Skoči na vsebino

majhna nesreca


stuhec

Priporočene objave

mene je pred kratkim podrl pes, poklical policijo, zdaj so mi pa nasljednj dan povedali, da naj grem kar na svojo zavarovalnico in prijavim skodo, imam pa telesno poskodbo in poskodovan motor

Mal svetujte kaj, kako naj neredim, da se mi bo lepo izslo

aja, pes ni bil privezan, so pa policaji nasljednji dan rekli, da naj bi imel ketno na sebi , ki jo je strgal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si zavarovan in pa kakšen kasko, pojdi s policijskim zapisnikom, pa kakšnim izvidom na zavarovalnico, pol boš pa že videl, kako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozanimaj se, od koga je pes. Če imaš srečo (sam sem jo 1x že imel) imajo pri zavarovanju hiše zavarovanega tudi psa. Potem lahko škodo uveljavljaš tudi iz te police.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim pa, da je dololčeno za kolikšno oddaljenost od hiše velja to zavarovanje. Glede na to, da je narejen zapisnik se bo videlo, če je bila nesreča predaleč od hiše. V tem primeru pa se znajo stvari zakomplicirati, saj veste lastniki se kaj hitro začnejo izogibati odgovornosti, če gre plačilo škode iz njihovega žepa.

Upam pa da boš vse dobro zrihtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovornost je v takem primeru na lastniku psa. To da je pes bil ali ne bil privezan, se strgal ali ne strgal, kako daleč je od hiše,... nima nobene veze. Od tega, ali ima lastnik odgovornost ta tak primer zavarovano ali ne, pa je odvisno kdo bo plačal škodo (ali lastnik psa sam, ali njegova zavarovalnica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moli da ma lastnik psa zavarovano hišo saj boš lahko potem dobil odškodnino iz te police, je ena znanka imela podobno nezgodo in je iz takega zavarovanja za razbitega fazerja in par bušk potegnila krepko čez 1mio sit, drugače se boš pa moral civilno tožit z lastnikom psa, kar pa se lahko zaplete in traja in traja in traja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toži lastnika psa :angry2:  :angry2:  :angry2:

Neumnost! Tožit, če nima zavarovanja? Stroški in živci. Rezultat mogoče čez ohooohooo let. Rajši najemi buldožerja za nekaj jurjev in se pelješ mimo bajte. Po nesreči odneseš vogal bajte, rečeš "upsss" in odpeketaš dalje! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovornost je v takem primeru na lastniku psa. To da je pes bil ali ne bil privezan, se strgal ali ne strgal, kako daleč je od hiše,... nima nobene veze. Od tega, ali ima lastnik odgovornost ta tak primer zavarovano ali ne, pa je odvisno kdo bo plačal škodo (ali lastnik psa sam, ali njegova zavarovalnica).

S tem da je odgovornost v vsakem primeru na lastniku psa se strinjam.

Oddaljenost psa od hiše pa vpliva na to ali bo plačilo poravnano s strani zavarovalnice ali pa bo to moral storit lastnik sam (običajno ta hišna zavarovanja ne krijejo stroškov, če ti psa povozi na drugem koncu mesta- velja le za par sto metrov- so pa verjetno možna dodatna doplačila...in ti potem krijejo tudi če ti ga povozi na drugem koncu slovenije :closedeyes: ).

Prej sem pa hotel povedati da v primeru kadar zavaraovalnica ne krije škode lahko pride do problemov, če lastnik noče plačat. Seveda ga lahko tožiš, vendar se ti za majhne zneske po mojem to ne splača.

