Skoči na vsebino

majhna nesreca


stuhec

Priporočene objave

s psom ne vem 100 % kako je, mislim da mu nic ni, v glavnem 3 h po nesreci mi je lstnik rekel da mu moram placati za poskodbe psa

pes v glavnem ni bil privezan

podi se tudi za avti

hitrost, hmm kaj pa vem 30 - 40 km/h

dobil pa sem st. police

bom sel na zavar. in bom videl kaj bodo rekli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHH...može seljak iz sela a selo iz seljaka NIKAD.

Tvoj otrok...no mogoče bo komu takmu kot si sam pod bicikl skoču...pa ga bo pol ta s ceglom potolku...BMK.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pasjih poškodb...ne vem kaj si sicer počel po cesti (predvidevam da nič ,,dvomljivega,,)...zdravljenja ti ni treba plačat...ko je mojga zbil avto...sem krila stršoke veterinarja in njegovega odbijača jest...res da je prgonu...nima veze. Zmenil (10 let nazaj) smo se čist korektno brez tožarjenja in ceglov. (A ja splašu ga je garjev lovc, ki je ,,umerjal al kva je že počel s puško,,)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina.... hvala enako! (Sem iskal enako popoprano repliko, pa je seljak ne najdem, oz. nočem več iskati!)

Povej mi le, kje si "pesjanarji", kot si sami tako radi pravite, jemljete pravico, da vaši ljubljenčki prosto letajo okoli? Preganjajo kolesarje, skačejo pred avtomobile in motorje in pobijajo ljudi, obenem pobijajo mladiče male divjadi po travnikih in poljih, preganjajo z vami "nazaj k naravi" pasjeljubci divjad po gozdovih in gorah. Bevskajo po stanovanjih in serjejo vsepovsod, kjer jim pade od riti, najsi bo sredi ceste ali v otroških peskovnikih. In izjeme so redke in spoštovane!

In če se ne motim, si prav TI jemlješ pravico do pasje svobode in obravnavanja psa kot nekakšne "osebe".

Svoboda je pogojena z odgovornostjo. Pes pa kot vsaka žival, kot otrok narave deluje na nagonih in šele kasneje na vzgoji ki mu jo vgradi človek! In to z izumetničenim prostorom in časom, kot ga je deformiral človek ne gre skupaj. Zatorej danes v civilizaciji, če naredi pes škodo, poškodbo tako ali drugačno, odgovarja lastnik! Tako kot za otroke, ki tudi še niso odgovorni odgovarjajo starši ali skrbniki! In zato pes je pod odgovornostjo in nadzorom lastnika! Tako je. Po zakonih! Zatorej bi moral lastnik psa, ki je kakorkoli ubil kolesarja, odgovarjati za umor! Namerni, ker je bil že večkrat opozorjen, kaj pes počne!

In kaj nam je storiti, ko zaradi brezbrižnosti ostalih ljudi, brezbrižnosti lastnika in organov pregona ni kazni, ni dejanja, ki bi preprečilo ponavljanje te nevarnosti?

Utihnemo in se umaknemo, ko nam neka Lina očita "seljaško" zaplankanost in trdosrčnost do ah in oh omiljenih in do konca razvajenih cuckov? NO WAY! Gorjača čaka! Volan je pa tudi vedno pripravljen za hitri zasuk!

In da, tudi starši odgovarjajo za škodo na vozilu, ki jo povzroči otrok, če voznik ni mogel preprečiti nesreče in je krivda na strani otroka oz. njegovih skrbnikov. Le da se tu ponavadi zaradi pietete ne ukrepa. In sedaj naj se gremo pieteto še do psov? Pozabi!

Seljak HHV

(BoljeSeljakNegoBabaZRazvajenimCuckomPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pasjih poškodb...ne vem kaj si sicer počel po cesti (predvidevam da nič ,,dvomljivega,,)...zdravljenja ti ni treba plačat...ko je mojga  zbil avto...sem krila stršoke veterinarja in njegovega odbijača jest...res da je prgonu...nima veze. Zmenil (10 let nazaj) smo se čist korektno brez tožarjenja in ceglov. (A ja splašu ga je garjev lovc, ki je ,,umerjal al kva je že počel s puško,,)

ti si ena od tistih, ki zagovarja psa :OK:

ves mogoce kaj, ne dolgo nazaj zgodilo v Lenartu ? ni bil pes nic kriv, je bil pa prisoten

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (ne rečem da bi ti osebno on hotel slabo-te izsilil al te zrinil s ceste ...pišuka...sej mu je samo pes ušel.. :doze: ).

