Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

koliko pa ti za takle hec kaj pobere odvetnik ? ker ne vem koliko dati za odvetnika, potem pa še stroške procesa plačati res ne nameravam.... :headbang:

lahko kdo zagotovo potrdi, da so me res nepravilno ustavili? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto odvisno... lahko najameš odvetnika, ki ti ne bo vzel skoraj nič, pa bo rešil v tvojo korist (čeprav dvomim), lahko pa je drag in neučinkovit.

koliko pa se v tvojem primeru splača... po moje nič... sem že v tej temi 1x napisala, kaj se je zgodilo, pa mi noben ni verjel. upam, da mi zdaj ti vrjameš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo par besed; ko vas policaj ustavi in vam reče,da vas je dobil na laser (kar je zelo težko z laser pištolo brez naslona)kajti avto vedno cilja v tablico motor pa skoraj nima kam ker je odspredaj vse pod kotom razen ravnih reflektorjev ali če sediš pokonci in cilja v voznika,kar pa sploh nebi smel početi (z laserjem ti lahko poškoduje oko).Zdaj pa k stvari ,ko te ustavi in reče peljali ste 80 najprej mora odbiti toleranco mislim,da je to 5 % nato imate pravico zahtevati ,da vam da v pogled seznam izmerjenih vozil pred vami tako,da s tem dokaže ,da je to zadnja hitrost,ki jo je izmeril kajti nesme biti identična s predhodno izmerjeno hitrostjo.In to je vse kar lahko storiš in čimprej plačaš je strošek najmanjši.Po toči zvoniti je prepozno.

Ps: še majhen nasvet iz lastnih izkušenj,Kjer predvidevaš laser (začetek naselij,križišča,takoj za omejitvami itd. PRIPOROČAM rahlo vijuganje in postanete nemogoč plen za LASER,lahko vas kaznjuje za vijuganje,če je bilo preveč opazno seveda kazen je mnogo manjša in kakšen dober izgovor Npr. nekaj sem probaval,mislim da mal piha,zdelo se mije da je bilo steklo na cesti itd.itd. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na laserju je hitrost izmerjenega vozila primbližno 3 minute (tako mi je povedal kolega, ki je policist), če je pa tako res, pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaja... tudi jst sem plačala :cry:

jep in to po enem letu....hitrost sodstva od hudiča (sm že pozabu na kazen )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko kdo zagotovo potrdi, da so me res nepravilno ustavili? :?

tvoja beseda proti policajevi....

v mojem primeru ,je bila edina resnica napisana v zapisniku to da sem naslonil motor na odbojno ograjo v smeri vožnje vse ostal je blo samo ...no mogoče tud neprilagojena hitrost...sam je tud tle so pretiraval z hitrostjo.

enostavo nisem mogel dopovedat sodniku in policaju da če bi šel tko hitro kukr so oni nekak ugotovil

ne bi bil zdej tuki (vsaj po poškodbi čelade)bi mi mogl tilnik prelomit! sreča??!!kaj vem....

prič ni blo tko da .....sm na koncu plačal....

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko pa ti za takle hec kaj pobere odvetnik ? ker ne vem koliko dati za odvetnika, potem pa še stroške procesa plačati res ne nameravam.... :headbang:

lahko kdo zagotovo potrdi, da so me res nepravilno ustavili? :?

NISO te nepravilno ustavili oz. na to karto nima smisla igrat, ker te bodo enostavno ignorirali, pa še stroške boš imel.

Iz lastnih izkušenj, tle ni pomoči.

ZVCP-1 UBP4

122. člen

(1) Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo policisti, razveljavijo prometna pravila in prometno signalizacijo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NISO te nepravilno ustavili oz. na to karto nima smisla igrat, ker te bodo enostavno ignorirali, pa še stroške boš imel.

Iz lastnih izkušenj, tle ni pomoči.

ZVCP-1 UBP4

122. člen

(1) Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo policisti, razveljavijo prometna pravila in prometno signalizacijo.

lp

Hola!

Opala :( A je bil ta člen sprejet naknadno s kakimi dopolnili? Pred 2 leti se mi je namreč uspel zmuznt na to foro.

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem se spomnil, da policaja kljub temi in slabemu vremenu nista nosila odsevnih brezrokavnikov...

v bistvu sem mislil da nek norc skače po cesti in se potika okrog avtov pred semaforjem, dokler mi ni z liziko posvetil v obraz in pokazal naj grem na stran... to se mi ne zdi ravno pravilno zaustavljanje... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem se spomnil, da policaja kljub temi in slabemu vremenu nista nosila odsevnih brezrokavnikov...

v bistvu sem mislil da nek norc skače po cesti in se potika okrog avtov pred semaforjem, dokler mi ni z liziko posvetil v obraz in pokazal naj grem na stran... to se mi ne zdi ravno pravilno zaustavljanje... :hmm:

Ma dej ne joči zdaj! Plačaj, kar si zakuhal! Sploh pa ti njemu ne moreš dokazat, da ni imel tega brezrokavnika. Spet bo tvoja beseda proti njegovi in ugani, kdo bo potegnil krajšo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za zelo uporaben odgovor... :OK: :slap: blagor tebi, če za 500€ ne jočeš... :( sicer pa imam štiri priče, ki so bile z mano v avtu... v skrajnem primeru pa je tisto križišče pod 24 urnim video nadzorom... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

a se hecaš? :eek: :eek: :eek: :eek:

o matr, pa sm mislu da sm ''varn'' saj takrt k sm na kolesu :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

Hola!

