Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

odvetnik, ki te zastopa pred sodnico te pride ene 300€, pol pa računaj kaj se ti splača.

Če ga pa samo vprašaš za nasvet, pa dosti manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes prejel lep pozdrav graske policije. 29.07. se je en policijski organ (on/ona ?!) ustavil zraven pred blokom parkiranega motorja in izmeril profil sprednje gume. ker cez 3/4 povrsine ni dosegel 1.6 mm smem vplacati € 66.-.

se nekaj dejstev:

1. motor je bil parkiran, ker sem cakal nove gume (nope, niti premaknil ga nisem med tem casom).

1a. vozilo z neustrezno opremo ne sme biti parkirano na javnih povrsinah (i.e. ob cesti)

1b. vozilo brez registrske tablice ne sme biti parkirano na javnih povrsinah (i.e. ob cesti) [tablice bi snel in s tem nakazal nevozno stanje vozila]

2. ker blok nima dvorisca ali drugacne zasebne povrsine - kam naj dam motor ? v dnevno sobo (ta je v 3. nadstropju, dvigalo pa kvadraten meter) ?

3. baje je organ pregona pustil listek/opozorilo na motorju ( WTF !?!? - v tej okolici kakrkoli pustis kje IZGINE v trenu oka), da se javim in razlozim kako in kaj

3a. seveda tega listka ni bilo nikjer (glej zgoraj), ko sem prisel popoldan do motorja :krneki:

4. in ker se nisem odzval "povabilu" na razgovor mi napise prijavo.

5. pri pogovoru na policiji pri referentu mi ta rece "smola pac." sami se pa zelo dobro zavedajo, da je v graz-u postal sport #1 odstranjevanje kazenskih listkov z vozil s strani tujih oseb/nelastnikov vozil !

eh...... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Slo je baje po novem 1,6mm, vsaj tako mi je zadnjič rekel en policaj, pa si še nisem vzel časa in preveril :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF, kaka bedna.. fuknem mu tam v glavo teh 60€ iz principa. Kaj vse se še bodo spomnili :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Slo je baje po novem 1,6mm, vsaj tako mi je zadnjič rekel en policaj, pa si še nisem vzel časa in preveril :)

Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu Ur.l. RS, št. 17/2000

Spremembe: Ur.l. RS, št. 45/2004, 76/2005-ZDCOPMD, 82/2007, 70/2008

6. člen

(1) Globina kanalov v dezenu (merjena v glavnih kanalih) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil kategorij M1 in N1 ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, na motornih kolesih najmanj 1 mm in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

(2) Določilo prvega odstavka tega člena ne velja za vozila muzejske vrednosti, ki so bila originalno opremljena s pnevmatikami, katerih globina kanalov v dezenu je bila pri novih pnevmatikah manjša od 1,6 mm oziroma 1 mm, če se taka vozila ne uporabljajo na javnih cestah. Ne glede na to določilo pa se taka vozila lahko uporabljajo na rallyjih veteranov ali podobnih prireditvah. Ravno tako določilo prvega odstavka tega člena ne velja za traktorje in motokultivatorje ter njihove priklopnike.

(3) Kanali v dezenu se lahko poglabljajo le pri pnevmatikah, ki so za to predvidene in imajo na boku oznako »REGROOVABLE« ali temu ustrezno oznako njihovega proizvajalca.

(4) Pnevmatike za vozila kategorij M1 in N1 ter motorna kolesa (kategorija L) se ne smejo narezovati.

(5) Narezane pnevmatike se ne smejo uporabljati na prednjih oseh motornih vozil, na vozilih, ki prevažajo nevarno blago, pa se ne smejo uporabljati v nobenem primeru.

6. člen ni bil spremenjen uveljavitve pravilnika leta 2000

M1 vozila za prevoz oseb, ki lahko prevažajo poleg voznika največ 8 potnikov

N1 lahka tovorna vozila, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF, kaka bedna.. fuknem mu tam v glavo teh 60€ iz principa. Kaj vse se še bodo spomnili :headbang: :headbang:

probas enkrat nekaj odgovorno narediti (se nisem vozil tistih par dni, ko sem cakal na gume), pa te takole....... na suho........ brez predigre....... :(

ce ne bi bil tako miroljuben bi rekel, da bi zabrisal kaj drugega kot €ure. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Pokrit motor s cerado, ki ima ključavnico...za drugič :D, pa naj meri debelino cerade....banda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e, tudi to ne gre. ce je vozilo parkirano na javni povrsini MORA imeti tablico gor. in ta mora biti videna tudi skozi cerado (zato prodajajo tudkaj take cerade z okenci kjer je tablica na motorju).

motor je bil pa pripasan in zaklenjen z dodatnimi pripomocki (drugace ga ni-i-i-i-i vec).

kakorkoli obrnes, nahebes. brez KY in konkretno. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem....sam sem mislil, da se mu ne bi dalo vlečt pod cerado, da izmeri profil ali kaj drugega.