... pišuka, saj mu je samo volan iz rok ušel...

... pišuka, saj se mu je samo flinta po nesreč sprožila...

... pišuka, saj mu je samo kladu iz 4. štuka padu...

... pišuka, ....

... piš.....

.....

Pišuka kako je zanimivo, da si določeni "pesjanarji" jemljejo pravico biti manj odgovorni od ostalih nas "običajnih seljakov".

(PravZanimaMeKakšenBoOdgovorPress)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo,mi smo s tabo :yea2:

imeti psa pomeni določeno odgovornost.pa ne sam to,da ga je treba futrat sprehajat pa dreke pucat,ampak tud mal pazit kaj počne...

pa vseen,

PSI SO ZAKON :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je pes odgovornost...je pa živa stvar, ki jo ne moreš imeti v vitrini. Tole tožarjenje in nastopanje s puško in cegli...kmetavzarstvo brez primere...orto zahojenost...in popolna nesposobnost razumevanja česarkoli izven vaše predstave kaj je po vaše tisto edino pravično.

In ti Horjo kot strašno skuliran pravičnik in alfa in omega pravičnosti v naravi... :grrr -mali bog s puško

Tudi najboljšemu lastniku se lahko zgodi da mu pes pobegne in tole mahanje s civilnim tožbami..je tako ameriško...kr vsak ki ima 5 min cajta bi njeki tožil...Pa kva vam je ste čist bebavi.

In tole:moj OTROK...kaj če bi otroka...mojega otroka...otrok...pa kaj je to?..sami ...obsedenci, ki celo od mene pričakujejo, da bom salutirala, če bo mimo prišel njihov vunderkind.....nikoli in nikdar.

Jaz za mojega psa nosim odgovornost....ne morem pa garantirati, da mi ne bo zaradi nenadnega dogodka ušel (ipak je živ in ni zategnjen z vzgojo) in zaradi tega ga sedaj naj nimam :blink: ...da ne bo slučajno kateremu otroku povzročil padec s kolesa.... :blink:

Veste tudi največji kriminalci morilci zločinci...so otroci svojih staršev...pa čeprav bi bilo bolje za vse, da bi se starši odločili imeti psa.,

In noben lastnik tudi v sanjah ne pričakuje, da bi njegov pes nekoga ubil....lahko se zgodi da vaš otrok otroku moje mame po nesreči vrže teglc za roože na glavo in tega otročka ubije...in kaj sedaj?-Maščevanje kot pri šiptarjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V družbi, kadar razpredamo pasjo problematiko zagovarjam sledečo tezo:

na psa davek v obliki pasje glavarine po 3000 tolarjev/dan = cca 750000 tolarjev letno.

Potem pa lahko psi letajo okoli in kakajo povsod, ker bo dovolj javnih uslužbencev, plačanih iz pasje glavarine, ki bodo čistili dreke za njimi in jim preprečevali scati v otroške peskovnike.

Žal nisem zaposlen na visokem položaju v davkariji. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In žal...na moji parceli je tako KOT jaz hočem posrano.

Drugače pa v bloku plačuješ za pasjega sosatanovalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki jo ne moreš imeti v vitrini

kuko de ne?mi mamo naše dva kr v akvariju :wub:

ne vem kva se sploh drkamo tle,brezveze.briga me kje linin pes serje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuko de ne?mi mamo naše dva kr v akvariju :wub:

ne vem kva se sploh drkamo tle,brezveze.briga me kje linin pes serje :lol1:

Mene tud ne moti kje drugi psi serjejo, dokler v sandalih ne nagazim na kakšen sveže pečen kakec :SS

Drugače po našem vrtu (in tudi drugod) za našim psom vestno pospravljamo kakce! Žal ta vrt ni ograjen (ograja v delu) in moramo zaradi tega pobirati še druge kakce, a ni folku nič nerodno, da ne pospravi kakcev na tujem dvorišču ali vrtu :angry:

Aja pa ograja bo seveda tudi zaradi tega, da ne bi naš Larček slučajno zalutal na cesto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V družbi, kadar razpredamo pasjo problematiko zagovarjam sledečo tezo:

na psa davek v obliki pasje glavarine po 3000 tolarjev/dan = cca 750000 tolarjev letno.

