Skoči na vsebino

Padec, policija, kazen,...?


premza

Priporočene objave

Podobno se je zgodilo z mojo sestrično. Bil je lep deževen dan in ko je nehalo padat se je ona s skuterjem odpravila domov. V ovinku jo je odneslo (mastna cesta + skuter) in je kar lepo zletela. Njena hitrost je bila okrog 30-40kmh. Ko jo je mama odpeljala v bolnico, je tam povedala da je pač pala z motorjem. To je bilo to....

Not. Nasledni dan so prišli policaji na dom, naredili zapisnik, si ogledali kraj nesreče in ubogi polomleni sestrični dodelili sodnika za prekrške, ker je bila mladoletna. Kao neprilagojena vožnja, sam kdor se je že kdaj s skuterjem po mastni cesti furov, ve v čem je problem.

Če bi bila polnoletna bi plačala kazen, ker je pala! :) (s tem ni ogrožala nikogar)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padel z biciklom na gozdni cesti. Ko so me nalagali v rešilca, je prišel mimo policaj, popisal in mi čez par dni poslal položnico za 10000 sit zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo. Sem se pritožil in sedaj je že eno leto tišina.

to je bil ta in tako sam dogodek, ce nisi bil na glavni cesti

za dogodek pa mislim da ni kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bil ta in tako sam dogodek, ce nisi bil na glavni cesti

za dogodek pa mislim da ni kazni

Se strinjan, da za dogodek ni kazni! Za dogodek pa gre ce se je prometna nesreca zgodila na naprometni povsini (trvnik, gozd, doma na privat zamljiscu...itd). Na teh obmocjih policija nima pristojbnosti ukrepati.

Glede na opisani primer pa mislim, da nebi smel dobiti kaksne kazni od sodisca (od 01.01.2005 so sodisca in ne vec sodnik za PREKRSKE), kajti ce nisi sam poklical policije, ce ni nastal materialna skoda na tujen objektu ter ce nisi bil telesno poskodovan ne vidim razloga, da bi polcaja obravnavala. Ce pa bi ze, te pa moreta seznanit tudi s podajo Obdolzilnega predloga na sodisce (vzrok PN). Dejansko vse PN gredo na sodisce, razen manjsih bagatel!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred leti sem eno teto malo nabasal od zadaj v njen avto. ona počen odbijač in jaz razbite luči. sem ji dal kupon in rekel da se bova zmenla pa je vstrajala da pride policija. kličem jaz policijo in mi policaj reče:

"A je kdo poškodovan?"

"ne"

"a se ne moreta sama zmenit?"

"pa saj sem priznal in dal kupon pa vztraja da vi pridete!"

"povejte ji da če mi pridemo bosta oba še kazen fasala ker moremo zapisnik naredit in naprej dat!"

sem teti povedal pa sva se pol zmenla brez njih :P

ko pa sem nabil obcestno luč jih nisem klical ampak je očitno nekdo od stanovalcev klical in sem potem dobil kazen zaradi "neprilagojene vožnje" :angry2: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa je bil vzrok prometne nesrece, zdrs zaradi peska na cesti, se pa lahko mirne volje odpravis na pristojno cestno podjetje oz. komunalo (odvisni ali gre za Glavno, regionalno cesto I. II, III, reda). Ter od njih zahtevas odskodnino. Iz izkusenj ti lahk poven, da v veliki meri zahtevajo dokaze (policijski zapisnik, fotografije, skice....) Vekrat tudi sami pridejo na kraj v casu nasrece, ce so obvesceni s strani policije (pesek na cesti - nevarnost za druge), lahk jih pa tudi sami obvestite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je bilo tistih 25.000 sitnih mišji kurac v primerjavi z AO+  :naughty:

Tadej

a Miša to ve ? :devil: :)

Ce pa je bil vzrok prometne nesrece, zdrs zaradi peska na cesti, se pa lahko mirne volje odpravis na pristojno cestno podjetje oz. komunalo (odvisni ali gre za Glavno, regionalno cesto I. II, III, reda). Ter od njih zahtevas odskodnino. Iz izkusenj ti lahk poven, da v veliki meri zahtevajo dokaze (policijski zapisnik, fotografije, skice....) Vekrat tudi sami pridejo na kraj v casu nasrece, ce so obvesceni s strani policije (pesek na cesti - nevarnost za druge), lahk jih pa tudi sami obvestite.

