Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Ja... zletel sm s ceste... ampak ne zaradi neprilagojene hitrosti, ampak zaradi svoje napake... in kazen je pisana za neprilagojeno hitrost.

Težka bo ... bo potrebno prej spremeniti ZVCP - sedaj namreč določa, da "sme voznik voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro". Poleg tega je potrebno "hitrost in način vožnje prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem".

Iz tega izhaja, da se lahko kot vzrok VSAKE prometne nesreče navede neprilagojena hitrostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da je vzrok vsake prometne nesreče neprilagojena hitrost. Tu ni kaj debatirat.

Vendar za eno je to 90 km/h, drugo 50 km/h, tretjo pa je že lahko 10 km/h usodnih. Tu pa so potem bistvene razlike, kjer ta trditev pade.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se več plačevat premalo. Včasih se je dalo, ko je naprimer prekrškar namesto 20000 SIT na položnico napisal 2000 SIT. Take stvari so bile dokaj običajne, čeprav jest nikoli nism probal. Kolegi moji pa kar precej. Da se pa nekaj drugega, pa ne preveč okol govort. Ko recimo osebek prejme kazen v znesku 200 €, 100€ v osmih dneh, plača v osmih dneh samo 50€. Čez nekaj mesecev (2-3) prejme opozorilo, da mora celotno kazen plačat v roku 8 dni. Takrat v roku 8 dni plača preostalih 50€ in stvar je zaključena. Sedaj je leto in pol, pa ni blo nobenga obvestila. Tega sistema se poslužuje kar nekaj sodelavcev. Če bo kdo imel situacijo, lahko poskusi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka bo ... bo potrebno prej spremeniti ZVCP - sedaj namreč določa, da "sme voznik voziti s takšno hitrostjo, da vozilo ves čas obvladuje in da ga lahko ustavi pred oviro". Poleg tega je potrebno "hitrost in način vožnje prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem".

Iz tega izhaja, da se lahko kot vzrok VSAKE prometne nesreče navede neprilagojena hitrostjo.

Nekaj takega bo ja. Koliko pa vidim je pa vse odvisno od "lokalnega" sodnika kakšne volje je in kako interpretira nastalo situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... zletel sm s ceste... ampak ne zaradi neprilagojene hitrosti, ampak zaradi svoje napake... in kazen je pisana za neprilagojeno hitrost.

So me pa ravnokar poklicali s PP in smo mal podebatirali... kazen je bila zahtevana od nadrejenih :SS

isto je bilo pri meni 3 tedne nazaj... na ridah mi je spodrselo in sem dobil kazen zaradi prehitre vožnje.peljal sem se 60 omejitev je pa 90...no dobil sm sodnika ne kazni , ker sem še mladoleten...če boš kaj uštimal mi prosim sporoči..oz te bom jaz malo povprašal kaj in kako :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj sem se prehitro pelal cez naselje z avtom (omejitev 50) in so me dobli na radar - 75. skif me je najprej vprasal, ce imam dohodke in recem da ne, da sem student. pol gre in napise kazen - 125 € oz. 62,5 € v 8 dneh. mel je pa tisti radar, kjer samo napise hitrost gor??? nobenega posnetka, da sem to bil jaz. ko sem ga vprasal, ce lahko vidim posnetek, je reko da ne, ker se to ne da, ker se izbrise itd... pac nekaj je bluzil. zdaj pa, kje ma on dokaz, da sem se jaz tolko pelal, in ce se mi sploh splaca placat to kazen, al se naj raje pritozim, recimo da sem se peljal samo kakih 59 ne pa 75 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj sem se prehitro pelal cez naselje z avtom (omejitev 50) in so me dobli na radar - 75. skif me je najprej vprasal, ce imam dohodke in recem da ne, da sem student. pol gre in napise kazen - 125 € oz. 62,5 € v 8 dneh. mel je pa tisti radar, kjer samo napise hitrost gor??? nobenega posnetka, da sem to bil jaz. ko sem ga vprasal, ce lahko vidim posnetek, je reko da ne, ker se to ne da, ker se izbrise itd... pac nekaj je bluzil. zdaj pa, kje ma on dokaz, da sem se jaz tolko pelal, in ce se mi sploh splaca placat to kazen, al se naj raje pritozim, recimo da sem se peljal samo kakih 59 ne pa 75 ?

Ne splača se ti pritožit, ker je on pooblaščena uradna oseba ti pa civil. Če se boš pritožil, bo zadeva šla k prekrškovnemu organu, ki pa je komandir policije ali pa namestnik. Tam bodo ugotovili, da si se neupravičeno pritožil. Kar bo sledilo je to, da boš plačal polno kazen (izgubil si polovičko) in še stroške postopka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne splača se ti pritožit, ker je on pooblaščena uradna oseba ti pa civil. Če se boš pritožil, bo zadeva šla k prekrškovnemu organu, ki pa je komandir policije ali pa namestnik. Tam bodo ugotovili, da si se neupravičeno pritožil. Kar bo sledilo je to, da boš plačal polno kazen (izgubil si polovičko) in še stroške postopka.

