Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Brihta prej v temi o ducatiju si omenju porabo vtr da je okol 8 litrov a je to normalne vožne al neko povprečje

k jst mam zdej na 600 porabo od 7 do 10l

in se mi 8 ne zdi tok velik :?

Ma 8l pije ce prou hoces. VTRka ce se vozis v 6 brzini, kar je naceloma zadosti ce se samo vozis ti pije tudi pod 7l. Ce pa vozis hitro, pa menjavas tja do 6000-7000rpm (kar je tudi vec kot zadosti za cesto) ti pa lahko pije 7,6l. Za met povprecje 8l treba ze "obvladat" :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki Z750:

- turing vožnja: cca 5l/100km

- lagana vožnja: tudi do 4l/100km

- bol športlih: nekje do 7l/100km

Triumph Sprint ST:

- turing vožnja 6l/100km

- lagana vožnja 5l/100km

- bol športlih: je zima pa še ni nilo prilike sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Men sv 650s pri 30000km , z drugim rorom in normalno vožnjo - zmerno poskočno tam okol 5l. Pod 4,5l še ni šlo čez 6l pa tud ne.

Kawa Zephyr 750 pa tud od 4l pa do 6l - pa ma 40000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki sv 650 s z odprtim rorom (fergazer) 4,2 najnižja na morje s povprečno 100km/h. naložen.

povprečna poraba pa je znašala malo čez 5 litrov. ob priganjanju okoli 6 litrov. šparovček

suzuki tl 1000 s... z odprtim izpuhom (injection) nanižja 6 litrov na morje. ne hitro.

povprečna poraba je znašala nekje slabih 7 litrov. ob priganjanju je zrasla blizu 10.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5,5-8 :) , zadnje čase bolj velja tazadnje. :)

Sploh pa ko so na omv pumpah lepe dekline ki pucajo šipce je to kar vredu poraba ja. :)

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 litrov za 250 km

men se zdi da je kr kul :OK:

kolk pa je to litov na 100 km pa si sami izračunite :P

:devil: Saj to je veliko,se ni za hvalit 125 ccm 3,7l se pravi 1250 ccm bi lahko porabil 37l :OK:

Moj motor ima 1150 ccm povprečna poraba 5,5 l najmanjša 4,5 in največja do danes 7,2l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ogromno

men pije 2,7-3litre max (če ga tiščim) ; 125cc 4T, 12 litrov tank...do nekje 10 ga spraznem pa nardim okol 350-370km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti na štajerskem s kompanjonom iz JLA popil skoraj ves keš... Z Laverdo 500 v Blagovico pripeljal na hlape... Iz žepa z luknjo izbrskal 300 sit in jih dal onemu stricu na pumpi rekoč: Majstr nimam več, neki uštimi... Prišel do Ljubljane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr pije, pije :)

Če hočš pelat tankaš in to je to!!! :D

"As simple as that"

Drugač pa okol 5-6l V-strom 650 :D

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Vfr V4 Vtec, pri normalni vožnji je poraba tam okrog 6,5 l , ko se pa nad

7000obr/min vključi V-tec pa je poraba ubitačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moja VT 750 posrka pri zmerni vožnji z dvema v sedlu med 4 in 5 L , če pa jo bolj nežno božaš pa je tudi pod 4L :OK: , pač ni mašina za dirkanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zxr400 konstantno 7.5 do 8,5. ker za taki motor če hoče šda se kam pelješ je od 10 tisoč naprej zanimivo. nisem pa še zdržal da bi en tank na čist na izi fural

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja popije od 7 :angry: pa vse do 30 km/ l :OK: , ekstrema, ki mi jih je ratalo naredit, povprečje pa 18 km/l = 5,5 l/100 km :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je od 3,33 :OK: pa vse do 14,3 :angry: l/km

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti na štajerskem s kompanjonom iz JLA popil skoraj ves keš... Z Laverdo 500 v Blagovico pripeljal na hlape... Iz žepa z luknjo izbrskal 300 sit in jih dal onemu stricu na pumpi rekoč: Majstr nimam več, neki uštimi... Prišel do Ljubljane...

Se spomniš srečanja Kostanjevica na Krki 1993? Prav s to Laverdo si sredi noči(vračali smo se iz diska Škorpijon) s ceste skočil v koruzo, po njivi peljal do naslednjega dovoza na cesto, policijska patrulja, ki je tam ustavljala promet, pa od presenečenja ni uspela niti ust zapreti, kaj šele da bi te ustavili...? So bili časi, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bolje uporabljati 95 oktanski ali 100 oktanski bencin??? :?

LP :)

:yawn:

Že predebatirano. Če se bolje počutiš tankaj 100-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa klenkanje motorja, oziroma prezgoden užig goriva.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ga ne bo, klenka, če je PREMALO oktansko gorivo... Vsaj tako so nas učili v šoli. :? Poraba bo malenkost manjša ( kdo ve če se jo bo opazilo...), cena pa malenkost višja, pa se izenači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš srečanja Kostanjevica na Krki 1993? Prav s to Laverdo si sredi noči(vračali smo se iz diska Škorpijon) s ceste skočil v koruzo, po njivi peljal do naslednjega dovoza na cesto, policijska patrulja, ki je tam ustavljala promet, pa od presenečenja ni uspela niti ust zapreti, kaj šele da bi te ustavili...? So bili časi, a?

Ti ti ti... :blush: Ker pa si?????

Ni blo dovoza... Sam po nasipu je blo treba nazaj zapeljat... Ja... to so bli pa res časi... Sam de smo mel za bencin, pa par pirov, pa je bla že zabava... Če sem kje kdaj razlagal naše dogodivščine, so me ljudje začel zmirjat z lažnivcem in nakladačem... Zdej rajši kej zamolčim, ker se mi ne da prepirat o tem, če je kej takega sploh mogoče...:grim

motofreak = slučajno Hoziiii???????

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor ga ne bo, klenka, če je PREMALO oktansko gorivo... Vsaj tako so nas učili v šoli. :? Poraba bo malenkost manjša ( kdo ve če se jo bo opazilo.. .) , cena pa malenkost višja, pa se izenači.

Da če se govori o manj oktanskem gorivu. Tu pa se govori o 100 namesto 95. Nevem, ali sem kaj izpustil, :hmm: spregledal :? .

Ti ti ti... :blush: Ker pa si?????

Ni blo dovoza... Sam po nasipu je blo treba nazaj zapeljat... Ja... to so bli pa res časi... Sam de smo mel za bencin, pa par pirov, pa je bla že zabava... Če sem kje kdaj razlagal naše dogodivščine, so me ljudje začel zmirjat z lažnivcem in nakladačem... Zdej rajši kej zamolčim, ker se mi ne da prepirat o tem, če je kej takega sploh mogoče... :grim

motofreak = slučajno Hoziiii???????

:OK: :OK: jaz imam sedaj te čase, samo da je za bencin, gume, kozo ( motorino ) pa nakaj pirov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!