Lahko Laško je zakon :devil:

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se peljal čez Bavarca v petek 2.3. ob cca 18.00. Peljal sem se iz službe, umirjeno, ko sem pripeljal od Gospodarskega razstavišča do Bavarca, se je ravno prižgala rumena luč in sem še pomislil, da bi privil gas, pa sem rekel eh, brezveze. Ko se že skoraj ustavim tik pred semaforjem, zagledam policista z laserjem, enega mladega reveža v vsaj 10 let starem clioto pa je že imel na pločniku.

Konec prejšnjega tedna in začetek tega, so imeli policisti po Ljubljani očitno akcijo lovljenja prehitrih voznikov po mestu, ker je bilo nenormalno veliko radarskih kontrol po mestu. Tam na bavarcu jaz še nikdar nisem videl radarja, vsaj v zadnjih sedmih letih ne. Bili so tudi na Vojkovi, Vilharjevi, Dolenjski, Zaloški, Letališki itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar sem se spomnil, da policaja kljub temi in slabemu vremenu nista nosila odsevnih brezrokavnikov...

v bistvu sem mislil da nek norc skače po cesti in se potika okrog avtov pred semaforjem, dokler mi ni z liziko posvetil v obraz in pokazal naj grem na stran... to se mi ne zdi ravno pravilno zaustavljanje... :hmm:

... svetleči brezrokavnik je za zaščito policista ... in ni obvezen in ni prometni znak ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to resno? :doze: Bedne fore slovenske policije :headbang:

naj bi bilo resno, sef bifeja je potrdil da je sam videl

je pa ta tip imel ze zelo dosti prekrskov, zato naj bi bil kao to nek plus za to, je ze znan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v skrajnem primeru pa je tisto križišče pod 24 urnim video nadzorom... :closedeyes:

pa si prepričan da kamere delujejo? v celju so tudi postavljene, vendar ne delujejo.

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

da je norc, ker se je peljal s kolesom in toliko promili. kaj če bi zapeljal iz pločnika (ali kjerkoli je že vozil) na cesto? ali povozil kakšnega otroka?

Tam na bavarcu jaz še nikdar nisem videl radarja, vsaj v zadnjih sedmih letih ne.

jaz sem jih pa videla. pred kakšnim letom dni. so stali (peš) pri semaforju in so merili. tako ponoči kot podnevi (večkrat sem jih videla).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Zanima me sledeče, in sicer z dvema kolegom smo se danes napotili proti znanim Kacjim ridam. V naselju poleg Planine (oziroma kraj Planina) smo naleteli na radar, bel Kangoo. Na bližnji avtobusni postaji sta nas počakala dva "leteča", minuto za tem je pravtako tudi policaj v belem Kangoo-ju prišel. Obtoženi smo bili prehitre vožnje (vsi trije hkrati), saj naj bi vozili: drugi motorist 85 km/h, zadnji (jaz) 80km/h, prvi motorist pa po odgovoru policaja belega Kangooja naj bi vozil - če ga citiram - " nekaj, nekaj km/h". Posnetkov oziroma izmerjenih meritev nam niso pokazli, samo napisali so nam kazen in tako nam dali občutek, da policaji niso ravnali popolnoma pravilno.

Lahko policaj tri motoriste, ki vozijo med seboj, oddaljeni cca. 2,5m, izmeri na radar ter vsakemu prišpiše izmerjeno hitrost?

Ali je policaj dolžan pokazati posnetek?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res. Policaj ti je dolžan pokazati meritev, če je bila izvedena z ročnim laserskim merilnikom.

Meritve iz kangooja (slika) se pokaže pri sodniku za prekrške (če pride do soočanja). Kangoo, lahko izmeri več vozil en za drugim, radar slika dve slike na sekundo.

Pa dajte se že enkrat v naselju peljati po omejitvah!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšen beli Kangoo je "čudo tehnike" in je zmožen česa takega (vključno s posnetki skozi vetrobransko steklo, kadar gre za avto). Druga stvar je seveda, če je vse to tudi delalo. Torej lahko se pritožiš in počakaš na slike, ki pa bodo krepko zasoljene (seveda obstaja malenkostna možnost, da slik ni.... ).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!