Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Hm...pred 2 leti ena huda fora kolega s skuterjem. On preveč gledal stunt movie-je in bil cel nor ter se na poti do gostilne na ravnini vstal na sedež skuterja, čez 2sekundi v stoječi poziciji mu zmanka ravnotežja, pade po tleh, skuter se pa pri približno 50kmh pelje ravno naprej(sreča da je biu kot nov in so ble vilce popolne), on se pobere in začne teči za motorjem. Po 100m samostojne vožnje se skuter prevrže iz ceste na stran na travo. Lokalnemu pijancu ni blo nič jasno samo smejal se je.

Škoda: strgane vezalke in zlomljeno ogledalo, praske nobene

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V GLAVNEM PAMET MORA BIT NA TA PRAVMU MESTU...ČE NE TUD KAZEN NE POMAGA...

Ni frke, se je da premaknit na pravo mesto. S polenčkom. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

in polni ste izkušenj :worship:

:slap: :slap: :slap: :slap::slap: :slap::slap: :slap:

Ajej, hotel sem samo pritrditi ka je on napisal glede motorja, da res leti ko sekira... :slap: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje v Slovenskih Konjicah obstaja društvo, kjer plačaš 40€ za članarino, potem pa, ko dobiš npr. kazen oni pišejo pritožbe, ti pa jim, ko uspešno zaključijo primer plačaš nekaj procentov prvotne kazni. Pri tem bi naj bili kar uspešni, pišejo pa baje pritožbe dokler ne zastara. Sam nisem verjel takoj, a poznam enega iz te firme pa pravi da je res. Finte bi naj bile glede radarjev, da more bit radar na posebnem stojalu, pred njim tabla itd. pa tega ne upošteva dosti policajev. Nevem, meni se zdi čudno probal se bom pa še kaj več pozanimat pa povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finte bi naj bile glede radarjev, da more bit radar na posebnem stojalu, pred njim tabla itd. pa tega ne upošteva dosti policajev. Nevem, meni se zdi čudno probal se bom pa še kaj več pozanimat pa povem.

japajade... malo si preberi zakon o meroslovju potem pa govori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti pravim da ne vem točno baje bi se take in podobne pritožbe naj pisale, pa kršitve ustave pa nevem kake fore meni se tudi ne zdi najbol resnično pa vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predmet ugovor na odločbo št…….okrajno sodišče v slovenj gradcu z datumom

Podpisani ugovarjam na odločbo pod gornjo število z naslednjo utemeljitvijo.

V odločbi št.pr…….. z dne…. Je narejena velika sodna napaka ker:

Postaja prometne policije me obtožuje da sem vozil prehitro skozi naselje, kar naj bi izmerili z merilnikom hitrosti traffipatrol na večji razdalji od merilnega mesta, kar povzroča težave celo ostrostrelcem z vso moderno tehnologijo .

Okrajni sodnik v razsodbi ni upošteval sledečega

Iz merilnika hitrosti ni razvidno na kateri lokaciji so merili in ali je bilo moje vozilo res izmerjeno na tej lokaciji .

Pred menoj in za menoj so bila vozila in sploh ne vem kako bi lahko izmerili mene. Tu veljalo zakoni fizike.

Za merilnik hitrosti me zanima ;

-ali je naprava atestirana(do kdaj velja test)

-ali je naprava umerjena in kdaj

-ali je naprava sodno priznana za kaznovanje na osnovi njenih rezultatov

Predlog pp slovenj gradec bazira na meritvi ki bi jo naj opravljal policist ki ima potrdilo o strokovni usposobljenosti za delo z merilnikom hitrosti.

Zanima me sledeče :

-ali ima oseba ki je opravljala meritev javno listino o pooblastilih za tovrstne meritve

-ali je šolanje izvedla javna institucija

-ali ima potrdilo ki mu ga je izdala javna institucija

-ali je to potrdilo javno veljavna listina ali zgolj potrdilo proizvajalca naprav da zna ta oseba ravnati s to napravo .

