Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Dejmo dalje to pisat k je zanimivo brat :OK:

D gremo v stilu.

Neumnost, brez kazni:

OK, neumnosti je blo dosti, sam ta mi je nabl blesava.

En lep sobotni popoldan se js odpravim na motor, takrat še NSR in grem po soški cesti proti Vršiču. Se peljem in uživam. Nakar pred sabo vidim en parkir plac posut s peskom oz. makadamski. In butl ne d bi se js na cesti skorej ustavu pa pole zapelu na pesk, NE, prvo na pesk z enimi 60km/h v riti zapelju na bankino, pol pa žlajfu ku matast :slap: Ja itak je motor neki plesu, js pa še bol, uspelo se mi je ostavt s sprednjo gumo v bližnjem grmu :whistle: Motorju ni padu, je ostal na klesih, js na njem, škode nč, razn dveh vej zataknjenih za špeglami :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa gremo dalje z neumnostmi...sicer ne moja ampak kolegova :grrr

Se peljeva midva proti Peljašscu in se nekje pri Drveniku pri eni gostilni ustaviva,da se mal okrepčiva. In tako parkirava eden ob drugem. Ko sem hotel zlest iz motorja, naenkrat čujem kako nekaj zaropota. Se obrnem in kaj vidim? kolega kako leži pod motorjem in kolne :rtfm:

Talent ni tačke spustu ampak se je samo spravu iz motorja,motor pa na njega :grrr :grrr

Da ne povem kakšna je bila reakcija bajkerjev,ki so sedeli na terasi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf jih je veliko za začetek naj bo ta:

Se vsedem na DR-ja, ga zalaufam in na polno speljem ...hrrrrsk... WTF ..... :cry: ........ Nič mi ni bilo jasno, ko sem se pobiral s tal. Kasneje sem ugotovil, da sem pozabil odkleniti balanso :slap:

Še ena: S hondo XL 180 se pripeljem na igrišče kot največji frajer, na polno zabremzam in hočem stopiti z nogo na tla, toda ni šlo, ker se mi je hlačnica zataknila za stopalko .... sledil je padec na bok :D

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva šla letos s punco na kresovanje, ki je bilo cca en kilometer stran od mojega doma, pa vmes ni nobene glavne ceste - so same rovte, kjer v 20-ih letih še nisem srečal policajev. Sem se odločil, da bom verjetno nekaj popil in sva šla namesto z avtom/motorjem kar s staro 4-ko......

Po kresovanju in nekaj pivih se s punco odpravima domov. In 400m pred domom me dohitijo policaji in mi spustijo sireno in modre lučke. :eek: Jaz pa *brez dokumentov, *brez luči, *brez čelade (oba), *neregistrirana 4-ka, *alkohol..............

..... po 15 minutnem pogovarjanju s policajem me je izpustil domov brez kazni O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huda tema :OK:

sam da se spomnem kaksno od mojih neumnosti, pa se razpisem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še ena moja.....

....lani,morje,nekje pri Zadru,zvečer,zvezde,lokal,terasa,kratka krilca na terasi :010 ....

....no prpelem se jaz in hočem parkirat motor v stranski uličici,ki je šla mim te terase. Na mojo žalost je bla ta uličica makadamska....no in jst se lepo ustavim, tačko dol.....oči vprte vame..men se fajn zdi :naughty: ...hočem z motorja dol...motor pa kar za mano....pismo sem lih luknjo s tačko zadel :blush:

Madona ti da taka stvar moči,je blo 200 kil kot da jih je sam 20 :grrr

Nuk zgodbe: jih je več .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speljem izpred hiše, prva prestava, gasaaa, premenjam v drugo, na cesti pa malo peska.. Vzame zadnjo gumo, BUUUMMM, pa sva šla jaz in motor po tleh. .) cca 200k škode, 10 m pred hišo.. :slap: :ninja: Sosedje pa vse videli :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani na motozboru v Hruševju pri Postojni:

Se počas pelem s čoperjem pa mi nasede na majhnem gričku zemlje. Motor se ustavi jaz pa ne da bi dal nogo s tačke se lepo počasi zvrnem v blato. :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma enkrat sm šu s 4-ko in sm neki u eni vasi zalutal, zvečer u temi, ku sm hotu se ustavt in obrnt v rikverc se mi je hlačnca zataknla v kurbelj, jest pa tuuf po tleh, ej sam sebi sm se smejal na tleh..., Škode pa itak nč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...uff jih je tolk da se ne spomnim vseh....neki pa.... :D

...najhuj je ta ko mi je cagiva spizdila naprej,...parkiral sem jo in pustil v prvi prestavi na tački,...hočem it,...obrnem ključ stisnem START in bam!!! motor naprej in po tleh.....nima varovala če je na tački in v 1. :angry2: ...