Potem pa lahko psi letajo okoli in kakajo povsod, ker bo dovolj javnih uslužbencev, plačanih iz pasje glavarine, ki bodo čistili dreke za njimi in jim preprečevali scati v otroške peskovnike.

Žal nisem zaposlen na visokem položaju v davkariji.  :naughty:

ccccc....in kje bi ti mladenič dobil toliko javnih uslužbencev za tako plemenita dela kot je pobiranje pasjih kakcev?...izbrisani namreč čakajo na odškodnine, "!južnih" je premalo še za gradbišča, kaj šele za pasje zadeve, domorodci so pa preveč izobrtaženi za takšna dela.....nekako se mi računica ne izide....

bolj kot pasji kakci me motijo raznorazni papirčki sladoledov,flaše sokov,divja odlagališča in podobna sranja....saj veš,tisto kar ni biorazgradljivo in ne spere dež....

ljudje, ki peljejo svoje pse kakat in lulat v otroške peskovnike pa bi jaz na licu mesta kaznoval z 50.000 SIT če ne bi očistili peskovnika.....če pa kakajo po travnikih,me ne moti.....

Brrrm, midva bi bila "dream team" na davkariji......rešila bi slovenski proračun,....zagotovo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je pes odgovornost...je pa živa stvar, ki jo ne moreš imeti v vitrini. Tole tožarjenje in nastopanje s puško in cegli...kmetavzarstvo brez primere...orto zahojenost...in popolna nesposobnost razumevanja česarkoli izven vaše predstave kaj je po vaše tisto edino pravično.

In ti Horjo kot strašno skuliran pravičnik in alfa in omega pravičnosti v naravi... :grrr -mali bog s puško

Tudi najboljšemu lastniku se lahko zgodi da mu pes pobegne in tole mahanje s civilnim tožbami..je tako ameriško...kr vsak ki ima 5 min cajta bi njeki tožil...Pa kva vam je ste čist bebavi.

In tole:moj OTROK...kaj če bi otroka...mojega otroka...otrok...pa kaj je to?..sami ...obsedenci, ki celo od mene pričakujejo, da bom salutirala, če bo mimo prišel njihov vunderkind.....nikoli in nikdar.

Jaz za mojega psa nosim odgovornost....ne morem pa garantirati, da mi ne bo zaradi nenadnega dogodka ušel (ipak je živ in ni zategnjen z vzgojo) in zaradi tega ga sedaj naj nimam :blink: ...da ne bo slučajno kateremu otroku povzročil padec s kolesa.... :blink:

Veste tudi največji kriminalci morilci zločinci...so otroci svojih staršev...pa čeprav bi bilo bolje za vse, da bi se starši odločili imeti psa.,

In noben lastnik tudi v sanjah ne pričakuje, da bi njegov pes nekoga ubil....lahko se zgodi da vaš otrok otroku moje mame po nesreči vrže teglc za roože na glavo in tega otročka ubije...in kaj sedaj?-Maščevanje kot pri šiptarjih?

da srce,prav imaš......in ker si odgovorna in zrela oseba imaš sigurno psa zavarovanega za podobne primere (ko ti uide iz vrvice,ko se cucki "ženijo" in podobno....).....v nasprotnem ne moreva govoriti o odgovornosti in zrelosti.....

in seveda zagovarjam mirno rešitev spora z dogovorom in dosegom konsenza sprejemljivega za obe strani.....namreč ko sem prebral,da te zanima,koliko je možakar vozil hitro, sem v momentu videl popolnoma isto zadevo kot pri zavarovalnici,kjer si že po defoltu polovično kriv,pa če je povzročitelj prevozil stop znak ker mu žena zjutraj ni dala, ali pa je morebiti pripeljal po tvojem pasu, ker te je hotel samo malo prestrašiti.......srce, tukaj hitrost nima blage veze....pes nima kaj iskati na cesti in pika...ravno tako kot ljudje na rolkah in rolerjih......tam jih enostavno ne sme biti......če ne bi bilo psa,ne bi bilo nesreče....simpl ko pasulj.....

