Skoči na vsebino

To pa ni v čast motoristom!!!


Mačica

Priporočene objave

Odločila sem se, da bom to napisala, saj me je zadeva precej razočarala.

Z mojim dragim sva se peljala preko Trojan v Ljubljano na Maksijevo delavnico varne vožnje. V tistem trenutku se nas je skupaj vozila skupinica 4 motorjev. V tem vrstnem redu: jaz, Poln presenečenj, dohitel naju je nekdo na BMW 650 GS in en par na KLE 500. Med enim prehitevanjem je Poln presenečenj izgubil nadzor nad motorjem in je zasilno pristal na njivi. Na srečo ni bilo zaščitne ograje.

Žalostno pa je predvsem to, da se noben od onih na tistih dveh motorjih ni niti toliko ustavil, da bi se prepričal, ali je z njim vse OK. Pa še dva motorja sta se pripeljala malo za nami. Jaz sem bila pa že toliko naprej, da nisem videla kaj se dogaja. Šele, kasneje, ko tista luč za mano ni bila prave oblike sem opazila, da nekaj ne štima. Zadeva se je sicer srečno iztekla s samo malo blata in praskami na motorju.

In tisti par na KLEju je kasneje prišel tudi na delavnico in sta se še hvalila kako da sta ga videla, da je odletel s ceste.

Torej so se skupaj odpeljali mimo štirje motorji (pa nešteto avtomobilov) in noben ni ustavil in pogledal. SRAMOTA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS , ogabno. Mi je kolegica razlagala enkrat, da so se pelal po avtocesti po hudem nalivu. Nakar jih prehiti motor. Kakšen kilometer naprej vidijo motor na tleh in komaj so odvili, da niso povozili motorista. Ampak seveda so se odpeljali, meni nič, tebi nič, naprej. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav enkrat drugič je pa en avto hotel nekaj goret, se je pa prec okol nabralo ene deset avtov pa ena mini zbirka gasilnih aparatov :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vse pove o kulturi slovenskih voznikov :SS    Smo se dalec na balkanu,ceprav so nas polna usta evrope...

Skrb samo za svojo lastno rit je evropski izum. Na balkanu hvala bogu je vsakdo pripravljen pomagat.

Sicer pa;"Vse se vrne!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kako se lahk normalen člouk pelje mim če vid da je nekdo zletu tja v njivo... ja pizda no a se noben ne zaveda da prva pomoč lahk življenje reši????? ma take kretene bi sam pomedu dol s ceste ker si ne zaslužjo naziva motorist :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu da se nobenmu ni zgodl nič... še več previdnosti pa očitno ne bo odveč ker je jasno da se zaneseš lahko le sam nase (in mogoče še na peščico drugih, ki se pa v tistem trenutku nahajajo na drugih rutah ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo se je ustaviti, pa saj povprašati, če je vse vredu. Lahko že si ti čez par metrov v isti situacji, nikol neveš kaj te čaka "za ovinkom"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prava sramota .... :BUA:

je pa res, da so med nami še zmeraj ljudje, ki so prpravljeni pomagat..

kot lahk spodi vidte je blo npri nesreči policista NA RIDAH 4.6. kar precej motoristov ki so mu takoj priskočili na pomoč :worship:

ko bi bilo še več takih ...

post-5241-1119532713_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: ja na žalost je pri nas tako, da ti redko kdo priskoči na pomoč ob nesreči, eni se še namesto da bi pomagali privoščljivo smejejo češ tako ti je treba.....se mi je zgodilo to lani pri padcu :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zastonj naslednji vic:

Slovenec ujame zlato ribico. Ona mu v zameno za svobodo izpolni željo, pod pogojem, da sosed dobi 3x več. Po dolgem premisleku Slovenec odgovori:

"Daj, da bi mu hiša pogorela!"

No, zdej se pa pejt... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam res to pa jz ne zastopm,...kako loh kr naprej folk pelje :nono: :nono: ....

...a je to v kakšnmu zakonu napisan,da je treba pomagat...jz bi takmu kuj kazen dal,al pa kakšne pike v izpit... :BUA: ...to je kaznivo dejanje za moje pojme

...jz še vsakič k sem kej takega vidu sem probal kej pomagat,...pa upam da mi bo čim manj treba...

...sej to je to k si folk misli: " eh motorist,prov mu je kva pa je gonu k budala".... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je zapisano.....

vsak udeleženec v prometu je dolžan v primeru prometne nesreče pomagati ponesrečencem......

če pomoči ne nudi je to kaznivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je nekje napisano, ne vem pa kje.

ZVCP-1

Vsakdo mora pomagati pri prometni nesreči, če je treba rešiti človeška življenja, preprečiti ogrožanje drugih udeležencev cestnega prometa, preprečiti ali omiliti ekološko nesrečo - če ne globa najmanj 40.000 tolarjev

Priča prometne nesreče mora udeležencu nesreče in policistu posredovati osebne podatke - če ne globa 50.000 tolarjev.

To je glede voznikov, ki niso udeleženi v prom.nesreči...če pa udeleženec oz. celo povzročitelj zapusti kraj in poškodovanca brez pomoči s tem stori kaznivo dejanje in se kaznuje z zaporom do enega leta oz. do pet let v primeru hude telesne poškodbe ali smrti poškodovanega (KZ)

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnč mi je motor sred ˝prej in pol 5km pouhn samote˝ začeu trokirat in se mi je ustavu... Ti šment :? pol ga rinem 100 metrou na vrh klanca na parkplac pod vrhom se prpelje en na kawasakiju Z mimo in pržlajfa, se pelje naprej počasi in gleda! Točn sem vidu, d ne ve al naj se pelje naprej al naj ustavi... No, in pol je peljou naprej :? Sj mi je pol moped hitr kresnu ampak vseen :BUA: Jst se ustavim že, če kkšn turist mal zmeden gleda, pa ni nujno, da je motorist!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!