Skoči na vsebino

Handlanje pri nakupu


Matic7

Priporočene objave

Jaz sem človek, ki ni zadovoljen, če ne zbije cene pri velikih stvareh - beri: ko je ati že uporabo pri nakupu avta vse svoje zmožnosti handlanja, sem nastopo jaz in ceno avta znižal še za 150.000 SIT.

No, pri avtih, ki stanejo par MIO SIT to ni težko. Kaj pa pri motorjih? Koliko je rezerve? Koliko se da zbijat ceno? Kaj pa prodajalci rečejo na to, če prideva dva naenkrat in vedo, da lahko prodajo dva motorja naenkrat?

V bistvu nama je s kolegom prav vseeno, če nama zbije ceno ali pa da na motorje cca. 48l kovčke (to mu je verjetno lažje, ker je njegova nabavna cena nižja od prodajne) oz. vsaj občutnejši popust pri nabavi le-teh, ampak malce bi pa le rada barantala.

Aja, kaj pa "lanski letniki"? Če npr. kupim motor januarja ali pa februarja, pa je model lanskega leta. Koliko pa kaj tam cene padejo?

Da bo malo lažje v številke pretvorit vse skupaj, govorim o Yamahi YBR125, ki stane 500k SIT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko motor prodajaš zadevo(handlanje??) ne preneseš ker si pač prodajalec in ni v tvojem interesu...ko pa motor kupuješ pa bi ga najraje zastojn vzel....ko jaz kupujem motor in če nimam za kaj zbit ceno(slabe gume, servis, praske) potem rečem naj mi spusti za potne stroške in to je to....

ceno zbivaš če jo maš za kaj zbivat(gume, servisi, praske-poškodbe)...da bi kar iz principa ob nakupu motorja zahteval po 100.000 sit znižanj pa ni v moji praksi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v trgovinah ni "handlanja"...dobiš kak popust oziroma kak nosilec za kovček zraven in to je to....ni pa to tako: " ej dej mi to ninđo za 200.000 sit ceneje , no!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v trgovinah ni "handlanja"...dobiš kak popust oziroma kak nosilec za kovček zraven in to je to....ni pa to tako: " ej dej mi to ninđo za 200.000 sit ceneje , no!"

zakaj pa ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz .......ali pa da na motorje cca. 48l kovčke ......Da bo malo lažje v številke pretvorit vse skupaj, govorim o Yamahi YBR125, ki stane 500k SIT...

Pa dobr, saj se motorja še videl ne bo ven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr, saj se motorja še videl ne bo ven....

hm... o tem sem že tudi razmišljal, ja. ampak je stvar taka, da se mi zdi kufer za eno čelado malo premajhen - če grem npr. čez vikend z motorjem k punci, rabim zraven kako coto do dve, pa bi lahko kar v kufer vrgo vse skup, če bi bil dovolj velik. pa če greva kdaj na kako krajšo furo skupaj, bi blo tudi fajn obe čeladi počit v kufer. al je to res tako velik kufer, da bi "nikak zgledlo"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....al je to res tako velik kufer, da bi "nikak zgledlo"?.....

Napisal si v trojini (množini). 3 x 48 litrov še spiješ ne čez vikend. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, mišljeno je blo tak, da bi dala vsak na svoj motor po en tak kufer (zadaj, za sedežem). to bi pa po moje še šlo kozi, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal si v trojini (množini). 3 x 48 litrov še spiješ ne čez vikend. :grim

a si zihr ?? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog.....

Poizkusi,pa boš videl,v kolikih trgovinah boš imel uspeh........

Ja, tut jaz bi rad tako lepo sanjal!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v trgovinah popusta v sami ceni NI (ker jih preverjajo, no tko so mi rekli), da se pa zment za opremo,.....

.....sam sm dosegu pri 732.000,00 SIT za 40.000, 00 opreme :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog.....

Poizkusi,pa boš videl,v kolikih trgovinah boš imel uspeh........

Ja, tut jaz bi rad tako lepo sanjal!!!!!!

nič bat, brez skrbi, da bom vse preklical in poskušal. samo da svojo handlarsko žilico pomirim. se pravi cene zbit se ne da, bomo pač na opremo handlali, tudi prav. mi je pa prav vseeno, če grem na drugi konec SLO po motor in zabijem polovico prišparanega za prevoz tja, samo da bom mel filing, da sem nekaj dobo. preleta požrešnost :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič bat, brez skrbi, da bom vse preklical in poskušal. samo da svojo handlarsko žilico pomirim. se pravi cene zbit se ne da, bomo pač na opremo handlali, tudi prav. mi je pa prav vseeno, če grem na drugi konec SLO po motor in zabijem polovico prišparanega za prevoz tja, samo da bom mel filing, da sem nekaj dobo. preleta požrešnost :?

al pa namest da zbijaš ceno do konca sezone, vrž prodajalcu tistih 10k ki bi jih mogoč pršparu pa se še dons lahk pelješ :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v trgovinah popusta v sami ceni NI (ker jih preverjajo, no tko so mi rekli), da se pa zment za opremo,.....

