Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

fantje nek odgovor nujno rabim. petek 13 sem dobu kazen 81 evrov in če jo plačam hitr mam sam 41 evrov za plačat, vprašanje je koliko dni imam časa da plačam in da plačam pač samo 41 evrov namesto 81 ? prosim za odgovor.

16 dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kork ob cesti vidm parkiran beu avto (ni važn kak) se na premzo obesm,...

tko sm se že parim kaznim izognu :worship:

Postojnski pandurji so že kar pred nekaj leti imeli temno rdečega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" Obvestilo o prekršku (obrazec JV/PROM-1) vam je policist izdal na kraju prekrška. Policist je je obkrožil, da kazen ni bila plačana na kraju prekrška, zato ker ni plačilo denarne kazni na kraju policistu plača le tujec oz. oseba, ki bi se z odhodom zaradi bivanja v tujini izognila plačilu denarne kazni. Kršitelj z bivališčem v Sloveniji pa ima možnost plačila polovične kazni v roku 8. dni oz. v tem roku podati tudi ugovor. Ta pravni pouk je naveden tudi v plačilnem nalogu, ki ste ga sprejeli."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje nek odgovor nujno rabim. petek 13 sem dobu kazen 81 evrov in če jo plačam hitr mam sam 41 evrov za plačat, vprašanje je koliko dni imam časa da plačam in da plačam pač samo 41 evrov namesto 81 ? prosim za odgovor.

Plačaj takoj. Mislim, da je rok 8 dni, sicer pa prelistaj zakonodajo na www.gov.si :alien1:

točno tako. hitr plačat. se splača :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans sem plaču, neumnosti nebom nikol več ponovil, še tk sm dobu majhno kazen glede kaj se je zgodilo. Še dobr da so policisti vredu dečki in pogledajo skoz prste mogoč pa tut zato ker se je to zgodil na petek 13.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans sem plaču, neumnosti nebom nikol več ponovil, še tk sm dobu majhno kazen glede kaj se je zgodilo. Še dobr da so policisti vredu dečki in pogledajo skoz prste mogoč pa tut zato ker se je to zgodil na petek 13.

Kaj si uspicil? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff zdele pa moram it na pošto dvignit modro ovojnico :unsure: Bomo vidl kaj so plavi angeli kej lepga napisal :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dobil položnico ko sem v radar padel, gor je lepo pisalo da imam 16 dni časa, plačal sem 15. dan in je bilo vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je časa 8 dni vsaj jas sem imel toliko časa.Me je (republiška)policija ustavla na mini moto in mi je napisal 420eu kazni ..zarad tote prdalice pa sem mel bojo opremo vso (škornje,čelada,kombinjezon,rokavice)sem glih prišel z fure z mojo malo večjo prduljo pa sem se pelo 500m.. :headbang: pa že slisim odzadi vu vu :rolleyes: pa je šla zadna guma :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dobil položnico ko sem v radar padel, gor je lepo pisalo da imam 16 dni časa, plačal sem 15. dan in je bilo vse v redu.

Nekateri pravijo da ce placas najmanjso mozno kazen, namesto tvoje vsote, da se ne zgodi nic :naughty:. Kdo probal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje nek odgovor nujno rabim. petek 13 sem dobu kazen 81 evrov in če jo plačam hitr mam sam 41 evrov za plačat, vprašanje je koliko dni imam časa da plačam in da plačam pač samo 41 evrov namesto 81 ? prosim za odgovor.

Pa saj si moral dobiti poleg položnice še Plačilni nalog. Na njem pod tabelama Podatki o prekršku lepo piše:

Pouk o pravici do pravnega sredstva: Na podlagi tretjega odstavka 57. člena Zakona o prekrških lahko v roku 8 dni priporočeno po pošti ali osebno vložite pisno zahtevo za sodno varstvo pri prekrškovnem organu, katerega pooblaščena uradna oseba je izdala plačilni nalog. Če ne bo vložena zahteva za sodno varstvo, lahko v roku 8 dni po pravnomočnosti plačilnega naloga plačate polovico izrečene globe, sicer bo izrečeno globo prisilno izterjal organ, ki je pristojen za izterjavo davkov.

...

Torej, ko dobiš Plačilni nalog s položnico imaš 8 dni časa za pritožbo, po teh 8 dneh postane nalog polnomočen (če se ne pritožiš) in imaš še 8 dni, da ga plačaš. Skupno 16 dni časa za plačilo, če ne vložiš po 8 dneh pritožbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pravijo da ce placas najmanjso mozno kazen, namesto tvoje vsote, da se ne zgodi nic :naughty:. Kdo probal?