...pol enkrat sobota dopoldne,babice so se glih s tržnice odpravljale,ko sem prpizdil z avtomatikom v en ovink v Kranju ( pr Čebelci na hujah)...sem hotu kao na SM varijanto,nogo stegnu naprej in gasaaa.......po tleh :slap: ....spredej sem mel slike gumo,pa sam zadnjo bremzo sem mel... :whistle: ...sevede une mamce vse tako faco :o :eek: ....jz sem se pa hiter pobral,brcnu luč ki je stran padla in naprej :D .....

...no blo je še velik takih pripetljajev....bom še kej napisal drugič :)

lp cagiva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej povej še za une k ne poznamo...  .)

jah gorenjska motosvet mularija smo se mal afnal na parkirplacu,na sliki pa vidš da mi je aprilia ušla...sm mel srečo-padla je nazaj na kolesa,se peljala čez robnik in sm jo lovil čez cel parkirplac,tik predn sm jo ujel pa pade na tla.folk ni vedu kva je to zaen nov trik,jst pa še manj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj butasto sm se počutu prvič, ko sm se usedu na motor, men se zdi da je biu en automatik. Ga zalaufam, sam stojim še na tleh in hoče crknt, zato hočem dodat mal gasa, da prasec neb crknu, nakar se gas neki zašteka, in tako motor kot jest lepo parkirava v sosedovi fasadi :slap: :slap: K sreč kolinam od motorja nč, fasada je bla pa itaq stara, se pa tut nč poznal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem skuter Italjet Formulo, V Ljubljani v Trnovem, padal je dež, v ovinek pripeljem povsem počasi (15km/h), dam mal gas, se z motorjem vred zavrtim za 180 stopinj :kva2: zaviram in se ujamem na obeh nogah in odpeljm normalno naprej v smeri iz katere sem prišel... zares hud one-eighty :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat se neki hecam s yamaho ttr-90 k je polavtomatik, se pravi nima sklopke pa dam v prvo grem dol z motorja pa učim sestrično da je pač čist izi pa dodam gas in gre motor proti koncu dvorišča kjer je škarpa in bi padu dol za 2m višinske razlike sam je bil k sreč tam drevo tko da je sam potleh padu :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe enkrat ko sem bil še manjši me je brat peljal na jezero kjer smo se kopali. Med potjo tja sva srečala dve res huuudi kolesarki :D in oba sva se zagledala v niju noben pa ni pazil kam peleva .. zapeljala sva se naravnost u manjši graben ob cesti :blush: na srečo ni bilo nobenemu nič z motorjem pa tudi vse ok ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe podobnih sm jest že doživu pa vidu :)

Ena od mojga brata, k sm bil še premlad za motor: Mladina smo sedeli ob cesti na škarpi, in moj 8 let starejši brat hoče pokazat, kako Jawa potegne. Uglavnem zasukal za 90 stopinj ga je v 5 metrih, isker ispod motorja pa kar jih hočeš. Mi pa v smeh (ni mu blo nč)

Pa ena od motorističnga kolega. Ista klapa smo sedeli na isti škarpi. Kolega pa s starmu trobrzincem s ful gasom mimo, pa še enega je vozu zadi (transfer iz ene gostilne v drugo). Ker je blo pa mal ovinka, je pa uni zadaj nekaj zapilotiral in sta oba po riti dričala kakih 10m po tleh. Smešno je bilo to, da je potnik še pred dokončanjem padca že vpil “…in rahel padec!...” Preden smo prlaufal pomagat, sta se že pobrala pa naprej (še 50 metrov nista bila daleč). Ta odlomljen pedal sem pa jest kolegu odnesu čez dva dni domov…:(. in zvedu da je vs popraskan.

