Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Dobil en del odgovora Alko testi niso merilne naprave, ampak so indikatorji alkoholiziranosti med tem, ko pa

so Etilometri merilniki alkoholiziranosti (bolj natančni), ostalo bom kar pripel in si lahko samo preberete.

VIR: "www.policija.si"

Rad bi izvedel več o merilnih sredstvih, ki jih uporablja prometna policija (vrste, delovanje, usposabljanja ...)

Policija pri kontroli cestnega prometa uporablja merilnike hitrosti in naprave za merjenje alkohola v izdihanem zraku (tj. indikatorje za ugotavljanje alkoholiziranosti in merilnike alkoholiziranosti):

Na spletni strani policije je objavljen strokovni prispevek z naslovom Merilniki hitrosti v policiji pdf.gif, ki so ga pripravili v Sektorju prometne policije v Upravi uniformirane policije

Na spletnih straneh policije so še:

Slovenska policija uporablja različne naprave za merjenje alkohola v izdihanem zraku, ki jih lahko delimo na:

  • aparate, ki dopuščajo sklepanje na stanje pod vplivom alkohola, in
  • aparate, ki vsebnost alkohola v izdihanem zraku merijo in ustrezno pokažejo.

V prvo skupino sodijo: elektronski alkotesti Drager 7410, 7410 Plus in 7410 RS, Envitec Alco Quant A 2030 idr.

V drugo skupino pa uvrščamo aparate, kot so: Breathalyser, Alcomat, Intoximeter 3000, alkotest Drager 7010, alkotest Drager 7110, Lion Intoxilyser 8000 idr. Vsi iz te skupine zaradi drugačne merilne tehnike in vrste tehničnih izboljšav podajajo pravilnejše in koncentraciji alkohola v krvi primerljivejše vrednosti.

Alkotesti (prva skupina) niso merilne naprave, ampak indikatorji za ugotavljanje alkoholiziranosti. Preizkus se opravi skladno z navodili proizvajalca. Udeleženec v cestnem prometu ima možnost, da se z rezultatom alkotesta ne strinja. V takšnem primeru policist preizkušancu odredi preizkus z etilometrom ali strokovni pregled (zdravniški pregled z odvzemom krvi in urina za analizo). V postopkih, ko policisti z indikatorji alkoholiziranosti ugotavljajo psihofizično stanje voznikov, velja v postopku o prekršku kot dokaz le zapisnik o preizkusu alkoholiziranosti z indikatorjem alkoholiziranosti, sestavljen v skladu z določili zakona o varnosti cestnega prometa in zakona o splošnem upravnem postopku. S podpisom zapisnika preizkušanec med drugim potrjuje rezultat in strinjanje s tem rezultatom, ki ga po pravilno opravljenem preizkusu prikaže alkotest.

Poleg indikatorjev slovenska policija uporablja tudi merilnike alkoholiziranosti (etilometre). Etilometer je merilni instrument za ugotavljanje koncentracije etanola (alkohola) v izdihanem zraku. Etilometri izpolnjujejo predpisane zahteve iz Pravilnika o meroslovnih zahtevah za etilometre (Ur. l. RS, št. 27/2002). Rezultat preizkusa z etilometrom je končen (enako kot v primeru alkoholimetrične analize) in velja kot dokaz (nestrinjanje z rezultatom nima vpliva na nadaljnji postopek). Po pravilno opravljenem preizkusu se rezultat natisne, izpis na tiskalniku pa velja kot dokaz v nadaljnjem postopku.

Zelo zanimivo :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo ti ne znam podat odgovora, za drugo pa se v povprečju 0,15 grama alkohola na kilogram krvi razgrajuje eno uro.

Thx za to, žal tega nisem vedel :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

LP vsem.

Imam sledeči primer: Včeraj zvečer fotra začne bolet v prsih, težko je dihal in podobno. Mama mu izmeri pritisk pa je mel pulza 190. Ne rabiš bit dohtar, da veš zakaj se gre. Mama kliče dežurnega, ki ji reče da je moral rešilec malo prej čist na en drug konc in da ga še neki časa nebo. Zato je predlagal naj očeta spravimo sami do zdravnika čimprej če se le da. Jaz takoj vžgem kombi, mama spravi atija noter in gremo. Pravijo, da vsaka sekunda šteje. Peljem brez kompromisov, čez eno prehodno ravno naselje okrog 120km/h.

Problem je v tem, da obstaja verjetnost, da me je v tistem naselju šklocnil radar ... nisem pa 100%, ker mi je blo tej ravno za vse radarje na tem planetu. Tam tut policaju nebi ustavil.

