Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

XT-jka je kr žejna glede na svojo kubituro :) normalna vožnja nekje 5l, v terenu je pa poraba bol... khm... tankovska :BUA: no ja, vsaka stvar ma svojo ceno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bolje uporabljati 95 oktanski ali 100 oktanski bencin??? :?

LP :)

Tankat moraš kar predpiše proizvajalec in to zaradi kompresijskega razmirja.Naprimer če ti proizvajalec predpiše 98-100 okt. te opozori v slučaju,da nedobiš 98-100 okt.benzin tankaj 95 mašine neforsiraj in čimprej natankaj spet 98-100 okt.benzin.Če je za tvoj motor predpisan 95 okt.benzin lahko tankaš več oktanski benzin vendar je dražji poraba pa ni bistveno manjša,lahko to sam sprobaš-mašini ne škoduje.Kadar ima mašino tendenco,da pri nižjih obratih in večji obremenitvi rada zaklenka je priporočljivo tankat več okt.benzin. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sicer sem šele dvakrat tankov ampak sem bil presenečen za prevoženih 200km sem v rezervoar naliv 14 litrov kar pomen da popije 7l/100km :? ! Je pa res d pr men motorček skoz laufa nad 3500 obrati pa pred 6000 obrati ne prestavljam!! A mislte d je to normalno za 500ccm motor :D ??

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Sicer sem šele dvakrat tankov ampak sem bil presenečen za prevoženih 200km sem v rezervoar naliv 14 litrov kar pomen da popije 7l/100km :? ! Je pa res d pr men motorček skoz laufa nad 3500 obrati pa pred 6000 obrati ne prestavljam!! A mislte d je to normalno za 500ccm motor :D ??

lp miha

Napiši kateri motor je to in veliko prej šaltaj nevem zakaj bi ga moral šaltat šele pri 6K obrati.Jaz vozim 1200ccm in z 160Ks+ povprečna poraba še nikoli čez 6,2 l,pri normalni vožnji max 20% čez omejitve CPP,pa mi potovalni računalnik kaže ca 4,8-5,2 porabo benzina. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm moja poraba najmanj 6 litrov če furam v 6 ti pa tam do 8 tisoč obratov. pa brez prva drugo v obrate. drugače pa tam 9-10 tudi zna spit. furam pa zxr400 ki ima visoko turažni motor. in pod 8 tisoč res nima nobene moči skoraj. tak da je skoraj vedno furan višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

hmm moja poraba najmanj 6 litrov če furam v 6 ti pa tam do 8 tisoč obratov. pa brez prva drugo v obrate. drugače pa tam 9-10 tudi zna spit. furam pa zxr400 ki ima visoko turažni motor. in pod 8 tisoč res nima nobene moči skoraj. tak da je skoraj vedno furan višje.

To je res prevelika poraba,bo treba večjo kubikažo očitno rabjo manj.Imel sem predno sem kupil BMW-eja V-maxa po avtocesti v Nemčiji vožnja vse čez 200Km/h prevozil 217 Km z 13,7 l moral sem v Dchavu dol z AC namreč v tanku je bilo sam še 1,3 l benzina. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem šele dvakrat tankov ampak sem bil presenečen za prevoženih 200km sem v rezervoar naliv 14 litrov kar pomen da popije 7l/100km :? ! Je pa res d pr men motorček skoz laufa nad 3500 obrati pa pred 6000 obrati ne prestavljam!! A mislte d je to normalno za 500ccm motor :D ??

lp miha

Jaz sem prej vozil GPZ500S pa če ga v šesti nisem teral nad 130km/h je imel porabo 4,5 :OK: .

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ER-5, normalna vožnja 4.5 litra, preganjanje 5.5 litra. Kovček, šipe ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši kateri motor je to in veliko prej šaltaj nevem zakaj bi ga moral šaltat šele pri 6K obrati.Jaz vozim 1200ccm in z 160Ks+ povprečna poraba še nikoli čez 6,2 l,pri normalni vožnji max 20% čez omejitve CPP,pa mi potovalni računalnik kaže ca 4,8-5,2 porabo benzina. :OK:

