Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

pred 2 urami, maus pravi:

men vse požre :huh: 

 

men pa tebi pije kokr pije + 1 kava na vsakih 100km :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

tkole, mojster, prav v tej temi sem našel. Wajdušna-Paklenica cca 300km nažiganje s povprečjem 90km/h (mam tut več :P )

=6,1 litra/100.

Na 3 jurje, kot mam zadnjo povprečno meritev sem pa še vedno na 5,8 :P

Pa zlo mal jih leti mim mene, razen če pustim al pa se mi ne da. Včasih @Lipstick, pa kak @Kmet2 :D

Tko da ja, nažiganje pomeni, navijanje v nizkih brzinah čez ovinke. Tam več pije kot pa po ac 140km/h.

 

Ja kaj naj ti rečem,... treniraj, drži na obratih, bolj nažigaj. Povprečje 90 km/h ni ravno nek dosežek (na domači trasi). :naughty: To na hitrem delu naviješ na AC hitrosti pa naselja preletiš brez zaviranja... 

Ajd, ne obremenjuj se z mojo izjavo in porabo, ker od skrbi menda izpadajo lasje. :) Glede porabe MT10 smo prišli do nekega zaključka, pri SD pa zelo verjetno ne bomo... 

Še moja, verjetno ena nižjih porab, da se vrnemo na temo. 4.9 l/100km. Do morja in nazaj (Dvor-Kočevje-Petrina- po stari cesti do Kraljevice). Fejst je letelo, pa  nihče me ni prehitel. No, prav veliko kamikaz med tednom ni bilo na cesti. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, XTR pravi:

Ja kaj naj ti rečem,... treniraj, drži na obratih, bolj nažigaj. Povprečje 90 km/h ni ravno nek dosežek (na domači trasi). :naughty: To na hitrem delu naviješ na AC hitrosti pa naselja preletiš brez zaviranja... 

Ajd, ne obremenjuj se z mojo izjavo in porabo, ker od skrbi menda izpadajo lasje. :) Glede porabe MT10 smo prišli do nekega zaključka, pri SD pa zelo verjetno ne bomo... 

Še moja, verjetno ena nižjih porab, da se vrnemo na temo. 4.9 l/100km. Do morja in nazaj (Dvor-Kočevje-Petrina- po stari cesti do Kraljevice). Fejst je letelo, pa  nihče me ni prehitel. No, prav veliko kamikaz med tednom ni bilo na cesti. :D 

čakam tvoje povprečje do pakle :P (upoštevaj da AC in ravne dele ne gonim v iber do 120, ker po ravnem lahko tiši vsak mulc, naselja pa tudi zmanjšam, ker zaenkrat tudi ne plačujem)

Pri SDju so na testiranju na Malorci ugotavljali, da po AC pije mnogo manj kot pa potem v hribih na ovinkih, tudi liter in pol manj, pa so vozili cca 140-150km/h

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Poskusi. 

sj bo 20 litrsko kantico bo imel s sabo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

čakam tvoje povprečje do pakle :P (upoštevaj da AC in ravne dele ne gonim v iber do 120, ker po ravnem lahko tiši vsak mulc, naselja pa tudi zmanjšam, ker zaenkrat tudi ne plačujem)

Pri SDju so na testiranju na Malorci ugotavljali, da po AC pije mnogo manj kot pa potem v hribih na ovinkih, tudi liter in pol manj, pa so vozili cca 140-150km/h

Nimam potovalnega računalnika, računati se mi pa ne da, pa še zaradi postankov se bom zakalkuliral.... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

Nimam potovalnega računalnika, računati se mi pa ne da, pa še zaradi postankov se bom zakalkuliral.... :) 

pol pa maš problem, ker pišeš na pamet. :P

ps. sej lahko brez postanka odpelješ, pa zračunaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, krucymucy pravi:

Zlahka. 19.5 litra gre notr. 480km.

Takrat se šele lučka za rezervo prižge in gre noter 16 litrov. Drži pa 20. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mislite šparat, bodte doma :ras: 

 

p.s.

PROHODNOST CESTA

ažurirano 18.10.2018. 13:02

Zbog prometne nesreće između Crnoga i Murvice na Jadranskoj magistrali (DC8) promet je obustavljen. Prometna policija regulira obilazak lokalnom spojnom cestom.
 :huh:
Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Do Paklenice in nazaj brez dolivanja goriva. Štart se ve, kje je; v moto centru Slovenije :naughty:

...nekaj povsem običajnega, za tako kratko ruto se toči v SLO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, xtzs pravi:

...nekaj povsem običajnega, za tako kratko ruto se toči v SLO

:naughty: jz letos naredu 490km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem enkrat s prižgano šibico posvetu u rezervoar, če je še kej not...

