Skoči na vsebino

Kazni in neumnosti


gizmOkak

Priporočene objave

Torej lahko se pritožiš in počakaš na slike, ki pa bodo krepko zasoljene (seveda obstaja malenkostna možnost, da slik ni.... ).

lp

Franc

tudi +35 v naselju ni zastonj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil zadnjic poleg ko je kolega dobil 690 eur kazen ker se je peljal s kolesom (brez luci, 1.25 napihal)

kaj pravte na to ?

Kaj bi pa ti rekel, če bi tvojga pijanega kolega mal zaneslo in bi ga avto čelno naložil?

... ... ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj bi bilo resno, sef bifeja je potrdil da je sam videl

je pa ta tip imel ze zelo dosti prekrskov, zato naj bi bil kao to nek plus za to, je ze znan

ja pol je pa sploh bogi in se mu godi krivica ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi +35 v naselju ni zastonj

če še velja:

KAZNI naselje

do 10 km 10.000 in 1 kazenska točka

10 - 20 30.000 in 3 kazenske točke

20 - 30 60.000 in 3 kazenske točke

več kot 30 najmanj 120.000, 5 kazenskih točk in prepoved vožnje

več kot 50 18 kazenskih točk in game ower

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če še velja:

KAZNI naselje

do 10 km 10.000 in 1 kazenska točka

10 - 20 30.000 in 3 kazenske točke

20 - 30 60.000 in 3 kazenske točke

več kot 30 najmanj 120.000, 5 kazenskih točk in prepoved vožnje

več kot 50 18 kazenskih točk in game ower

nč več, konec aprila so me na koncu celovške (omejitev 50km/h) dobil 71km/h okrog 125EUR in 1 kazenska točka, kolega pa nekaj dni za mano 73km/h ista kazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč več, konec aprila so me na koncu celovške (omejitev 50km/h) dobil 71km/h okrog 125EUR in 1 kazenska točka, kolega pa nekaj dni za mano 73km/h ista kazen

Pri meni je bilo isto.Omejitev 50km/h pa mi je z laserjem nameril 71km/h.Ista kazen kot *fossil*.Samo kako da je zmeraj 61ali71ali81ali101km/.To ma ta limit na pištoli nastavljen,pol ti pa pred nosom maha pa kaže kok si šel preveč.JAZ brez fotiča ne grem več nikamor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojo hitrost odbij 3 al 5% toleranco (al kolk že je) pa ti pride takšna hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res. Policaj ti je dolžan pokazati meritev, če je bila izvedena z ročnim laserskim merilnikom.

aha pol če me ustavi pove kok sm prehitr peljov in če mi ne pokaže mi ne more nobene kazni dat :hmm:

gor vidu da so astronomske kazni če si pijan na kolesu... no ja zdej vem da če vidm polcaje pa sm na kolesu pijan.... sam v njive :)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je bilo isto.Omejitev 50km/h pa mi je z laserjem nameril 71km/h.Ista kazen kot *fossil*.Samo kako da je zmeraj 61ali71ali81ali101km/.To ma ta limit na pištoli nastavljen,pol ti pa pred nosom maha pa kaže kok si šel preveč.JAZ brez fotiča ne grem več nikamor.

če bi biu pa mladi voznik bi blo pa 5 al pa 8 pik (neki od tega...mama rozi me daje)! tko pa hitr pike nabereš

aha pol če me ustavi pove kok sm prehitr peljov in če mi ne pokaže mi ne more nobene kazni dat :hmm:

more ti pokazat meritev hitrosti, tko kot ti more pokazat meritev ko si pihu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa tudi jaz skoraj naredil eno neumnost (no delam jih skozi, samo ta bi se kmalu končala s popraskanim motorjem :) ).. Ko sem se odločil usavit ob cesti, nisem pomislil na to, da tisti pesek na asfaltu pri strani res full drsi. No k sreči se je končalo samo z drsenjem prve gume postrani, saj mi je nekako ratalo ujet motor preden je srečal tla.. Ampak če bi pripeljal samo par km/h hitreje, bi se tako lepo zložil.. :) Fantje previdno, pesek na asfaltu drsi še bolj kot pravi šoder :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meritve iz kangooja (slika) se pokaže pri sodniku za prekrške (če pride do soočanja). Kangoo, lahko izmeri več vozil en za drugim, radar slika dve slike na sekundo.

Pa dajte se že enkrat v naselju peljati po omejitvah!

Obtoženi smo bili prehitre vožnje (vsi trije hkrati), saj naj bi vozili: drugi motorist 85 km/h, zadnji (jaz) 80km/h, prvi motorist pa po odgovoru policaja belega Kangooja naj bi vozil - če ga citiram - " nekaj, nekaj km/h". Posnetkov oziroma izmerjenih meritev nam niso pokazli, samo napisali so nam kazen in tako nam dali občutek, da policaji niso ravnali popolnoma pravilno.

Lahko policaj tri motoriste, ki vozijo med seboj, oddaljeni cca. 2,5m, izmeri na radar ter vsakemu prišpiše izmerjeno hitrost?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Tukej mi je nekej padl v oči:

80km/h=22m/s

Se pravi če Kangoo lahko posname 2 sliki na sekundo je to slika na 11m (veliko več od ocenjenih 2,5m)

P.S.