ok hvala za odgovor, vendar kje ma on dokaz, da sem jaz peljal tolko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala za odgovor, vendar kje ma on dokaz, da sem jaz peljal tolko?

lepo plačaj teh piškavih nekaj eurov, pa bodi srečen, da nisi več dobil :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo plačaj teh piškavih nekaj eurov, pa bodi srečen, da nisi več dobil :whistle:

kurc, nimamo vsi mastnih plač, da bi blo 60 € piskavih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nikjer ne trdiš, da se nisi toliko peljal je 60€ piškavih proti polni kazni. Če kršiš CPP se moraš zavedati možnosti, da te dobijo in da boš moral plačati kazen. Stare finte in izmotavanja pa pod novo zakonodajo ne delujejo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala za odgovor, vendar kje ma on dokaz, da sem jaz peljal tolko?

Kje pa maš ti, da nisi? Štartaj iz te smeri, pa ti bo vse jasno. Zato pa je policija PUO, da se smatra,da on govori in trdi resnico. Ti si tisti, ki mora dokazovati, da nisi kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavil te ni z radarjem, ampak z laserskim merilcem hitrosti. Ta nima nobenega posnetka in beseda policista je ponavadi več vredna od civila. Po dosedanjih (obširnih :headbang: ) izkušnjah se policija ne dela norca in če te ustavijo tolk, bodi vesel. Tvoja hitrost zagotavlja najmanj 250€ kazni + tri pike. Če bi raje dobil to, se pritoži na odločbo. :evilgrin: Pravilen postopek v tvojem primeru je, glede na to, da si vozil med 20 in 30 km/h nad omejitvijo, da zadevo rešuje prekrškovni organ (komandir PP). V takih primerih se avtomatsko izmerjena hitrost zmanjša za 5 km/h. Ti si torej "vozil" 70 km/h. Na podlagi tega dobiš kazen 250€ in tri pike. Ker gre za obravnavo pri prekrškovnem organu, POLOVIČKE NI!!! Jaz sem dve leti nazaj imel isto situacijo, a sem vozil 74 km/h. To so mi zmanjšali na 69 km/h in dobil sem samo 125€ in 1 piko. Kolikor vem, v najnovejših popravkih zakona na tem področju ni prišlo do bistvenih sprememb.

Sicer je pa edina stvar, ki te lahko reši to, da laserski merilec nima izdanega potrdila o ustreznosti za tekoče leto (mislim, da je vsako leto treba merilec umeriti in izdati o tem potrdilo- o časovnem obdobju nisem 100%) in da policist, ki te je "ustrelil" nima potrdila o usposobljenosti za delo z laserskim merilcem. To dvoje mora imeti policist pri sebi in če se tega spomneš v trenutku, ko opravljata postopek ti lahko pomaga.

Če pa nimaš 60€ za kazen, pa prodaj karkoli voziš in si nabavi mesečno karto ali pa vozi po omejitvi. Jebiga, divjaki se moramo/morajo :krneki: sprijaznit s tem, da je treba imet "plavi fond"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem za 69km/h skozi naselje leto nazaj plačal 30 + 10(kao stroški potopka po novem) tisoč SIT in dobil kazensko piko.. Polovička zaradi še dobljene pike ni bila možna.. Kljub temu da sem študent.. :whistle:

Sem pa že od marsikoga kasneje slišal da je za isti prekršek dobil (samo) 15 tisoč SIT, seveda ob plačilu v 8 dneh in pa piko..

Tebi zgleda tudi te niso dali...

Drugače pa kot sem nekje zasledil, da radar že avtomatsko - 5km/h (do 100km/h, oz. -7km/h nad 100) manj pokaže kt pa povprečen števec v vozilu. (Sam vem,da sem šel takrat okrog 74).

Bi pa seveda moral pokazat ti izmerjeno hitrost. Sam sej veš kok je to dokazovati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radar pokaže dost točno, mislim, ker je merski inštrument. Pri kaznovanju se pa potem upošteva neka meja, "za vsak slučaj". Možno je tudi, da je kdo plačal manj, ker je tudi to odvisno od policista, kolk dobre volje je. Ni pa polovičke pri pikah, ne :(

Da se samo za obročno odplačevanje zmenit, s prošnjo na PP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej tisto o "večvrednosti" policaja kot pooblaščene osebe je bedarija. Pred sodnikom je "vreden" ravno toliko kot "navaden smrtnik". Pri meritvi z laserjem, nima nobenega dokaza, kaj in kdaj je izmeril, če se ti da pritoževati imaš realne možnosti, da uspeš, ampak moraš vztrajati do konca (prvostopenjski organ te bo avtomatično spoznal za krivega). Predvsem pa moraš paziti kaj in kako se pritožuješ, da ne "zašiješ" samega sebe. Pozabi na kakšne "mušter" varijante z interneta.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole

Poleg zgornje je tudi mali kup drugih člankov o tej in podobnih temah. Lahko se pritožuješ, je res, ampak na postopek policista in to v 30 dneh. Tle bi se mogoče dalo pritožiti zaradi nekorektnega postopka, ampak rabiš priče... V 8 dneh pa lahko podaš zahtevo za pravno varstvo, pol si pa ti proti policistu. Tu so možnosti čisto odprte, ampak malo ljudi je pripravljeno tvegati ogromne sodne stroške zato, da prišparajo nekaj deset evrov. Ko sem bil mlajši, sem se parkrat hotel pritoževat, pa sem sredi postopka preračunal stroške, plačal kazen in PRIŠPARAL...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral članek. In kaj je povedal? Nič. Da imajo (naj bi imeli) tudi merilnike, ki beležijo (video), če te dobijo s takim, potem se nimaš kaj pritoževati, z navadnim pa nima prav nobenega dokaza kaj je meril. Pritoževanje na postopek je bedarija, pritožiš se na dejstva in dejstvo je, da nima nobenega dokaza. Glede stroškov in živcev pa naj vsak sam presodi kaj se mu bolj splača.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dobil 1 piko tudi. fora je bla no, da so stali nekje na cesti med lenartom in gornjo radgono in vsak ve kaksna cesta je to. pac bla je sobota, nobenih tovornjakov in tak vecina folko cez ta naselja vozi kr krepko cez 50. nikoli pa ne vozim prek 50 v kaksnih res strnjenih naseljih.

bom pa placal kazen, kaj pa druga hocem :P :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem zvedel za novo možnost izogiba plačilu kazni. Kolega so ustavli za Bežigradom, ko je peljal 30 km/h nad omejitvijo. Bil je precej vlažen in meglen dan, tako da je kasneje na enih ruskih meteoroloških straneh našel arhivske podatke senzorja za Bežigradom za ta dan ter preveril predpis o laserskih meritvah hitrosti. Na internetu je poskušal dobiti podatke o razponu delovanja laserskega merilnika, vendar jih ni za najt. Vlaga tisti dan je bila dejansko višja, kot pa je predpisano v zahtevah za delovanje laserskega merilnika. Skratka, pritožba je bila verodostojna in bi uspela, če ne bi zamudil roka za pritožbo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo branje...

V pritožbi bi se sklicevali na en ruski arhiv meteoroloških podatkov, a hkrati ne verjamete, da je namerjena hitrost na laserju res vaša :lol1:

(Triik, ne mislim diretno tebe, ampak nasplošno)

Tisti predpis samo določa minimalne zahteve laserjev, da jih naši plavi lahko nabavijo/uporabljajo. Naprava pa dejansko lahko ima delovno območje tudi v bolj neugodnih razmerah. Boš moral poiskat podatke za konkreten model naprave.

Obstaja tudi verjetnost, da je bila vlaga na mestu, kjer so merili, precej drugačna, kot v okolici meteorološke postaje.

Mogoče pa komu uspe, da bo sodnik vrgel v predal in bo zastaralo. :)

Če se pa mal budalo delam v stilu a je to policist sploh mene meril; je bil meteorolog, ki je popisoval podatke, strokovno usposobljen za to? Ali je bil nevemkaksereče vlagometer umerjen v predpisanih intervalih? Ampak še vedno ne verjamem, da je to vlaga od tistega dne, hočem sliko....

Mogoče lahko kdo poskusi, poišče tablo "Vi vozite...", se pelje mimo, kolega ga slika, in pošlje sliko zraven pritožbe, da on tisti dan ni vozil očitanih 87 kmh, pač pa 49. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej tisto o "večvrednosti" policaja kot pooblaščene osebe je bedarija. Pred sodnikom je "vreden" ravno toliko kot "navaden smrtnik". Pri meritvi z laserjem, nima nobenega dokaza, kaj in kdaj je izmeril, če se ti da pritoževati imaš realne možnosti, da uspeš, ampak moraš vztrajati do konca (prvostopenjski organ te bo avtomatično spoznal za krivega). Predvsem pa moraš paziti kaj in kako se pritožuješ, da ne "zašiješ" samega sebe. Pozabi na kakšne "mušter" varijante z interneta.

lp

Franc

Prebral članek. In kaj je povedal? Nič. Da imajo (naj bi imeli) tudi merilnike, ki beležijo (video), če te dobijo s takim, potem se nimaš kaj pritoževati, z navadnim pa nima prav nobenega dokaza kaj je meril. Pritoževanje na postopek je bedarija, pritožiš se na dejstva in dejstvo je, da nima nobenega dokaza. Glede stroškov in živcev pa naj vsak sam presodi kaj se mu bolj splača.

lp

Franc

Daj opiši tu svoj uspeh s pritožbo, ko te bodo prvič dobili na laserski merilnik, da si peljal prehitro.

Ti bodo na sodišču hitro razložili glede policistovih dokazov.

Če bi tvoja teorija držala vodo, bi se že vsi pritoževali na takšne kazni. Ali pa misliš, da so policisti tako neumni, da se niso zavarovali z zakonsko podlago za svoje meritve?

Svetujem vsakemu, če res nima kakšnih trdnih dokazov, da so ravnali policisti napačno, da se ne spušča v neke brezvezne tožbe, ker bo samo še povečal luknjo v svoji denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!