Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Ni po moje, ker jaz na to vprašanje ne bi tako odgovoril. Definitivno pa ga ne bi spodbujal. In pri tem je zanimivo, da imate na Dolenjskem veliko čez problematične Rome medtem, ko je problematiziran način razmišljanja očitno razširjen tudi med ostalimi ('če si mladoleten, ti nič ne morejo'). Poleg tega je nekdo podal mnenje, ki je nasprotno tvojemu.

A se bo šel vozit ali ne je stvar odločitve njega samega in če je odločen, da bo to storil, mu tega nihče od nas ne more preprečiti. Vsekakor pa neumnosti ni treba posebej vzpodbujati na javnem forumu. A bi se ti čutil kaj odgovornega za to kar si napisal v primeru, da se bo mladenič šel voziti in se bo raztreščil med begom pred policijo?

bežal bi, če bi verjel tebi, jaz sem napisal da jo bo najverjetneje odnesel samo z opozorilom pri sodniku za prekrške, torej se mu ne splača bežat, sploh pa mu nisem rekel naj se gre vozit brez izpita niti naj beži pred policijo, to je njegova odločitev, jaz sem samo odgovoril na njegovo vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bežal z 125 ko so me dobili in mi zaračunali 25 prekrškov ki sem jih storil med bežanjem in se moral plačati kompletno kazen čeprav sem bil mladoleten .aja pa še motor so mi vzeli za 6 mesecev .

FANTJE NE IZPLAČA SE

se en uprasanje ;D

zakaj si se ustavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se en uprasanje ;D

zakaj si se ustavil?

Morda zato, ker je bežanje pred policijo protizakonito, nevarno in ne najbolj pametno početje? A ne bi ti rajši 'intelektualno' energijo, ki jo tako zlahka trošiš na 'hecna' vprašanja vložil v pridobivanje izpita za motor, da se boš posledično lahko vozil brez skrbi, da te bo kdo preganjal ali kaznoval? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda zato, ker je bežanje pred policijo protizakonito, nevarno in ne najbolj pametno početje? A ne bi ti rajši 'intelektualno' energijo, ki jo tako zlahka trošiš na 'hecna' vprašanja vložil v pridobivanje izpita za motor, da se boš posledično lahko vozil brez skrbi, da te bo kdo preganjal ali kaznoval? :rolleyes:

Je tako, ampak če se pa že lotiš bežat, potem pa vsaj zbeži :)

Najslabše se je na polovici premislit, ker potem kazen itak je, s tem da je bistveno večja. Vprašanje se je namreč nanašalo, zakaj je ustavil, glede na to, da je že bežal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa sredi bežanja uvidel, da ne bo mogel zbežati... Ali ustaviti ali pa se kje skreširati. Po moje je boljša prva rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vsekakor res :) Sem bolj izhajal iz predpostavke, da je ustavil ker je dobil cold feet :)

Pa da se razumemo, ne podpiram bežanja, ni vredno reskirat, da si kaj narediš zaradi tega.. Hotel sem le povedat, da je ustavit ko že bežiš najslabša opcija zate. Če se že lotiš bežat to naredi tam kjer poznaš teren, veš kam boš šel in to izpelji do konca! Čene raje ustavi, ker bo hitro kaj narobe. Ali te bodo dobili ali se boš pa sesul.. Izkušnje ko smo se še ganjali z mopedi po gmajnah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje pa so ravno nasprotne, če ne pišeš kakšnih bedarij v pritožbo, v stilu saj so tudi vsi drugi vozili prehitro, pa sem še jaz..., ti pač ne morejo nič dokazati, brez dokazov pa te ne morejo obsoditi.

lp

Franc

Pred par tedni je v enem od časopisov, ki jih tlačijo po nabiralnikih, neki pravnik pisal o tem, mnenje "strokovnjaka" o tem pisanju, pa je bilo zelo izmotajoče, v stilu kako je to odvisno od sodnika (huda pravna država, če je to odvisno od razpoloženja sodnika).

ne morem se ravno strinjat s tabo. najprej, materialni dokazi o katerih ti govoriš, so pri prekrških zelo redki. v prometu je to fotografija zaradi prekoračitve hitrosti, če te slika stacionarni radar (pri laserskem je ni) oziroma posnetek, če te dobi provida (avto). (izvzemam prometne nesreče, ker o njih ni bilo govoroa). vse ostalo, torej velika večina prometnih prekrškov, pa je t.i. "beseda proti besedi" in zato ne vem kaj bi ti takega napisal v pritožbo oziroma zakaj bi sodnik verjel tebi in ne uradni osebi, ki po "defaultu" govori resnico.