Po zakonu o standarnizaciji morajo imeti vse naprave , metode in osebe ki opravljajo meritve v javnem prometu z zakonom predpisane listine(ateste strokovne izpite potrdila licence)ki jih izdajajo za to zakonsko določene institucije

Naj policija predloži vso dokumentacijo ki mora biti v skladu z zakonodajo o tovrstnih merilnih metodah.

V kolikor tega nebo predložila izvaja aktivnosti ki niso v skladu z zakoni

-postopek policistov ni bil v skladu z zakoni

-policija naj predloži dokaze o posledicah

Poleg tega bi morali predhodno namestiti obvestilo o meritvi(tako kot dela vsa Evropa),ne pa kot partizani lovijo državljane iz zasede.

V vsem postopku so kršene deklaracije,konvencije,pakti in listine,ki so priložene-temeljni dokumenti-izvleček.

Sam postopek ni v skladu z 24. in29. členom USTAVE REPUBLIKE SLOVENIJE.

Tudi rok za pritožbo 8 dni,brez navedbe za katere dneve gre(delovni ali koledarski)

Je prekratek in ne omogoča korektne priprave obrambe ali zagovora(kršitev 29. člena ustave RS).

Pri tem je treba upoštevati,da je državi pri 2 milijonih prebivalcev

samo 978 odvetnikov.

Ker ni bilo zaslišanja,niti javnega sojenja ob moji prisotnosti,nisem

Mogel opisati situacije in ovreči inkriminirani prekršek oziroma ne more

Biti ugotovitev policistov enoumni obremenilni dokaz. Kdo bo upošteval

Dokaze v mojo korist-ni bilo nobene škode ali drugih posledic.

Po 29. členu ustave RS nisem dolžan priznati krivde ali pričati zoper sebe in

To tudi nikoli nisem storil.

Ker postopki niso v skladu z ustavo RS vas moram opozoriti na 26. člen ustave Rs pravica do povračila škode.

KRŠITEV ČLOVEKOVIH PRAVIC NIKOLI NE ZASTARA.

S spoštovanjem

evo tukaj je pritožba od tistega društva ki nateguje na veliko vsaj pri mojem kolegu ni uspela

sodnica mu je izrekla polno kazen plus 40 tisoč ker je poslal to pritožbo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje v Slovenskih Konjicah obstaja društvo, kjer plačaš 40€ za članarino, potem pa, ko dobiš npr. kazen oni pišejo pritožbe, ti pa jim, ko uspešno zaključijo primer plačaš nekaj procentov prvotne kazni. Pri tem bi naj bili kar uspešni, pišejo pa baje pritožbe dokler ne zastara. Sam nisem verjel takoj, a poznam enega iz te firme pa pravi da je res. Finte bi naj bile glede radarjev, da more bit radar na posebnem stojalu, pred njim tabla itd. pa tega ne upošteva dosti policajev. Nevem, meni se zdi čudno probal se bom pa še kaj več pozanimat pa povem.

Bullshit! Vcasih se je mogoce se dalo kaj vlec do zastaranja ampak no more :evilgrin:

Kar probaj, pa bos ob 40eur za clanarino, kazen bos placal, pa se stroske postopka ker si poslal pritozbo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje v Slovenskih Konjicah obstaja društvo, kjer plačaš 40€ za članarino, potem pa, ko dobiš npr. kazen oni pišejo pritožbe, ti pa jim, ko uspešno zaključijo primer plačaš nekaj procentov prvotne kazni. Pri tem bi naj bili kar uspešni, pišejo pa baje pritožbe dokler ne zastara. Sam nisem verjel takoj, a poznam enega iz te firme pa pravi da je res. Finte bi naj bile glede radarjev, da more bit radar na posebnem stojalu, pred njim tabla itd. pa tega ne upošteva dosti policajev. Nevem, meni se zdi čudno probal se bom pa še kaj več pozanimat pa povem.

