Skoči na vsebino

Je oprosti dovolj


Ris

Priporočene objave

ce se je ti iskreno opravicil je zadosti, sam moral bi on tebe ustavit, ne ti njega

mislim da bi bilo se bolj iskreno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pa do zdej še noben ni povabil na pijačo od tistih, ki so mi povzročali probleme na cesti. Si mel pa res srečo, da si naletel na tako kulturnega voznika. Na naših cestah jih je vsak dan manj. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pa do zdej še noben ni povabil na pijačo od tistih, ki so mi povzročali probleme na cesti. Si mel pa res srečo, da si naletel na tako kulturnega voznika. Na naših cestah jih je vsak dan manj. :angry:

Čakte mene zdej....

Ne hecam se, mislm da je oprosti tudi dost, kr je res krizno na cestah danes....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer :topic: ampak moram povedat eno anekdoto.

Ko sem bil mulc in smo brcali žogo na cesti pred hišo (ja v tistih časih se je to še dalo) smo bili priča ena manjši nezgodi.

Gospod srednjih let je precej umirjeno peljal po vasi, nakar mu s strani pred avto majavo zapelje starejša gospa s kolesom in z nakupovalnim "cekarjem" na balanci. Gospa seveda po tleh, skupaj s "cekarjem", gospod ves prestrašen pohiti iz avta in pravi "Joj gospa, a ste v redu, oprostite.. oprostite, a ste se kaj potolkli....". Gospa pa se spretno pobere, jezno pogleda gospoda in pravi: "Nč oprost, jajca plačat". "Ja ampak gospa..." pravi gospod. "Jajca plačat sem rekla!" še bolj strogo reče gospa.

Kaj se je zgodilo nadalje se niti ne spomnim, niti ni pomembno. Mi je blo pa že takrat tako smešno, da sem si dobro zapolnil celo sliko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek se ti je opravičil, šmrc, sem kar ganjen! :worship:

Kaj takega še nisem slišal! Tole s povabilom na pijačo se ti lahko samo na štajerskih kocih pripeti, res lepo....

Jaz štejem kolikokrat so me izsilili in letos je trenutni score 6, 5x ženske voznice in 1x Janez v Golf II...

Nočem namigovati, da ženske slabo vozijo, prosim lepo, to je čisto naključje...je pa res, da mi moja draga ni verjela o ženskem scoru, ko pa naju ena "gospa" pred hotelom Slon izrinila na nasprotni vozni pas(čez dvojno črto) in pri tem ni niti trznila pa sem skoraj skuril troblje je postala močno osveščena...Janez v Golfu II ti ponavadi vsaj da vedeti, da je zaj.... stvar in opravičujoče pomaha, ženske tega niso naredile, ampak pomoje zato, ker so bile prestrašene (imam občutek, da se ljudje motoristov vseeno malo preveč bojijo). :eek:

No, jaz sem zdaj v fazi ali voziti z dolgimi lučmi tudi po mestu, pa se mi še vedno zdi malo neetično, no ja, še 2-3 izsiljevanja pa bo etika šla po gobe :nono:

Dragi Ris, fantje imajo prav, misliti moraš zase in še za vse okoli tebe, ker si kot motorist vedno najšibkejši člen, ne glede na to, kakšno kravo voziš, imaš prižgane dolge luči in odprte rore...recept je predvidevanje in obladovanje vozilca pri močnem zaviranju...čeprav me včasih prime, da bi komu kakšno ogledalo odbil z nogo :grrr

Popravljeno . Popravil Besi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih dons dopovne sm se po dolini peljou in prletim za enga rdečga Tipota iz LJ(brez zamer ampak v našmu koncu se tisti iz Lj večinoma ne znajdejo preveč dobr-cesta ozka levo reka,desno skale... ), ki se lepo vozi po celi cesti-mal po svojmu pasu, mal pa po levmu... Pa sm mu mal potrobu, tk kt je v prestolnica navada :BUA: In sm mislu, d bo deca iz ceste vrgl k je tk namotou, d je Tipota skor na leve dva kolesa postavu!

Iz moje strani je blo vse pod kontrolo ampak ata se me je pa pomoje mal ustrašu!

Sorry :blush: Bom naslednič sam poblendou!