seveda je tudi vsaka kazen odvisna od posameznega sodnika (če on o njej odloča), ker je pač neodvisen pri svojem odločanju in definitivno ne zaradi njegovega razpoloženja. tudi vsak od nas ima različen pogled na stvari in pri prekrških kjer je denarna kazen in/ali kazenske pike v razponu, se bo seveda tudi zgodilo, da bodo kazni za na papirju enak prekršek, različne.

moje mnenje še enkrat, če nisi 100% da bo pritožba šla skozi, plačaj polovičko, ker bo ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se en uprasanje ;D

zakaj si se ustavil?

nisem se ustavil prostovoljno . z motorjem sem hotel zbežati čez en ozek most za pešce ta pa je imel dve stopnici ko sem sestopil z motorja in hotel dvigniti prednje kolo čez stopnici si je pojavil en policaj ki sploh ni bil v službi in se je z osebnim avtom pridružil pregonu ta model mi je ugasni motor in vzel ključe , potem me je pa še sklofutal in dvakrat boksnil v trebuh .

aja lovila pa sta me dva leteča in če se nebi pojavil ta policaj bi jima ušel ker z bmw ne bi prišla čez ta most .

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem se ravno strinjat s tabo. najprej, materialni dokazi o katerih ti govoriš, so pri prekrških zelo redki. v prometu je to fotografija zaradi prekoračitve hitrosti, če te slika stacionarni radar (pri laserskem je ni) oziroma posnetek, če te dobi provida (avto). (izvzemam prometne nesreče, ker o njih ni bilo govoroa). vse ostalo, torej velika večina prometnih prekrškov, pa je t.i. "beseda proti besedi" in zato ne vem kaj bi ti takega napisal v pritožbo oziroma zakaj bi sodnik verjel tebi in ne uradni osebi, ki po "defaultu" govori resnico.

seveda je tudi vsaka kazen odvisna od posameznega sodnika (če on o njej odloča), ker je pač neodvisen pri svojem odločanju in definitivno ne zaradi njegovega razpoloženja. tudi vsak od nas ima različen pogled na stvari in pri prekrških kjer je denarna kazen in/ali kazenske pike v razponu, se bo seveda tudi zgodilo, da bodo kazni za na papirju enak prekršek, različne.

moje mnenje še enkrat, če nisi 100% da bo pritožba šla skozi, plačaj polovičko, ker bo ceneje.

Glede dokazov, si več ali manj odgovoril kar sam, zakaj si pri providi, stacionarnem radarju ipd. delajo stroške s slikami, če pa je dovolj beseda?

V primeru dvoma v korist obtoženem.

"Beseda proti besedi" je točno to (nihče ni, ne sme biti "večcenjen").

Za enak prekršek, bi moral dobiti enako kazen (v enakih okoliščinah seveda).

Se pa strinjam, če ne veš kaj počneš, raje plačaj takoj (manj živcev in manj denarja).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si mladoleten je samo sodnik za prekrške, on odloči ali bo kazen ali ne, v 99% primerih pa dobiš ukor oz. opozorilo

:topic: Sodnikov za prekrške že od 1.1.2005 ni več. So samo sodniki. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štopali so me samo enkrat in to točno takrat, ko sem bil brez izpita. Zdaj pa že 3 leta ne, ko sem legalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dokazov, si več ali manj odgovoril kar sam, zakaj si pri providi, stacionarnem radarju ipd. delajo stroške s slikami, če pa je dovolj beseda?

V primeru dvoma v korist obtoženem.

"Beseda proti besedi" je točno to (nihče ni, ne sme biti "večcenjen").

Za enak prekršek, bi moral dobiti enako kazen (v enakih okoliščinah seveda).

Se pa strinjam, če ne veš kaj počneš, raje plačaj takoj (manj živcev in manj denarja).

lp

Franc

Ponavadi je tako, da sta policaja 2, ti pa sam. Komu boš verjel? Posamezniku ali "skupini"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje , da mu je policist prekršek podtaknil? Ker po vseh možnih izračunih ni nikakršne verjetnosti, da bi policaj izmeril mene (ročni merilnik hitrosti)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je tako, da sta policaja 2, ti pa sam. Komu boš verjel? Posamezniku ali "skupini"?