Očitno so nekateri še vedno preveč naivni. Na koncu itak je tko da plačaš. Pa je že bolje, da se takoj rešiš te kazni pa je....ne pa da daš denar še drugim v žep za prazen nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje v Slovenskih Konjicah obstaja društvo, kjer plačaš 40€ za članarino, potem pa, ko dobiš npr. kazen oni pišejo pritožbe, ti pa jim, ko uspešno zaključijo primer plačaš nekaj procentov prvotne kazni. Pri tem bi naj bili kar uspešni, pišejo pa baje pritožbe dokler ne zastara. Sam nisem verjel takoj, a poznam enega iz te firme pa pravi da je res. Finte bi naj bile glede radarjev, da more bit radar na posebnem stojalu, pred njim tabla itd. pa tega ne upošteva dosti policajev. Nevem, meni se zdi čudno probal se bom pa še kaj več pozanimat pa povem.

Ne v Slov. Konjicah ampak v Slov. Bistrici, no mogoče da imajo sedaj tudi že pisarno tam ker se zadeva baje širi. Imenuje se Klub za zaščito voznikov ali nekaj takega imajo pa tudi svojo internet stran.

Govoric je dosti, eni pravijo da rata, večina da ne, in da pokasirajo polno kazen + povprečnino. NE daš jim % od zagrožene kazni PO uspešni pritožbi ampak PRED pritožbo, neglede na uspeh.

V podrobnosti pa se ne bom spuščal ker mislim da je treba naivneže lupit, ustanovitelj tega kluba pa je bil do lani (ko sem se preselil) moj drugi sosed in je čisto cool tip, ki si je zmislil dobro foro.

glede na nekatere zblojene face ki tam hodijo okoli pisarne in je niti ne najdejo in potem zvonijo pri nas doma in sprašujejo kje je to, bi rekel da še čudno da ne zahtevajo da jim plačaš 120% kazni, da ti napišejo pritožbo. nekatri verjetno bi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Švicarska policija aretirala 20 motoristov, namenjenih v Slovenijo

Ženeva - Švicarska policija je danes aretirala okoli 20 tujih motoristov, ki so jih ujeli pri divjanju po cestah s hitrostmi nad 200 kilometrov na uro. Kot je predstavnik policije Jean Marie Bornet, naj bi bili motoristi iz Danske, Velike Britanije in Nove Zelandije udeleženci hitrostne dirke preko Evrope, danes pa naj bi pripotovali do Slovenije, ki je od Švice oddaljena dobrih 800 kilometrov.

"Danes so hoteli priti so Slovenije. No, danes ne bodo videli Slovenije," je dejal Bornet in dodal, da "takšnega neumnega ravnanja ne bomo tolerirali". Nekateri izmed motorjev so imeli nalepljene številke in druge nalepke, kar kaže, da so bili udeleženci "hitrostne dirke", je še dejal Bornet.

"Tretji križarski pohod"

Na spletni strani, na kateri so objavljeni podatki o dirki, poimenovani tudi "tretji križarski pohod", ki traja od 21. do 27. avgusta, sicer ni bil opisan natančen potek dirke, so pa organizatorji obljubili devet ur "intenzivne vožnje" na dan za nacionalne ekipe po "najboljših gorskih in stranskih cestah". (STA/Foto Reuters)

Me prav zanima kakšne kazni bodo dobili??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....pa ene pou urnem pregovarjanju me je spustu brez kazni :worship: .

zapret bi te blo treba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablce dol pa gaaasaaaaaaaaaa :krneki: :krneki:

Kje je tu smisel? Nabit kazni tako, da bo en delavec v tovarni umrl od gladi, kaksnemu objestnemu politiku, ki divja s svojim bmwjem pa se vedno ne bo poznat. Ce se ze grejo neko hudo represijo s kaznimi (kar je itak zgreseno) naj to naredijo tako, da bo kazen vse "enako udarila". Torej kazen glede na tvoj prihodek ne pa neka fiksna st..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX je predlagal edino pametno kaznovanje,- po dohodkih. Za nekatere prekrške pa dodatno še nekaj ur javnih del (pometanje cest, pomoč v bolnicah pri žrtvah nesreč...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX je predlagal edino pametno kaznovanje,- po dohodkih. Za nekatere prekrške pa dodatno še nekaj ur javnih del (pometanje cest, pomoč v bolnicah pri žrtvah nesreč...).

