Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

No, če je slučajno tukaj kakšen bolj izkušen... Zanima me, v kolikšnem času po prekršku pride položnica na dom? :headbang: Čist tak za informacijo... :angry: (sejnedabisijoželela) :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist odvisno. Za prometne kar hitro (mesec, dva) za kakšne bol zabavne lahko pa traja tudi slabo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Hvala @trojan69!

ps: A jo mogoče kdaj pozabjo poslat? Tk...a obstaja vsaj kakšna minimalna verjetnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jst nebi računal na to. Če se ti pa zdi da ni vse vredu z zapisnikom maš pa 8 dnevni pritožbeni rok (samo potem ne moreš več koristit 50% popusta na takojšnje plačilo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me zanima, če je v primeru prekrška pritožba dejansko učinkovito pravno sredstvo ali je samo še eden izmed institutov, ki nudijo navidezno pravno varnost pred samovoljnim ravnanjem državnih organov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me zanima, če je v primeru prekrška pritožba dejansko učinkovito pravno sredstvo ali je samo še eden izmed institutov, ki nudijo navidezno pravno varnost pred samovoljnim ravnanjem državnih organov?

Mora biti utemeljena in z dokazi. Pa da se ti splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora biti utemeljena in z dokazi. Pa da se ti splača.

Glede na to, da bolj slabo kaže, se bo samo plačalo. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bolj slabo kaže, se bo samo plačalo. :headbang:

Ja kaj paj blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem me zanima, če je v primeru prekrška pritožba dejansko učinkovito pravno sredstvo ali je samo še eden izmed institutov, ki nudijo navidezno pravno varnost pred samovoljnim ravnanjem državnih organov?

To si pa tako lepo povedala, da me hudičevo zanima kaj vama je uspelo pridelat(ali pa samo tebi)?

P.S.:pravna varnost je navidezna. Plačaš polovičko dokler jo lahko. Ali pa imaš hudo dober razlog za pritožbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj o tem govorim, stuhec misli da bo po potečeni prepovedi 3 mesecev dobil izpit nazaj in se bo vozil naprej

Kolegica je na prehodu za pešce zbila pešca in je dobila tri mesece prepovedi za kategorijo B, ko so trije mesci pretekli je dobila izpit nazaj. Tako, da nevem zakaj v njegovem primeru ni isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v izpit ti napišejo do kdaj imaš prepoved vožnje za B kategorijo in se voziš z A kategorijo naprej....

tako mislim tudi jaz, sam da bo polet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja izkušnja izpred davnih let, ko me je policaj kaznoval, ko sem speljal izpod (nepreglednega) mosta, ne da bi pogledal tudi desno.

"Organ" me je štrafal... :slap: In kako sem se razburjal!!

Po doooolgih letih, ko je bil policaj že zdavnaj v penzionu, pa sem ga vprašal, če se tega spomni? - Rekel je, da ne. Zato sem ga jaz, in mu pojasnil.

Rekel je, da se opravičuje, če ni bil korekten, pa sem ga potolažil, da je bil popolnoma v pravu, kajti...

Če na tistem mestu ne pogledaš tudi desno, te "prometni pametniki" pošljejo naravnost v O:-) nebesa! Saj tam preko neprekinjene črte prehitevajo vsi, vključno z rešilcem!!! :O :o :slap: No, za to spoznanje svoje zmote sem rabil polnih nekaj desetletij!

V bistvu, kaj sem hotel povedati...?

To, kar sem. Poučna zadeva, kajti še vedno ni prepozno (za mlade motoriste!)

Mi smo preživeli. Naša srčna želja pa je, da bi tudi tisti, ki sedaj polagajo izpit za motocikel. :unsure:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem dobil z sodišča.

Na katerem piše da sem kriv:

zakon 234

zakon 30

Kaj pa naj naredim ker nikjer ne piše da je vozilo pred mano zavijalo brez žmigavca in da se je prometna zgodila za nepreglednim ovinkom. Pri omejeni hitrosti na 90km/h

Pa še piše da sem brenzal samo 0.39 metra. Halo se pa ko brenzaš nena guma šlajfa da lahko oni vidijo

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja izkušnja izpred davnih let, ko me je policaj kaznoval, ko sem speljal izpod (nepreglednega) mosta, ne da bi pogledal tudi desno.

"Organ" me je štrafal... :slap: In kako sem se razburjal!!

Po doooolgih letih, ko je bil policaj že zdavnaj v penzionu, pa sem ga vprašal, če se tega spomni? - Rekel je, da ne. Zato sem ga jaz, in mu pojasnil.

Rekel je, da se opravičuje, če ni bil korekten, pa sem ga potolažil, da je bil popolnoma v pravu, kajti...

Če na tistem mestu ne pogledaš tudi desno, te "prometni pametniki" pošljejo naravnost v O:-) nebesa! Saj tam preko neprekinjene črte prehitevajo vsi, vključno z rešilcem!!! :O:O:slap: No, za to spoznanje svoje zmote sem rabil polnih nekaj desetletij!

V bistvu, kaj sem hotel povedati...?

To, kar sem. Poučna zadeva, kajti še vedno ni prepozno (za mlade motoriste!)

Mi smo preživeli. Naša srčna želja pa je, da bi tudi tisti, ki sedaj polagajo izpit za motocikel. :unsure:

:worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil z sodišča.

Na katerem piše da sem kriv:

zakon 234

zakon 30

Kaj pa naj naredim ker nikjer ne piše da je vozilo pred mano zavijalo brez žmigavca in da se je prometna zgodila za nepreglednim ovinkom. Pri omejeni hitrosti na 90km/h

Pa še piše da sem brenzal samo 0.39 metra. Halo se pa ko brenzaš nena guma šlajfa da lahko oni vidijo

Zagotovo nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše da se moraš v nepregledni ovinek pripeljati 90kmh pripeljati moraš tako da lahko v vsakem primeru varno ustaviš .to pa se imenuje prilagojena hitrost .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš 18 pik z avtom in motorjem katero kategorijo izgubiš? Lp

Mislim da obe.

Če si pike dobil istočasno si pravi fenomen. V avtu in na motorji istočasno?

Še dobro da jih nisi dobil pike na biciklu. Na biciklističnem testu skozi Ljubljano bi ziher pogrnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da obe.

Če si pike dobil istočasno si pravi fenomen. V avtu in na motorji istočasno?

Še dobro da jih nisi dobil pike na biciklu. Na biciklističnem testu skozi Ljubljano bi ziher pogrnu.

Imaš morda ti vročino? V dveh letih lahko dobiš še kakšno na gobec :evilgrin: ne samo pike. Lp

ps: pa ne mislit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo meni se lahko dogodi da bom dobil več kot 7 pik za prometno. Izpit za motor sem imel na dan nesreče 3 leta in 1 dan. Za avto pa sem še vedno voznik začetnik. Kaj mi sledi da me bojo obravnavali kot voznik začetnik al ne.

Pa če me bojo kot začetnika a mi vzamejo stran za motor izpit ali tudi za avto. in potem ko naredim nazaj za motor dobim za avto nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ostalo ne vem, ampak če ti uzamejo za eno kategorijo izpit izgubiš vse. Ko pa to kategorijo narediš, ti vrnejo vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če se odločim, da ne bom več opravljal A kategorije, da mam pun kufer motorja (lahko tudi B, kakor kdo hoče) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!