Skoči na vsebino

Motoristi v E Leclerc


Mengele

Priporočene objave

Prejšnji teden sem se z motorjem ustavil v trgovini E Leclerc. Bil sem v oblečen v motoristično opremo. Pa me je na vhodu v trgovino ustavil varnostnik in mi rekel da moram čelado pustit na informacijah ali pa pri njem. Na vprašanje zakaj mi je odgovoril, da oni tudi prodajajo čelade pa ne smem z mojo noter. Pa sem ga vprašal, če morem hlače tudi tam pustit, pa je rekel da ne ker imam oblečene. Pa sem ga še vprašal, če oblečem čelado, grem lahko naprej, mi je rekel da ne. Potem pa sem svoj podpis pustil v knjigi pritožb. Čez nekaj dni so mi uradno odgovorili da so tako politiko uvedli zaradi vedno več kraj v trgovini. To zveni približno tako, kot da motoristi pač sam krademo in nam ni nič za zaupat. :nono: Po drugi strani pa tako dobre čelade kot jo prineseš s sabo verjetno oni tudi od daleč še niso videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: a morajo uslužbenci tud čelade na informacijah pustit? :glare:

če se že grejo take bolane (tud sam mam enako izkušnjo - s čelado ne notr... :blink: )

potem bi moral človek vse kar ma na seb na informacijah pustit. kaj pa mame s košarami, mamice s torbami, študentke z ruzaki ipd... velik se lohk tud pod obleko odnese... sicer pa majo tud tiste magnetne pizdarije pa lohk na pas od čelade pripnejo in jo dajo na prodajno polico.

res bolano... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte se raje tko vprašat: Zakaj bi vlačil čelado s seboj po štacuni, če jo lahko spravim v omarico? Če odgovarjajo zanjo pa sploh. Meni se zdi tole bolj praktično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se s takimi opozorili ne ubadam preveč. pač dam čelado tam in grem naprej.

določena pravila pač morejo obstajat in se jim podredim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kaj je čudnega tukaj :blink: ...nihče ni obtožil motoriste kraje...gre pač za varnostni ukrep, kateri bi moral biti motoristom po godu...raje kot, da vlačim čelado s sabo, vidim, da jo oni spravijo na varno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Po drugi strani pa tako dobre čelade kot jo prineseš s sabo verjetno oni tudi od daleč še niso videli.

Tam prodajajo čelade nižjega razreda, kakršne uporabljajo skuteristi in mopedisti. Teh pa tudi ni malo...

Lastnik kakšne izmed čelad, ki jih prodajajo tudi tam, bi lahko imel probleme ob izhodu iz trgovine. Ker bi bilo kar zabavno ugotavljati ali je njegova čelada ukradena ali pa res kupljena par dni nazaj v xy trgovini... :hmm:

Tako da kar razumem njihovo prošnjo, da čelado odložiš na informacijah in nakupuješ prostih rok. Je boljš za njih in konec koncev tudi zate... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut jst žvim v bližini e.leclerca, in sm mogu že kr ene 10-krat tm čelado pri varnostniku pustit... sam me nemot ker je moja čelada ničvredna..

sm pa že vidu kr tm pri varnostniku na mizici, dve čeladi spravleni, pa še ene rokavice, vse skp v vrednosti okoli 100 jurjev, varnostnika pa nikjer... me prav zanima kdo bi odgovarjal če bi nekdo to ukradel???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut jst žvim v bližini e.leclerca, in sm mogu že kr ene 10-krat tm čelado pri varnostniku pustit... sam me nemot ker je moja čelada ničvredna..

sm pa že vidu kr tm pri varnostniku na mizici, dve čeladi spravleni, pa še ene rokavice, vse skp v vrednosti okoli 100 jurjev, varnostnika pa nikjer... me prav zanima kdo bi odgovarjal če bi nekdo to ukradel???

E, vidiš, v takem primeru bi jim bilo pa dobro povedat ali celo pokazat, da nekaj ne delajo prav. Če jim zaupaš svoje imetje na njihovo željo, naj tudi poskrbijo zanj. Ampak, a nimajo omaric?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo pomislil, da niso ljudje "kradli čelade" ampak "kradli v čeladah/s čeladami"?

eh, kalimeroti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kaj je čudnega tukaj :blink: ...nihče ni obtožil motoriste kraje...gre pač za varnostni ukrep, kateri bi moral biti motoristom po godu...raje kot, da vlačim čelado s sabo, vidim, da jo oni spravijo na varno..

...točno tukaj gre samo za varnostni ukrep

...dogajal se je,da so (skuteristi in mopedisti oz. čefuraj) šli s čelado v trgovino in na veliko kradl (bolj drobnarije),stvari pa dajal v čelado...zakaj...ker jih senzor oz. alarmna naprava na izhodu ni zaznala

... vahtar ali prodajalka ne ve s čim si se ti pripeljal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E.Leclerc je podjetje v zasebni lasti

in kot tako neobvezno za obiskovanje.