Zanima me, a je možno da me sodnik za prekrške oprosti kazni, če prinesem od dohtarja kakšno potrdilo, da je blo nujno in da rešilec v tistem trenutku ni bil na voljo? Ali bi se moral vseeno držati CPP? Ker v nasprotnem primeru nočem niti pomisliti kaj mi sledi (odvzem + kazen da te srat pritisne). Zadnje 4 leta pa nimam nobenga prometnega prekrška, pa tut prej kdaj nisem plačal več kot starih 5 jurjov.

Ima kdo kaj izkušenj z tem?

Rešilec je pa šele prišel nazaj iz nujne vožnje, ko je dohtar že porihtal mojga fotra. Koliko bi ga še čakali doma in kaj bi lahk blo vmes niti nočem vedet. To, da imamo pa na koroškem v petek zvečer dežurnega sam enga rešilca je pa stvar že kakšne druge teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J..eš kazni in vse skupaj v takem primeru. Stavim, da bo sodnik človek, če ga boš že moral srečat. Ma važno da si fotra porihtal.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J..eš kazni in vse skupaj v takem primeru. Stavim, da bo sodnik človek, če ga boš že moral srečat. Ma važno da si fotra porihtal.

rrrr

To tudi jaz srčno upam. Čeprav v naši državi nikoli neveš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi jaz srčno upam. Čeprav v naši državi nikoli neveš :?

Al se bo vse lepo in prav rešilo ;)

važno da je z fotram vse v redu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......................

Rešilec je pa šele prišel nazaj iz nujne vožnje, ko je dohtar že porihtal mojga fotra. Koliko bi ga še čakali doma in kaj bi lahk blo vmes niti nočem vedet. To, da imamo pa na koroškem v petek zvečer dežurnega sam enga rešilca je pa stvar že kakšne druge teme.

Gusti!

Idi na Policijsko postajo, s seboj vzami od očeta papirje in prijavi, kar si naredil. V kolikor boš dobil kaj od sodnika, boš imel argument v roki, ki bo vse razvodenel. Na postaji ti bodo tudi povedali ali je radar bil ali ne.... Prepričan pa sem tudi, da ni policaja, ki ti nebi dal prav. Riziko si tako in tako imel velik, pokazal pa si se kot pravi sin svojega očeta :worship: .

Toplo priporočam!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni pod 70 evrov se ne izterjujejo

24.01.09 09:00

Postopki kaznovanja za prometne prekrške se razlikujejo glede na državo, kazni pa vam bodo izterjali le za najhujše prekrške.

Postopki se po pojasnilu predstavnika policije Leona Kedra v teh primerih razlikujejo od države do države.

Na ministrstvu za pravosodje pa so razložili, da se v postopku o prekršku uporabljajo predpisi države, v kateri je bil prekršek storjen. Zato v primeru storitve prekrška v tujini postopek vodita policija in sodišče tuje države.

Kakšen je ta v nečlanicah Evropske unije, pa nam zaradi njegove različnosti glede na posamezno državo niso pojasnili nikjer.

Sodelovanje v EU

Na pravosodnem ministrstvu so povedali, da izvrševanje kazni ureja zakon o sodelovanju v kazenskih zadevah, sprejet leta 2007.

Ta ureja medsebojno priznavanje in izvrševanje odločb, s katerimi so izrečene globe, kar sodiščem v Sloveniji omogoča izvršitev pravnomočne odločbe, s katero je bila izrečena denarna kazen v kazenskem ali prekrškovnem postopku.

Tega pa bo kmalu dopolnil tudi zakon o čezmejnem pregonu zaradi štirih najpogostejših vzrokov smrtnih prometnih nesreč: prekoračitve hitrosti, vožnje pod vplivom alkohola, neuporabe varnostnega pasu in vožnje skozi rdečo luč.

Le za več kot 70 evrov

Če imate po pravu države, kjer ste storili prekršek, to možnost, se lahko pritožite na slovenskem sodišču. Sodišče v Republiki Sloveniji ne izvrši denarne sankcije, če globa ne dosega zneska 70 evrov, če je prekršek storil mlajši od štirinajst let, v primeru zastaranja ali če dejanje, za katero ste bili kaznovani, v Sloveniji ni kaznivo.

Globa je last Slovenije

Slovensko sodišče odloči, ali se odločba prizna in izvrši oziroma zavrne. Izterjana globa je v primerih, ko se izvršuje v Republiki Sloveniji, tudi prihodek Slovenije, če z državo izdaje odločbe ni dogovorjeno drugače.

Na ministrstvu pa poudarjajo, da vse države EU še niso uzakonile sklepa iz leta 2005 o uporabi načela vzajemnega priznavanja denarnih kazni.

Prometni prekrški. Omejitve hitrosti niso enake po vseh državah, kot tudi ne dovoljene meje za vožnjo pod vplivom alkohola. Pred potovanjem se zato o tem izplača pozanimati.

