Skoči na vsebino

Prodaja motorja


mAc10

Priporočene objave

No pa da jaz pomagam...

Ko se prodajalec (dalje lastnik) in kupec dogovorita za ceno ter se kupec strinja z videnim motornim kolesom se:

1. Pri preprodajalcu avtomobilov naredi kupoprodajna pogodba. Stroski so sledeci: 1% na ceno motornega kolesa je provizije in 20% DDV na provizijo. POZOR: so koncesionarji, ki to uredijo za 2.400 SIT neglede na ceno prodanega vozila.

2. Potem lastnik uveri svoj podpis na kuporpodajni pogodbi (samo na enem izvodu, tisi, ki pripada kupcu) pri notarju/upravni enoti (predlagam UE - samo 255 SIT).

3. Kupec in lastnik izmenjata denar in kupoprodajno pogodbo s prometnim dovoljenjem.

4. Kupec novo pridobljeno polico zavarovanja skopira in jo da lastniku. Ta pa s to pridobi povrnjene stroske zavarovanja pri svoji zavarovalnici stare police.

5. Kupec lahko obdrži stare tabljice na vozilu in samo plača cca. 3.000 SIT za novo prometno. V primeru, da hoce nove tablice je cena 3.000 SIT za novo prometno in 1.700 SIT za moto tablico.

Ce kaj ni janso vprasite...

Popravljeno . Popravil border
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabu si dodat:

prodajalec ne more obdržat ob prodaji motorja regstrske tablice( razen če ni narejena po naročilu ter da se vozilo odjavi iz prometa) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Potem lastnik uveri svoj podpis na kuporpodajni pogodbi (samo na enem izvodu, tisi, ki pripada kupcu) pri notarju/upravni enoti (predlagam UE - samo 255 SIT).

sem prodajalec in referentka na UE mi je overila moj del pogodbe. Kaj je zdaj prav. Se je zmotila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastnik = prodajalec

Vredu je.

pozabu si dodat:

prodajalec ne more obdržat ob prodaji motorja regstrske tablice( razen če ni narejena po naročilu ter da se vozilo odjavi iz prometa) :?

Tako je. Prodajalec (lastnik), ne more obdrzati tablic, gredo naprej z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

1. Pri preprodajalcu avtomobilov naredi kupoprodajna pogodba. Stroski so sledeci: 1% na ceno motornega kolesa je provizije in 20% DDV na provizijo. POZOR: so koncesionarji, ki to uredijo za 2.400 SIT neglede na ceno prodanega vozila.

Ce kaj ni janso vprasite...

Kje v Lj. ti uredijo kupoprodajno pogodbo za tako majhen denar?? :hmm: Mogoče kdo pozna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Lj. ti uredijo kupoprodajno pogodbo za tako majhen denar?? :hmm: Mogoče kdo pozna?

www.najdi.si, "poceni prepis motornih vozil" ali kaj podobnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepis ne smes placat vec kot 2.400 SIT... taksne so namrec cene...

Najcenejši v Lj. ki sem ga našla hoče met 4.500; sem pa klicala na par koncev, ti lahko napišem kok računajo:

- 6.000,

- 8.000,

-5.000,

- 4.500.

Očitno so cene v Lj. mejčkn višje kot drugje v Slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejši v Lj. ki sem ga našla hoče met 4.500; sem pa klicala na par koncev, ti lahko napišem kok računajo:

- 6.000,

- 8.000,

-5.000,

- 4.500.

Očitno so cene v Lj. mejčkn višje kot drugje v Slo.

Pr nas 3.000+250 za uverovit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no, ker že nekaj časa nisem prodajal motorja, sedaj pa punca prodaja skuterja me zanima nekaj stvari:

- kje je najbolje narediti prepis?

- kako je s tablico po novem...jo je še vedno potrebno nest na UE, ali ostane novemu lastniku vozila?

oz. najbolje bi bilo, če mi lahko kdo na kratko opiše cel postopek prodaje vozila, da ne bom na kaj pozabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa pejmo lepo po vrsti...

Najpej ti naj na roko vrže tiste "šolde"... Ker nikoli ne veš s kom imaš opravka!

Potem greš k nekemu komisionarju (kjer prodajajo in prepisujejo vozila. Če ne veš kam, me pa na PM porufaj). Ta ti naredi KOMISIJSKO pogodbo, katero greš overiti na UE (ne k notarju, ker ti bo spulil nekaj jurjev brez potrebe). UE ti vzame 255 SIT.

