Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

kaj pa je bil vzrok za to

v mojem primeru je sam z avto podrti znak in pobeg, in zdaj naj bi bila še neka prepoved, sam odločilo bi sodišče, tja bo še povabilo

sam-o ! se mu je zapisalo ! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasežejo za 24 ur in dajo predlog sodniku za odvzem in prepoved vožnje 3 mesece. Potem greš po 24 urah po dovoljenje in se voziš ter čakaš vabilo k sodniku oziroma dopis sodnika. Ko tam opraviš in se verjetno odločijo, da ti vzamejo, ti dajo odločbo in povedo, od kdaj naprej ti ne velja več. Potem si pešec. Vmes lahko že opravljaš na novo izpit oziroma delaš teorijo in voziš v avtošoli. Mislim, da lahko celo že narediš izpit, a vozniško dovoljenje na novo ti naredijo šele, ko preteče od sodnika določen rok.

Zakaj vem?

Pač vem ... :whistle: celoletohodilpešpress :)

no saj o tem govorim, stuhec misli da bo po potečeni prepovedi 3 mesecev dobil izpit nazaj in se bo vozil naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz vrnem malo na izvorno debato :-)

Ena izmed dobrih prigod iz osnovne šole...smo se vozili trije na colibriju, jaz zadaj na prtljažniku...in itak smo bili najjači frajerji dokler nisem naslonil noge (kratke hlače) na izpuh :-)

Ali pa ko sem vozil frčota od sošolca (on je bil zadaj), privijem gas in se je zataknil...zavore so pa iiiiitak delale brezhibno. Je bilo priceless gledati kako je sošolec tekel z motorjem med nogami in dvigoval zadnji del (jaz pa itak sedel naprej) :OK:

Par let nazaj na kitajskem 50ccm skuterju (yiying) ki mi je bil premajhen za 15 številk...se peljem, pridem do križišča, se že čisto ustavim, hočem dat nogo na tla...se mi je pa zataknila za plastiko in sem se samo prevrnil na tla :wacko:

Ali pa ko sem pred hišo (zraven dva bloka) hotel speljat s spuščeno tačko (jaz pa ne vedel za to)...prva, gas in sklopka, crknil...preklinjanje, kurblanje, prva in gas, isto...in tako nekaj minut dokler me ni cel blok gledal- ugotovil sem pa šele ko sem šel dol z motorja da se nebi skregal z njim in videl da je tačka v bistvu že na tleh :slap:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

320 sem se peljal po avtocesti na Primorsko z Lamborghinijem, pa so me ustavl s helikopterjem na Črnem kalu :-)

in sedaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sedaj ?

Najbolje bo,da Mašina-Lamborghinija vrni lastniku in si kupi skiro,pa veselo na vožnjo!!! :headbang:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Najbolje bi bilo da bi hodil z primorske proti notranjosti

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi če te recimo na Golovcu slikajo ravno v momentu, ko si vštric še z enim avtom? Ne morjo dokazat kdo je kolk peljal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že pišete kakšne vragolije ste vse počeli eni se spomnim kako so mene nekoč ustavili z TOMOS bt, brez registracije izpita... nič pač nisem mel niti prometne :). Preveri če je vkraden pa ugotovi da ni, jaz že ves srečen, pol pa začne naštevati ostalo... No to je bilo 10 km od doma vstran, pol sem se peljal domov mimo policijske v upanju da me že ne ustavijo :) no me tudi niso. Naslednjo jutro grem lepo spet na turo, in lej ga spet me ustavijo, e da tokrat nisem imel niti čelade. Dobil sem sodnika za prekrške in imel sem srečo da je sodnica oba primera združila v en primer in dobil sem sam en opomin!!! huraaaa. Štos je pa bil v tem da sem na sojenje prišel ves zlaman ker me je zmes fuknlo z tem bt-jem pa sem mel brado zašito, gležn zvit, zlomljeno levo roko ostale odrgnine in podpludbe sem lahko k sreči skril. Hodil sem po bergljah in oteženo govoril. Rekel sem da sem padel s kolesom in hvalabogu mi je vrjela. Verjetno sem se ji zasmilil in zato sem dobil tako milo kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že pišete kakšne vragolije ste vse počeli eni se spomnim kako so mene nekoč ustavili z TOMOS bt, brez registracije izpita... nič pač nisem mel niti prometne :) . Preveri če je vkraden pa ugotovi da ni, jaz že ves srečen, pol pa začne naštevati ostalo... No to je bilo 10 km od doma vstran, pol sem se peljal domov mimo policijske v upanju da me že ne ustavijo :) no me tudi niso. Naslednjo jutro grem lepo spet na turo, in lej ga spet me ustavijo, e da tokrat nisem imel niti čelade. Dobil sem sodnika za prekrške in imel sem srečo da je sodnica oba primera združila v en primer in dobil sem sam en opomin!!! huraaaa. Štos je pa bil v tem da sem na sojenje prišel ves zlaman ker me je zmes fuknlo z tem bt-jem pa sem mel brado zašito, gležn zvit, zlomljeno levo roko ostale odrgnine in podpludbe sem lahko k sreči skril. Hodil sem po bergljah in oteženo govoril. Rekel sem da sem padel s kolesom in hvalabogu mi je vrjela. Verjetno sem se ji zasmilil in zato sem dobil tako milo kazen.