Srbija, Črna gora: avtoceste: 120 km/h; hitre ceste: 100 km/h; izven naselja: 80 km/h; v naselju: 60 km/h;

Alkohol: 0,5 g/kg

Grčija: avtoceste: 120 km/h; hitre ceste: 110 km/h; izven naselja: 90/110 km/h; v naselju: 50 km/h; Alkohol: 0,25 g/l

Italija: avtoceste: 130 km/h (v dežju 110 km/h); hitre ceste: 110 km/h (v dežju 90 km/h); izven naselja: 90 km/h (v dežju 80 km/h); v naselju: 50 km/h; Alkohol: 0,5 g/l

Romunija: avtoceste: 110 km/h; hitre ceste: 60 90 km/h; izven naselja: 60 90 km/h; v naselju: 50 km/h; Vožnja pod vplivom alkohola je kaznivo dejanje.

Turčija: avtoceste: 130 km/h; hitre ceste: 90 km/h; izven naselja: 70 km/h; v naselju: 40 km/h; Kazen za vožnjo pod vplivom alkohola je 20 milj (32 kilometrov) pešačenja. :lol1: (vir in foto: žurnal24, MO4)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno je da si rešil očeta ter da se vama po poti ni nič zgodilo !

Vse ostalo nima pomena...Sploh pa če bo do česarkoli prišlo bo doktor reku kakšno besedo in boste rešili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusti!

Idi na Policijsko postajo, s seboj vzami od očeta papirje in prijavi, kar si naredil. V kolikor boš dobil kaj od sodnika, boš imel argument v roki, ki bo vse razvodenel. Na postaji ti bodo tudi povedali ali je radar bil ali ne.... Prepričan pa sem tudi, da ni policaja, ki ti nebi dal prav. Riziko si tako in tako imel velik, pokazal pa si se kot pravi sin svojega očeta :worship: .

Toplo priporočam!

LP

Ja neki takega sm tudi jaz razmišljal. Zaenkrat sm naročil enmu kolegu policaju naj izvoha a je bil tam takrat postavljen radar al ne. Ker če ni bil, pol nebom hodil na postajo. Zvem pa najverjetneje jutri. Ma videl sem eno belo astro parkirano na avtobusni postaji, in noter enga strica. Meril je (če je sploh) sicer v nasprotno smer, kot sem se jaz pripeljal, ampak bi vseeno lahk šklocnil za mano. Bom videl kaj bo rekel kolega. Če ni blo kaj nebom zganjal cirkusa tam. Sej zej se ne sekiram več glede tega ... raje razmišljam kdaj bom motor iz garaže postavil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turčija: avtoceste: 130 km/h; hitre ceste: 90 km/h; izven naselja: 70 km/h; v naselju: 40 km/h; Kazen za vožnjo pod vplivom alkohola je 20 milj (32 kilometrov) pešačenja. :lol1: (vir in foto: žurnal24, MO4)

A ti to resno? :lol1: :lol1: :lol1:

Mene pa zanima, kako imamo to rešeno z avstrijo? Če mi da policaj kazen dobim položnico, al moram plačat na licu mesta? A vzame krajtlih bančno kartico, al pa te vsaj spusti na bankomat? Ker jaz nimam skoraj nikoli več kot 10€ gotovine v denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti je z avtom zgodla nasreča, ti vzemejo izpit sam za avto al oboje ?

mislil sem za nekaj časa sam da ti vzamejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem.

Imam sledeči primer: Včeraj zvečer fotra začne bolet v prsih, težko je dihal in podobno. Mama mu izmeri pritisk pa je mel pulza 190. Ne rabiš bit dohtar, da veš zakaj se gre. Mama kliče dežurnega, ki ji reče da je moral rešilec malo prej čist na en drug konc in da ga še neki časa nebo. Zato je predlagal naj očeta spravimo sami do zdravnika čimprej če se le da. Jaz takoj vžgem kombi, mama spravi atija noter in gremo. Pravijo, da vsaka sekunda šteje. Peljem brez kompromisov, čez eno prehodno ravno naselje okrog 120km/h.

Problem je v tem, da obstaja verjetnost, da me je v tistem naselju šklocnil radar ... nisem pa 100%, ker mi je blo tej ravno za vse radarje na tem planetu. Tam tut policaju nebi ustavil.

Zanima me, a je možno da me sodnik za prekrške oprosti kazni, če prinesem od dohtarja kakšno potrdilo, da je blo nujno in da rešilec v tistem trenutku ni bil na voljo? Ali bi se moral vseeno držati CPP? Ker v nasprotnem primeru nočem niti pomisliti kaj mi sledi (odvzem + kazen da te srat pritisne). Zadnje 4 leta pa nimam nobenga prometnega prekrška, pa tut prej kdaj nisem plačal več kot starih 5 jurjov.