... no pol je šlo not namest 17litrov...ene 32....  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če moped zmore cca 300km z enim tankom pa da ravno rezerva zasveti, je čisto dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Zivnorc said:

... jest sem enkrat s prižgano šibico posvetu u rezervoar, če je še kej not...

... no pol je šlo not namest 17litrov...ene 32....  :D

 

Pa obrvi s mel za nek cajta urejene. 

24 minutes ago, xtzs said:

...nekaj povsem običajnega, za tako kratko ruto se toči v SLO

:lol1: ALO BRE!!! kakšna kratka fura?!?!!? To je EKSPEDICIJA!!  :D

Z mojo omilijeno VTR je blo tankanje Postojna do čepa, Senj, Paklenica, Senj, u Postojni lučka. Hondič sploh ni znal domow drugač kot z lučko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad tankam v Ilirski Bistrici in naslednjič v Paklenici .. cca 215 km (11 L) ... nazaj grede zopet v Ilirski Bistrici  ... 

in to je to ...  jer imam tank 17 L  je to kr primerno za 200 kojnsko mašinco in umirjenega voznika :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Do Paklenice in nazaj brez dolivanja goriva. Štart se ve, kje je; v moto centru Slovenije :naughty:

Noben problem, točil v Ivančni, na pas mater do Zadra, tam dobil klic naj pridem v Pulo, abrnem, skozi Učko v Pulo, še malo lokalne vožnje. Dugi dan zjutraj okrog Vodnjana začel iskat pumpo ........ ( BMdubleF GS 1200 s tavelkm tankam ).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še enkrat s porabo se obremenjuje nekdo, ki je prekoračil svoje finančne zmožosti pri nakupu motorja ali npr. letala ..., in potem tukaj razglablja, koliko porabi njegovov motor, ki ga v bistvu ne rabi, ampak ga potrebuje, da je "frajer" in mu je to všeč..

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, T 120 said:

No še enkrat s porabo se obremenjuje nekdo, ki je prekoračil svoje finančne zmožosti pri nakupu motorja ali npr. letala ..., in potem tukaj razglablja, koliko porabi njegovov motor, ki ga v bistvu ne rabi, ampak ga potrebuje, da je "frajer" in mu je to všeč..

L.p.

No, najbrž skoraj vsi motoristi v bistvu ne rabimo motorjev in jih imamo samo zato, da smo na nek način frajerji in nam je to všeč. A ti ga dejansko rabiš in se ti ne zdi fajn, da si motorist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, T 120 said:

No še enkrat s porabo se obremenjuje nekdo, ki je prekoračil svoje finančne zmožosti pri nakupu motorja ali npr. letala ..., in potem tukaj razglablja, koliko porabi njegovov motor, ki ga v bistvu ne rabi, ampak ga potrebuje, da je "frajer" in mu je to všeč..

L.p.

Če si slučajno repliciral na mojo objavo, naj te moje stanje ne skrbi, gajba je bila v lasti BMW AEG, bavarska registracija, bencin je plačala firma, moja naloga je bila čim hitrej naklepat 2500 km .....pa še us put kej uničet-pokvart, če se da....

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Lipstick pravi:

Gajba je bila v lasti BMW AEG, bavarska registracija, bencin je plačala firma, moja naloga je bila čim hitrej naklepat 2500 km .....pa še us put kej uničet-pokvart, če se da....

Zakon....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Vin pravi:

No, najbrž skoraj vsi motoristi v bistvu ne rabimo motorjev in jih imamo samo zato, da smo na nek način frajerji in nam je to všeč. A ti ga dejansko rabiš in se ti ne zdi fajn, da si motorist?

mopede se kupuje na uč (pa po nekih specifikacijah, kjer misliš da ti ugaja)...a misliš da se kdo resnično vpraša, kok porabi? Pa četudi se in piše da velik, je skeptičen in upa da bo manj.

Načeloma pa vsaka poraba goriva za nenamensko in nedobičkonosno gibanje je strošek. Sam jebiga 20€ dam dnevno za gorivo, 5 za kufeta, 20 za hrano, 15 za spanje....ebenti...gorivo še ni drago :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!