Skoči na vsebino

ogenj iz izpuha


JaRaNe

Priporočene objave

zanima me kako bi lahko naredil, da bi se iz izpuha videli plameni ognja, koliko stane tak podvig, je kdo že delal to, ali je kakšna razlika glede na takte motorja

mislim pa da sploh ni legalno, ali se mogoče motim

tema je bol tko za one ki jih to zanima, pa ki bi radi kaj sprobali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidu sm neki tazga par let nazaj na eni net stani sam sm pozabu kje.

V stvari pa je zgledal nekak takole: plinska bombica je bila povezana s srevoventilom stikalo pa je bilo na balanci in si ga odpiral s pritiskom na gumb. Iz ventila pa je vodila cev v ispušno cev in ko se je cev dovol segrela si pritisnil stikalo in plin se je v teoriji vžgal in bruhnil iz cevi ven. Cev na ispuh je bila montirana kakih 10 cm pred koncem. Motocikel pa je bil predelan HD-custom in je imel čisto podrte rore.

Žal pa nič podobnega nisem videl v živo.

So pa neki podobnega napravil na MTV na pimp my ride sam niso šli čisto do konca.

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf to bi blo hudo! Men se zdi najlažje menjat izpuh .) drugač bi pa mogoče ratal če bi speljal wd40 v koleno izpuha :) samo meni se zdi škoda motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je imel to legenda Stane na svojem trike-u (če me spomin ne vara sem ga nazadnje videl ogenj bruhat lani na razstavi MK Kamnik) ..... ampak kot že mnogokrat je čisto možno da sem v temo brcnil :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jedilno olje, vlito (vbrizgano) neposredno v vplinjač, tudi povzroči veliko ognja in veliko dima. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je imel to legenda Stane na svojem trike-u (če me spomin ne vara sem ga nazadnje videl ogenj bruhat lani na razstavi MK Kamnik) ..... ampak kot že mnogokrat je čisto možno da sem v temo brcnil  :blush:

Jp Stane ma to montirano na svojem triciklu. Ma pa poleg pač navadnih avspuhov posebni avspuh samo za to.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm vidu tisto k so delal v pimp my ride na enmu avtomobilu

kašn plin naj bi biv to, ki ga spelješ v ror

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do konca gas, do rdečega ali blokade, stisneš knof za ugasnit, da padejo obrati na ene 3k spustiš knof, da gre spet do rdečega in tako naprej.

Pokanje zagotovljeno, če imaš srečo pa še ogenj dobiš :OK:

Probaval še nisem, sem pa gledal in je kar atraktivno. :D Čeprav potem model nekako ni mogel več vžgati ubogega čoperja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva se da nardit... svečko namontiraš na zadnji del izpuha.. nardiš jo na stikalo, oz. da ko gas obrneš, začne iskrit... pri bencinu pa morš nekako naredit iberlauf al pa da ti nebo delal mešance, da bo tisto odvečno gorivo steklo v ispuh.... nekako tako... problem je samo, ker ti pol pride boncin v olje.. morš bol pogosto menjavat olje...

poročaj če oš kaj naredo

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do konca gas, do rdečega ali blokade, stisneš knof za ugasnit, da padejo obrati na ene 3k spustiš knof, da gre spet do rdečega in tako naprej.

Pokanje zagotovljeno, če imaš srečo pa še ogenj dobiš :OK:

ogenj dobiš če imaš A) totalno porezan avspuh (torej samo cev) ali B) prej odšraufaš dušilec (torej spet samo cev).

ampak kako blagodejno to vpliva na mašino pa nebi :slap:

druga varanta pa je z dovodom bencina, plina, olja,.... v avspuh in vžigom tega (npr. crashova metoda z svečko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ghostrider 3 trailer (una verzija - OOPS - WRONG FUCKING TRAILER) ma en na stunt competition en flame thrower vgrajen... ...kok deluje nism ziher (neki ziher dovaja v auspuh), je pa vidit zlo atraktivno... probi s trinitroglicerinom! :lol:

danebslucajnopress!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO COMENT - pazi seka! V - max! Stane tole obvlada v nulo.

Mare

Slika je imela prevelik format! : :oops: kva2: :kva2:

post-6249-1117660466_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto na "Pimp my Ride" sem jaz razumel kot, da je ded samo prižigal izpušne pline s iskro. Ameriške ladje pomoje nimajo tako efikastnega izgorevanja :huh: Nevem, samo ugibam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ogenj dobiš če imaš A) totalno porezan avspuh (torej samo cev) ali B) prej odšraufaš dušilec (torej spet samo cev).

Kawasaki Eliminator 125, da cca 10-15cm plamen pri pokanju z original izpuhom. :) Ne vem pa kako je grajena notranjost izpuha. Je pa drugače zelo tih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: how to: pokanje? :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh nisem vedel, da mi ogenj iz rorov seka :lol1:

Imam čisto odprte rore (zamenjane, ne povrtane) in je backfire nekaj čisto običajnega, če ne stisnem sklopke ali pa prestavim gor....pač 1500 cc in en meter cevi ni ravno recept za neslišno premikanje :grim

Ponoči pa je pokanje podprto še s svetlobnimi efekti, res pa je, da se temu izogibam :P

Ampak, ljudski rek se glasi: Loud pipes save lives! in če je zraven še ogenj je vse še bolj varno :OK:

post-6760-1118395547_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh nisem vedel, da mi ogenj iz rorov seka :lol1:

Imam čisto odprte rore (zamenjane, ne povrtane) in je backfire nekaj čisto običajnega, če ne stisnem sklopke ali pa prestavim gor....pač 1500 cc in en meter cevi ni ravno recept za neslišno premikanje :grim

Ponoči pa je pokanje podprto  še s svetlobnimi efekti, res pa je, da se temu izogibam  :P

Ampak, ljudski rek se glasi: Loud pipes save lives! in če je zraven še ogenj je vse še bolj varno :OK:

:topic: pripopaj sliko cele beštije v galerijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je imel to legenda Stane na svojem trike-u (če me spomin ne vara sem ga nazadnje videl ogenj bruhat lani na razstavi MK Kamnik) ..... ampak kot že mnogokrat je čisto možno da sem v temo brcnil  :blush:

Take zadeve ima na motorju tut Sajo iz MK Kamik(ogenj + dim)

videl ga letos na njihovi razstavi ko je spučal dimno zaveso in bruhal ogenj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!