žal pa se večina lastnikov ob takih neljubih dogodkih obnaša ekstremno ošabno in ni pripravljena za kakršenkoli pogovor,ali morebiten dogovor, saj se jim pes niti slučajno ne zdi vreden 5 para in vsem se zdi normalno,da je pač pes skočil na cesto,ti si pač imel slab dan ali slabo karmo.....v tem slučaju zagovarjam tezo "tožiti do amena", kajti ljudje se žal naučimo nečesa samo, če te nekaj krepko udari po žepu.....in prosim, nima to nikakršne veze z "american way of life", temveč z osnovno človeško kulturo in spoštovanjem do sočloveka.....namreč, če storilec ne spoštuje tvojih poškodb in škode, ki si jo utrpel , ne vidim nobenega razloga (celo zdi se mi idiotizem) da špilamo mati Terezo in se gremo neke božje nauke v smislu odpuščanja.....

bodimo pošteni.....bog nedaj, da bi bil na mestu psa otrok, kajti motorist bi bil takoj kriv,kajne......kaj je pa z starši, koliko so oni krivi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a lahko njihovo krivdo zaradi boleče izgube kar izključimo, kajti oni so samo za trenutek "pogledali stran" in ne morejo imeti otroka v vitrini, kajti to je živa stvar.....

Če si se odločil imeti psa, si sprejel tudi vso odgovornost in posledice, ki sledijo temu in izgovori v stilu žive stvari in zaprtja v vitrino nimajo pomena.....vsak je odgovoren za svojega psa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam...zakaj sem privlekla vprašanje hitrosti?...zato Bmw, ker mi povozi vsako leto vsaj dva mačka...seveda nkomur ni nič...in posledično je to kar OK :SS ...Pelješ 100(dejanskose to dogaja...sedaj so povozili celo ponija) po naselju kjer je 50 in ne bi bilo nibenih poškodb...v bistvu spoloh ne bi prišlo do česarkoli če bi vozili poomejitvah, tam kjer je to dejansko potrebno....in pri takih majhnih hitrostih tudi škode ni nevemkakšne-ki sem jo pripravljena plačat če mi uide pes (nisem aroganten lastnik)...sam če mi boš pritišal mimo...se bomo pa drugač pogovarjal.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....zavarovalniški agent Lina.....pozorno preberi moj post še enkrat prosim.....

...mačke,psi,konji,krave,rolkarji,sloni,žirafe in podobne stvari NIMAJO kaj iskati na cesti....in če nimajo kaj iskati na cesti je popolnoma ista figa koliko pelješ....kajti če teh stvari ne bi bilo, ne bi prišlo do nesreče.....in škoda je lahko tudi večja in ne samo manjša....namreč pri 100 km/h imaš zelo malo časa za razmišljanje in reakcijo, pri 50 km/h pa lahko narediš bedarijo (poskušaš se izogniti in se vgraviraš v nasproti vozeči avto,ali pritisneš na sprednjo bremzo kot konj in se uliješ po asfaltu,itd....)

in skrajno-vzgojni ukrep "toži do onemoglosti" je ravno za take ljudi, ki iščejo vsemogoče načine da bi se oprali krivde v stilu "prehitro je vozil,če bi bilo drugače,bi bilo pa tako in tako,itd...."....če si ponosen lastnik živali,otroka,stvari in ostalih reči,potem si tudi popolnoma odgovoren za nastalo škodo in situacijo.....in tukaj ni kakšne prevelike filozofije......motoristu lahko napišejo kvečjemu kazen za prekoračitev hitrosti (kar je edino pravilno.če mene vprašaš)....

sem sedaj kaj bolj jasno napisal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s lino glede hitrosti, nam je povozilo mlado psičko-tip je šou ene 100km/h mimo hiše kjer je omejitev 40km/h, folk nasplošno tle mimo vozi 80+, pri 50km/h se ustaviš takoj, in verjamem da je nebi povozu! In tako naprej.... Voznik se pa niti ustavu ni, prasec nemaren, vsaj reku bi, psa sm vam povozu, tle ga maste, ne pa niti tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in zelo kratko vprašanje....kaj je počela psička na cesti?....kdo bi moral paziti nanjo?