.....sam sm dosegu pri 732.000,00 SIT  za 40.000, 00 opreme :OK:

če te trgovc pozna in ti zaupa, ti da tut skonto mrbit ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno na kakega kupca ali prodajalca naletiš :hmm: Ko sem jaz prodajal prvi motor (yamaho fzr600) sem si zadal eno ceno in pod tisto ceno ni šanse da, bi ga prodal! Motor sem mel eno sezono in odločo sem se, da bom ga čez zimo poskusil prodati, ampak majn, kot sem jaz dal za njega nočem, sveda sem mel tako ceni, da sem nekaj lahko spustu! Seveda še takrat nisem imel nagledanega drugega! Če bi imel bi verjetno ga dal tudi za 50k majn, amapk takrat pa ne! :slap: In glej ga zlomka! Grem kupovat hondico in naletim na takega prodajalca, ki noče spustit tolarčka! Pred nosom sem mu denarce kazal pa nič! Ampak za nekaj dni sem se vrnil in položil denar, ter odpeljal Hondico!

In kaj sem hotel s tem povedat? To, da včasih nekdo prodaja motor, ker ga res hoče prodati (iz različnih razlogov) in pri tem je verjetnost večja, da bo še kakšnih par čukov spustil :D Nekateri pa prodajajo tko bo ali pa ne bo :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj sem hotel s tem povedat? To, da včasih nekdo prodaja motor, ker ga res hoče prodati (iz različnih razlogov) in pri tem je verjetnost večja, da bo še kakšnih par čukov spustil :D Nekateri pa prodajajo tko bo ali pa ne bo :grrr

se strinjam s tabo :grim

...včasih ko prodajaš pa moraš naletet tudi na 'pravega' kupca, lani je recimo kolega prodajal R1 letnik 2001 za 2,3 mio sit (občutno preveč) pa je prišo en model, pogledal motor, niti prižgal ga ni, kaj šele da bi ga testiral, mu plačal omenjeno vsoto, naložo motor v kombi in odpeljal :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tabo  :grim

...včasih ko prodajaš pa moraš naletet tudi na 'pravega' kupca, lani je recimo kolega prodajal R1 letnik 2001 za 2,3 mio sit (občutno preveč) pa je prišo en model, pogledal motor, niti prižgal ga ni, kaj šele da bi ga testiral, mu plačal omenjeno vsoto, naložo motor v kombi in odpeljal  :slap:

a mamo telefonsko njegovo, bomo vsi nove mote mel na konc sezone ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mamo telefonsko njegovo, bomo vsi nove mote mel na konc sezone ;)

:grrr je pa bil tip, če se prav spomnim, iz SG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri vsakem nakupu je obvezno handlanje, ker drugače ni pravi nakup :P

jaz samo pravim, da vsaka stvar najde svojega kupca :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je bilo pa takole, prišel sem do Odarja v LJ, malo povpraševal po SV-ju ko je povedal kake barve so na voljo sem rekel, če gre cena za 50k sit dol ga takoj kupim. Prodajalec je malo na okol pogledal in rekel OK, kupčija je bila sklenjena. Nobenega pregovarjanja in cincanja da ne gre. Vse je bilo kot črno na belem :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno se da ceno znižati. Le pravi način in seveda čas si mora človek izbrati. Trgovec bo le redko dal popust, če bo okoli artikla, ki se prodaja še več potencialnih kupcev.

Pa nikar ne zadeve kupiti takoj (še posebej, če gre za večjo vsoto). Dobro je vedeti tudi cene konkurenčnih izdelkov, po možnosti imeti s seboj kak katalog in cenik. In potem ….. ja bom pa pogledal še drugje …. Bla bla bla ….. Ponavadi vžge.

Od mene pa ne kupovat, nimam popustov .) .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Hm... no, pa smo malo naprej... padle so prve ponudbe za prodajo teh motorjev, kot npr. tale. In potem sledi logično vprašanje: a zna kdo predvidevat kolko bodo te zadevice stale drugo leto spomladi ali pa celo jeseni? Spomladi po moje ne ravno kaj manj, ker je začetek sezone, jeseni pa bi se znale spustit do 350.000 SIT. Ali pa sem preveč optimističen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!