Popravljeno . Popravil speed-freek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa prvic slisim,da se je nekdo opravicil za storjeno napako... Pri vseh izsiljevanjih,kar sem jih ze dozivel,se mi je samo 1x ali 2x primerilo,da je voznik vsaj opravicejoce pomahal z roko. Je nasa vozniska kultura pac taka... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je razlika, če te nekdo spregleda ali te izsiljuje. Tisti, ki te je spregledal ponavadi ne ve ,da si v njegovi bližini. Nekdo pa, ki te izsiljuje ve da si tam.

Zato pa pizdijo in se delajo, da imajo prav.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi js mislim, da je opravičilo zelo pošteno. Kaj več kot to itak ne more storit (povabilo na pijačo je tako tako). Sej kaj bi pa vi naredli na njegovem mestu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, jaz se sicer cisto nov v tej zadevi, pa bi vseeno napisal en + za 'opravicevalca'.

Namrec, kupil sem motor pred mesecem in pol, ze 10 dni po tem se peljem po Ljubljani in sicer po omejitvah, ko iz desne v krizisce suvereno zapelje kombi direktno pred mene. Pri vsej neizkusenosti sem malo z bremzami malo s pospesevanjem, malo z zavijanjem takoj za kriziscem v levo, nato cez polno crto na nasprotni pas, kjer so zavijali tudi levo komaj obsel kombi. Seveda sem bil takoj za naslednjim avtomobilom, ki je vozil pred mano in nisem si niti oddahnil, ko je voznik kombija zapeljal na levi pas, spet cez poslno crto, pod nadvozom, nasproti vozijo vozila, on se postavi ob mojo levo stran in se zaleti vame!!! Zavije namenoma desno in sploh nisem mogel verjeti, da se to dogaja. Ne vem tocno, kaj sem naredil, ful bremzal, zavil ob desni rob in nekako ostal na motorju. Zvil mi je levo ogledalo, kombi je pri hitrosti med 40 in 50 km/h sel mimo. V soku in jez sem se znasel za njim on mi pa veselo kaze kaksna budala sem in kako me je dobr zaj....! Tisti trenutek sem imel v glavi samo to, da se bo nekje ze ustavil in takrat mu NIC ne bo pomagalo. Kot motorist v polni bojni opremi, poln besa, sem bi dobro zasciten in pripravljen ubijati. :) Takoj sem pogledal registracijo, ampak 30 sec kasneje sem jo ze pozabil :slap: In seveda je modelu uspelo vozit toliko casa brez ustavljanja, da me je jeza ze malo minila, ni me pustil prehitevati, ker je vozil po sredini ceste takoj, ko je bil levi pas prazen... itd. Hkrati sem bil zmenjen in se mi je mudilo na nek plac, zato sem idejo o umoru hitro opustil. Hval bogu! Ampak nikoli vec pa ne bom pozabil nobene registrske oznake!

Vprasanje - se je komu kaj takega zgodilo in mu je uspelo s prijavo na policiji (ali kaj podobnega) tudi kaj doseci? Npr. kazen za takega voznika, novo ogledalo,...?

Sun

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprasanje - se je komu kaj takega zgodilo in mu je uspelo s prijavo na policiji (ali kaj podobnega) tudi kaj doseci? Npr. kazen za takega voznika, novo ogledalo,...?

ne, ne splača se.

Js sm dobil odgovor: "Še dobro da se je izšlo kot se je izšlo. Veš kolk takih je na cesti in če bi hoteli vse "nevemkakojerekupolicist" bi bli skoz u papirjih" :fight2: Zdej pa naredi kar češ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Če se ti ne opraviči, pa je tu rešitev:

Streljal z motorja

Neznani sopotnik na motorju je več kot očitno izgubil živce in streljal v avtomobil. 21-letni fant iz Mozirja se je namreč peljal z avtomobilom znamke Fiat Punto po Kajuhovi ulici v Ljubljani, kjer naj bi pri križišču z Zaloško cesto domnevno izsilil prednost motoristu, ki se je peljal na motorju znamke Yamaha modre barve. Motorist se je nato podal za njim, njegov sopotnik pa je med vožnjo izvlekel pištolo in večkrat ustrelil v oškodovančevo vozilo. Po dejanju sta se neznanca z motorjem odpeljala proti Litijski cesti. Na fiatu je nastalo za nastalo za okoli 200 tisočakov (834 €) škode. Osumljenca sta stara okoli 23 let, visoka približno 180 centimetrov, kratkih temnih las, voznik je bil oblečen v kavbojke in belo majico, sopotnik pa je imel oblečeno jakno.

