Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

  • 8 mesecev pozneje...

17.8 2008 sem imel prometno.

zaletel sem se odzadaj v avto, ki je zavijal iz glavne ceste na stransko brez smerokaza. Pred zavijanjem je rahlo zavil čez sredinsko črto (levo)z tem razlogom sem pritisnil brenzo, drugače sem ga imel namen prehitet. Nato je zavil desno z ceste, med tem časom sem priletel odzadaj v levi bok avtomobila. kaj so na kraju nesreče napisali policaji nevem nič, vem samo da sem pihal potem so me pa z rešilcem odpelali v bolnišnico.

zdaj pa sledi vprašanje kaj lahko pričakujem od sodnice, kakšna kazen me lahko doleti, glede na to da sem še voznik začetnik(čeprav za motor že imam 4 leta izpit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dob si zapisnik na policijski katera je mela tvoj primer čez...Verjetno bo deljena krivda al pa kaj takega.. on zavojanje napačno, ti pa neprilagojena hitrost al pa kaj takega :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj bi bil jaz kriv ker on če se za bvz vstavi sredi ceste se morem jaz varno zaustavit do njega. Plus tega me je oni austric v katerega sem se zaletel klical nekaj glede zavarovalnice(razumel ga tak nisem nič). Tak da po tem sklepam da sem jaz kriv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti je že predlagal NejcZ, si pridobi zapisnik. Po zakonu imaš pravico do vpogleda v zapisnik.

Zakon ne določa, da se moraš voziti s tako hitrostjo, da se boš lahko ustavil pred vsako oviro, čeprav policisti prevečkrat prakticirajo ravno tako razlago. Nekje v tistem členu piše, da se moraš voziti s tako hitrostjo, da se lahko varno ustaviš pred oviro KI JO LAHKO PRIČAKUJEŠ.

Če si lahko pričakoval ta manever voznika pred seboj, boš verjetno kriv ti. Če manevra avtomobilista nisi mogel pričakovati in boš to lahko dokazal (ni dal smerokaza, polna črta, preko katere je nenadoma zapeljal...), potem naj bi bil kriv avtomobilist. Ker pa je velikokrat težko dokazati, da neke ovire ni bilo za pričakovati, se policisti raje odločijo za deljeno krivdo, pa se to potem ubadaj po svoje, če ti kaj ni prav. O:-)

Jaz sem imel podobno izkušnjo, pri kateri mi ni bilo potrebno nič dokazovati, ker se je vse lepo videlo iz sledi na cestišču. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17.8 2008 sem imel prometno.

zaletel sem se odzadaj v avto, ki je zavijal iz glavne ceste na stransko brez smerokaza. Pred zavijanjem je rahlo zavil čez sredinsko črto (levo)z tem razlogom sem pritisnil brenzo, drugače sem ga imel namen prehitet. Nato je zavil desno z ceste, med tem časom sem priletel odzadaj v levi bok avtomobila. kaj so na kraju nesreče napisali policaji nevem nič, vem samo da sem pihal potem so me pa z rešilcem odpelali v bolnišnico.

zdaj pa sledi vprašanje kaj lahko pričakujem od sodnice, kakšna kazen me lahko doleti, glede na to da sem še voznik začetnik(čeprav za motor že imam 4 leta izpit)

če je zavijal na stransko cesto v ktižišču si ti kriv. Kako in zakaj je pa potem zavil desno in kako si se zaletel v levi bok?

Če boš spoznan za krivega, kar bo že pisalo v zapisniku kdo je povzročitelj, boš dobil okrog 8 kazenskih točk pa ene 450€ kazni. V bistvu boš po pošti dobil nekakšno obvestilo o nesreči, kjer bo napisano kaj se je zgodilo. Ni pa to pravi policijski zapisnik.

A imaš kaj AO+?

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hiter sem bil to priznam. dvomim da so dali deljeno krivdo ker je bila omejitev 60. imam pa eno osebo za pričo lki se je vozil 3 metre za mano. On je ušel skozi med mojim motorjem v zraku in avtomobilom, da je bilo še bolj pestro zadel je moje zadnje kolo v zraku z špeglom motorja.

bom šel zdaj en dan na postajo, samo da mi gips dajo dol z roke da mi nebojo še kake kazni za to napisali(vožnja avtomobila z gipsom)aja vozim avto ki je prirejen za invalida.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so ga policisti zapisali ja. pa kolikor se spomnim je rekel policaj da grem na sodišče,.. oz. nekaj v takem smilu spomnim se mogoče od nesreče 3-4 insekte po 5 sekund. zavijal je na dvorišče neke hiše ker je zalutal

zanima me še. zdaj trenutno imam izpit za avto in motor in mi napodaligi nesreče z motorjem odvzamejo izpit. kateri izpit moram it kasneje delet da dobim nazaj vsaj izpit za avto ali oba.

avta nisem zadel v levi bok moja napaka ampak čist levo odzadaj, tak da mu je praktično celi levi bok zvilo

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me še. zdaj trenutno imam izpit za avto in motor in mi napodaligi nesreče z motorjem odvzamejo izpit. kateri izpit moram it kasneje delet da dobim nazaj vsaj izpit za avto ali oba.

če nisi bil pijan kot kanta ti ne bodo vzeli izpita, razen če boš imel preveč točk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nisi bil pijan kot kanta ti ne bodo vzeli izpita, razen če boš imel preveč točk.