Kakor je meni znano, se to že nekaj let ne da več. Baje so včasih "ročno" preverjali pa si se lahko izmuznil (važno je bilo samo, da je bil sklic, vrednost pa bi morali posebej preveriti). Po zagotovilih, sedaj avtomatično preverijo vse. Lahko pa poskusiš, pa sporočiš kakšen je bil rezultat. :naughty:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je časa 8 dni vsaj jas sem imel toliko časa.Me je (republiška)policija ustavla na mini moto in mi je napisal 420eu kazni ..zarad tote prdalice pa sem mel bojo opremo vso (škornje,čelada,kombinjezon,rokavice)sem glih prišel z fure z mojo malo večjo prduljo pa sem se pelo 500m.. :headbang: pa že slisim odzadi vu vu :rolleyes: pa je šla zadna guma :headbang:

420€ :blink: :wacko:

ka si ja nor... dober da sem ga prodala :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pravijo da ce placas najmanjso mozno kazen, namesto tvoje vsote, da se ne zgodi nic :naughty:. Kdo probal?

Jaz sem se budalo naredil in pol manj plačal, bivših 15 jurjev. Pa sem čez en mesec dobil odločbo, da moram v 8 dneh še preostanek plačat, če ne mi bodo prišli rubit. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kake izkušnje s pisanjem pritožb? Če ja, prosim za PM... bomo tam naprej debatirali.

Hvala, Brdo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kake izkušnje s pisanjem pritožb? Če ja, prosim za PM... bomo tam naprej debatirali.

Hvala, Brdo

js sm se skoz pritoževal (nč več), pa sem dobil sodbo v imenu ljudstva. Kazen (polna) + sodni stroški. Tko da sem zmeri dober biznis nared :lol1:

če je kazen majhna, je najbolje da plačaš s popustom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm se skoz pritoževal (nč več), pa sem dobil sodbo v imenu ljudstva. Kazen (polna) + sodni stroški. Tko da sem zmeri dober biznis nared :lol1:

če je kazen majhna, je najbolje da plačaš s popustom.

Kazen ni majhna + točke, pa nič nism bil kriv oz. nič nism poškodoval (razen sebe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen ni majhna + točke, pa nič nism bil kriv oz. nič nism poškodoval (razen sebe).

Kot te razumem imaš opravka s sodiščem ??

Če je to se lahko javiš na PM.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se gre ampak :hmm:, če si zletel s ceste ali kaj podobnega, ti pritožba žal ne bo pomagala :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se gre ampak :hmm:, če si zletel s ceste ali kaj podobnega, ti pritožba žal ne bo pomagala :(

Ja... zletel sm s ceste... ampak ne zaradi neprilagojene hitrosti, ampak zaradi svoje napake... in kazen je pisana za neprilagojeno hitrost.

So me pa ravnokar poklicali s PP in smo mal podebatirali... kazen je bila zahtevana od nadrejenih :SS

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... zletel sm s ceste... ampak ne zaradi neprilagojene hitrosti, ampak zaradi svoje napake... in kazen je pisana za neprilagojeno hitrost.

So me pa ravnokar poklicali s PP in smo mal podebatirali... kazen je bila zahtevana od nadrejenih :SS

Jaz sem imel identičen primer, "izlet" s ceste nihče poškodovan le avto je bil totalka, po policistovem poročilu zaradi neprilagojene hitrosti.

Zagrožena kazen 50k sit in 3 kazenske, na koncu pa opomin in stroški postopka, ker nekaj morajo pokasirat.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne bi pomagala? Pri meni je. Sem se približeval na cesti stoječemu vozili, ki je zavijalo levo. Malo preveč pobremzal, me je spodneslo, pa sem drsel po cestišču. Sem bil rahlo potolčen, nič drugega. Pride policija, naredi zapisnik, čez čas pa da moram plačati kazen za prekršek po ne vem katerem členu. Kot vzrok je bila navedena neprimerna hitrost. Napišem pritožbo, da mi res ni jasno, po katerem členu naj bi bil kriv: škoda je bila izključno na mojemu vozilu, rahle poškodbe sem tudi utrpel le jaz,.. Neprilagojena hitrost..? Kdo pa pravi, da sem pripeljal prehitro, ni nobenega radarskega merjenja, ki bi to dokazovalo. Oproščen vsake krivde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... jest sm utrpel hujše telesne poškodbe... mogoče zato :hmm:

In ja, Tboxer, kazen podobna, samo 4 pike dobim... bomo po PMjih naprej, da ne smetimo preveč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!