Ima kdo kaj izkušenj z tem?

Rešilec je pa šele prišel nazaj iz nujne vožnje, ko je dohtar že porihtal mojga fotra. Koliko bi ga še čakali doma in kaj bi lahk blo vmes niti nočem vedet. To, da imamo pa na koroškem v petek zvečer dežurnega sam enga rešilca je pa stvar že kakšne druge teme.

hm... a ni tko, da če ti pokličeš policiste, da te morjo spremlat pr vožnji, da je to tud ena od njihovih dolžnosti. Nism zihr...Tko da v tem primeru lahk pol policaje kličeš pa pred tabo vozi z lučko, kukr na nujni vožni... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... a ni tko, da če ti pokličeš policiste, da te morjo spremlat pr vožnji, da je to tud ena od njihovih dolžnosti. Nism zihr...Tko da v tem primeru lahk pol policaje kličeš pa pred tabo vozi z lučko, kukr na nujni vožni... :?

Bojim se, da imajo slovenski (prometni) policisti zadnje čase samo še eno dolžnost - polnit proračunsko luknjo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... a ni tko, da če ti pokličeš policiste, da te morjo spremlat pr vožnji, da je to tud ena od njihovih dolžnosti. Nism zihr...Tko da v tem primeru lahk pol policaje kličeš pa pred tabo vozi z lučko, kukr na nujni vožni... :?

A da bom še za policajem jajcal? Pol bi se pa fotru res slabo pisalo :evilgrin: Če bi me spremljal z FJR pol mogoče :krneki: :whistle:

No pa še za info: očitno ni blo radarja nikjer na poti :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... a ni tko, da če ti pokličeš policiste, da te morjo spremlat pr vožnji, da je to tud ena od njihovih dolžnosti. Nism zihr...Tko da v tem primeru lahk pol policaje kličeš pa pred tabo vozi z lučko, kukr na nujni vožni... :?

Dokler bi taplavi pršli do tebe...si že sam v bolnci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzamejo ti izpit za avto, ampak dokler ga spet ne narediš nimaš nobenega izpita

mislil sem če ti ga vzamejo za 3 mesece

ne za vedno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je to sploh možno??? mislim da imaš prepoved delanja 3 mesece, potem pa ga moraš ponovno naredit, zasežejo pa ti ga samo za 24ur, če ti ga.......naj nekdo popravi če se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ti je z avtom zgodla nasreča, ti vzemejo izpit sam za avto al oboje ?

mislil sem za nekaj časa sam da ti vzamejo

v izpit ti napišejo do kdaj imaš prepoved vožnje za B kategorijo in se voziš z A kategorijo naprej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je to sploh možno??? mislim da imaš prepoved delanja 3 mesece, potem pa ga moraš ponovno naredit, zasežejo pa ti ga samo za 24ur, če ti ga.......naj nekdo popravi če se motim

Zasežejo za 24 ur in dajo predlog sodniku za odvzem in prepoved vožnje 3 mesece. Potem greš po 24 urah po dovoljenje in se voziš ter čakaš vabilo k sodniku oziroma dopis sodnika. Ko tam opraviš in se verjetno odločijo, da ti vzamejo, ti dajo odločbo in povedo, od kdaj naprej ti ne velja več. Potem si pešec. Vmes lahko že opravljaš na novo izpit oziroma delaš teorijo in voziš v avtošoli. Mislim, da lahko celo že narediš izpit, a vozniško dovoljenje na novo ti naredijo šele, ko preteče od sodnika določen rok.

Zakaj vem?

Pač vem ... :whistle: celoletohodilpešpress :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasežejo za 24 ur in dajo predlog sodniku za odvzem in prepoved vožnje 3 mesece. Potem greš po 24 urah po dovoljenje in se voziš ter čakaš vabilo k sodniku oziroma dopis sodnika. Ko tam opraviš in se verjetno odločijo, da ti vzamejo, ti dajo odločbo in povedo, od kdaj naprej ti ne velja več. Potem si pešec. Vmes lahko že opravljaš na novo izpit oziroma delaš teorijo in voziš v avtošoli. Mislim, da lahko celo že narediš izpit, a vozniško dovoljenje na novo ti naredijo šele, ko preteče od sodnika določen rok.

Zakaj vem?

Pač vem ... :whistle: celoletohodilpešpress :)

kaj pa je bil vzrok za to

v mojem primeru je sam z avto podrti znak in pobeg, in zdaj naj bi bila še neka prepoved, sam odločilo bi sodišče, tja bo še povabilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!