zakaj si pa ustavu :slap:

sej bt je dost močan da uideš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ono prvič sem se ustavil sem mislil da bom ga okrog prinesel da ne rabi bit registriran, ker takrat še mopedi niso rabli bit, bt pa ker je bil kao motor. Naslednji dan so me pa dobili v taki nemogoči situaciji, da ni blo možno uit, tako da sem kr počakal :). No od taktat so me pol še enih pet krat lovili, vedno uspešno pobegnil, največ sem pa uporabljal taktiko pobegni že preden te začnejo lovit, tako sem večkrat parkiral na tujih dvoriščih, kjer so me ljudje čudno gledali :). Največji problem je bil da sem mel takega bt-ja da so ja vsi škifi v okolici poznali pa so pol domov hodli jaz sem pa mel en kesl pa plastike od atx-a rdečega pa sem sam zamenjal pa ven postavil pa vedno ko so prišli sem jim ga pokazal pa rekel da ne da nimam modrega, da je ta rdeč moj :). Največji uspeh je bil ko sem pobegnil republiškim, ki so meli takrat bmw-je 320 cupe, ampak niso poznali terena pa sem jim po enih šengah na želežniškem podvozu pobegno pa me niso ujeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi če te recimo na Golovcu slikajo ravno v momentu, ko si vštric še z enim avtom? Ne morjo dokazat kdo je kolk peljal??

z lahkoto in najmanjšo težavo ti lahko dokažejo.....ne boš verjel, vendar se na posnetku vse vidi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se zgodi če te recimo na Golovcu slikajo ravno v momentu, ko si vštric še z enim avtom? Ne morjo dokazat kdo je kolk peljal??

Če sta dva na posnetku, kazni ne pošljejo. Tako so razklagali palicaji, ko so uvedli ta sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z lahkoto in najmanjšo težavo ti lahko dokažejo.....ne boš verjel, vendar se na posnetku vse vidi....

Ja to je bilo enkrat po preverjeno, da lahko kamot določijo kateri avto je bil slikan, pa tudi če trije vštric pripeljejo. Kako to naredijo pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, treba se je držat osnovnih pravil, z avtom na "izpostavljenih delih počasi", za motor pa itak ni pravil, ali pač? haha, pa ne bo nobenih "presenečenj v nabiralniku" ali pa jih bo zelooooo malooo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, treba se je držat osnovnih pravil, z avtom na "izpostavljenih delih počasi", za motor pa itak ni pravil, ali pač? haha, pa ne bo nobenih "presenečenj v nabiralniku" ali pa jih bo zelooooo malooo.

Samo, da se ne konča potem tako!!!

633713368407310531_4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je bilo enkrat po preverjeno, da lahko kamot določijo kateri avto je bil slikan, pa tudi če trije vštric pripeljejo. Kako to naredijo pa nevem.

Zanimivo. Jaz se v živo spomnim prispevka, ko je policist razlagal, da izločijo slike, na katerih je slikano več kot eno vozilo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V zvezi s delovanjem stacionarnega radarja me zanima, kako je z določanjem, kdo je sprožil meritev in kdo vozi s preveliko hitrostjo v primeru dveh ali treh kolon vozil na cesti?

Če sta na fotografiji vidni dve ali več vozil, je meritev neveljavna, saj postopek opravljanja meritev s stacionarnim merilnikom jasno predpisuje, da je meritev veljavna, kadar je na fotografiji vidno le eno vozilo.

vir: www.policija.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa neki zanima (pa ne me skurcat):

Namreč usavil me je policaj in mi grozil o denarni kazni zaradi tablice, ki naj bi jo imel vzdigneno (še zmeraj pa je vidljivost dosti dobra) na kar mi je dejal da mi bo dal pisni opomin in da moram dati tablico v normalen položaj. Sedaj me pa zanima kako izgleda ta pisni opomin če je tablico samo poslikal, jest pa nism dobil nobenega uradnega dokumenta oz. zapisnika da je glede debate o tablici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

res je mal smesno(pisni opomin)

ampak se slapse bi lahko bilo saj poznas zakonodajo kar ni original mora biti homologirano, ce pa ni pa ni za na cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo!

Drugače sem tiste 4cm tablico že spustil, ker je brez veze zaradi take malenkosti se kregat. Je pa bilo zelo smešno ko je policaj zravn stal in mi reku da ne vidi razbrati številk... :headbang::headbang:

Drugače sm pa že dobil v Uradnem listu da obstaja tudi pisni opomin in naj bi ga dobil po pošti koliko časa bo veljaven. Me prou zanima kako to ugleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!