Pa še ena butasta moja: Aprilska plača- gremo motor registrirat. Se prpeljem pred bankomat in postavim motor na tačko. Med hojo proti bankomatu bum tresk za mano- se je pa motor prebrnil. Seveda sem ga pustil v prostem teku, pa še mal s klanca . Tako da sem se samo obrnil pa domov šel. Škode je pa blo nekej: Polomljeno čisto novo ogledalo, polomljena tačka, polomljena ročica sklopke. Bilanca nepazljivosti- še bol prazna dnarnca pa en teden poznejša registracija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst. MZ etz 250, oster ovinek nad Brestovo (trajekt za Cres), premalo izkušen,prehitro, preslaba guma spredaj, bela črta, spolzek asfalt in ..žljof na nos, motor pod avto jst samo lepo drsel po trebuhu mimo. MZ-jka tako smešno zvita spredaj, da me je šok minil u dveh minutah od smeha :afro1: pole pršli policisti, vse poštimali, prvo kar so rekli :"smirite se, lagano, sve čemo srjediti... " in so res, smo šli še na postajo, kjer sem pihal, plačal kazen <_< mislim da je blo ene 500 kun. uni v katere je šel avto so bili bol u šoku kot jst, razumljivo, so meli nesrečo kak mesec prej... :(

vse kar je blo je bil razbit hladilnik pr avtu, MZ hah prava komedija in dva podrsana klipsna od ruzaka. še obleka je bla cela... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No torej:

Se peljem s Hondo od Mačice, ponoči, po šihtu iz Ptuja k njej v Kranj. Sem mel že cel cajt butast občutek, da bi moral iti z avtom, ampak ona bi pa motor na žegnanje peljala. V Novo štifto če se ne motim (27.4), kot da sem ji jaz kriv, da ni mela registriranega motorja, ko je bilo žegnanje na Ptujski gori....

V glavnem, moje zle slutnje so se uresničile že tam okoli Slovenskih Konjic, ko je začelo deževati.

Pa me je namakalo do Vranskega. (tu naj omenim še tole, da sva z Mačico prejšnje leto bila vedno, ko sva se skupaj peljala z motorjem, namočena od dežja. Rekord je bil od Ptuja do Bovca pol ure BREZ dežja... )

Ko pridem na Trojane, sem si zaželel kavice, mi pred nosom zaprejo lokal, tako, da sem se peljal naprej nepotešenih želja.

Nekje pri Blagovici pa je začelo Transo vedno, ko sem jo izravnal iz ovinka v zadku rahlo tresti. Sem si rekel Transalpa pač in se peljem naprej. Ker je plesanje zadka postajalo nevzdržno, sem se ustavil na Petrolovi bencinski v Domžalah, kjer sem prekontroliral zadnjo gumo, pa amortizerje in nisem opazil nič nenavadnega. Pa sem si spet rekel Transalpa pač.....

Pa grem v trgovino na bencnski, si kupim sendvič, pa nekaj za popit in ko pridem do motorja, glej ga šmenta, precej prazna je bila PREDNJA guma.

Ko sem snedel sendvič in popil čaj, se spravim h kompresorju, da bi napumpal gume, pa tam ni bilo cevi, da bi jo lahko nataknil na gumo...

Prijazna prodajalka in še bolj prijazen prodajalec mi razložita, da ne vesta, kje bi bila cev in da sta onadva pač samo prodajalca. Zvedel pa sem tudi, da daleč naokoli ni nobene bencinske, ki bi bila odprta. Pa sem povprašal še, če imajo mogoče navadno tlačilko, pa sta rekla da ne. Pa sem hotel eno kupiti, pa sta rekla, da je tudi za prodati nimajo.

Pa sem poklical Mačico, da mi je prinesla pumpo, in medtem, ko sem jo klical, sem opazil tudi, da sem nekje na poti izgubil še registrsko tablico.

Potem sva z Mačico nekaj časa pumpala (sprednjo gumo na motorju seveda... ), pa ni šlo, pa sva kupila "čudežno peno" s katero sva hotela zaflikati gumo, ki pa seveda ni delovala.

Mimogrede naj omenim tudi, da so na bencinski zraven pene imeli na polici tudi nožno tlačilko, za katero sta prodajalca maloprej rekla, da kaj takega oni sigurno nimajo.....

In ob dveh zjutraj sva se potem odločila, da motor peljeva na najbližji servis. In to je bil servis Elisa, ki ga je Mačica pred časom, mislim, da pred dvema letoma, na teh straneh močno kritizirala, sedaj pa jim je tam, ponoči, pustila motor in upala, da ga ne bodo prepoznali........

Prepoznali so ga, a vendar so ji po praznikih zadevo popravili.....