(članek v Večeru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thja, streljali menda ne bomo... sem pa enkrat prehiteval enega dedeka v R5. ko sem bil vzporedno z njim, pa je začel prehitevati spredaj vozečega v koloni. malo sem trobil, pa ni slišal,- pa sem brcnil v vrata. v trenutku je bil na bremzi! je pa treba priznati, da še nisem imel odprtih rorov, pa me ni slišal, ko sem se mu približeval. po izpraznitvi izpuhov me ni nihče več preslišal. raje plačam kazen zaradi hrupa, kot da me kakšen zrine s ceste. torej glasni izpuhi res niso kar tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da če se ti nekdo opraviči, je to dovolj lepa gesta, se mi je letos že parkrat zgodilo, da so me izsilili, ko sem se jim približal in ptrobil, so se nekateri opravičili(gesta z roko), nekateri pa so seveda čudno gledali, kaj za vraga so naredili, saj oni so močnejši, hitrejši in sploh naj,(avtomobilisti seveda),tazga bi blo treba ustaut in mu dat kakšno zgibanko o nas motoristih, ki bi jo seveda naredila naša ljuba vlada

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21-letni fant iz Mozirja se je namreč peljal z avtomobilom znamke Fiat Punto

pa ne bi mislil, da je ta edini v naših koncih, ki bi si zaslužil kaj takega :krneki:

(VWHondaFiatJeep.......press)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, jaz se sicer cisto nov v tej zadevi, pa bi vseeno napisal en + za 'opravicevalca'.

Namrec, kupil sem motor pred mesecem in pol, ze 10 dni po tem se peljem po Ljubljani in sicer po omejitvah, ko iz desne v krizisce suvereno zapelje kombi direktno pred mene. Pri vsej neizkusenosti sem malo z bremzami malo s pospesevanjem, malo z zavijanjem takoj za kriziscem v levo, nato cez polno crto na nasprotni pas, kjer so zavijali tudi levo komaj obsel kombi. Seveda sem bil takoj za naslednjim avtomobilom, ki je vozil pred mano in nisem si niti oddahnil, ko je voznik kombija zapeljal na levi pas, spet cez poslno crto, pod nadvozom, nasproti vozijo vozila, on se postavi ob mojo levo stran in se zaleti vame!!! Zavije namenoma desno in sploh nisem mogel verjeti, da se to dogaja. Ne vem tocno, kaj sem naredil, ful bremzal, zavil ob desni rob in nekako ostal na motorju. Zvil mi je levo ogledalo, kombi je pri hitrosti med 40 in 50 km/h sel mimo. V soku in jez sem se znasel za njim on mi pa veselo kaze kaksna budala sem in kako me je dobr zaj....! Tisti trenutek sem imel v glavi samo to, da se bo nekje ze ustavil in takrat mu NIC ne bo pomagalo. Kot motorist v polni bojni opremi, poln besa, sem bi dobro zasciten in pripravljen ubijati. :) Takoj sem pogledal registracijo, ampak 30 sec kasneje sem jo ze pozabil :slap: In seveda je modelu uspelo vozit toliko casa brez ustavljanja, da me je jeza ze malo minila, ni me pustil prehitevati, ker je vozil po sredini ceste takoj, ko je bil levi pas prazen... itd. Hkrati sem bil zmenjen in se mi je mudilo na nek plac, zato sem idejo o umoru hitro opustil. Hval bogu! Ampak nikoli vec pa ne bom pozabil nobene registrske oznake!

Vprasanje - se je komu kaj takega zgodilo in mu je uspelo s prijavo na policiji (ali kaj podobnega) tudi kaj doseci? Npr. kazen za takega voznika, novo ogledalo,...?

Sun

Sem že doživel nekaj podobnega. En psiho me je hotel zrinit s ceste. Prehitel sem ga in ga malo naprej čakal s skalo v roki, nakar sem se zadnji hip premislil. Prebral sem tablico in poklical policijo. Psiho je jasno zbežal. Rekli so, da ga bodo prestregli in naj pridem še jaz, ker mu sicer ne morejo nič. Očitno so se mi zlagali, ker v smeri kamor sem odpeljal za njim nisem naletel na nobeno policijsko zasedo. (na stari cesti od Kalc do Vrhnike)

