Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

...

priča ti ne bo nič pomagala, ker si prišel od zadaj in nima veze ali so žmigavci ali ne....

lp

Pri mojem primeru, ko sem prišel od zadaj, je imelo veliko veze kako je voznik pred menoj opravil manever zavijanja in da ni nakazal tega s smerokazom. Imel sem pričo, ki je povedala kako se je vse skupaj zgodilo.

Brez dvomov je bil voznik vozila preko katerega sem imel letalne vaje obsojen za kaznivo dejanje povzročitve prometne nesreče s hujšimi telesnimi poškodbami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primeni so na kraju nesreče napisali z lahkimi poškodbami, ker sem res zgledal ko da mi ni nič, ko sem še v šoku bil.

Jaz sem tudi kar lepo poleto na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem primeru, ko sem prišel od zadaj, je imelo veliko veze kako je voznik pred menoj opravil manever zavijanja in da ni nakazal tega s smerokazom. Imel sem pričo, ki je povedala kako se je vse skupaj zgodilo.

Brez dvomov je bil voznik vozila preko katerega sem imel letalne vaje obsojen za kaznivo dejanje povzročitve prometne nesreče s hujšimi telesnimi poškodbami.

potem si imel srečo s sodnikom, ponavadi take letalnice nastanejo pri neprilagojeni hitrosti oziroma, ko kaj spregledaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si imel srečo s sodnikom, ponavadi take letalnice nastanejo pri neprilagojeni hitrosti oziroma, ko kaj spregledaš...

ali pa kdo pred tabo neda smerokaza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si imel srečo s sodnikom, ponavadi take letalnice nastanejo pri neprilagojeni hitrosti oziroma, ko kaj spregledaš...

V bistvu sem imel srečo s policisti, da so pogledali vse sledi na cesti in je bilo jasno videti kaj se je dogajalo. Glede na policijski zapisnik mi ni bilo potrebno do sodnika. Le domov sem dobil obvestilo, da je voznik, ki je povzročil nesrečo dobil pogojno kazen za kaznivo dejanje povzročitve prometne nesreče s takimi posledicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,a pa vi počakate policajem če ste naredil prekršek,jest tut pod razno ne :headbang:

to niso ravno trenutki pri katerih bi pobegnil, samo upaš da pridejo čimprej oz. da rešilec pride čimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priča ti ne bo nič pomagala, ker si prišel od zadaj in nima veze ali so žmigavci ali ne....

:slap: Pa še kakšno vezo ima... v pravnih državah, kjer to raziščejo tudi forenziki, ki lahko ugotovijo celo, ali je razbita žarnica pred razbitjem delovala ali ne...

V banana republikah so si pač izmislili pojem 'neprilagojene vožnje', ki pokrije vse situacije, ki se jih odgovornim ne da raziskovat.

potem si imel srečo s sodnikom, ponavadi take letalnice nastanejo pri neprilagojeni hitrosti oziroma, ko kaj spregledaš...

OK, če se dosledno držiš pojma 'neprilagojene hitrosti' (oz. po novem neprilagojene vožnje), kot je definiran v zakonu, potem imaš seveda prav - vsaka nesreča je posledica neprilagojene hitrosti (oz. neprilagojene vožnje), saj naj bi vozil tako, da se lahko varno ustaviš oz. izogneš čemurkoli (ne gleda na to, da drugi členi istega zakona ali tudi drugi zakoni jasno določajo, da 'tisto' na cesti nima kaj iskat).