Kakor koli....banda pokvarjena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zračunam, da če bi vozu 99km/h bi razdaljo 105,3m prevozu v približno 4s! KAR pa je nemogoče, da bi se ustavu pred policajom.

uglavnm pizdarija, ki jo morm nekak rešt!

kkšn nasvet???

hihi haha

fizika ja :D

grči težka bo... šans pomojem nimaš veliko, glede na to da so sploh alergični na motoriste, ker itak vsi "norijo"... Premisli z odvetnikom, ker boš mel samo dodatne stroške... plačaj 500€ , glede pik pa ni veliko pod tvojo komando...

lp

post-10875-1224337475_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačaj 500€? Tole pa ni tak malo denarja da bi kr tk bek fukno za brezveze... :trance_33_sleep:

kaj pa misliš da bo??!

da bodo rekl... ja sej to imate najbrž prov, ja polcaji so mal kilavi pa so enga nasprot nacilal, se opravičujemo za nevšečnosti... jea right... rekl bodo plačite to takoj al pa čez 1 mesec... nimaš šans v takih primerih... kar seješ to žanješ... tko pač je ... itak se mi je pa hvalu kok fajn plačo dobi tko da mu 500€ nebi smel težav delat ane grči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporočam da plačaš. drugače pa najami odvetnika in nekako zavlečita celoten proces da enkrat imaš ti zdravstveno opravičilo enkrat pa on pa mine tisti čas.Da zastara primer. Vsaj včasih se je to dalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je uspelo enkrat pri sodniku za prekrške. Je pa bilo tako, da sem bil zelo pijan in so me kolegi z mojim avtom peljali domov jaz sem spal v avtu in so me pustili na dvorišču pred hišo. Ko sem se zbudil sem malo gledal kako in kaj potem pa lepo stojim na dvorišču si privoščim še eno cigareto in se pripeljejo mimo policaji, in grejo naprej čez kakšno minuto pridejo nazaj in do mene ter zahtevajo dokumente ter kaj tu delam. Jim vse razložim in da sem tu doma pa mi dajo vseeno pihati, saveda pihnem. Sodnici sem vse razložil in je rekla, da bo še zaslišala policista. No dobil nisem nobene kazni in tudi ispita mi niso uzeli. No to je edini primer ki se je končal meni v dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se komu sanja kakšna je razlika v rezultatih, če je seveda kaj odstopanja, ko udeleženec v prometu piha in pokaže

določeno stopnjo alkoholiziranosti in nato naredi preizkus s tem, da da kri. Med enim in drugim testom mine seveda nekaj časa.

Me zanima, ker eno (pihalni test) je merjeno koliko "mg" alkohola/ litrov izdihanega zraka in drugo (odvzem krvi) je gramov/ kilogram krvi.

Ker je odvzem krvi definitivno bolj natančen postopek in časovno daljši kot pa pihanje, je verjetno da so tudi odstopanja v rezultatih.

Je kdo iz stroke prisoten, da bi lahko malo razložil v praksi primere?

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se komu sanja kakšna je razlika v rezultatih, če je seveda kaj odstopanja, ko udeleženec v prometu piha in pokaže

določeno stopnjo alkoholiziranosti in nato naredi preizkus s tem, da da kri. Med enim in drugim testom mine seveda nekaj časa.

Me zanima, ker eno (pihalni test) je merjeno koliko "mg" alkohola/ litrov izdihanega zraka in drugo (odvzem krvi) je gramov/ kilogram krvi.

Ker je odvzem krvi definitivno bolj natančen postopek in časovno daljši kot pa pihanje, je verjetno da so tudi odstopanja v rezultatih.

Je kdo iz stroke prisoten, da bi lahko malo razložil v praksi primere?

lp

PF

Pri odvzemu krvi, oni izračunajo koliko alkohola si imel v krvi ob določeni uri na podlagi trenutnega stanja saj je znano kako hitro se alkohol razgradi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri odvzemu krvi, oni izračunajo koliko alkohola si imel v krvi ob določeni uri na podlagi trenutnega stanja saj je znano kako hitro se alkohol razgradi.

lp

Koliko je to lahko razlika med pihanjem in analizo krvi ? Ali bi morala oba testa pokazati enako?

Kaj, ni imel nihče še takšnega primera, da bi lahko povedal iz prakse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prav danes sem dobil na mail nekaj na to temo - elektronski alkotest (Drager 7410) je pokazal 0,79 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka.

Etilometer je 20 minut kasneje pokaza 0,13 mg/l (1. meritev) oz. 0,12 mg/l (2. meritev, minuto kasneje) - pri tem ne piše, ali gre za alkohol v izdihanem zraku ali v krvi.

Le kdo bi si mislil... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prav danes sem dobil na mail nekaj na to temo - elektronski alkotest (Drager 7410) je pokazal 0,79 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka.

Etilometer je 20 minut kasneje pokaza 0,13 mg/l (1. meritev) oz. 0,12 mg/l (2. meritev, minuto kasneje) - pri tem ne piše, ali gre za alkohol v izdihanem zraku ali v krvi.

Le kdo bi si mislil... :rolleyes:

D.

Verjetno gre za izdihan zrak, ker se meri v miligramih, če bi bilo merjeno v gramih bi bil test merjen v krvi.

Zakaj to sploh sprašujem, ker sem mnenja, da ti dve meritvi ne moreta enako pokazati alkoholizranost.

Kot prvo, če nekdo piha je velikost pljuč lahko različna (ker se ponovno "ponavljam" meri v miligramih alkohola na liter izdihanega zraka) in če se meritve nadaljujejo je velikost in teža človeka

ponovno lahko skeptična, ker v krvi se izmeri koliko gramov alkohola v krvi na kilogram krvi.

Za sam preizkus z Etilometrom pa niti ne vem, kaj je razlika med Alkotesterjem :? .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ne vem, če te prav razumem, ti bi rad vedel koliko odstopajo merilne naprave na terenu (izdihan zrak) od postopka pri odvzemu krvi ali koliko ti bo pokazal manj kasnejši postopek odvzema krvi?

Za prvo ti ne znam podat odgovora, za drugo pa se v povprečju 0,15 grama alkohola na kilogram krvi razgrajuje eno uro.

lp

P.S. Vidim da si vmes že nekaj dodajal. Meritev izdihanega zraka naj bi bila kljub temu zelo zanesljiva, zato jo tudi izvajajo.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!