Ja, ampak z napravo upravlja samo eden, drugi ne vidi in ne more vedeti kaj je meril (izmeril), če bi šel npr. skozi rdečo, potem pa je pomembno, da sta dva policaja (ali več).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj me je ustavu v Logatcu in na radarju meritev 99km/h izmerjeno na 105,3m. Jst sm vozu malenkost čez omejitev v naselju, NIKAKOR pa NE 99km/h. Seveda policajček v roke prime ZVCP in mi prebere kazen: sodnik za prekrške, zagrožena kazen do 1000eur + 9 kazenskih točk + prepoved vožnje motornega vozila.

Jst nism dobil nič za podpisat, on pa si je use zapisov samo v svojo beležko. V soboto sem dobil pošto od sodnika za prekrške, da morm 20.10.2008 pridt tja na zaslišanje.

Bistvo tega je, da je on verjetno zmeru 3 druge motoriste, ki so bli cca. 500m pred mano in so na mestu kjer je bil policaj šli na nasprotni pas in naprej brez ustavljanja. Jaz sem peljal v isto smer, se nekje 70m pred mano pojavi policist in me ustavi ter pokaže radar, da je zmeru mene!!!

Če zračunam, da če bi vozu 99km/h bi razdaljo 105,3m prevozu v približno 4s! KAR pa je nemogoče, da bi se ustavu pred policajom.

uglavnm pizdarija, ki jo morm nekak rešt!

kkšn nasvet???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dodatek: izmeril in ustavil me je EN policist, drug policist pa je obravnaval nekoga v osebnem avtomobilu, tako da ni videl meritve če je res zmeru mene! Tako da policist nima nobene priče, da je izmeril mene...z mano na motorju je bla punca, ki je vidla celo stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je normalno v logatcu... Mene so že dvakrat tako... Sam jim nism mogla nič dokazat. Pelala sm se pa pod 50...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je normalno v logatcu... Mene so že dvakrat tako... Sam jim nism mogla nič dokazat. Pelala sm se pa pod 50...

sem pa mislil da se v naši deželici dokazuje krivda, in ne nedolžnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kkšn nasvet???

pojdi na kratek tečaj fizike ;)

pri 99km/h zavorna pot, sestavljena iz reakcijskega časa (max 25m) in zaviranja (ca 40m) skupaj znese ca 65m.

ustavil bi se tudi če bi pripeljal dosti več!!!

tvoje teorije ne bi podajal na sodišču, te lahko povsem enostavno demantirajo, tako kot sem ti jaz napisal.

reci raje da te je prehiteval nek motorist, ki je nato skrenil s ceste, tebe siromaka, nemočno žrtev so pa nesramno izkoristili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj me je ustavu v Logatcu in na radarju meritev 99km/h izmerjeno na 105,3m. Jst sm vozu malenkost čez omejitev v naselju, NIKAKOR pa NE 99km/h. Seveda policajček v roke prime ZVCP in mi prebere kazen: sodnik za prekrške, zagrožena kazen do 1000eur + 9 kazenskih točk + prepoved vožnje motornega vozila.

Jst nism dobil nič za podpisat, on pa si je use zapisov samo v svojo beležko. V soboto sem dobil pošto od sodnika za prekrške, da morm 20.10.2008 pridt tja na zaslišanje.

Bistvo tega je, da je on verjetno zmeru 3 druge motoriste, ki so bli cca. 500m pred mano in so na mestu kjer je bil policaj šli na nasprotni pas in naprej brez ustavljanja. Jaz sem peljal v isto smer, se nekje 70m pred mano pojavi policist in me ustavi ter pokaže radar, da je zmeru mene!!!

Če zračunam, da če bi vozu 99km/h bi razdaljo 105,3m prevozu v približno 4s! KAR pa je nemogoče, da bi se ustavu pred policajom.

uglavnm pizdarija, ki jo morm nekak rešt!

kkšn nasvet???

Vstrajaj na tem, kar si napisal zgoraj in brez tega, da si vozil "malo" čez omejitev (ker v tem primeru priznavaš krivdo). Zgubiti tako ali tako nimaš kaj.

lp

Franc

ps. za 1000€ kazni se ti že splača vzeti s seboj odvetnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah ne boš nč dosegu. Kr sodnica mora verjet uradni osebi ali sodnemu izvedencu. Tko je men rekla, pa je sodni izvedenec čist nemogoč odgovor oddal. Mogoče če bi imel odvetnika bi kej dosegel, bi ga pa verjetno plačal dost več kot kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!