Še bolj butasti dogodek pa je bil, ko sem se peljal na MAKSIjev tečaj Varne vožnje, pa sem na poti tja padel. Mačica, ki se je peljala pred mano, pa je opazila šele čez 10 kilometrov, da me ni.........

Ker sem bil kriv sam, zgodilo pa se mi nič hudega, niti omembe vredne materialne škode ni bilo, lahko dogodek (na srečo) označim kot butast.....

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, neumnosti, sladke neumnosti...

Lani poleti sva bila z dekletom v Bovcu (z avtom - sej veste kako je z žensko prtljago). Naslednji dan po prihodu greva na daljši izlet čez Vršič, Bled, Bohinj, pa čez Soriško planino. Tam v neki gostilni zvemo, da se je med našo vožnjo zgodil potres, ki je zasul cesto med Kobaridom in Bovcem.... hmmm.. kako pa bova zdaj pridrsala do apartmaja?

Po daljšem razmisleku (in obilnemu kosilu) se odločiva za povratek domov. Naslednji dan sem se odpravil s CapoKravo po prtljago. Cesta do gor milina, pravi užitek. Pridem gor, poberem prtljago in jo pripasam na motor, plačam (bolj iz solidarnosti, saj lastniki apartmaja niso želeli plačila) in pogledam proti zahodu:"Hmmm...pišuka... neki črni oblaki se valijo iz Italije, pa ja me ne bo ujel dež?" Sabo nič konkretnega za obleč... Pa se odločim da bom "zaj**" naravo in jo mahnem okoli čez Vršič.... Bad choice...

Skoraj na vrhu Vršiča začne rositi, kmalu deževati. Ustavim se v enem tunelu, spravim potovalko v zeleno vrečo za smeti, polepim s selotejpom, oblečem v nepremočljivo "oblekco" tanktorbo, nataknem nase rumeno amzs-jevo vetrovko (debeline plastične vrečke za zelenjavo) in grem naprej. Vršič: 3 stopinje Celzija, dež. Počasi in kolikor toliko suh pridem do Kranjske gore in nadaljujem proti Kranju. Do Kranja en sam crescendo dežja, ki iz rose postane naliv. Ustavim se na eni pumpi in poleg mene dva tiptop zrihtana Avstrijca na Yamahi Tenere letnik 92, ki me gledata kot da sem pršel iz Zambezija. Ja, sej jih razumem. Tudi sam še nisem videl takega strašila zavitega v rumeno, napol strgano najlon vrečko s spodbudnim znakom AMZS na hrbtu (raztrgala se je zaradi hitrosti), z mokrimi hlačami (razen v notranjem delu stegen - Caponord ima priročen sistem za sušenje jajc), ki si natika najlon rokavice za tankanje čez premočene usnjene rokavice. Vse kar uspeta izustiti v navalu začudenja je "Hi! Nice bike...."... hja, tenks... ne, ne vozim smeti naokoli, not v vreči imam prtljago...ne, bjuti kejs ni moj... Razložim jim najkrajšo pot do Rovinja, se pozdravimo in onadva odvihrata dalje med enim nevitnim oblakom in drugim (btw: ti oblaki so izgledali kot leteči krožniki ki sipajo zlodejevo seme, lovili pa so samo mene! - no ta vtis je bil verjetno že delirij zaradi mraza in mokrote)...

Do Ljubljane (po stari cesti, ker se nisem spomnil v kateri (v smetarsko vrečo dani in zalepljeni) potovalki imam denarnico, nisem pa imel volje spet vse razkopavat) je bilo eno samo pranje, kot da bi naredil 60 km skozi tunel avtopralnice, s kamioni in avti, ki so me zalivali z leve, avti pred mano, ki so dvigovali umazano vodo in božjim besom nad menoj.

Priplavam do Postojne in pred mano se odprejo nebesa: toplo poletno sonce pokuka za oblaki in pogreje moje premočene kosti. Do doma sem se že pričel sušiti, so pa bile hlače vse lisaste od svinjarije nabrane po cesti. AMZS-jev kondom, ki sem pod Vršičem nataknil nase, je le še mizerno plapolal v trakcih z mene. Človek bi pomislil da so me po poti napadli risi ali da sem zapeljal skozi robidovje. Kot en sodobni smetarski škoromat se pricjazim do doma in ugotovim, da je premočeno usnje rokavic spustilo barvo in mi pustilo neodstranljiv znak preživelega mučeništva (no, en teden se je krepko vidlo). Drugače pa pljučnice nisem staknil, morda zasluga gretja jajc?

