Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Daj opiši tu svoj uspeh s pritožbo, ko te bodo prvič dobili na laserski merilnik, da si peljal prehitro.

Ti bodo na sodišču hitro razložili glede policistovih dokazov.

Če bi tvoja teorija držala vodo, bi se že vsi pritoževali na takšne kazni. Ali pa misliš, da so policisti tako neumni, da se niso zavarovali z zakonsko podlago za svoje meritve?

Svetujem vsakemu, če res nima kakšnih trdnih dokazov, da so ravnali policisti napačno, da se ne spušča v neke brezvezne tožbe, ker bo samo še povečal luknjo v svoji denarnici.

Torej tri meritve, tri pritožbe, plačal nič (0), en zagovor na senatu za prekrške, v preostalih dveh zadevah še to ni bilo potrebno.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi se sam držte teh prometnih znakou pa bo use uredu

Če bi bili vsi znaki tako (ne)dvoumni, ne bi blo v prometu nobene zmede. Sploh... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bili vsi znaki tako (ne)dvoumni, ne bi blo v prometu nobene zmede. Sploh... :naughty:

mogoče maš pa še res :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi se sam držte teh prometnih znakou pa bo use uredu

tis tut ena kazn pa neumnost v eni osebi :) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagan je nov zakon o prekrških :headbang:

1000 eur za prekoračitev 30 kmh noroooo

Predlagane pa so višje kazni za tiste prekrške, ki so tesno povezani s prometnimi nesrečami, torej za vožnjo pod vplivom alkohola in za preveliko hitrost v naselju. Po Zajčevih besedah naj bi bil voznik, ki bo v naselju prekorači hitrost za več kot 30 kilometrov na uro, po predlogu poleg s kazenskimi točkami kaznovan z globo v višini 1000 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ni za to temo ampak vseeno:

Prebral in se sedaj mogoče celo strinjam, samo pod pogojem, da omejitve postavijo logično, ne pa da je omejitev 50 takoj od table za naselje, do prve hiše je pa vsaj kilometer ali dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko bi že naredili če bi zagotovili da so table vidne.

Edino kazen na motorju sem plačal (oziroma je bil izrečen predlog za sodnika za prekrške), ko me je policaj ustavil v naselju jaz pa njega vprašal o kakem naselju za vraga govori. No naslednjič ko sem šel tam mimo sem ugotovil, da je tabla popolnoma zaraščena z zelenjem in je skorajda neopazna, seveda zadevo poslikal in vložil pritožbo. Ker sem padel v zakon o aboliciji, ne vem kako bi zadeva bila speljana na sodišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:

debata ne tako dolgo nazaj na to temo

Še vedno sem mnenja da bi se morali varnosti v prometu lotevati na drug način, ne s višanjem kazni. In še vedno sem mnenja da bi morali zagovorniki/predlagatelji višjih kazni (z izgovorom da se bo izboljšalo stanje na cestah) odgovarjati.

Nič se ni izboljšalo, nasprotno, stanje je dosti slabše kot je bilo. Z REPRESIJO SE NE BO DOSEGLO NIČ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da ne bodo to v Dolomitih naredili.... :headbang:

06.08 - Pijan za volanom - 24.000 evrov kazni

Voznikom, ki bodo v Italiji vozili pod vplivom alkohola, grozi do 24.000 evrov kazni. Visoke kazni čakajo tudi prehitre.

V Italiji je v veljavo stopil dekret, ki naj bi predvsem z ostrejšimi kaznimi zaradi vožnje pod vplivom alkohola in mamil izboljšal varnost na italijanskih cestah. Voznikom, ki jih bodo policisti za krmilom zalotili pijane ali pod vplivom mamil, bodo odslej grozile kazni v višini do 24.000 evrov, predvidena pa so tudi javna dela in večmesečni odvzem vozniškega dovoljenja.

Za voznike motornih vozil, ki bodo zavrnili alkotest, so predvidene denarne kazni od 5.000 do 20.000 evrov, pri nesreči pod vplivom alkohola pa jih lahko doleti celo od 6.000 do 24.000 evrov kazni, odvzem vozniškega dovoljenja za obdobje do dveh let in odvzem vozila za šest mesecev.

Z dekretom želi italijanska vlada ostreje ukrepati tudi proti vsem kršilcem omejitev hitrosti. Kdor bo omejitev presegel za več kot 40 kilometrov na uro, bo moral plačati 1.500 evrov kazni, za prekoračitev omejitve za 60 kilometrov na uro ali več pa kar 7.000 evrov. (24 ur, MT)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede alkohola, bi morali pri nas narediti. pa da vidimo junake, ki pijejo in vozijo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede alkohola, bi morali pri nas narediti. pa da vidimo junake, ki pijejo in vozijo :naughty:

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede alkohola, bi morali pri nas narediti. pa da vidimo junake, ki pijejo in vozijo :naughty:

Se tudi jaz strinjam s tem, ker ne pijem alkohola kadar vozim.

Kaj pa glede prehitre vožnje? Ali se tudi kdo strinja z uvedbo enakih sankcij kot so jih v Italiji tudi pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi jaz strinjam s tem, ker ne pijem alkohola kadar vozim.

Kaj pa glede prehitre vožnje? Ali se tudi kdo strinja z uvedbo enakih sankcij kot so jih v Italiji tudi pri nas?

načeloma sem umirjen voznik, ampak včasih ga pa le stisnem po kakšni ravnici :whistle: (nikoli v naselju). sicer sem imel do sedaj z avtom srečo (14let) in nisem prevozil radarja, vendar nikoli ne veš :grrr kje te stric policaj meri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm se par dni nazaj pelov po eni ozki ulci 300m od doma. pelu sm več kt 100km/h.in kaj se zgodi? biu je ovink jst spustim gas pa naenkrat sam dva murjaka pred mano...jst požlajfam in hočm ubrnt pa me mudel prime za ramo pa se zaćne neki dret(jst sm se skor usrou :unsure: :unsure: )...in prvi stauk je biu "tole je pa letel k prasica" :krneki: ..biu s s kawasakijem kx85 ..brez čelade..izpita tut nimam...registriran itaq ni..:).....pa ene pou urnem pregovarjanju me je spustu brez kazni :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm se par dni nazaj pelov po eni ozki ulci 300m od doma. pelu sm več kt 100km/h.in kaj se zgodi? biu je ovink jst spustim gas pa naenkrat sam dva murjaka pred mano...jst požlajfam in hočm ubrnt pa me mudel prime za ramo pa se zaćne neki dret(jst sm se skor usrou :unsure: :unsure: )...in prvi stauk je biu "tole je pa letel k prasica" :krneki: ..biu s s kawasakijem kx85 ..brez čelade..izpita tut nimam...registriran itaq ni..:).....pa ene pou urnem pregovarjanju me je spustu brez kazni :worship: .

....

Iz izkušenj lahko tisti stavek dda leti ko p*asica potrdim :whistle:

in polni ste izkušenj :worship:

:slap: :slap: :slap: :slap::slap: :slap::slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!