Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Pozdravljeni! Moja Hornetka tudi ne pije dosti. Dejanska poraba pri normalni voznji do cca 140 km/h, vse kilometre s sopotnico, sem prevozil 265 km z 12,15 litra! Torej poraba cca 4,6 litra na 100 kilometrov. Meni osebno se to res ne zdi dosti! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti je špporaba že kaj narasla. K jaz mam letos tut prvo leto TDM 900 pa nisem niti blizu prišel tvoje porabe. Poraba cca 5,5 - 6,5 l/100km.

Pri skoraj 20% višji povprečni hitrosti je poraba 5,1 l/100 km. Več kot 5,5 l/100 km še ni porabila.

Za porabo 6,5 bi se moral pošteno potruditi. Morda pri enaki hitrosti voziš z višjimi obrati, torej v nižji prestavi. Ocenjujem, da bi za povprečno porabo 6,5 moral po navadni cesti voziti z izračunano povprečno hitrostjo cca 120 km/h, kar pomeni veliko vožnje s 180 km/h ali več. Po avtocesti bi bilo lažje... vožnja neprestano vsaj 160 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prasica vedno pije 8+ ;) (cbr 600 rr)

no ni čisto tako... ob normalni vožnji pije motor 7 - 8 litrov :) ob hitrejši vožnji pa pač več...

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja aprilia125 rs rossi je pila na zacetki ene 6 pol sm jo pagdaj spravu pa tut na 9 obicajno pa 7.5(dokaj hitra in razburljiva vožnja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R 1100 GS,minimalana poraba(križarjanja brez avtoceste) 4,7 l.Maksimalna nekaj čez 6l(avtocesta).Povprečje imam okrog dobrih 5l.Nazadnje 4 dni v Dolomitih ,povprečje 5,15 l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ER 6F - minimalna (do 4000 rpm) 3,7 L; povprečno - umirjena vožnja (do 6000 rpm) 4 L; Motor je nov, tako da živahnejše vožnje še nisem sprobal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja VFR-a 800 od 6,5 do 7,5 v povprečju, pod 6l/100 ne gre niti na easy turah, se mi ne zdi ravno šparovna, bivša FZS 600 v istem stilu nekje od 4,5 do 5,5l/100, redkokdaj do 6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caponord ETV1000, Pula-malo dopusta-krizarjenje po Kamenjaku in nazaj domov, 5,7l (vsi trije kufri, sotor+pribor,sopotnica). Pri sosedu stehtano - mi2+motor, 467kg :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

poraba 5,1 l/100 km z fz6-n, letnik 2006.

vožnja po navadnih cestah (ne avtocestah, ker nimam vinjete): liboje - ljubljana - litija - hrastnik - liboje in liboje - žalec - podčetrtek - podsreda - kozje - šentjur - žalec - liboje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja R1 od 6 litrov na relaciji, tudi s sopotnico ni veliko več, mestna vožnja pa do 9 l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandit 1200 l 02. Nikoli čez 6l, kjub avtocesti in bolj dinamični vožnji. Povprečno 5.5l.

Zelo nizka poraba, glede na to kako je poskočen motor. :OK:

Suzuki DR 350. Pojma nimam, vsake toliko časa malo bencina dolijem. Vžigalnik. :whistle:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa te vaše porabe ne razumem, če hočem da meni CBR pije 8 se mi zdi da se vlečem po cesti, manj kot to pa mislim da je blo samo enkrat, drugače pa povprečno 10!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 170km se prižge rezerva z tem da se mi števc na 100km zlaže za 21km...zdaj pa računaj porabo :D

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa te vaše porabe ne razumem, če hočem da meni CBR pije 8 se mi zdi da se vlečem po cesti, manj kot to pa mislim da je blo samo enkrat, drugače pa povprečno 10!

tvoj motor ima več kot 3 prestave. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upokojeni GPz 900r iz Ilirske Bistrice do Prizne 151km 18-19l. merjeno desetkrat. v obratni smeri pa mal več

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burgman 250 pod 5litrov!

Yamaha R1 04 največ 16l (104km pa se mi je rezerva prižgala)povprečno pa čez 10l!

Kawasaki zx636 ninja pa od 6 do 10l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pelte motorje na servis... :trance_33_sleep:

moj pije okol 6,5 največ 8 litrov, sam to je taka vožnja da se sam sebe srečujem... :whistle:

drugač pa svaka čast... :worship: dobre porabe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki 900Classic 4,098l/100km. :worship:

Povprečje iz 3000 Km. :naughty: Večinoma s prtjago in dvema osebama.

Ja, ja, že grem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je..š motorje, ki pijejo dražje od lastnikov... :headbang:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!