:hmm: ja saj bi, ... samo formalnega dohodka nimam, ... črnega ne vidijo, stanujem pri mami, ...

Saj to bi pa šlo! :yea1: Tko kot pri davkih.

rrrr :hmm:

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno kok hitro sprejmejo povišanje kazni. Mogoče mislijo s tem nadomestit inflacijo al kaj??. V glanem to nikamor ne pelje več in mislim, da se bo čedalje večja mora poljat po naših cestah. Tisti pa k ne mislijo ustavljat, pa itak ne bojo tablice gor dajal. TEMA ŽIVA :headbang: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rrr, kot na severu, po dohodkih. Če jih ni, pa čuza s prisilnim delom. Ne boj se, ne bi padel skozi... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno kok hitro sprejmejo povišanje kazni. Mogoče mislijo s tem nadomestit inflacijo al kaj??. V glanem to nikamor ne pelje več in mislim, da se bo čedalje večja mora poljat po naših cestah. Tisti pa k ne mislijo ustavljat, pa itak ne bojo tablice gor dajal. TEMA ŽIVA :headbang: :wacko:

To še ni sprejeto.

Ampak sploh ne dvomim, da bo, ker pri nas za očitno zgrešene zakone nihče ne odgovarja - tisti, ki so odgovorni za prometno varnost, predlagajo višje kazni, pa čeprav se je že pokazalo, da to NE prispeva k manj nesrečam.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX je predlagal edino pametno kaznovanje,- po dohodkih. Za nekatere prekrške pa dodatno še nekaj ur javnih del (pometanje cest, pomoč v bolnicah pri žrtvah nesreč...).

se strinjam... po švicarskem sistemu pa bo

:hmm: ja saj bi, ... samo formalnega dohodka nimam, ... črnega ne vidijo, stanujem pri mami, ...

Saj to bi pa šlo! :yea1: Tko kot pri davkih.

rrrr :hmm:

k temu se tut jst podpišem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno kok hitro sprejmejo povišanje kazni. Mogoče mislijo s tem nadomestit inflacijo al kaj??. V glanem to nikamor ne pelje več in mislim, da se bo čedalje večja mora poljat po naših cestah. Tisti pa k ne mislijo ustavljat, pa itak ne bojo tablice gor dajal. TEMA ŽIVA :headbang: :wacko:

Tablco bojo že meli gor samo zanima me kam bo obrnjena :D . Drugač pa res, Slovenija goes low.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm tut svcarski sistem pri nas ne bo deloval. Ker je folk "trd" ker vsi mislijo da so nevem kaksni dobri vozniki in tako naprej.

Kazni so zadnja faza in to takrat ko je nekdo ze naredil pidalijo.

Rabi pa se preventiva kot je dejal en stric na TV.

Ljudi je treba v avtosolah nekako izobrazevati kaj vse se ti lahko zgodi in to kako hitro se ti to lahko naredi.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm tut svcarski sistem pri nas ne bo deloval. Ker je folk "trd" ker vsi mislijo da so nevem kaksni dobri vozniki in tako naprej.

Kazni so zadnja faza in to takrat ko je nekdo ze naredil pidalijo.

Rabi pa se preventiva kot je dejal en stric na TV.

Ljudi je treba v avtosolah nekako izobrazevati kaj vse se ti lahko zgodi in to kako hitro se ti to lahko naredi.

LPM

In tudi, kako reagirati, ko se ti nekaj zgodi. Seveda v praksi, ne samo v sloganih...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!