Nato daš overjeno pogodbo kupcu.

Odjaviš motor na UE ali na AMZS. Najbolje, da gresta oba naenkrat na šalter. Ti motor odjaviš in daš odjavljeno prometno dovoljenje kupcu, ta vozilo registrira. In zadeva je končana!!!

V nasprotnem primeru ti lahko nar'di kažin!! In sicer; Ko on na svoji UE kasneje registrira in zavaruje svoj motor, ti MORA POSLATI FOTOKOPIJO SVOJE ZAVAROVALNE POLICE, sicer ti ne moreš uveljavljati svojega bonusa! Capito? In če ti ne pošlje, se lahko obrišeš... To se sicer ne dogaja, komplikacije pa so!

Aha, še to;

Reg. tablica ostane na motorju. Če motor samo odjaviš, se uniči!!! razen, če imaš svojo tablico po naročilu. Ta je tvoja last in z njo razpolagaš, kakor te je volja. Pozimi, če imaš motor odjavljen, jo imaš lahko celo v post'lji...

No, potem je pa že konec "telovadbe"!

Hvala! :worship:

Ej, tole sem "poboldal in poštrihal" sam za sabo, da bo vidno za ostale. Men se zdi, da je pomembno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No pa da jaz pomagam...

Ko se prodajalec (dalje lastnik) in kupec dogovorita za ceno ter se kupec strinja z videnim motornim kolesom se:

1. Pri preprodajalcu avtomobilov naredi kupoprodajna pogodba. Stroski so sledeci: 1% na ceno motornega kolesa je provizije in 20% DDV na provizijo. POZOR: so koncesionarji, ki to uredijo za 2.400 SIT neglede na ceno prodanega vozila.

2. Potem lastnik uveri svoj podpis na kuporpodajni pogodbi (samo na enem izvodu, tisi, ki pripada kupcu) pri notarju/upravni enoti (predlagam UE - samo 255 SIT).

3. Kupec in lastnik izmenjata denar in kupoprodajno pogodbo s prometnim dovoljenjem.

4. Kupec novo pridobljeno polico zavarovanja skopira in jo da lastniku. Ta pa s to pridobi povrnjene stroske zavarovanja pri svoji zavarovalnici stare police.

5. Kupec lahko obdrži stare tabljice na vozilu in samo plača cca. 3.000 SIT za novo prometno. V primeru, da hoce nove tablice je cena 3.000 SIT za novo prometno in 1.700 SIT za moto tablico.

Ce kaj ni janso vprasite...

Kaj pa davek od prodaje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem delal pred kakim tednom prepis:

Najceneje je da kupiš v knjigarni kupoprodajno pogodbo in jo sam ispolniš!

Nato greš na upravno enoto in plačaš 250sit za overitev (tukaj morata biti prodajalec in kupec)

Nato pa mora kupec plačati davek na motorna vozila na davčnem uradu!

Potem moraš pa vozilo še prijaviti na opravni enoti ali pa na pooblaščeni organizaciji ki opravlja tehnične preglede! Tam narediš tudi zavarovanje in dobiš novo prometno!

To velja za podalšanje registracije na drugo ime!

Sm najdu še bolj obširen opis:

1. Prodajalec ali kupec napiše pogodbo v najmanj dveh izvodih, ki mora vsebovati:

- ime, priimek in stalna naslova obeh strank

- podatke o vozilu, prepisane iz prometnega dovoljenja

- navedbo prodajne cene

- morebitne dodatne določbe, dogovorjene med strankama

- kraj in datum

- podpisa obeh strank

2. Kupec na Davčnem uradu v kraju svojega stalnega prebivališča plača 5 % DMV (davek na motorna vozila) od vrednosti, navedene na pogodbi. Če vrednost vozila na pogodbi bistveno (navzdol) odstopa od vrednosti vozila po eurotaxu, davčni organ zahteva uradno cenitev (na stroške kupca) ali spremembo zneska na pogodbi.

Na podlagi 3. člena Zakona o davku na motorna vozila plačilo DMV vozila pri prometu rabljenih traktorjev ni potrebno.

V izogib točkama 1 in 2 je prodajno pogodbo mogoče naročiti tudi pri večini posrednikov z rabljenimi vozili, za katero pa plačilo DMV na davčnem uradu ni potrebno, ker je DMV že vštet v strošek pogodbe.