Tako da to kako daleč od hiše je bil pes ni zanemarljiv podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolš da tožiš kr psa,pa nej gre v zapor če nima dnarja di bi plačal škodo .)

upam da boš rešil zadevo čim bolje,vso srečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si zavarovan in pa kakšen kasko, pojdi s policijskim zapisnikom, pa kakšnim izvidom na zavarovalnico, pol boš pa že videl, kako naprej.

sam na kero zavarovalnico, ce ne vem na keri zavarovalnici imajo hiso zavar.,

na kolko metrov od hise pa velja se zavarovanje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si zavarovan in pa kakšen kasko, pojdi s policijskim zapisnikom, pa kakšnim izvidom na zavarovalnico, pol boš pa že videl, kako naprej.

nimam kasko, divjacine tut ne, zivljensko zavar. pa imam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot zadnje sredstvo uporabi civilno tožbo... ampak vprašanje je kaj boš dejansko s tem storu... a policija je naredila zapisnik glede psa ki se je prosto sprehaju okrog... a je lastnik cucka sploh znan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru ne pozabit uveljavljat nezgodnega zavarovanja če ga imaš, ker jst, tepec, sm to pozabu ko sm se znajdu v podobni situaciji, ker to zavarovanje dejansko velja ne glede na to kdo je bil kriv in kake so ble okoliščine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivljensko zavar. pa imam

Življenjsko zavarovanje ti pomaga samo če si mrtev. Ti pa še nisi, kolikor vidim :blush:

Verjetno si mislil nezgodno zavarovanje. Greš na svojo zavarovalnico, kjer si zavarovan s kakšnim zdravniškim izvidom in zapisnikom. Tam ti bodo še najbolj točno povedali, pa pazi da neboš kaj preveč podpisal ali pa da te ne bojo okol prinesli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nezgodno sem mislil, ne zivljensko

pes je znan, policisti pa so pozneje povedali, da je bil pes s strgano ketno, in pa da nja grem na svojo zavarovalnico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nezgodno sem mislil, ne zivljensko

pes je znan, policisti pa so pozneje povedali, da je bil pes s strgano ketno, in pa da nja grem na svojo zavarovalnico

Kaj zdaj, pes je znan, ali tudi lastnik???

Policist pa ti je rekel eno veliko bedarijo. Tako je rekel mojemu fotru, ko mu je en plot podrl. Da naj gre na zavarovalnico od bajte.

Neumnost. Plačati mora lastnik psa, oz njegova zavarovalnica.

Če pa lastnik zavarovanja nima, pa je lažje, da poskusiš dobiti kaj od tvoje zavarovalnice.

Sicer pa ti mi na forumu ne moremo povedati, če je pes zavarovan, pa kaj bo rekla tvoja zavarovalnica, pa kdo bo plačal......

Boš moral kar sam nekaj ljudi poklicati, pa jim težiti, pa spet težiti,......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaj ti je res izjavil eno veliko bedarijo. maš tri možnosti:

ali greš k lastniku psa in vprašaš kje ma bajto zavarovano, pa številko police ti naj da, pa na njegovo zavarovalnico zahtevek

ali vložiš zahtevek na Slovensko zavarovalno združenje in se naj oni pobrigao kje je polica

ali pa greš k odvetniku, pa on ureja stvari dalje. če je fer, ti ne bo nič kasiral, ker itak dobi plačano vse potem od zavarovalnice ali lastnika hiše, če ni nič zavarovano, pa še zavarovalnica odvetniške zahtevek precej bolj resno in radodarno obravnava, kot privatne

pa veliko $$$ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toži lastnika psa :angry2:  :angry2:  :angry2:

Slovenci bi tak al tak usako reč reševali z tožbo , ne? pa kaj je z vami, sej se da vse lepo zment, če le ne pristopiš k zadevi z jeznostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p

ali pa greš k odvetniku, pa on ureja stvari dalje. če je fer,

Fer? Stvar dogovora in tvoje naivnosti...biti fer nima veze s čimerkoli.

Moje mnenje...če ima zavarovano hišo in psa...in bo plačala zavarovalnica...potem sem ZA...drugače...bi hotela samo povrnjeno škodo na motorju, ker mogoče boš enkrat ti na tem (nesreča se hitro zgodi), ko bo nekdo hotel za svoje psihične in bogsigavedi kakšne bolečine zaseči tvojo hišo.....in jaz ne bi nikoli bila taka pizda od človeka...če je pes še živ...bo posledično naf*** tudi on.