Cestarji pridejo in spucajo preden uspe policiji fotke naredit ... hopla ... kaj pa če je vse res :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa je bil vzrok prometne nesrece, zdrs zaradi peska na cesti, se pa lahko mirne volje odpravis na pristojno cestno podjetje oz. komunalo (odvisni ali gre za Glavno, regionalno cesto I. II, III, reda). Ter od njih zahtevas odskodnino. Iz izkusenj ti lahk poven, da v veliki meri zahtevajo dokaze (policijski zapisnik, fotografije, skice....) Vekrat tudi sami pridejo na kraj v casu nasrece, ce so obvesceni s strani policije (pesek na cesti - nevarnost za druge), lahk jih pa tudi sami obvestite.

njahahahahahaa......... ne mi smeha delat. tocno tak primer sem imel in sem lepo dobil od sodnika 50% sokrivde, ker nisem "prilagodil hitrost cestnim razmeram".

ma ja, sredi junija moras v panonski nizini vedno racunati da zapade sneg, zato pa je plast peska na cesti :angry:

@ hotschko, ne bos verjel, nisem se se dobro odpeljal s kraja nesrece ko so ze bili cestarji pri delu. po koncani proceduri v bolnici sem sel nazaj pogledati ovinek; je bil cist kot suza, brez najmanjsega delca peska, tudi bankine lepo zgledno utrjene (prej 20 cm nasutega pesta, katerega so avtomobili navozili na asfalt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sredi junija moras v panonski nizini vedno racunati da zapade sneg, zato pa je plast peska na cesti :angry:

a nisi tega vedel :? ravno včeraj je bila pri nas huda snežna ploha :lol1: :devil:

..sicer pa o lendavski sodnici ne bi zgubljal besed :ninja: boljš da nimaš opravka z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala. zdaj mi top poves. :whistle: :grrr

baba je tak smotana :slap: ........ eh. :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V precej zaprtem ovinku sem malo pretiraval in se oddrsal s ceste. Na kraj dogodka so prišli policaji in zadevo popisali. Ali lahko pričakujem kako kazen?

Se ima smisel v morebitni pritožbi zgovarjati na slabo cesto, pesek, nezbranost,... Ima to sploh kako težo, ali bodo enostavno napisali, da hitrost ni bila prilagojena razmeram na cesti? Kaj o tem pravio zakon? :?

Na hrvaškem so mi za podoben primer zaračunali 1000KUN kazni. :(

Predvsem bi prosil, naj se oglasijo tisti, ki imajo s tem kake izkušnje ali o tem kaj vedo. :hmm:

Pametnjakoviči naj se grejo skozlat v Vomitorium. :D

Bi ti znali napisat kakšno kazen za prehitro vožnjo, neprilagojeno hitrost ali neobvladovanje vozila. Lahko se pa sklicuješ na slabo cestišče, ampak nevem koliko bi to znalo pomagati. Navadno nič kaj preveč ne ugotavljajo, če si vozil po predpisih ali ne, imel si motor, torej si prehiter. Sam na srečo še nisem imel težav s policijo in padci (knock, knock), poznam pa kar nekaj ljudi, ki so. In večina jih je dobila še položnico. Upam, da je neboš dobil mimogrede... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki ne mešat prehitre vožnje z neprilagojeno. Če se ti 'prehitro' pelješ ti morajo to policisti dokazati (ročni, statični radar, multanova, provida), o kaznih v 32. členu ZVCP-1 .) O neprilagojeni hitrosti smo pa že itak tu veliko napisali. Hitrost vožnje brez zgoraj omenjenih radarjev se ugotavlja le v primeru prometnih nesreč 3. in 4. kategorije (hude telesne poškodbe, nesreče s smrtnim izidom), ko na prizorišče stopijo sodni izvedenci, ki lahko na podlagi zavornih sledi, zverižene pločevine.... dokaj natančno ugotovijo hitrost v danem trenutku. Aha pa še nekaj v primeru nesreč 3. in 4. kategorije ne gre za CPP prekršk ampak za kaznivo dejanje zaradi katerega boš lahko izza rešetk gledal tudi do 8 let :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

njahahahahahaa......... ne mi smeha delat. tocno tak primer sem imel in sem lepo dobil od sodnika 50% sokrivde, ker nisem "prilagodil hitrost cestnim razmeram".

ma ja, sredi junija moras v panonski nizini vedno racunati da zapade sneg, zato pa je plast peska na cesti :angry:

Nepoznavanje zakonodaje skoduje....tak pravjo!!! V tem primeru vidim, da nisi najbolj podkovan glede pristojnosti komunale na lokalni ravni in cstnega podjetja na drzavni ravni (glavne, regionale ceste...) to ti je ista zadeva kot ce je na cesti velika udarna jama in si na vozilu poskodujes kolo. Skodo ti je dolzan povrnit pristojni upravljalec ceste.