3. Prejšnji lastnik overi svoj podpis na prodajni pogodbi pri notarju (katerikoli notar v Sloveniji) ali na katerikoli Upravni enoti v Sloveniji (strošek overitve na UE je 255 SIT, znesek plačila overitve pri notarju pa je odvisen od vrednosti vozila, navedene na pogodbi).

4. Če prejšnji lastnik želi vrnjen tudi sorazmerni del cestnine, vozilo odjavi iz prometa na Upravni enoti svojega stalnega prebivališča ali pooblaščeni organizaciji (ki opravlja tehnične preglede), vendar bo novi lastnik moral plačati novo cestnino in opraviti tudi tehnični pregled. Ob odjavi zahteva obrazec za vračilo cestnine, ki se ga z zahtevanimi prilogami pošlje na Direkcijo RS za ceste (naslov je na vlogi).

5. Novi lastnik poravna zavarovanje na svoji zavarovalnici za obdobje do poteka veljavnosti registracije. Začetek zavarovanja se mora ujemati z datumom prijave vozila na novega lastnika. Če vozilo ni več registrirano, mora opraviti tudi tehnični pregled in poravnati cestnino.

Kopijo nove zavarovalne police bo potreboval prejšnji lastnik za vračilo svojega dela zavarovanja.

6. Novi lastnik vozilo prijavi na svoje ime na katerikoli Upravni enoti ali katerikoli pooblaščeni organizaciji (ki opravlja tehnične preglede).

7. Prejšnji lastnik za vračilo svojega preostalega dela zavarovanja, če v trajanju zavarovanja ni uveljavljal nobene škode, potrebuje naslednje dokumente:

- kopijo prodajne pogodbe

- svojo staro zavarovalno polico

- kopijo nove kupčeve zavarovalne police (če vozilo ni odjavljeno iz prometa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti davek, ki ga plačaš (plača) od prodaje motornega vozila, je definitivno dražja varianta, kot če greš dilerju ki ti naredi kupoprodajno pogodbo (tukaj plača davek diler), ki se jo samo overi in gotovo. Izi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem delal pred kakim tednom prepis:

Najceneje je da kupiš v knjigarni kupoprodajno pogodbo in jo sam ispolniš!

Nato greš na upravno enoto in plačaš 250sit za overitev (tukaj morata biti prodajalec in kupec)

Nato pa mora kupec plačati davek na motorna vozila na davčnem uradu!.............

TNX fantje! To je res izčrpno pojasnilo!

Fantje!

KOMISIJSKA POGODBA !!!!!!!!!!

Če narediš KUPOPRODAJNO POGODBO te kači 5% DAVEK

A je tolk' težko mal' nazaj po forumu pogledat'???!!!!

Pojdi h kakšnemu privatniku, ki dela prepise vozil, da ti naredi tisto, kar z RDEČIM piše, pa ni nobenega davka, pa nobenih komplikacij!!!

KOMISIJSKO POGODBO pa overiti na UPRAVNI ENOTI, kjer ti snamejo 255 SIT. Notar pa Pet jurjev!!!

Zdej pa delajte kar hoč'te.

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani je za take zadeve super rešitev agencija Tinta, ker pa je sedaj na dopustu, pa Miba avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V Ljubljani je za take zadeve super rešitev agencija Tinta, ker pa je sedaj na dopustu, pa Miba avto.

Super pomeni? ...hitro, poceni? Tinta vem kje je. Kaj pa Miba avto?

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na celjsko-šentjurskem koncu je komisijska prodaja 1200 sit neglede na vrednost.

Za avto je bilo pa tudi nekaj podobnega.

najdi.si=>Jani avto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj narediti?

Prodal motor, kupec dal denar, odpeljal z mojo prometno in tablico, jaz naredil kupoprodajno jo overil in poslal.

Sedaj pa on ne naredi prepisa, saj je motor se registriran in se vozi na mojo registracijo. Zavarovalno polico imam jaz

Kako ga prisilit, da ga prepise? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si overil pogodbo, si prepisal motor na kupca. Problem je edino, ker je zavarovalna polica na tvoje ime in v primeru nezgode se stvari znajo zakomplicirat.

On mora skleniti novo zavarovalno polico na svoje ime in tebi poslati kopijo, da lahko prekineš svojo polico.

Kupcu moraš dati polico brez kupončkov, da on to lahko uredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, problem je v tem, da on ne prepise motorja nase(ali odjavi), zato pa jest ne morm na zavarovalnici dobit razliko zavarovalnine nazaj in tako se bom lahko obrisal pod nosom za cca 50k sit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!