Tole ,,Toži ga,, je res tako preprosto in vsaj zame skrajno podlo dejanje-pijavkarstvo...(ne rečem da bi ti osebno on hotel slabo-te izsilil al te zrinil s ceste ...pišuka...sej mu je samo pes ušel.. :doze: ).

Zanima me tudi...če bi bil namesto psa -otrok...pol bi bil najbrž mal drugačen pristop k vsej stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tole ,,Toži ga,, je res tako preprosto in vsaj zame skrajno podlo dejanje-pijavkarstvo...(ne rečem da bi ti osebno on hotel slabo-te izsilil al te zrinil s ceste ...pišuka...sej mu je samo pes ušel.. :doze: ).

Zanima me tudi...če bi bil namesto psa -otrok...pol bi bil najbrž mal drugačen pristop k vsej stvari.

:blink: :eek:

Ja pišuka, ko je pa o cuckih govora, je pa naenkrat vse dovoljeno in vse drugačno.

Da, treba je lastnika tožit do spodnjih gat, cucka pa na licu mesta s ceglom potolčt do konca! Zakaj? Da ne bo naslednjič skočil pod kolo mojemu otroku, ko jih že vlečeš na plano!

In še to v vednost, vem kaj govorim! Vsak dan se vozim mimo svečk ob cesti, kjer je cucek povzročil smrt kolesarja! In lastnikom se jebe in pes še vedno počne pizdarije. Slučajna priča pač ni hotela policiji nikoli izjaviti tega, kar se ji je enkrat zareklo. Ob prvi priliki, ki se bo meni ponudila, bo ta pes šel v večna lovišča! Ti ni všeč moja izjava? Briga me! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal drugačna zadeva,pa vseen:k sm bil mejhn,me je ugriznu rotwajler na koncu ulice...nč hudga,sled zoba v stegnu,pri dohtarju samo razkužli pa je blo rešeno... no,lastnik psa mi je kupil kolo,pa sva bla zmenjena .)

zdej so pa taki cajti,da nihče več noče odgovarjat za svoje napake (sej je itak vse zavarovan :whistle: ),na drugi strani bi pa oškodovanec za popraskano plastiko rad nov motor+5maljonov za duševne stiske al kva jst vem kva.bedno,da se na tak način do dnarja hod <_<

no,in da me ne boste zdej tle raztrgali-seveda,včasih ne gre drugač...če je odnos tistga,k je piz***** naredu do oškodovanca slab,da se noče pogovarjat o kšni odškodnini,takrt pa le po njem B)

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jest pristavil svoj piskerček.

Lansko leto meni nemški ovčar direkt pred sprednje kolo. Pri 100 km/h. Z ženo poletela ko lastovke. Sreča da ni nasproti pripeljal nihče, ker drugače ne bi tega mogel pisat :cry: . Mrcina mrtva na mestu. Motor v komi (1,5 mio škode-dejansko po predračunu na servisu).

Takoj uletela policaja. Dva mlajša. Ful prjazna!!! Se zapodila po okoliških hišah. Našla hišo z prazno pasjo uto. Hop pa ga mamo........lastnika psa namreč.

Tip prizna, pač mu je pes ušel od hiše.

Ker je imel tip zavarovano nepremičnino (hišo) je v sklop tega spadl tudi pes. Vendar samo delno. Skratka iz tega naslova sem od zavarovalnice dobil 400.000 sit. Za ostalo razliko škode sva se človekom lepo kulturno zmenila in mi je pač plačal iz lastnega žepa.

Definitivno najpametnejša, najcenejša, predvsem pa najmanj stresna in pa najbolj poštena rešitev za obe strani.

Sej mi ni ravno zanalašč lastnoročno psa pred balanco zabrisal.

Pa še jest baraba sm mu psa ubil :hmm:

Uglavnem, na tožbo (ki ti vso zadevo podaljša za ene par let in te stane en kup živcev ter denarja) bi pomislil res samo v skrajno skrajnem primeru, če se s človekom ne bi dalo drugače zmenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!