če vam prehitro peljejo mimo hiše, so zato policaji,kajne?

kaj če bi se tip razsul po cestišču, ko bi probal bremzati, ali bi se ji probal izogniti?kdo bi bil kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip je bil za avtom, mislm da pr pravilni hitrosti t.j. 40km/h nebi niti zablokiral, psička je bila pa zelo mlada, in smo pazli da ni ušla na cesto, in je bilo to zgleda prvič in zadnjič :cry: da je ušla na cesto, lih noben ni gledu... Sam slišali smo pok in cviljenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....zavarovalniški agent Lina.....pozorno preberi moj post še enkrat prosim.....

...mačke,psi,konji,krave,rolkarji,sloni,žirafe in podobne stvari NIMAJO kaj iskati na cesti....in če nimajo kaj iskati na cesti je popolnoma ista figa koliko pelješ....kajti če teh stvari ne bi bilo, ne bi prišlo do nesreče.....in škoda je lahko tudi večja in ne samo manjša....namreč pri 100 km/h imaš zelo malo časa za razmišljanje in reakcijo, pri 50 km/h pa lahko narediš bedarijo (poskušaš se izogniti in se vgraviraš v nasproti vozeči avto,ali pritisneš na sprednjo bremzo kot konj in se uliješ po asfaltu,itd....)

in skrajno-vzgojni ukrep "toži do onemoglosti" je ravno za take ljudi, ki iščejo vsemogoče načine da bi se oprali krivde v stilu "prehitro je vozil,če bi bilo drugače,bi bilo pa tako in tako,itd...."....če si ponosen lastnik živali,otroka,stvari in ostalih reči,potem si tudi popolnoma odgovoren za nastalo škodo in situacijo.....in tukaj ni kakšne prevelike filozofije......motoristu lahko napišejo kvečjemu kazen za prekoračitev hitrosti (kar je edino pravilno.če mene vprašaš)....

sem sedaj kaj bolj jasno napisal?

Potem naj se postavijo znaki...kot divjad na cesti..pes na cesti...v tem primeru..si čist brez možnosti...očitno se disciplina lahko doseže samo s tem. Zanimivo, kako so eni pripravljeni paziti če jim odvzameš možnost ,,uveljavljanja,,.

Zanimivo je tudi, da kdor ima vsaj malo čuta za živo bitje...nima na vesti psov mačk in ježov itd...enim je pač vseeno in arogantno po sistem ,,to nima kaj početi na cesti zbijejo vse....dokler ne naletijo..na žival, ki jim povzroči škodo in takrat če se le da bi dobili vse tudi za psihične posledice čeprav imajo bolAno pamet že od rojstva.

Da ne bo pomote...pazim na svojega psa...pazim na vse kar se lahko znajde (tudi če se po zakonu ne sme) na cesti....pa ne toliko zaradi škode...bolj zaradi vesti. Tudi jaz se jezim če po cesti leta ščene brez glave in pameti...in vozim temu primerno...pa bi ga lahko mirno povozila...čisto nenadno je od domačih živali zelo redko...ponavadi so v naselju in ne skačejo iz grmov na cesto......pri srni je to pogosto...sam tam ga najebeš TI...ker nisi pazil kljub znaku in pol se niti ne razmišlaj o tožbah...v bistvu se spizdi čimprej stran...čisto tiho kot rit. Tule bi pa herojsko tožil..samo zato ker pač lahko.

In nesreča se zgodi..jebat ga tako je, ne obsjam vsakega, ki zbije pač karkoli že....vendar če se to zgodi in ne dogaja.

Sicer sem o tem pisala že v drugi temi...in se mi nekak ne da razlagat vsega od začetka.

Zanimivo...eni nikoli nimajo problemov na cesti eni pač skoz....skoz jih nekaj jebe...pa magari zaklet motor...vedno je za nesposobnost (tu pri motorizmu šteje tudi in predvsem PREDVIDEVANJE-zaradi lastne varnosti-pač motor ni avto, kjer si lahko dovoliš veliko več) vozečega krivo nekaj drugega.....in če je to pes..tralala..TOŽBA. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo brez panike! je napisal Douglas Adams v štoparskem vodniku po galaksiji

Fantje in dekle(ta) ne se kregat, po svoje imate oboji prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!