem zaviral, z desnim kolesom zapeljal na zasneženo neurejeno bankino, nisva trčila, mene je zavrtelo in pristal sem v jarku. Aja... vozil sem kombi.

Pred 1 tednom, se pravi po 3 mesecih, sem dobil pošto z vabilom in policijskim zapisnikom, v njem pa nič ne piše o vozilo, ki mi je izsililo prednost, piše le, da sem zaradi neprilagojene hitrosti razmeram na cesti izgubil oblast nad vozilom in zletel s ceste. Pa cesta je tam popolnoma ravna.

Policist mi je po nesreči jasno povedal, da bo dal predlog sodniku za prekrške (zdaj se sicer nekaj drugače reče, pa ne vem točno kako).

Moti me to, da čeprav je policist zapisal mojo izjavo o vozilu, ki mi je izsililo prednost, tega ni zapisal v zapisnik. Jasno pa nimam ne registrske od tega vozila, niti priče. :cry: qrac

Grozita pa mi dve denarni kazni, skupaj okrog 100.000 SIT, 3 kazenske točke in prepoved vožnje za 1 mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za neobvladovanje vozila sm ob povzrocitvi nesrece dobu 20k kazni + 7k sodnih stroskov. <_< udelezen sm bil sam js. ok, pa en k je spizdu, sam policaja tega nista hotla slisat, sm si kao zmislu (kljub eni prici). policaj ni nic reku o sodniku, je pa trajal skor eno leto (11 mescev) d sm dobu kazen. <_<

res pa je slo za ekstra neprilagojeno hitrost, kar se je vidlo ze iz poskodb avta in dolzine spur (ki so vmes tud zmanjkale, ko sm po luftu letu). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za neobvladovanje vozila sm ob povzrocitvi nesrece dobu 20k kazni + 7k sodnih stroskov.

Potem si jo pa poceni odnesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je blo predlani - po starem zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so prišli policaji so me ravno reševalci na noslila dajali. Dali so mi pihat (0:00 seveda), pa vprašali so me kaj je blo? Reku sem, da sem verjetno mal prehitro pripeljal, pa de je tudi nekaj peska na cesti. Ovinek je zelo zaprt in je prekoračitev omejitve hitrosti tam nemogoča. Peska je bilo pa na ovinku res precej, ampak na levem pasu, na desnem (mojem) pa ga ni bilo videti. Niso nobene kazni omenili. Bili so prijazni, jaz pa sem tudi dosti bogo zgledal, da niso preveč bezali vame. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reku sem, da sem verjetno mal prehitro pripeljal, pa de je tudi nekaj peska na cesti.

Nikol ne smeš rečt da si prehitro peljal, ker s tem pljuvaš v lastno skledo, že tako ali tako se motoristom skor vedno v primeru nesreče očita neprilagojena hitrost, to da si se zgovarjal na pesek bi blo čist zadost.

sicer pa ZVCP-1 pravi takole

Hitrost vožnje

30. člen

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju cest ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila...

...pa še kazenska sankcija

(5)Z globo 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 4 kazenske točke

Položnice za neprilagojeno hitrost ne dobiš ker so kot kazen poleg globe tudi kazenske točke, ki pa ti jih izreče prekrškovni organ, tako da boš po vsej verjetnosti domov dobil odločbo o prekršku, mislim pa da ti poleg kazni zaračunajo še stroške postopka :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj tekega se je meni zgodilo pred leta, vendar z avtom. Plcaji so prišli u bolnico še isti dan kjer so mi dali pihat, čez par mesecev pa sem dobil kazen 15.000 sit za ogrožanje prometa in to je bilo tudi vse. Srečen konec vse dobro. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol ne smeš rečt da si prehitro peljal, ker s tem pljuvaš v lastno skledo,

Je bilo tako očitno, da bi bila kakeršnokoli pametovanje in izgovarjanje na nevemkaj navadna laž! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani si je prijatelj od blizu ogledal floro ob cesti na rakitno. Tudi njemu niso nobene kazni dali na licu mesta. Kasneje je dobil poloznico za 25.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani si je prijatelj od blizu ogledal floro ob cesti na rakitno. Tudi njemu niso nobene kazni dali na licu mesta. Kasneje je dobil poloznico za 25.000 SIT.

Yep, that's me. :grim Ni bla visoka kazen, glede na to, da sem izpulil še znak zraven. In to je bilo tudi omenjeno v poročilu.