Vsekakor si pa ti dolzan voziti vozilo stanju in razmeram na cesti primerno!! (dez, sneg, poledica, gosti promet itd.) Medtem ko pa pesek na cesti ni mogoce povsem

predvidevati, zato pa imamo sluzbe kot so komunala in cestno podjetje, da cistijo odsee cest (pesek, grmovje..). Tak, da kar se peska na cesti tice ti iz lastnih izkusenj povem, da se da dobiti povrnjeno skodo. Odvisno pa je a sporazumno oz. preko sodisca. Da pa SE!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki ne mešat prehitre vožnje z neprilagojeno. Če se ti 'prehitro' pelješ ti morajo to policisti dokazati (ročni, statični radar, multanova, provida), o kaznih v 32. členu ZVCP-1  .) O neprilagojeni hitrosti smo pa že itak tu veliko napisali. Hitrost vožnje brez zgoraj omenjenih radarjev se ugotavlja le v primeru prometnih nesreč 3. in 4. kategorije (hude telesne poškodbe, nesreče s smrtnim izidom), ko na prizorišče stopijo sodni izvedenci, ki lahko na podlagi zavornih sledi, zverižene pločevine.... dokaj natančno ugotovijo hitrost v danem trenutku. Aha pa še nekaj v primeru nesreč 3. in 4. kategorije ne gre za CPP prekršk ampak za kaznivo dejanje zaradi katerega boš lahko izza rešetk gledal    tudi do 8 let  :wacko:

Popolnoma se strinjam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njahahahahahaa......... ne mi smeha delat. tocno tak primer sem imel in sem lepo dobil od sodnika 50% sokrivde, ker nisem "prilagodil hitrost cestnim razmeram".

ma ja, sredi junija moras v panonski nizini vedno racunati da zapade sneg, zato pa je plast peska na cesti :angry:

Nepoznavanje zakonodaje skoduje....tak pravjo!!! V tem primeru vidim, da nisi najbolj podkovan glede pristojnosti komunale na lokalni ravni in cstnega podjetja na drzavni ravni (glavne, regionale ceste...) to ti je ista zadeva kot ce je na cesti velika udarna jama in si na vozilu poskodujes kolo. Skodo ti je dolzan povrnit pristojni upravljalec ceste.

Vsekakor si pa ti dolzan voziti vozilo stanju in razmeram na cesti primerno!! (dez, sneg, poledica, gosti promet itd.) Medtem ko pa pesek na cesti ni mogoce povsem

predvidevati, zato pa imamo sluzbe kot so komunala in cestno podjetje, da cistijo odsee cest (pesek, grmovje..). Tak, da kar se peska na cesti tice ti iz lastnih izkusenj povem, da se da dobiti povrnjeno skodo. Odvisno pa je a sporazumno oz. preko sodisca. Da pa SE!!

1. nauci se citirati.

2. je to bilo 2002. leta

3. hvala, da se ze oglasas. kje si bil junija 2002, ko sem bil pri sodnici.

4. ne seri mi s takimi izjavami. pojdi se kregati naknadno z sodnico, odvetnik je zame storil maksimalno mogoce (vsaj upam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam primer ko si je ženska zlomila nogo ko je nerodno stopila na okrušenem robniku pločnika, ni potegnila veliko denarja od komunalnega podjetja... nekaj pa, pravzaprav denar ni bil od komunalnega podjetja marveč od zavarovalnice ker so tud oni zavarovani za take in podobne primere.

po mojih informacijah (pogovor s pravnikom) komunalna podjetja dejansko so odgovorna za stanje cestišča, vprašanje pa je ko policija ugotovi da si vozu z 2kratno hitrostjo dovoljene, ker ni izključeno da bodo oni pač nekak dokazal da če bi vozu 90 namest 140, bi normalno lahko prevozu ali obvozu umazano cestišče???

Popravljeno . Popravil kOdEbLuE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi vas pa neki vprašu :hmm: mene je na pesku v ovinku spodneslo in sem se poču z avtomobilom,ki je ravno v tistem času prišel mimo.Nobenmu neč samo škoda na avtu in motorju :cry: priznal krivdo in vse uredila takoj brez policije.Jest mam kasko pa me sedaj zanima,a me znajo kej na zavarovalnici jajcat,ker nisem poklical policije :hmm: sem pa imel prijatelja z sabi ki mi je šel za pričo dogotka :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... prečitaj drobni tekst na zavarovalni polici ...

... pri kasko zavarovanju policija obvezno, če ne zavarovalnica komplicira, oziroma le redko izplača škodo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne seri mi s takimi izjavami. pojdi se kregati naknadno z sodnico

Jst da bi se zate sel kregat???!!!! Menim, da si dovolj star, da se lohka zase pobrigas! Ocitno sem ti mal na zulj stopil, ni bilo namenom. LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi vas pa neki vprašu :hmm: mene je na pesku v ovinku spodneslo in sem se poču z avtomobilom,ki je ravno v tistem času prišel mimo.Nobenmu neč samo škoda na avtu in motorju :cry: priznal krivdo in vse uredila takoj brez policije.Jest mam kasko pa me sedaj zanima,a me znajo kej na zavarovalnici jajcat,ker nisem poklical policije :hmm: sem pa imel prijatelja z sabi ki mi je šel za pričo dogotka :004

Tak ti povem, da za manjso materialno skodo ti nobden na zavarovalnici nebo kompliciral ( predvsem mislim poakodbe na parkiriscu), medtem ko pa za vecjo

materialno skodo pa bodo oz. telesne poskodbe (No takrat pa tak more v vsakem primeru policija obravnavat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!