V okviru ustavnih in zakonskih določil (rasa, vera, spol, invalidnost)

imajo v svoje prostore pravico spuščati ljudi, kot so jim povšeči.

Zato je prvi zapis v tej temi

šteti za opozorilo, da je potrebno čelade pustiti zunaj ali

pa jih deponirati,

ne pa kot jamranje in kratenje pravic.

Ker, v Leclerca ni obvezno stopiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nevem če je to kaka velka in razprave vredna zadeva, ker je pač njihova politika taka kot je in ne bomo spremenil ničesar kar sami ne bodo želeli spremeniti... če greš v trgovino op nakupih nimaš čelado kej nost s sabo ker je nimaš kam dat, če pa v trgovino ne greš po nakupih... hm... pol je pa varnostnik pravilno ocenu situacijo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji v Coop-u na vhodu stoji prijazna teta, ki ti vse, kar pritrosiš s sabo v trgovino (čelado, vrečko, nahrbtnik, torbico ...) lepo vtakne v eno veliko vrečko, ti jo zalepi in vtakne v voziček, še prej pa ti v italijanščini zažlubodra, da ti raje priporoča, da vso to kramo, namesto da jo tovoriš s sabo, zakleneš v omarico. Pa še nikol nisem pomislila, da zato ne bi več tja hodila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa imam včasih kar občutek, da smo vsi Slovenci potencialni tatovi.

Sem bil kar nekaj časa v Avstriji, pa v nobeni trgovini nisem videl, da bi se v njej sprehajal varnostnik, oblečen v uniformo, tako, kot je to pri nas v skoraj vsaaki malo večji prodajalni.

Prav gotovo so jih imeli tudi v Avstriji, ampak v civilu, decentno skrite.

Tole početje pri nas se mi pa zdi malo netaktno.

Sicer pa tudi v podjetju, kjer sem zaposlen, varnostniki preveč stopajo v ospredje. Iz proizvodnje jih sicer vedno naženem, za kar imam kot vodja izmene pravico, ampak ljudem so začeli gledati v torbe tudi, ko prihajajo na delo.

Za take razmere pa niso krivi varnostniki, saj si oni niso dali samo pooblastil.

Mogoče pa so krivi lastniki podjetij. Saj veste kako je tisto:

Bojijo se, da so vsi takšni lopovi, kot so oni sami, pa se želijo zaščititi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi, ko prihajajo na delo.

Vnašanje alkohola.

Tole mi je počilo in moram zavariti.

...

Ne hodi roba samo ven, tudi notri gre kdaj pa kdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sem bil kar nekaj časa v Avstriji, pa v nobeni trgovini nisem videl, da bi se v njej  sprehajal varnostnik, oblečen v uniformo, tako, kot je to pri nas v skoraj vsaaki malo večji prodajalni.Prav gotovo so jih imeli tudi v Avstriji, ampak v civilu, decentno skrite.

Problem je, ker pri nas zakonodaja ne dovoli varnostnike v civilu (razen pri varovanju oseb)...med delom morajo torej biti varnostniki uniformirani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ker pri nas zakonodaja ne dovoli varnostnike v civilu (razen pri varovanju oseb)...med delom morajo torej biti varnostniki uniformirani...

da ga vidiš in se mu lahko izogneš med tatvino ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ker pri nas zakonodaja ne dovoli varnostnike v civilu (razen pri varovanju oseb)...med delom morajo torej biti varnostniki uniformirani...

..ali vidno označeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogu. Mi ni treba vlačit čelade sabo in lahko mam poleg vozička in štirih košar še polne roke njihovih izdelkov namesto moje gromozanske čelade :OK: pa rokavice, rutko in še bundo mu pustim tm če jo pazi, zravn mu še motor h blagajni prpelem, pa nej gleda najnga :grim Če pa kej zmanjka mi kupi drugo ker je za to odgovoren :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vnašanje alkohola.

Tole mi je počilo in moram zavariti.

...

Ne hodi roba samo ven, tudi notri gre kdaj pa kdaj.

Glede na to, da je pri nas 90% žensk, je alkohola bolj malo, čeprav ga tudi ženske kdaj pa kdaj nagnejo....

sicer pa je alkohol na delovnem mestu domena nadrejenih v proizvodnji, ne od varnostnikov.

da ga vidiš in se mu lahko izogneš med tatvino ... ;)

brez komentarja...... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva tedna nazaj smo se jest in dva kolega odpravili v mercator po nakupih in to v popolni motoristični opremi (kombinezon, škornji, čelada...)

res, da so nas vsi malo čudno gledali, ampak težil ni pa noben .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!