0,0 sem napihal

po tem novem zakonu se hitro nabere totih par točk da nam mladim voznikom gre izpit.

da mi recimo piše neprilagojena hitrost+povročitev prometne nesreče

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okol 8 pik

mladem voziku pri 7 že odvzamejo al z 8mo komaj

nisem imel ao+ bi mi pa fajn prišel ker sem se fajn polomil. plus na nogi mam lahko trajne poškodbe mi trenutno nedeluje en živec nemorem noge v gležnju gor potegnit isto prstov ne.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1x z hyosotom sem mislu da sem hitrejši od rampe, tko da sem pobral rampo in se veselo zvrnu na tla..... sramota pa taka :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji te bojo dali vsekakor k sodniku za prekrške.Takrat pripelji sabo pričo,ki je videla da je ta zavijal brez žmigovca,to ti je edina šansa.Kazen je pa sigurn tud odvzem vozniške za en mesec,vsaj pr men je blo tko(no pol sem si izpogajal samo 4 točke pa 250 eur-sicer še po starem zakonu,zdaj je več).Je pa res da nisem več mlad voznik :kva2: .Je pa škoda da nimaš AO+,glede na poškodbe bi pokasiral vsaj za ene 6 takih mopedov kot si ga zlamu,pa raj več.Jest brez AO+ ne grem niti na dvorišču sedet na parkiran motor,kaj da bi se šele pelal. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji te bojo dali vsekakor k sodniku za prekrške.Takrat pripelji sabo pričo,ki je videla da je ta zavijal brez žmigovca,to ti je edina šansa.Kazen je pa sigurn tud odvzem vozniške za en mesec,vsaj pr men je blo tko(no pol sem si izpogajal samo 4 točke pa 250 eur-sicer še po starem zakonu,zdaj je več).

Ne vem, če bi bila priča dosti. :hmm: Ti imaš pričo, da ni imel avto žmigovca, avtomobilist pa trdi da ga je imel. In kaj zdaj?? Praviš, da kazen ne uide.... sej pol je pa vseeno al imaš kakšno pričo al pa ne. Policaji itaq napišejo neprilagojena hitrost in neupoštevanje varnostne razdalje. Pol pa če je bilo tako, al pa ne. V veliko primerih pa je res tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji itaq napišejo neprilagojena hitrost in neupoštevanje varnostne razdalje. Pol pa če je bilo tako, al pa ne. V veliko primerih pa je res tako.

No, ni čist 'itak'. In če ni prič pri nikomer ... ali pa če so ... se da v tem primeru 'debatirat' v neskončnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem bil na policiski postaji. Do zapisnika nisem imel dostopa. rečeno pa je bilo da so oni vse naprej poslali na sodišče(da sem jaz 100% krivec). in policaj mi je rekel da naj takrat pričo zraven pripeljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji te bojo dali vsekakor k sodniku za prekrške.Takrat pripelji sabo pričo,ki je videla da je ta zavijal brez žmigovca,to ti je edina šansa.Kazen je pa sigurn tud odvzem vozniške za en mesec,vsaj pr men je blo tko(no pol sem si izpogajal samo 4 točke pa 250 eur-sicer še po starem zakonu,zdaj je več).Je pa res da nisem več mlad voznik :kva2: .Je pa škoda da nimaš AO+,glede na poškodbe bi pokasiral vsaj za ene 6 takih mopedov kot si ga zlamu,pa raj več.Jest brez AO+ ne grem niti na dvorišču sedet na parkiran motor,kaj da bi se šele pelal. :lol:

Pretiravat pa ni potrebno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem bil na policiski postaji. Do zapisnika nisem imel dostopa. rečeno pa je bilo da so oni vse naprej poslali na sodišče(da sem jaz 100% krivec). in policaj mi je rekel da naj takrat pričo zraven pripeljem.

kaj se bo še iz tega izpeljalo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se bo še iz tega izpeljalo ?

Predvidevam: vidli bojo, da je Norc16 en mulc, pa da njegova priča bogvekake klamfa ... in bodo dali vzgojno kazen vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa sledi vprašanje kaj lahko pričakujem od sodnice, kakšna kazen me lahko doleti, glede na to da sem še voznik začetnik(čeprav za motor že imam 4 leta izpit)

cca za tiste, ki niso vozniki začetniki:

- 200-300€ kazni če si študent, drugače nekaj več

- povprečnina enih 60€ za postopek

- prepoved vožnje A kategorija min. 1 mesec, izvržbo lahko pričakuješ okrog meseca Maj-a 2009

- min. 8 kazenskih točk

dodatno:

- izguba 3 premiskih razredov

- stroški popravila

_______________________

drago.... :)

priča ti ne bo nič pomagala, ker si prišel od zadaj in nima veze ali so žmigavci ali ne....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem bil na policiski postaji. Do zapisnika nisem imel dostopa. rečeno pa je bilo da so oni vse naprej poslali na sodišče(da sem jaz 100% krivec). in policaj mi je rekel da naj takrat pričo zraven pripeljem.

Policisti ti MORAJO pokazati zapisnik, saj vsebuje zbrane podatke o tebi. To je določeno z zakonom. Njihovi izgovori so le mlatenje prazne slame, ki največkrat uspejo. :lol:

Dobro bi bilo, da bi videl zapisnik, da boš lahko pripravil ustrezen zagovor, še posebej če so te opredelili kot 100% krivca. V tem primeru boš dobil toliko točk, da boš zagotovo ob izpit, saj si povzročil prometno nesrečo s hujšimi telesnimi poškodbami (če imaš gips zaradi tega), pa tudi denarna kazen bo :eek: .

Najbolje bo, da vzameš enega odvetnika s seboj na policijo, da ti pokažejo zapisnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!