Cagiva Canyon! je pa tko d motor pod 3000 obrati tko trese d misleš d te bo dol fuknu še posebi če mal hitreje odpreš gas!! Računam še malna to da mi bo na servisu uplinjač mal naštelov d bo kj bolš!!Sj ne morem pa rečt d bo skoz taka poraba ker sem motor lih domov prpelov in sem ga prvih 400km kar priganjov!! :D

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandit 600S , 95% vožnje v dvoje - lepo turistično, tu pa tam do rdečega polja - poraba 5,6 (povprečje zadnjih 4000 km)

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se tisti, ki vam motor po navedbah požre pol litra več od drugih motorjev v istem razredu, kaj sekirate - al pa vam vizualna podoba vašega konjiča odtehta tisto orjaško izgubo zaradi potratnosti pri porabi goriva? :devil:

aja - FZS1000 mi je žrla od 6,5 do 10 litrov, odvisno od temperature zraka... če je bilo hladno, je žrla manj in lepše vlekla, če sem dal gas, pri vročini pa je jasno, da je rak redkejši in manj bogat s kisikom, zato je pri izgorevanju več izgube ... pa še pri toplih dnevih sem bolj z veseljem gas vrtel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ti ti... :blush: Ker pa si?????

Ni blo dovoza... Sam po nasipu je blo treba nazaj zapeljat... Ja... to so bli pa res časi... Sam de smo mel za bencin, pa par pirov, pa je bla že zabava... Če sem kje kdaj razlagal naše dogodivščine, so me ljudje začel zmirjat z lažnivcem in nakladačem... Zdej rajši kej zamolčim, ker se mi ne da prepirat o tem, če je kej takega sploh mogoče...:grim

motofreak = slučajno Hoziiii???????

Sem šele zdaj malo nazaj poste bral.. Ne, nisem Hozi, sva pa vedno skupaj vozila. Enake rdeče R65LS sva imela... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda CBR600F, 5.5l do 6.0l pri sportsko-turistički vožnji.

lp

T

Kako pije tako malo ? Jaz imam blokado na sesalnih kanalih na Gsx-r 600 pa mi pije sedaj če normalno vozim okol 7 litrov. Okol 5 litrov mi pije ko sem z očetom pa voziva do 120km/h. Čim grem sam pije nad 7. Meni ni jasno kako sportko turistički vožnja pa 6 litrov. To je super, če pije toliko, namreč moj odprt motor je pil prej okol 9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki KLE 500: poraba se vrti med 4.5 in 5 litri. Se mi zdi da bi lahko malo manj pil, glede na zmerno vožnjo, saj z mojo damo na njem ne izvajava nobenih pretiranih akrobacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw r 1150 gs. do sedaj skoraj vedno v v dvoje in nekaj prtljage. potovalna hitrost okol med 100 in 120.

nekaj mestne vožnje... poraba 5.3 enkrat pa 5.6L/100. Ni sile :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pije tako malo ? Jaz imam blokado na sesalnih kanalih na Gsx-r 600 pa mi pije sedaj če normalno vozim okol 7 litrov. Okol 5 litrov mi pije ko sem z očetom pa voziva do 120km/h. Čim grem sam pije nad 7. Meni ni jasno kako sportko turistički vožnja pa 6 litrov. To je super, če pije toliko, namreč moj odprt motor je pil prej okol 9

tistim, ki se ne znajo vozit, motor avtomatsko pije več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pije tako malo ? Jaz imam blokado na sesalnih kanalih na Gsx-r 600 pa mi pije sedaj če normalno vozim okol 7 litrov. Okol 5 litrov mi pije ko sem z očetom pa voziva do 120km/h. Čim grem sam pije nad 7. Meni ni jasno kako sportko turistički vožnja pa 6 litrov. To je super, če pije toliko, namreč moj odprt motor je pil prej okol 9

Mogoče direktni vbrizg pomaga. Čeprav, prjatu ma ZX6R l.95 (moj je 2002) pa mu popije nekje tolk kot meni. Čudno da tebi tolk popije, se mi zdi kar velik. Evo ravn zadnjič sem porabil 6l pa sem nisem ravno počasi vozil.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducati 1098, poraba pri normalni vožnji 5,9l na 100km...je pa treba bit non stop na črpalki ker ima tank samo 15,5l .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLE 500, poraba od 4,2 pa do, no nisem ga še spravil čez 5 litrov, tudi ko sva bila dva na motorju. Vožnja zmerna, skoraj po omejitvah :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!