Dobiš kazen garant, zarad neprilagojene vožnje razmeram na cesti. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že pišem pritožno in s fotoaparatom čakam prvi naliv, ki v tisti ovinek vsakič nanosi polno peska... :D

Nobene želje nimam po plačevanju kazni... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke povem,sem ravno včeraj od sodnika dobil obvestilo da se postopek proti meni ustavi brez mojih stroškov.Padel sem sam(mal brzine,mal peska,ipd),res pa je precej pomagal,da se je ravno nasprot prpelu znan odvetnik in je uredil vse v zvezi nesreče,dejal da sem se prpelu po predpisih,pokazal na pesek.... :OK: .Paq še iz AO plusa sma pol poteglna dinarčke. :yea2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem bi prosil, naj se oglasijo tisti, ki imajo s tem kake izkušnje ali o tem kaj vedo. :hmm:

Pred lani sem se pred OLP-jem delal frajerja in sem fuknu.... Med pospeševanjem (gumo je vrtelo v prazno) sem zapeljal na kovinski pokrov jaška....

Poklicali smo policijo (da ne bi bilo komplikacij pri uveljavljanju AO+), da so vse uradno popisali, da se ne bi pol na zavarovalnici kej zgovarjali.

Policaji mi niso napisali položnice ampak predlog sodniku za prekrške. Čez mesec in pol sem dobil pozdrav domžalskega sodnika za prekrške = 25.000 SIT.

Utemeljitev: voznik ni vozil s tako hitrostjo, da bi še zmogel varno ustaviti in odreagirati pri nepričakovani oviri na cesti....

Itak je bilo tistih 25.000 sitnih mišji kurac v primerjavi z AO+ :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padel z biciklom na gozdni cesti. Ko so me nalagali v rešilca, je prišel mimo policaj, popisal in mi čez par dni poslal položnico za 10000 sit zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo. Sem se pritožil in sedaj je že eno leto tišina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V precej zaprtem ovinku sem malo pretiraval in se oddrsal s ceste. Na kraj dogodka so prišli policaji in zadevo popisali. Ali lahko pričakujem kako kazen?

Se ima smisel v morebitni pritožbi zgovarjati na slabo cesto, pesek, nezbranost,... Ima to sploh kako težo, ali bodo enostavno napisali, da hitrost ni bila prilagojena razmeram na cesti? Kaj o tem pravio zakon? :?

Na hrvaškem so mi za podoben primer zaračunali 1000KUN kazni. :(

Predvsem bi prosil, naj se oglasijo tisti, ki imajo s tem kake izkušnje ali o tem kaj vedo. :hmm:

Pametnjakoviči naj se grejo skozlat v Vomitorium. :D

ogrozal si promet, povrzocil nesreco, peljal prehitro. kazen ti ne gine. govorim iz izkusenj.

ce imas slike stanja ovinka v casu dogodka in nisi NIC NIKJER podpisal potem pojdi do odvetnika in naj se on naprej ukvarja z vsem.

mene je sodnica v lendavi tako lepo ..........na suho........in pocez......... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skladu z novim Zakonom o prekrških VSE prometne nesreče, ne glede na kategorijo obravnava SODIŠČE ZA PREKRŠKE.

Ja Premza, lahko pričakuješ še kako položnico in kazenske točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par let nazaj sem zletel na ovinku s ceste (z avtomobilom), ravno je začelo rositi in traktorji so nanedli nekaj zemlje. Policija je bila na kraju nesreče zelo prijazna, dobim pa čez kak mesec položnico za neprilagojeno hitrost. Policija je takrat ni niti omenjala. Hitros je bila kaka polovica omejitve. Napišem pritožbo in mi kmalu orgnizirajo sestanek pri sodnici za prekrške - takrat se je to še dalo. Sledila je kratka debata: "Če bi vozili počasneje se to verjetno ne bi zgodilo" - "Če sploh ne bi avta imel pa sigurno ne" odgovorim. Sledil je predlog sodniku za prekrške na višji instanci, kjer se je pa vse to zataknilo za več kot 3 leta, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neprimerna hitrost glede na stanje in lastnosti vozišča ne pomeni prekoračitev najvišje določene hitrosti s predpisom. Lahko pa moneni tudi to.

Neprimerna hitrost je tista, pri kateri voznik ne more več obvladovati vozila zaradi različnih okoliščin.

Hipotetično je lahko neprimerna hitrost 5 km/h npr. led na cesti, pa ga bi voznik moral in mogel predvideti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!