A kangoo slika vodilo od zadaj? (tako da se na motorju vidi tablica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukej mi je nekej padl v oči:

80km/h=22m/s

Se pravi če Kangoo lahko posname 2 sliki na sekundo je to slika na 11m (veliko več od ocenjenih 2,5m)

P.S.

A kangoo slika vodilo od zadaj? (tako da se na motorju vidi tablica)

Ustavi konje.

Najprej si pridobi zanesljive podatke o zmožnostih radarja, papir prenese vse.

lp

P.S. Jaz sem slišal da zmore do 20 meritev hkrati opraviti in to v obe smeri vožnje, kaj je zdaj res pa bog ti ga vedi.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kork ob cesti vidm parkiran beu avto (ni važn kak) se na premzo obesm,...

tko sm se že parim kaznim izognu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako :) Sicer se trudim po naseljih itak čim bolj po omejitvah, ampak tudi če se peljem 60 takoj bremzam ob sumljivo parkiranih avtomobilih :) Pa se je že parkrat izkazalo da je bil radar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo hudic pa nastane, ko se za tabo vozi provida :angry: in te snema ti pa o tem ne ves cisto nic,.....potem pa samo slisis pa vidis lucke na sivem accordu :P....povprecna hitrost cez mesto na relaciji 930m je bla 72,...najvecja pa 110...tak da bi mi sodnik(zarad mladoletnosti) lahko dal kazen tudi okol 500€....vendar ker mam jaz pac sreco,se je vse dobro izslo,ker sma se s policajem vidla cez dobro uro na sosolcevem roj. dnevu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ogledala so zato da z njimi učas nazaj pogledaš, ne pa da sam sebe občuduješ. lhka pa tud pogledaš nazaj brez ogledala. čez mesto sm zmeri nazaj pogledu če ni kje uzadi kak smrkec predn sm začeu bedarije delat. tud to se splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavi konje.

Najprej si pridobi zanesljive podatke o zmožnostih radarja, papir prenese vse.

2 sliki na sekundo so zanesljivi podatki. Dobljeni od človeka, ki je sedi v kangoo-ju :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 sliki na sekundo so zanesljivi podatki. Dobljeni od človeka, ki je sedi v kangoo-ju :whistle:

Takih podatkov nikoli ne vzamem za 100% resnico, ker se je že prevečkrat izkazalo da se zelo zelo motijo!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa tudi jaz skoraj naredil eno neumnost (no delam jih skozi, samo ta bi se kmalu končala s popraskanim motorjem :) ).. Ko sem se odločil usavit ob cesti, nisem pomislil na to, da tisti pesek na asfaltu pri strani res full drsi. No k sreči se je končalo samo z drsenjem prve gume postrani, saj mi je nekako ratalo ujet motor preden je srečal tla.. Ampak če bi pripeljal samo par km/h hitreje, bi se tako lepo zložil.. :) Fantje previdno, pesek na asfaltu drsi še bolj kot pravi šoder :)

dons sm tud jst meu izkušnjo s peskom na poti na rakitno..grem prehitevat avto in je blo mal peska na nasprotnem pasu...ko sm pohodu gas je sam v prazno navrtel in sm skor padu :( no ja...sej se je lepo izšlo..pesek je res nevarn ja :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takih podatkov nikoli ne vzamem za 100% resnico, ker se je že prevečkrat izkazalo da se zelo zelo motijo!!

lp

Možno je vse. Vendar so je v mojem primeru, do sedaj, držali. reševanjeraznoraznihsituacijpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kangu,prvo res mora imeti kamero tako obrnjeno,da te slika od zadi(tablica motorja),kar se pa kakovosti slik tiče boste pa izvedli pri sodniku,lahko imaste srečo in vas je radar zaznal kot neprekinjeno vozilo(priklopnik)tedaj bojo pa slike nejasne in boste meli srečo,da ste se vozili v skupini. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava je samo v tem, da so vas ustavili in popisali :whistle: . Če ne drugače, bo vsaj eden plačal kazen....žal.

Kakovost slik je pa b.p. Imam eno doma v okviru ehmmm

Je pa res, da pri taki kazni tistih par ojrov za sodnika ne pomeni nič. Ehmmm

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika je kakovostna... potrdim iz lastnih izkušenj... :closedeyes: .. bolj da te gandi slika... maš vsaj barvno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

fantje nek odgovor nujno rabim. petek 13 sem dobu kazen 81 evrov in če jo plačam hitr mam sam 41 evrov za plačat, vprašanje je koliko dni imam časa da plačam in da plačam pač samo 41 evrov namesto 81 ? prosim za odgovor.

Popravljeno . Popravil Flatron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje nek odgovor nujno rabim. petek 13 sem dobu kazen 81 evrov in če jo plačam hitr mam sam 41 evrov za plačat, vprašanje je koliko dni imam časa da plačam in da plačam pač samo 41 evrov namesto 81 ? prosim za odgovor.

Plačaj takoj. Mislim, da je rok 8 dni, sicer pa prelistaj zakonodajo na www.gov.si :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!