Če pa vklopiš malo zdravega razuma in z oči snameš plašnice, pa ugotoviš, da se take 'letalnice' dogajajo že pri trku s hitrostjo 10-15km/h - kar pa se hitro zgodi, če nekdo vozi 50 km/h, tistemu spredaj pa ne delajo zavorne luči in/ali smerokazi in je zato zaviranje prepozno.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. kar pa se hitro zgodi, če nekdo vozi 50 km/h, tistemu spredaj pa ne delajo zavorne luči in/ali smerokazi in je zato zaviranje prepozno.

saj ne pravim, da je v 100.00% oni odzadaj kriv, večinoma pa mogoče :)

pri 50km/h si ponavadi toliko lezemo v rit, da niti ne opaziš rdečih luči ampak samo, da je avto naenkrat precej blizu... kaj šele ko gledaš kako folk vozi po AC

hočem samo povedati, da ponavadi v takih naletih oni odzadaj delajo "neumnosti" (so rahlo preblizu ali malo prehitri ali premalo pozorni)

drugo je pa če kak avto brezveze stoji sredi kakega ovinka... kar je pa spet približno isto kot, da na istem mestu srečaš počasen traktor

na kaj se lahko zgovarjaš če avto pred teboj zavre zaradi mačke in ni nobenih žmigavcev, ko se mu napičiš v rit?

sem imel enak nalet točno 3 leta nazaj, medtem ko je avto zavijal levo.... trenutek nezbranosti (gledal motorista pred njim, ki je prehiteval avtobus v škarje), 10km/h nad omejitvijo, avto pred mano, ki sem se mu približeval, je bolj močno zavr, luči in žmigavcev ni bilo niti časa gledat, lahko ga bi obvozil po levi strani vendar sem se bal bočnega naleta. Voznik, ki je tudi motorist, me je opazil, se začel umikat v desno + jaz sem se umikal v desno in zmanjkalo je prostora....

če gledam iz njegove strani sem kriv jaz....

če gledam iz moje je deloma kriv tudi on ker je:

- bolj močno zaviral, kot se ob normalni vožnji

- žmigavca ni dal 100m prej, če sploh

- se je premislil - ni zavil levo temveč se je začel umikati v desno, ker je mislil, da ga bom prehitel, jaz sem pa zaviral ob desnem robu...

evo, trenutek nezbranosti, v tistih 2 sekundah nisem niti videl zavornih luči ne žmigavcev

vem, da sem začetni vzrok za nesrečo, čeprav bi si ji lahko izognili na 5 različnih načinov na obeh straneh,... sprejmeš kazen in posledice

čeprav bi najraje, da bil kriv on, ker je imel le 700€ škode, medtem ko je mene stalo najmanj 3500€

še en primer:

Z avtom čakamo na križišču in se vklučujemo v gost promet, za kar je potrebno malo več gasa. Stegne prvi, ženska za njim potegne, jaz počasi speljem za njo. Medtem ko pogledam levo skozi okno če je vse OK, se ženska pred mano vserje in se ustavi (čeprav nebi bilo potrebe). Na srečo je sovoznik začel kričati, tako da smo se vstavili 1cm v njenem odbijaču (ni bilo niti praske, ker se je samo vdrlo). Cela panika na drugi strani, kupončki,.... Kdo je kriv... baba ker se je premislila ali premajhna varnostna in gledanje v drugo stran.

ne rečem pa, da je pri vsaki situaciji drugače in bi moral vsak malo premislit kaj je prvi vzrok-povod za nesrečo

moje malo mnenje

pa ne se zdaj kregat...

Popravljeno . Popravil tombgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Pa še kakšno vezo ima... v pravnih državah, kjer to raziščejo tudi forenziki, ki lahko ugotovijo celo, ali je razbita žarnica pred razbitjem delovala ali ne...

ja, raziščejo pa čisto vse primre v nulo, ali enega na sto ? :P preveč gledaš CSI :)

V banana republikah so si pač izmislili pojem 'neprilagojene vožnje', ki pokrije vse situacije, ki se jih odgovornim ne da raziskovat.