Psiho je imel v avtu Pitbula, ampak psov se na srečo ne bojim. Nasledjič ko ga vidim bo dobil kamen v sprednjo šipo, potem pa naj on kliče policijo in dokazuje. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravičil se je verjetno zato, ker se je ustašil tipa, ne pa zato ker mu je blo žal- najbrž, predvidevam. Če bi jaz to naredu, bi stopu iz avta in se opraviču, ne pa da bi odpelu. Razen, če ga je res spregledu, sam to težko, da ne bi res nič opazu. To je pač moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je podobna zadeva zgodila pred dvemi tedni ko je starejši možakar prišel iz stranske ceste na glavno in tako izsilil prednost nasprotnemu vozilu in meni . Imel sem srečo ker sem pravočasno opazil oziroma sem dobil nek opčutek da tisti avto iz stranske ceste se ne bo ustavil tako da sem začel pravočasno

zavirati in zmanševati hitrost v nadaljevanju sem moral krepko bremzati in na srečo sem se vstavil pol metra pred avtom ki mi je izsilil ! Moram pa povedati da na tistem delu ga vsi švasajo jaz sem imel 120 km/h v riti in nisem nek divji voznik ! Imel sem srečo da se je končalo tako !! V TISTEM MOMENTU NISEM VEDEL KAJ BI NAREDIL TISTEMU KI MI JE IZSILIL !! BIL SEM FUL JEZEN IN TISTI MOMENT ZMOŽEN VSEGA NAREDITI TISTI OSEBI !!! : :angry2:

NO NA KONCU SEM TREZNO RAZMISLIL MU J. VSE PO SPISKU MED VOŽNJO IN SE ODPRAVIL NAPREJ !

NISEM SE HOTEL USTAVIT ALI ITI ZA NJIM KER NE VEM KAJ BI BILO !!! PO MOJEM JE BILA MOJA ODLOČITEV ŠE NAJBOLŠA !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm enkrat slisu da je pravilo na svedskem

ce vidis losa na cesti, z avtom v njega brez zaviranja

potem lahko reces da je na cesto skocu oz. da ga nisu vidu

in zavarovalnica nima pribomb

cim mau bremzas in ga vseen sesujes, nimas za kruh

ok, pr ns je mal drgac ker si motorist in se neprilagojeno hitrost ti ucurijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi motorist šou na losa mislm, da bi potem od naših zavarovalnic on (los) dubu denar... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi so na cestah, kjer je verjetnost, da ti divjad skoči pred vozilo postavljene une trikotne table "pozor divjad", kar pomeni da moraš voziti s tako hitrostjo, da se boš lahko ustavil. Torej če si zbil srno si imel avtomatično neprilagojeno hitrost in ne dobiš nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa še jaz o KOMBIJIH!

Vozniki teh malih kombijev so razred zase. Vozijo jih kot športne avte in se počutijo močne.

Se jaz peljem po vzhodni obvoznici po prehitevalnem cca 120 (ful je bil veter) in se mi na tablico nalima

bel mercedesov kombi (zoprn občutek ko v ogledalu vidiš samo masko). Po prehitevanju se umaknem in

z roko pokažem "Pa kva je!" Tip začne že vzporedno z mano voziti na desni pas in pred mene. Jaz ga nato še enkrat prehitim s tem, da me je začel riniti v ograjo na levi strani. Ko potem spet kombi prehiti mene mi tip kaže da me bo nabutal.

Pelem za njim cca 20 min do hiše (jaz mam čelado in ojačane členke na rokavicah, bomo vidl kdo bo zdej močn), pred hišo pa ven priteče žena in dva otroka in on enega hitro vzame v naročje in začne jokati

da je imel slab dan !!! in da je skozi na cesti.

Sem se samo obrnil in črta.

Torej: Močni samo dokler so v kombijih!

Če ti to nekdo dela ko si ti na motorju je to zame kot da bi te hotel ubiti.

Popravljeno . Popravil Matjažek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi so na cestah, kjer je verjetnost, da ti divjad skoči pred vozilo postavljene une trikotne table "pozor divjad", kar pomeni da moraš voziti s tako hitrostjo, da se boš lahko ustavil. Torej če si zbil srno si imel avtomatično neprilagojeno hitrost in ne dobiš nič.

Sodelavec pred tremi leti nabasal košuto na takšnem delu ceste (znak za divjad) pri hitrosti cca 150 km/h. Avto stočen kot majka mila. Nobenih problemov s policijo in na zavarovalnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!