No, normalen človek bi naslednji dan tekel v trgovino po dežni kombinezon.... ja, normalen res ;)

(sem našel še en AMZS-jev kondom, bo ga treba porabit, edino tokrat moram vzet sabo še elastike, da bodo držale vse na svojem mestu ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moja neumnost danes ko sem imel gumidefekt.

Včeraj našponam zadnji amortizer na max in ker je bla že noč nisem šel na probno vožnjo. Danes med službo grem na eno relaksacijsko vožnjo in opazim da se mi sprednji del motorja nekam nerodno obnaša. Prednje kolo ''plava'', težko korigiram smer in v ovinek bolj težko pada. Jaz pametnjakovič sklepam da je to zaradi na novo naštelanega vzmetenja. Mislim si da moram bolj hitro in na trdo pasti v ovinek. Rečeno storjeno - in v naslednjem trenutku mi je bilo jasno da ni nič narobe z vzmetenjem ampak da počasi zadnjo gumo hudič jemlje. K sreči ni bilo nobenega avtomobila nasproti ter kar nekaj izletne cone zraven. K sreči je bil vulkanizer potem blizu in jutri že grem po novo gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letim v en huudo strm hrib z mojo wr ko, kamenje, blato.. koplje... huudooo tretja, četrta, zadaj krasno nosi, vedno bolj, jasno krivo blato..

ko se na vrhu ustavljam, pa grem čisto počasi, še vedno huuuudo nosi..

se ustavim, zadnja guma prazna..

kaj zdej; motor ja ne bom uniču, čisto nov, kr peš bom šeu..

pa grem lepo nazaj navzdol peš, ene par sto metrov, jeba.. una jajca, čeprav imajo cirka 120 kil, pa navzdol, nerodna, težka, bežijo..

pa se kar odločim, da se bom kr pelu. pa se vsedem hudo naprej.. tik pred čep..

se vozim navzdol takole..

pa vidim jarek tako, počrez.. jasno, veliko prednje kolo bo kr šlo čez.. brez problema bo.

Pa ni blo.. v jarku se je moped ustavu, fajn dvignu rit, mene pa nabil s prašniki direkt na čep od rezervoarja.. tulu sem. še 3 dnevi so bli črni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En skupek neumnosti, ki so povzročile najbolj grozen dan mojega fijakanja, kar

pomnim. :wacko:

Najprej grem od doma pozno popoldne, brez zemljevida, petimi jurji in mobitelom. Si rečem, da grem na eno krajšo furico in zavijem proti dolenjski. Se vozim nekam v tri dni in ugotovim, da bi bilo fajn nazaj it, ker je že pozna ura in kilometrov je veliko. Obrnem nazaj in ko ceste postajajo vedno tanjše, table nikjer nobene in Hrvaška vedno bližje, ugotovim, da sem zalutal sto na uro. Tank ratuje prazen, brez zemljevida, mobitel spustil dušo, mrak pada, nikjer nobenega človeka, in nekako napol v paniki mi uspe najt eno širšo cesto in vozim v smer, kjer sem nazadnje videl sonce zahajati.

Domov pridem ponoči, po hlapih in čisto trd. :ninja:

Nisem vedel, da se lahko v naši mali Sloveniji tako izgubim. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe enkrat sva pa z mojmu kolegom mal krosirala. In k je pršla vrsta na mene, k pač še nism bil navajen... U klanc gasa, na vrhu fajn skokec in ko sem pristal na tleh na cesti, sem obenem še gas stisnu :blink: Na drugi strani pa spet klanc, ki ga je prečil pa en lep cirka 2metra širok in tud 2 metra globok betonski jarek. :eek: Kaj za naredit, zihr bom not padu :blink: Sm pa sam še mel gasa dodal, prdvignu prvi kolo pa skoču čez.... U zraku pa vidm, da je po dveh metrih ograja, ki preprečuje padec v globino kakih 4m. :eek: :eek: In sm ga še v zraku zasukal za 90° in pristal na tleh. Ustavu sm se od šuba in sam nežno naslonu na ograjco (thx cestarjem :) )

Mislm, k je kolega vidu kva počnem, me je že vidu v bolnc al pa na britofu. Ampak jest sm pa zvozu ko car :OK: Tud profiji ne znajo bolš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!