Pa saj ta pojem ni tako 'napačen', v bistvu? In dvomim, da so si ga 'izmislili'. Pač so ga zaznali kot razlog ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem dobil od zavarovalnice, neke formulare, kare moram izpolnit in so zelo smešna vprašnja notri, ki jih jaz res nevem.

potek nesreče piše-to sem razumel pa vse napisal.

potem pa so še res ena bvz. če je bil kateri od udeležencev v prometni alkoholiziran- kak naj jaz vem če je voznik avta kja napihal.

je imel kdo kakšne podobne težave.

za povrh pa mi še piše če nena v roku 3 dneh tega odpošljem jim bom mogo sam krit stroške nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, raziščejo pa čisto vse primre v nulo, ali enega na sto ? :P

Seveda raziščejo vse primere, kaj si pa mislil? Ponekod policisti svoje delo jemljejo resno...

Pa saj ta pojem ni tako 'napačen', v bistvu?

In sloni letijo po zraku... :whistle:

In dvomim, da so si ga 'izmislili'. Pač so ga zaznali kot razlog ...

Ravnokar sem videl leteti slona po zraku. :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda raziščejo vse primere, kaj si pa mislil? Ponekod policisti svoje delo jemljejo resno...

Daj mi malo vire naštej, da vidim, kako imajo to porihtano ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,a pa vi počakate policajem če ste naredil prekršek,jest tut pod razno ne :headbang:

No ja, najbrž se bolj težko premikaš, če si poškodovan ... in če potrebuješ rešilca, so na reševalni postaji dolžni obvestiti policijo. Avtomatizem.

Pa saj ta pojem ni tako 'napačen', v bistvu? In dvomim, da so si ga 'izmislili'. Pač so ga zaznali kot razlog ...

Neprilagojena hitrost ni napačen termin? Zaznali so ga kot razlog?

Pa si sam sebi dobro prisluhnil, kaj si rekel?

Jasno, da so ga zaznali kot razlog! In to zelo dober razlog, da od nas, ki se povrhu še poškodujemo, pokasirajo največjo možno vsoto, ki jo je povprečna pamet sploh še sposobna prebavit ... sam veš, kaj se je meni zgodilo.

Dež nas je dobil proti koncu fure tistega dne. Slabša vidljivost, mokra cesta, spolzki asfalt in na blagem ovinku je sprednje kolo zdrsnilo. Nekaj minimalnega sem naredila, jasno, kar ni pasalo v tisto milisekundo in tresk! Zlomljen gleženj ter povrhu še zvin par excellence.

Kolesnice, nobenega znaka za omejitev hitrosti ali nevarnost na cesti, vozili pa smo pod omejitvijo, saj motorju ni bilo nič (crash-padi, zakon! :worship: )! Gleženj in rama sta pač nastradala.

Jasno, rešilec, kaj pa drugega. Policaji so bili tam pred reševalci in policaj je izjavil takoj, ko je prišel do mene:"Joj, kakšno srečo ste imeli! Tukaj je tako gladek asfalt, da se po suhem motoristi ubijajo!"

Fajn!

In namesto, da bi poskrbeli za varnost, odstranili oz. sanirali vzrok, v tem primeru načeto spolzko in sploh uničeno cestišče, ti v imenu države nabijejo kazen, tudi v primeru, ko nisi poškodoval nobene družbene lastnine in nikogar drugega razen sebe. Še promet ni zastal.

Kazen?

460.- € in 6 kazenskih točk.

Pa ne zaradi neprilagojene hitrosti.

Zaradi novega tolmačenja, kjer udeleženci v prometu potegnemo kratko v vsakem primeru.

Če dežuje, če sneži, če je prevroče, če je tornado ali pa peščeni vihar - kriv si.

Če se pelješ, drsiš, stojiš ali le uporabljaš cesto, za kar že itak plačuješ cestnino - kriv si.

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, najbrž se bolj težko premikaš, če si poškodovan ... in če potrebuješ rešilca, so na reševalni postaji dolžni obvestiti policijo. Avtomatizem.

Neprilagojena hitrost ni napačen termin? Zaznali so ga kot razlog?

Pa si sam sebi dobro prisluhnil, kaj si rekel?

Jasno, da so ga zaznali kot razlog! In to zelo dober razlog, da od nas, ki se povrhu še poškodujemo, pokasirajo največjo možno vsoto, ki jo je povprečna pamet sploh še sposobna prebavit ... sam veš, kaj se je meni zgodilo.

Dež nas je dobil proti koncu fure tistega dne. Slabša vidljivost, mokra cesta, spolzki asfalt in na blagem ovinku je sprednje kolo zdrsnilo. Nekaj minimalnega sem naredila, jasno, kar ni pasalo v tisto milisekundo in tresk! Zlomljen gleženj ter povrhu še zvin par excellence.

Kolesnice, nobenega znaka za omejitev hitrosti ali nevarnost na cesti, vozili pa smo pod omejitvijo, saj motorju ni bilo nič (crash-padi, zakon! :worship: )! Gleženj in rama sta pač nastradala.

Jasno, rešilec, kaj pa drugega. Policaji so bili tam pred reševalci in policaj je izjavil takoj, ko je prišel do mene:"Joj, kakšno srečo ste imeli! Tukaj je tako gladek asfalt, da se po suhem motoristi ubijajo!"

Fajn!

In namesto, da bi poskrbeli za varnost, odstranili oz. sanirali vzrok, v tem primeru načeto spolzko in sploh uničeno cestišče, ti v imenu države nabijejo kazen, tudi v primeru, ko nisi poškodoval nobene družbene lastnine in nikogar drugega razen sebe. Še promet ni zastal.

Kazen?

460.- € in 6 kazenskih točk.

Pa ne zaradi neprilagojene hitrosti.

Zaradi novega tolmačenja, kjer udeleženci v prometu potegnemo kratko v vsakem primeru.

Če dežuje, če sneži, če je prevroče, če je tornado ali pa peščeni vihar - kriv si.

Če se pelješ, drsiš, stojiš ali le uporabljaš cesto, za kar že itak plačuješ cestnino - kriv si.

Imam občutek kot da nekatere zakone pišejo ljudje, ki ne živijo v realnem svetu. Če so državne ceste v takšnem stanju, naj saj za vraga vtaknejo znake za nevarnost na nevarne odseke, saj gre za človeška življenja!!! Iz tega vsega lahko sklepamo "bad system" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi ta teden ustavli policaji,prekoračitev hitrosti,sem dobila 250eur kazni+3 kazenske točke:(.Nimamo kaj ne sicer je bila kolona pred mano tako,da študiram da bi se pritožila.Ima kdo kak pameten ugovor,ki deluje?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze pisat pritožbo.. Samo še dražje, bo ker ti bodo zaračunali še sodne stroške. Če kolona krši omejitev ti to še ne da pravice, da jo tudi ti. Policaj pa lahko potegne iz kolone kogar hoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi ta teden ustavli policaji,prekoračitev hitrosti,sem dobila 250eur kazni+3 kazenske točke:(.Nimamo kaj ne sicer je bila kolona pred mano tako,da študiram da bi se pritožila.Ima kdo kak pameten ugovor,ki deluje?

Hvala

i kaj si ti delala? vozla v koloni ili dohitevala kolono pred tabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i kaj si ti delala? vozla v koloni ili dohitevala kolono pred tabo?

Vozla sem se za drugimi v koloni,pa je edino mene ven potegnil:)Sem bila tak jezna ej ko drugih ni ne mene pa je.Pa ko juh je še bilo dosti pred mano in za mano,ne ampak ravno mene:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je vseeno tukaj ti ne pomaga pritožba .

Ja ne saj samo veš,ko te tak za brezveze štrajfajo ne o.k priznam pripeljala sem prehitro samo če pa je bila kolona pred mano in za mano,nevem kje je ravno mene dobil:).Ja nimam kaj ne plačat bo treba it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!